Audiohobby.pl

Daphile

jjurek

  • 2058 / 5796
  • Ekspert
01-10-2014, 16:55
Daphile tworzy plik (zapomniałem nazwy) zapychający całą pojemnośc pendrajwa.
Trzeba go usunąc.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
01-10-2014, 18:39
muzyka zagrała (xmos działa), ale przy zmianie utworu złapał zawiechę i koniec.

Mam to samo z DACem na PCM2704. Czyli nie jest to problem DACów ale samego Daphile. Musimy poczekać na update.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

bartoszek33

  • 7 / 3487
  • Nowy użytkownik
05-10-2014, 05:39
witam.Panowie mam pewien problem.Posiadam terminal fujitsu futro 550 z karta 4 gb  i po podlaczenie go do telewizora kablem dvi pc na ekranie nic mi sie nie wyswietla.Terminal startuje jest jeden sygnal dzwiekowy a po 3 sekundach sygnal podwojny (dwa razy pik).chce zainstalowac Daphile na karcie Cf.Nie wiem o co chodzi.Czy musze pod terminal podpiac klawiature?A moze to cos innego.Prosze o pomoc.dzieki

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
05-10-2014, 10:52
U mnie zadziałała przejsciowka DVI/hdmi. Probowales przełączać wejścia?

 Podwójny sygnał to brak klawiatury - można zmienić w biosie aby pozwolił ci uruchamiac system bez klawiatury,  ale do tego musi zadziałać ci monitor/telewizor.
Odszedł 13.10.2016r.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
05-10-2014, 19:15
Wydaje się, że na chwilę obecną wygrałem walkę z Daphile i DACem. Otóż rozwiązaniem okazało się zastąpienie koszmarnie wolnej karty CF, kartą o prędkości 133x (czyli jakieś 16-18MB/s) i na niej zainstalowanie systemu. DAC działa, nie wiesza się przy zmianach utworów i/lub stacji radiowych. Kto by pomyślał?!  :o

A dźwięk.. Cóż... jest lepszy niż z integry. ;) Wydaje mi się, że lepszy niż z mojego stacjonarnego CD.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
06-10-2014, 19:35
Kolejna ciekawostka, którą odkryłem....

Najnowsza oficjalnie dostępna wersja Daphile posiada lokalny interfejs użytkownika. Należy szukać Settings->General->Local UI, ptaszek + restart. I cieszymy się świetnym interfejsem na monitorze podłączonym bezpośrednio do grajka. Również po polsku!

Odkryłem też kolejny problem. Otóż gdy mam ustawiony adres IP Daphile jako dynamiczny (poprzez DHCP) to nie mam problemów z pobieraniem listy stacji radiowych z internetu (czyt. radio działa). Jak ustawię adres statyczny to Daphile się buntuje. Pulę adresów DHCP mam ustawione od 192.168.1.100 - 199. Dysk sieciowy mam zapięty na statycznym adresie 192.168.1.200 - działa, Daphile próbuję zapiąć na 192.168.1.201 - działa ale nie pobiera listy stacji radiowych. Zasadniczo każda wersja Daphila wykazuje ten sam problem. Ktoś może wie gdzie leży problem?

« Ostatnia zmiana: 06-10-2014, 19:38 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

microb1987

  • 131 / 5800
  • Aktywny użytkownik
06-10-2014, 20:56
Z tymi penami to dziwna sprawa, bo ostatni którego używałem najpierw został użyty jako botowalny dla windows i śmigał jak złoto, później kilka prób z daphile, a teraz bios go nie wykrywa, podczas gdy w win jest widoczny... informatyk ze mnie żaden, ale dziwne dla mnie to to.

Jak mnie znowu najdzie ochota na eksperymenty to kupię małe wiadro penów i poćwiczę.

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
06-10-2014, 21:20
Odkryłem też kolejny problem. Otóż gdy mam ustawiony adres IP Daphile jako dynamiczny (poprzez DHCP) to nie mam problemów z pobieraniem listy stacji radiowych z internetu (czyt. radio działa). Jak ustawię adres statyczny to Daphile się buntuje. Pulę adresów DHCP mam ustawione od 192.168.1.100 - 199. Dysk sieciowy mam zapięty na statycznym adresie 192.168.1.200 - działa, Daphile próbuję zapiąć na 192.168.1.201 - działa ale nie pobiera listy stacji radiowych. Zasadniczo każda wersja Daphila wykazuje ten sam problem. Ktoś może wie gdzie leży problem?
A nie jest to problem ustawień DNSów? System pinguje po nazwie internetowe serwery?
Serwer squeezeboxa potrafił miewać z nimi problemy objawiające się tym, że jak wstał zanim się sieć w pełni zainicjowała albo nastąpił w trakcie jego pracy zanik i powrót połączenia to trzeba go było przewrócić bo permanentnie przestawał wyszukiwać po nazwach. Sprawdź logi czy coś zawierają (najprościej w ustawieniach serwera na zakładce Informacje)

