To spora temperatura ale nie jest tragicznie, mam wiele pomysłów ale zapewne Wiktorze sam nad tym już sporo myślałeś.
1.Specjalna komora odizolowana od pomieszczenia która jest schładzana, pomysł nie jest nowy w studiach nagraniowych wzmacniacze w swoich odrębnych klimatyzowanych pomieszczeniach mają odpowiednio dopasowaną niższą temperaturę otoczenia, jaką to kwestia zależna od wielu czynników.
Forma ładnej przeszkolonej witryny czy czegoś w tym stylu....
2.Wspomniany rodzaj kominów radiatorów też jest dobrą opcją, wiadomo że miedziane kominy harmonijkowe są najwydajniejsze! zrobienie takich odpowiednich które pasują do T2 nie jest raczej specjalnie trudne a pełniły by funkcję podwójną tę o której wspominasz Wiktorze czyli wszelkie ekranowanie itd i przede wszystkim lepsze oddawanie ciepła.
Moim zdaniem te harmonijkowe kominy powinny być wyprowadzone tuż pod powierzchnię płyty górnej wzmacniacza powinny się kończyć jakieś 2 cm przed.
O rodzaju kominów można by debatować w nieskończoność czy z mikro rurek miedzianych czy z blaszek...
Ważne aby opór opływający tenże radiator był najmniejszy.
Można do tego zastosować cienkie silikonowe elementy odporne na wysoką temperaturę i dodatkowo chroniące lampy przed np starciem napisów itd.
Można też ściągać górną pokrywę ale...jest wtedy nie za bardzo estetycznie i tak nie do końca według sztuki poprawnie...
3.Trzeci pomysł może wydawać się szalony ale możliwy do zastosowania, Chłodnice do komputerowych kart graficznych w brew pozorom to by było idealne rozwiązanie, np: połączenie techniki radiatorowego odprowadzenia ciepła z zastosowaniem technik chłodniczych stosowanych w profesjonalnych komputerach.
Widziałem kiedyś ogromną serwerownie w takich lodówkach z temperatura pracy itd.
Wiecie co to nadprzewodnictwo?
Tak dla szybkiego wyjaśnienia szczypta z Wikipedii:
Nadprzewodnictwo – stan materiału polegający na zerowej rezystancji, jest osiągany w niektórych materiałach w niskiej temperaturze.
Nadprzewodnictwo zostało wykryte w 1911 przez Kamerlingha Onnesa[1]. Jest to zjawisko kwantowe, niemożliwe do wyjaśnienia na gruncie fizyki klasycznej. Poza zerową rezystancją inną ważną cechą nadprzewodników jest wypychanie ze swej objętości pola magnetycznego (efekt Meissnera).
Nadprzewodnictwo jest obserwowane w różnorodnych materiałach: niektórych pierwiastkach (na przykład w cynie, rtęci i ołowiu), stopach, ceramikach tlenkowych czy materiałach organicznych.
Co to oznacza że w pewnej temperaturze kable z ww rodzajów metalu przestają grać!
Niska temperatura wpływa bardzo dobrze np na przewody, ścieżki, połączenia lutownicze itd.
Wiem że to musi być bardzo niska temperatura ale nie wszystko co jest rozgrzane działa jak powinno wielu konstruktorów aparatury stosowanej w przestrzeni kosmicznej doskonale o tym wie i tak konstruuje swoje urządzenia aby były najwydajniejsze!
4.Skonstruowanie nowej obudowy wykorzystującej nowoczesne rozwiązania oczywiście wszystko w ramach odwracalnego eksperymentu.
Dobre warunki pracy wzmacniacza powinny usprawnić działanie całego urządzenia sprzyjające warunki temperaturowe pozwolą na długie cieszenie się z niezmiennych parametrów lamp, gdzie wiadomo temperatura robi swoje.
Wiktorze nic nie sugeruję to takie wolne myśli przed rodzinnym lunchem ;)