Audiohobby.pl

Ten jeden najważniejszy element

colcolcol

  • 925 / 5282
  • Ekspert
19-09-2014, 16:24
można również z łatwością zweryfikować tezę (o ile dobrze zrozumiałem), że duże kolumny "burzą scenę (to akurat ja)
wiele innych koncepcji też można pewnie sprawdzić ...

z tego co mówisz można wnioskować, że masz pewne przekonania pt. "to nie może zagrać", ale niekoniecznie je zweryfikowałeś

Sam posiadam duże kolumny z doskonałą sceną, duży może więcej a nie mniej.
Czy osiemnastka zagra 30Hz a 30 centymetrowe monstrum 20kHz? Nie muszę tego weryfikować, a że mają to "coś"... Każda zmora znajdzie swego amatora.
Nie lubię jak ktoś się ze mną zgadza, to kończy rozmowę.  ;D

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
19-09-2014, 16:32
no i tu się zgadzamy (dobranoc :) )
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
19-09-2014, 16:48
"Czy osiemnastka zagra 30Hz a 30 centymetrowe monstrum 20kHz? Nie muszę tego weryfikować, a że mają to "coś"... Każda zmora znajdzie swego amatora."

tez tak kiedys myslalem :-)
dziwie sie tylko ze na wysokie tony wybrales 30 cm a nie 15 cali w tym porownaniu, byloby dosadniej :-)

masz tu link do fajnego glosnika ;-)
http://www.spectrumaudio.de/breit/cubeaudio/cubeF180.html

niedostepny, wiec to zadna autoreklama, jesli moderacja uzna inaczej prosze o usuniecie wpisu.

"Ms
6 / 423
 
Technolog drewna.
Wyślij PW
26-07-2013, 14:51

Witam, Jestem dumnym posiadaczem Cube f180 z metalowym stożkiem fazowym,zamocowanym na śrubie mosiężnej w skrzyni ze sklejki 10mm z drobnymi wzmocnieniami, w tej chwili 30L , wcześniej ta sama konstrukcja z wypełnieniem dającym 15L.
Chciałem przedstawić krótki test porównawczy- CUBE F180 mojej konstrukcji z ATC SCM 19 .
Właściwie nie ma się co rozpisywać, wystarczyło kilka sek. aby wybrać zwycięzcę .
ATC radziły sobie dobrze na basie i w porównaniu  tylko tam.
Jeśli chodzi o górę to blado,delikatnie, bez emocji.
Na na średnicy wyższej i niższej- dyskwalifikacja.
Dynamika, lokalizacja instrumentów, wiadomo po jakiej stronie.
Nowe Atc kosztują 10 tyś, jeszcze 2 lata temu byłem gotów zapłacić takie pieniądze za takie brzmienie, na szczęście miałam możliwość odsłuchać Cube f180 i był to największy skok w zabawie w szukaniu najlepszego brzmienia.
Jeśli chciał by ktoś szczegółów konstrukcji czy zamocowania stożka itp. chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Mariusz
Ps . Informacja dla zainteresowanych -Atc są na sprzedaż"

Mariusz sluchal ich po raz pierwszy na imprezie jaka organizowal marcow w Swarzedzu, obok stal system gramofon Avid + wysoki Cyrus + PMC.
Pamietam jak inny sluchacz wpadl do mnie posluchac i komentuje : dziwnie to gra, na jednym nagraniu wokale sa blisko, scena nieduza a na innym scena stadion i instrumenty porozsuwane, cos musi byc nie tak bo obok te nagrania brzmia podobnie do siebie.....no i jak tu sie nie rozczulic ?:-)

serio, dobry full nie jest zly ;-)


lancaster

  • Gość
19-09-2014, 17:25
colcolcol, masz tu kolejna tendencyjna opinie o szerokopasmowce, tym razem piora kolegi Cypisa :

"Dźwięk, cóż... hmm... F180 to świetny głośnik PEŁNOpasmowy! IMO lepszy (choć opieram się tylko na swojej kiepskieJ pamięci muzycznej, nie miałem możliwości porównania ich "łeb w łeb") od Viastona B200. F180 gra CAŁYM pasmem. Ma piękną górę (komu jej brakuje niech szuka w rodowodzie nietoperzy), zwiewną i delikatną, "tekstylno-kopułkową". Można ją porównać do słuchawkowych Bayerdynamic\'ów DT880 600ohm. Świetny realistyczny środek, który powoduje, że bardzo dobrze brzmią wokale (kobiece rewelacja!), gitary, werbel, fortepian... I niezły, zadziwiająco nisko schodzący dół. "

colcolcol

  • 925 / 5282
  • Ekspert
19-09-2014, 19:24
...serio, dobry full nie jest zly ;-)

Masz jeszcze ze dwie sztuki?

