Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
01-11-2016, 23:04
Mam weny w nadmiarze, tylko chęci mało :-D
Chodza mi go głowie te małe monitorki -  dla nastolatki, z jakims wzmacniaczykiem  wi-fi żeby sobie słuchu nie psuła gównianymi słuchawkami od smartfona.

Tak z szesc lat temu to bym skakał z radosci na ten pomysł, a teraz ? Po prostu mam już inne priorytety niż majsterkowanie.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
01-11-2016, 23:17
Chetnie sie podejme wydumania czegos na Tonsilu. Jesli nie bedzie chetnych, to wezme niespodzianke od Lan'a na klate i cos z tego dla forum wydlubie ;]

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
01-11-2016, 23:19
I na tym tonsilu zrobisz brzmienie jak z SBA :-D

Pogadam z kuzynem, trochę bardziej "zaangazowanym", cześciej bywa w okolicach Poznania. Jezli się bedzie chciał w to pobawic to może nawet mi podwieżć te głośniki.

Żeby meloV8 sie nie czuł taki ważny :-)
« Ostatnia zmiana: 01-11-2016, 23:25 wysłana przez tetejro »

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
01-11-2016, 23:25
Dla mnie kazdy projekt, to nauka czegos nowego, mimo ze przed projektem wydaje mi sie, ze juz wszystko wiem.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
01-11-2016, 23:27
Kiedyś mi się też wydawało że wszystko wiem, dlatego robiłem.
A teraz juz wszystko wiem :-D

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
01-11-2016, 23:50
To wiadomo juz od daaawna.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-11-2016, 00:03
No. to machniesz na SBA i na Tonsilach. Aaaaaleeee zdobedziesz doswiadczenia. Potrzebujesz tego.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
02-11-2016, 00:30
Ba, ja zbiore kolejne expy, a Ty bedziesz mial okazje jak zwykle pomarudzic :)

lancaster

  • Gość
02-11-2016, 04:16
kompletnie tego nie łapie. Melo pisales ze masz 4 GDNy, pisales ze tweetry tonsilu to muzeum, byc moze ten do Maestro III podszedł by Ci bardziej ale maja w  ofercie co maja, werji specjalnych ktorych nie ma w ofercie nie bralbym chocby z tak prostego pwoodu ze dla nas w tej chwili moglibyśmy wyprosic wykonanie ale zalozmy ktos bedzie chcial robic projekt za 2 lata i co wtedy ?
W kazdym razie brakuje tobie tylko tweeerow do szczescia, rozumiem ze zainteresowanie sie pojawilo jak poszlo info ze glosniki za friko ale bez jaj, przeciez je masz.
Oczywiscie jak maja sie zmarnowac bo nikt nie wexmie to bierz ale wole je zorganizowac osobie ktora ich nie posiada i zechce sie pobawic.

tetejro musze powiedziec ze mnie deko oslabiles, tyle pisania o tonsilu, pomyslalem dobra, bedzie okazja to pogadam o gratisowych losnikach , 500zł nie majatek ale tez piechota nie chodzi, robiac taki projekt i tak trzeba wydac 100 na mdf i pare zl na elementy do testow (zalezy co sie ma w szufladzie) jednym slowem jedna impreza mniej, ale jak ktos lubi cos pomajstrkowac to tak jakby wydawal na impreze :-) A tu pupa widze, Melo te gdny ma jak bedzie chcial to sobie machnie projekt a calosc dodatkowej "inestycji" to para tweeterow o ktorych nie ma najlepszego zdania a wtedy praca idzie srednio, mam taka propozycje wex ten kpl glosnikow i sprobuj jestes osboba ktora widze oferte tonsilu zna tu najlepiej, nie masz uprzedzen do wysokotonowych dla mnei to plus.


kolejny zawodnik we watku cadam to o Tobie i tetejro myslalem rozmawiajac z Tonsilem, bo w zasadzie tylko Wy tu byliscie z ludzi ktorzy nie miali uwag, przciez to jest zabawa, moja propozycja jest zebys wzial te glosniki bez wydziwiania ze takie czy śmakie kosze itd. Obudowy zrob jak Wilson czyli kosz nie wpuszczasz na calosc jakas pianka i masz i hajendowo i bez problemu frezowania :-)

Umowmy sie ze jesli nie bedziecie mieli weny na robienie projektu to wyślecie osobie zainteresowanej glosnikami i robieniem kolumny diy na Tonsilach. Dajcie sobie ze 3 miesiace przed podjeciem decyzji, niech kuszą :-) Mozecie nawet obaj wyslac te glosniki do Melo, tylko za cholere nie czaje dlaczego nei chcecie chociaz sprobowac ?