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
06-10-2014, 22:26
Sprawdź logi czy coś zawierają (najprościej w ustawieniach serwera na zakładce Informacje)

A owszem. Zawierają coś takiego:

Cytuj
Slim::Plugin::InternetRadio::Plugin::_gotRadioErro r (78) Unable to retrieve radio directory from SN: Couldn't resolve IP address for: opml.radiotime.com

Wygląda to na błąd DNSów ale stacjonarny łączy się bez problemu. Fakt. Podłączony poprzez DHCP. Daphile po dynamicznym DHCP też problemów nie ma. Co więcej. W statystykach serwera nie widać by w ogóle statyczny Daphile był podłączony a statyczny NAS tak. O co kaman?

BTW. Można współdzielić adresy po DHCP i statyczne na jednym routerze?
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
06-10-2014, 22:44
BTW. Można współdzielić adresy po DHCP i statyczne na jednym routerze?
Adresy spokojnie można współdzielić. DHCP ma zawsze określony jakiś zakres (tu 192.168.1.100-199) i ważne by nie nadawać statycznie adresów z tej puli bo wcześniej czy później przyzna komuś ów adres i będzie konflikt.
W zasadzie wskazanym jest w przypadku takich kompów (wszelkiej maści serwerki) nadanie adresu statycznego bo się nie zmienia i dostęp z przeglądarki ułatwiony.
Ew. jak się da to bardziej eleganckim rozwiązaniem jeśli router pozwala jest przypisanie statyczne adresu w dhcp, tzw. static lease (idealnie jeśli można wskazać adres spoza puli) po MAC adresie lub za pomocą ID klienta. Wtedy będzie dostawał zawsze przypisany adres za pomocą dhcp.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
06-10-2014, 23:59
[q jak się da to bardziej eleganckim rozwiązaniem jeśli router pozwala jest przypisanie statyczne adresu w dhcp, tzw. static lease (idealnie jeśli można wskazać adres spoza puli) po MAC adresie lub za pomocą ID klienta. Wtedy będzie dostawał zawsze przypisany adres za pomocą dhcp.
U mnie się to nazywa Address Reservation i wiąże MAC adres z nr IP. Ale to nie jest IMO bardziej eleganckie rozwiązanie.

Najwyraźniej soft w moim routerze jest dziurawy. Jak zarezerwuję adres w DHCP to radio działa. Po statycznym IP nie.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
07-10-2014, 00:22
Ja co prawda oglądam daphile w wirtualce a nie na fizycznym kompie ale nie powinno to mieć wpływu...
Daphile version:   14.09-b171344-x86_64 - dziś pociągnięta i odpalona.
Chodzi mi radio zarówno na statycznym jaki dynamicznym adresie.

DNS poprawny podany przy statycznych ustawieniach?
Mam DNSa lokalnego nie na routerze tylko na ipku z końcówką 30 czyli jak na zrzucie widać. Chodzi bez problemu. Jak przestawię DNS-a na dowolny ze świata... np. googlowski 8.8.8.8 też chodzi... ale jak ustawię jakąś głupotę to owszem radio nie chodzi.

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
07-10-2014, 07:38
Podaję dobre DNSy : 208.67.222.222 i drugi 208.67.220.220 lub 8.8.8.8 i drugi 8.8.4.4, można je ustawić na routerze.
DNSy można też ustawić na urządzeniu np. laptop, smartfon itd.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
07-10-2014, 08:14
Dzięki za pomocną dłoń. Wczoraj walczyłem do północy i dziś jestem zombie.... Mam dziś w pracy do wyboru dwa rodzaje zgonu. Albo od nadmiaru kawy by nie zasnąć albo od "dzięcioła" w biurko.

Jak dożyje popołudnia, to potestuję ustawienia DNSów. Poprzednio, ... cóż..., nie miałem ich ustawionych. A dokładnie miałem wpisane 0.0.0.0

Takie DNS powinien być ustawiony w routerze oraz Dephile?

Na razie ruszyło to na rezerwowanych adresach w DHCP. Trochę na około ale działa (!) i aż boje się tego tykać.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
07-10-2014, 08:58
Adres DNS jest niezbędny komputerowi bo to namiar na serwer co tłumaczy nazwy na numery IP (tylko te są istotne w ruchu sieciowym ogólnie mówiąc).
Jeśli używamy DHCP to oprócz numeru IP dostajemy też od routera DNS - i dlatego tam jest potrzebny.
Jeśli adres przypisujemy statycznie na kliencie to wtedy musimy mu ręcznie wpisać też DNS bo nie dostanie go po dhcp a jest niezbędny.