Własnie na dniach odbieram partię 20szt...

lancaster

  • Gość
19-09-2014, 21:20
zacynsz mowic do rzeczy ;-) niestety od roku zima w temacie, dlatego w ogole sobie pozwolilem na tego typu teksty poza audiosalonem.

sandacz

  • 268 / 4348
  • Zaawansowany użytkownik
20-09-2014, 10:22
Czyz istnieje lepszy wzorzec do oceny jakosci muzyki odtwarzanej od tej na zywo ? Ja takiego nie znam.
Toż wskazałem właśnie na muzykę elektroniczną jako podważającą zasadność takiego argumentu. Muzyka grana z komputerów lub analogowych różnych śmiesznych pudełeczek, które bez nagłośnienia same z siebie nie zagrają.

Muzyke elektroniczna raczej trudno nazwac  "na zywo"
Pewnie masz na myśli elektronikę komputerową, a wszak jest jeszcze analogowa i mowa tu nie tylko o "keyboardach". Pytanie, co to znaczy "na żywo". Jeśli chodzi o sytuację, gdy grający za sprawą swojego działania ma wyłączny wpływ na całokształt elementów dźwięku, to z rozważań należy wyrzucić np. pospolitą gitarę elektryczną.
Koniec końców pamiętajmy o olbrzymiej różnorodności źródeł dźwięków składających się na tzw. muzykę.
SunDutch

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
20-09-2014, 10:42
Ano właśnie,

Oceny brzmienia najlepiej jest dokonywać porównując odtwarzanie instrumentów akustycznych

Wszelkie instrumenty elektryczne/elektroniczne lepiej sobie darować.
Odszedł 13.10.2016r.

janol

  • 45 / 3573
  • Użytkownik
20-09-2014, 10:43
sandacz,
na żywo to na żywo. Jest cała mnogość powiedzmy mikrofonów, pieców i nagłośnienia. Np gibson L5 +fender princeton, albo vox na głośniku alnico. Do tego mikrofon  np. Dalej pieno rhodes albo Hammond + lesli. Albo moog. McLaughlin ostatnimi czasy nie używa juz piecy tylko ich symulację z lapka.. Też na żywo.. Nic to nie znaczy.
Takie porównanie z akustycznymi instrumentami załatwi wszystko za jednym zamachem.

P.S. Ja pisałem o tym w pułapkach audiofilii. Sam żyłem w przeświadczeniu przez długi czas ze to co słyszę ze sprzętu do odtwarzania, to co innego niż na żywo ale tak ma być. A to nieprawda. Nie wykluczam i nie twierdze że naginanie materiału dźwiękowego pod własne widzimisię jest złe.  A mam kontakt z wieloma instrumentami na zywca od wielu lat. Okazuje się ze wcale tak nie musi być i można zbliżać się do tego co na żywca.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2014, 11:00 wysłana przez janol »

atlon11

  • Gość
20-09-2014, 12:02
Mialem tego nie pisac bo bedzie wygladac na prowokacje :-) Znajomy ma monitory Urei, niedawno kupil mikro Utopie na diagramach w. Sluchalem i mierzylem obie kolumny. Urei pod niewielkim katem roluja sie od 8khz, Focale ida do samej gory bezproblemowob(na osi...Urei powyzej 10KHz juz opadaja).
Jak przepniesz jedne po drugich to Focal jest pod kilkoma wzgledami lepszy, rozdzielczosc na pewno, precyzja chyba tez, atak nie wydaje sie jakos kuriozalnie slabszy, w kontekscie wielkosci skrzynki jest OK, w wokalach wiecej detalu/sliny na Focalu wiec niby OK.
Na pewno mniejsza skala choc nie jest xle trzeba sie chwile po Urei przyzwyczajac.

