Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

holdegron

  • 19 / 6039
  • Nowy użytkownik
03-04-2012, 07:42
@Violett
Widzę że u Ciebie palce szybsze niż rozum.
Nie mam H3 na stanie a nie będę specjalnie montował abyś sobie potestował.
I, bez obrazy oczywiście, nie jestem zainteresowany recenzją na Twoim blogu.

A Pacuła pisze bzdury i takie jest moje zdanie. A to jest forum i moje zdanie mogę przedstawić.

Pozdrawiam.

holdegron

  • 19 / 6039
  • Nowy użytkownik
03-04-2012, 07:43
A, i jeszcze jedno - nie muszę poddawać się "weryfikacji", a już na pewno nie u szanownego Pana.

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
03-04-2012, 08:28
Ale pojechałeś holdegronie ;-) Wielkie brawa :)

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
04-04-2012, 04:11
Przeciez Pacula zapodal tym razem swoje opowiesci w Prima aprilis, wiec ja bym sie specjalnie nie czepial, chociaz u niego dzien glupiego audiofila trwa caly rok ;\'))


ps. a za 450euro to sobie mozna poprawic dzwiek HD800 duzo skuteczniej, bo za miast kabla, wystarczy zakupic inne sluchawki albo wzmacniacz, skoro te same Senki graja mu o kilka dlugosci slabiej z firmowka...z drugiej strony, skoro nawet kiedy graly o wiele, wiele slabiej, a byly najlepszymi dynamikami na swiecie (domniemuje sobie Pacula), to niech sie facet przestawi juz lepiej na elektrostaty i ma te najlepszosc bezwzgledna (tak logika jego wypowiedzi by wskazywala) na dzien dobry, czyli bez przekladania akcesoriow, chociaz, on to pewnie po to ma ten zajebisty system audio, aby sie w nim dalo wszystko powymieniac na wielokrotnie lepsze podzespoly, bo bez tego nie byloby przeciez opisow reklamowych, czyli bezrobocie....

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
04-04-2012, 08:06
W sumie Pacuł - Miszcz co by nie napisał, to mnie już i tak nic nie zadziwi, przypuszczam, że jak znajdzie kabel do Senków za 1000 Euro to jeszcze kilka długości zyska w swojej subiektywnie postrzeganej nirvance człowieka mocno schorowanego audiosyfilijsko  :-))))

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
15-04-2012, 10:27
"Bas Hegla jest bardzo głęboki i świetnie kontrolowany. Jego rozdzielczość i selektywność nie są najlepsze, tj. można to za te pieniądze zrobić lepiej. Ale najwyraźniej  coś za coś: nasycenie, kontrola i punktualność w zamian za rozdzielczość. Nie chodzi o to, że bas jest stłumiony, czy zlepiony, a o to, że linia kontrabasu, linia gitary basowej itp. nie jest tak łatwa do uchwycenia, jak to, co jest powyżej. I, jak mówię, kontrola jest idealna, słychać, że H200 radzi sobie z obciążeniem znajomicie, że trzyma głośniki niskotonowe w ryzach. Tyle, że to nie jest ultra-precyzyjny obraz tego zakresu" - to qrwa w końcu jaki jest ten bas ? :D

Road To Nowhere

  • 1033 / 6053
  • Ekspert
15-04-2012, 11:28
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia w "temacie" basu u Redaktora.

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
15-04-2012, 11:37
Ja myślę, że Redaktor słyszał na żywo kontrabas nie dawniej niż tydzień temu, i jak się do czegoś odnosi, to pewnie ma na uwadze co jest inaczej w jego własnym torze.

Road To Nowhere

  • 1033 / 6053
  • Ekspert
15-04-2012, 12:13
Może  ta "szwajcarska elektrownia" wydobywa jednak jakiś bas z tych monitorów czego niestety nie potrafi żadną siłą zrobić normalny wzmacniacz ?

Gustaw

  • Gość
15-04-2012, 12:16
 A ja wcale nie mam ochoty czytać recenzji sprzętu Hegla jak również nie mam ochoty posłuchać tego sprzętu na żywo.

Powód tak mało racjonalnego podejścia? Tak nachalna kampania reklamowa produktów tej firmy w Polsce, że zwyczajnie mdli.

Podejrzewam, że to kolejny nadmuchany "high-end" w stylu Primare, Thule, czy jeszcze wcześniej kolumny Avance lub kable Black Rhodium.