Ja np. nwole nie ruszac tematu zeby nie miec niepotrzebnych rozmow, czasu niby no limit nie mam ale taki projekt robi sie w wolnych chwilach ze 2 tygodnie i poxniej z doskoku moze z miesiac bo cos tam sie awsze doszlifuje.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-11-2016, 11:45
Ba, ja zbiore kolejne expy, a Ty bedziesz mial okazje jak zwykle pomarudzic :)
Bo się jeszcze uczyć musisz :-)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-11-2016, 11:58
tetejro musze powiedziec ze mnie deko oslabiles, tyle pisania o tonsilu, pomyslalem dobra, bedzie okazja to pogadam o gratisowych losnikach , 500zł nie majatek ale tez piechota nie chodzi, robiac taki projekt i tak trzeba wydac 100 na mdf i pare zl na elementy do testow (zalezy co sie ma w szufladzie) jednym slowem jedna impreza mniej, ale jak ktos lubi cos pomajstrkowac to tak jakby wydawal na impreze :-) A tu pupa widze, Melo te gdny ma jak bedzie chcial to sobie machnie projekt a calosc dodatkowej "inestycji" to para tweeterow o ktorych nie ma najlepszego zdania a wtedy praca idzie srednio, mam taka propozycje wex ten kpl glosnikow i sprobuj jestes osboba ktora widze oferte tonsilu zna tu najlepiej, nie masz uprzedzen do wysokotonowych dla mnei to plus.

Ja np. nwole nie ruszac tematu zeby nie miec niepotrzebnych rozmow, czasu niby no limit nie mam ale taki projekt robi sie w wolnych chwilach ze 2 tygodnie i poxniej z doskoku moze z miesiac bo cos tam sie awsze doszlifuje.

Myślałem ze Ty machniesz ten projekcik :-)

Ja też mam uprzedzenia do głośników Tonsilu zwłaszcza do wysokotonowych. Ale irytuje mnie to ciagłe marudzenie, a że kopułki nie takie, że brak faradaya, że piaszczy, że świerczy, że warczy. Tylko kiedy jest mowa o czymś innym głosniku do 60 złotych to podają takie same szity jak te Tonsile albo trochę bardziej zmulone albo co najmniej dwa razy droższe.
Krytycy Tonsila udzielają porad w stylu -  jak ci 20 letni fiat żle jeździ kup nowego mercedesa. A poniewaz cie nie stać to polecimy 20 letniego opla. No bez jaj

Glośniki Tonsila - te polipropyleny plus kopułki to niespełna 300zł.  Wiórówa na prototypy takie małe może ze 30 złotych.
MeloV8 przyzanł że ma cztery Tonsile ale te plastiki stare z Excellence czy z Premium, to jest troche co innego niż obecne w ofercie  - są w sklepie ale nie widze ich w katalogu producenta.

GDWK 10/80/19/cos tam mam nawet jeszcze. O tyle fajne że co puścisz to brzmi jak Joe Cocker w ostatnich latach :-D
Ale może po wytarciu ferrofluidu albo wymianie na jakis mniej lepki będzie to brzmiało sensowniej. GDWK 10/80/26 słyszałem w Siestach i brzmiał jak /19 gdyby go nie było. Te głośniki nigdy dupy nie urywały nawet kiedyś jak porównywałem je do najtańszych Vif, które tez ni ebyły jakieś wybitne brzmieniowo. Ale jak są takie za 60 złotych to sie je bierze jakie są a nie wydziwia ze w tej ceni enie sprzedają Scan Speaków.