Urei mialy isc na sprzedaz, ja nie bylem przekonany bo "cos" (wspolny mianownik z prawdziwymi instrumentami) byl bardziej w Urei niz Focalach, ale tez rozumiem ze kolumna nie bez wad i do tego (za)duza do pomieszczenia w ktorym gra.
Teraz niesmiertelny argument zony gospodarza, ktora mnie zagadnela co o nich mysle ? Powiedzialem ze dobra wiadomosc jest pewnie taka ze Urei sa faktycznie "ciut" za duze, Utopie pod wieloma wzgledami fajne lub fajniejsze a mimo to zostalbym chyba z Urei....a dziewczyna na to : no wlasnie, te duze jakos tak fajniej graja. Bez rozbijania na duperele.

Doslownie godzine temu dostaje sms-a ze Focale ida na allegro :-) Po kilku tygodniach walki z "dziadkami" :-) ...tak wiec Panowie beda do kupienia w naprawde dobrym stanie naprawde niexle grajace francuskie kolumienki :-)

To taka historyjka z dzis.

Witaj Panie Marku!

Jaki to model kolumn Urei? I z jakiej serii: A / B / BX / C ?

Która wersja, na jakich przetwornikach?

4m

  • Gość
20-09-2014, 12:08
Focale dobrze ujawniają wady elektroniki i gdy jest ona kiepska to bardziej wybaczające i pozornie lepiej grające są mniej doskonałe kolumny, które wprowadzają duże zniekształcenia maskujące wady elektroniki. Każdy początkujący audiofil powinien przerobić tę lekcję i wyciągnąć wnioski. Albo i nie :)

4m

  • Gość
20-09-2014, 12:18
Ewentualnie mizerna akustyka pomieszczenia, nieprawidłowe rozstawienie kolumn, błąd podłączenia (przeciwfaza)...

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
20-09-2014, 12:27
Zawsze coś, zawsze cośśś ....

(zupełnie jak na Audio Show :) )
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
20-09-2014, 23:09
Focale dobrze ujawniają wady elektroniki i gdy jest ona kiepska to bardziej wybaczające i pozornie lepiej grające są mniej doskonałe kolumny, które wprowadzają duże zniekształcenia maskujące wady elektroniki. Każdy początkujący audiofil powinien przerobić tę lekcję i wyciągnąć wnioski. Albo i nie :)


zapomniales wyzwac urei od kolchoxnikow :-)

referencyjny sprzet  to taki ktory :
1. a pokazuje wady elektroniki
2. odkrywa za 99% plyt jest nagrana koszmarnie, wrecz sluchac sie nie da'
3 do pelni szczescia podczas odsluchu tego 1% - samplerow potrzeba juz tylko 2 x drozszego kabla, albo innej dupereli bo stale cos jest nie tak :-)

4m, przeciez pisalem ze mikro utopie to fajne kolumny, przy urei lepsze na pierwszy rzut ucha w paru rzeczach, ba, niektore z aspektow reprodukcji (detal np.) pokazuja ladniej, nie powiedzialbym ze graja od Urei mniej atrakcyjnie a mimo to z focalami facet po prostu mniej korzystal z domowego audio. Dxwiek byl OK, audiofilsko poprawniejszy niz z urei.


lancaster

  • Gość
20-09-2014, 23:27
apropos znieksztalcen ...tak z ciekawoci 4m, jakie to "duze znieksztalcenia" wprowadzaja Twoim zdaniem urei przy mikro utopiach ?:-)
na basie wiadomo ze mikro nie maja szans, sluchac skrzynke niestety a wychylenie glosniczka powoduje na basie sporo wieksze thd przy tym samym poziomie glosnosci. Urei przy tym schodza ciut nizej, czego nie poczytuje jako wielki sukces bo sa sporo wieksze i sporo wieksza patelnia pracuje tam na basie.
glosnik w  tubie raczej nie pwooduje wiekszych thd niz kopulkowy :-) do tego ch-ka spl jest bardzo wyrownana w obu zestawach (do 8KHz pod lekkim katem - mikro maja dodatkowo lekka zapadlosc w okolicach 2KHz - pewnie zeby bylo ladniej i bardziej tolerancyjnie :-)).
Powyzej 10KHz urei sie roluja, Focale trzymaja dzielnie. Mamy wiecej detalu z Focala na gorze, wiecej skrzynki na dole, srodek precyzyjniejszy z Focala, ale o monitorowej skali mimo wszystko....szukam tych "duzych znieksztalcen " urei i moze zmeczony z wieczora jestem ale nie znajduje.

prosze o pomoc :-)