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
15-04-2012, 12:20
Rzeczywiście, tak było na Ałdioszole. Wchodzę do następnego pokoju, a tam znowu Hegel. Parę pokoi dalej jakiś składak i... tadam! DAC Hegla, a jakże. Najlepiej grało z Heglem w pokoju Harpii. Było nieźle. W paru innych pokojach (bez Hegla) było lepiej, np. Art Audio, Kondo, lub jak wierzę kolegom, np. Reymio.

lancaster

  • Gość
15-04-2012, 12:41
4m,no dobra ale z innym wzmacniaczem p. Wojtek pisze że H ma bas twardy na dole (w każdym razie twardszy niż z H).  Nie słuchałem Hegla, moze on tak ma ze najniższy zakres lekko poluzowany ? Są osoby które tak lubią, a ja w cytowanym fragmencie nie znalazłem jakiejś ewidentnej krytyki.

Panowie, spokojnie.To że ktoś napisze recenzje nie oznacza że trzeba się z nią zgadzać, ale nie znaczy tez że nasze odczucia się nie pokryją. Konkretnie postawić urzadzenie przy innym w KONKRETNYM torze i wtedy mamy obraz.
Przynajmniej tak to widzę.

Gustaw

  • Gość
15-04-2012, 14:28
Dla mnie ciekawy element ostatniego numeru to wywiad z Kenem Kesslerem. Trochę mnie rozbawiło np. jego zdanie o pismach internetowych w wywiadzie udzielonym właśnie do takiego pisma :-)


http://www.highfidelity.pl/@main-1264&lang=

Dj

  • 1088 / 4825
  • Ekspert
15-04-2012, 15:11
Ken Kessler

To jest Audiofil, ciekawi mnie bardzo Jego pokój odsłuchowy...
ciekawe czy pokój posiada genialną akustykę. oraz jak małe i duże kolumny można porównywać w takich samych pomieszczeniach...
kolumny powinny być odpowiednio dobrane do wytłumienia, wielkości pomieszczenia kształtu itp.
natomiast Pan Ken piszę że ma grube ściany w pokoju oraz o doskonałym zasilaniu.
trochę mnie to śmieszy... każda osoba zabiega o super system a jeśli słuchamy muzyki z kolumn to kluczowym elementem jest akustyka pomieszczenia.
Pan Ken piszę o technologi że podąża w złym kierunku..
piszę o problemach DACów i innych wynalazków. zakładam że Pan Ken nie do końca się zna...
W DACu nie słychać zakłóceń z lasera np. DACki to przyszłość, ogromna wygoda i trwałość...
niestety kasety magnetofonowe czy płyty winylowe starzeją się...
porównywałem jakiś czas temu zgraną płytę metallici z gramofonu na kompa oraz oryginalną ścieżkę na cd.
gramofon miał wkładkę grado za 5 tyś. moim zdaniem bas buczy z gramofonu,dźwięk jest owszem przyjemniejszy dla uszu ale ma mniejszą dynamikę.
dźwięk jest ocieplony jak w radiu może się podobać, ale technicznie jest już daleko w tyle.

Gustaw

  • Gość
15-04-2012, 15:24
>> Dj, 2012-04-15 15:11:05
każda osoba zabiega o super system a jeśli słuchamy muzyki z kolumn to kluczowym elementem jest akustyka pomieszczenia.

Kluczowym elementem jest to aby sprzęt grał w normalnym pomieszczeniu a nie komorze bezechowej przypominającej audiofilskie prosektorium. ;-)

Jeden z najlepszych systemów audio, którego słyszałem był postawiony w normalnym pokoju bez specjalnego kształtu i ustrojów akustycznych, w którym się normalnie mieszka. Jak ktoś robi sobie specjalne pomieszczenie pod audio to mam wrażenie, że więcej z tym problemów niż pożytku. Kilka razy pisałem o tym.

Tutaj Kessler siedzi sobie wygodnie, w normalnie umeblowanym pokoju i ma w nosie całą tą otoczkę i twierdzenia, że bez piramidek po jajkach zawieszonych na ścianie system audio nie zagra. ;-)

W wielu przypadkach też z Kesslerem się nie zgadzam ale nie zaryzykuję twierdzenia, że facet się nie zna. Sądzę, że ma jednak swoje doświadczenie.

Technologia niestety podąża w złym kierunku. Niestety mało kto zwrócił uwagę na jeden z moich wpisów o specjalnym miksowaniu muzyki pod iTunes i urządzenia przenośne. Jeżeli to ma być progres w dziedzinie jakości w audio to ja już nie wiem co nim nie jest.