Z niskotonowych Tonsila w tej chwili to co widze to sensowny jest tylko GDN 13/40/9 ewentualnie z plastikowych i plecionych GDN 15/40/3, ale ten wymaga wiekszej obudowy ostrzejszej filtracji i szkoda go troche do połaczenia z kopułką Tonsila.
O ile oba mają parametry zgodne z katalogiem, bo tylko takimi informacjami dysponuję.

Jak się Tonsil zadeklaruje to sie zastanowię.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2016, 12:20 wysłana przez tetejro »

jjurek

  • 2058 / 5795
  • Ekspert
02-11-2016, 13:52
Chetnie sie podejme wydumania czegos na Tonsilu.

Może coś takiego na GDN-ie?
http://www.highfidelity.pl/@main-1481&lang=

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-11-2016, 14:19
W przypadku użycia GDN 13/40/9 -8om wystarcza objętosć 7,6-8. Ponizej taki rysunek. Płyta 18mm. wewnętrzne wymiary obudowy 250x140x230mm odejmujac wzmocnienie objętosc dokładnie 7,8 litrów w tym pojemnosc tunelu BR. Mozna ewentualnie pogłębic obudowę o 1cm. Otrzymamy ok. 8,35litra bedzie dodatkowe miejsce na tunel BR.
tunel o średnicy wewn. ok.4,7 i długosci ok. 19cm.
przednia ściana zagłębiona o 4mm
« Ostatnia zmiana: 02-11-2016, 21:35 wysłana przez tetejro »

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
02-11-2016, 15:09
kompletnie tego nie łapie. Melo pisales ze masz 4 GDNy, pisales ze tweetry tonsilu to muzeum, byc moze ten do Maestro III podszedł by Ci bardziej ale maja w  ofercie co maja, werji specjalnych ktorych nie ma w ofercie nie bralbym chocby z tak prostego pwoodu ze dla nas w tej chwili moglibyśmy wyprosic wykonanie ale zalozmy ktos bedzie chcial robic projekt za 2 lata i co wtedy ?

Jesli mialbym dostac kolejne 13/40/9 to oczywiscie wycofuje sie z propozycji, bo 4 sztuki mam, z protonsilu ale mam. Tweetery sa slabe, ale to nie jest projekt dla mnie, tylko dla forum. O tweeterze z Maestro III napisalem, bo Tonsil nie chcial dopisac na pytanie, jakie im zadalem na facebook. Pomyslalem wiec, ze moze Twoja sila przebicia jest wieksza i Tobie odpowiedza o co chodzi. Czy wszystkie gdwk 10 80 19 oferowane dzisiaj sa takie same jak nowym Maestro III, czy tylko specjalnie dla tego modelu zmienili cos w glosnikach. Dane techniczne Maestro III podaja wyraznie, ze jest to glosnik gdwk 10 80 19.

http://www.hifichoice.pl/tonsil-maestro-iii-test,70,19

W kazdym razie brakuje tobie tylko tweeerow do szczescia, rozumiem ze zainteresowanie sie pojawilo jak poszlo info ze glosniki za friko ale bez jaj, przeciez je masz.
Oczywiscie jak maja sie zmarnowac bo nikt nie wexmie to bierz ale wole je zorganizowac osobie ktora ich nie posiada i zechce sie pobawic.

Wiec tak jak napisalem, jesli maja byc tylko gdn 13 40 9, to sie wycofuje bo je mam. Moja propozycja jest aktualna, ale dla innych przetwornikow. Poza tym chce podkreslic, ze oferuje swoj czas i swoje pieniadze na opracowanie projektu dla forum, dlatego troche nie na miejscu traktuje ten tekst o rzucaniu sie na glosniki za friko.

Mysle, ze jesli Tonsil proponuje dwa zestawy, to moze lepiej niech jeden bedzie na gdn  13-15, a drugi moze na wiekszych 17? Moze 17 poly w podlogowce.

Może coś takiego na GDN-ie?
http://www.highfidelity.pl/@main-1481&lang=
Niestety parametry  gdn 13 40 9 niebardzo pasuja do takiej obudowy.

lancaster

  • Gość
02-11-2016, 16:53
Panowie jutro przed poludniem spieprzam na szolek, ustalcie do poniedzialku co i dla kogo, w gre wchodza 2 komplety, z ew prosba na trzeci