Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
02-10-2011, 16:22
Zaglądam czasem na audiohobby, w ramach relaksu. Gdzieś był odnośnik do stojaków słuchawkowych opisanych na highfidelity. Patrzę a w październikowym wydaniu (2011) opisana moja ulubiona firma hiFace.

Posiadam HiFace Evo zasilany zasilaczem CI Audio (zasilacz stworzony z myślą o squeezbox-ie) praktycznie od momentu powstania Evo. Wcześniej miałem ten "malutki" pierwszy model hiFace (USB - SPDIF).

No i z artykułu dowiedziałem się, że jest dystrybutor hiFace na PL i to znana mi osoba z innego forum i z mojej przygody z Beresfordem. Świat jest mały :)

Lubię i mam zaufanie do hiFace. Nie poparte pomiarami/odsłuchami - wiec dla innych pewnie nic nie warte.

Jak zaglądanie na forum daje czasami niespodziewane efekty ;)

Podziękowanie dla ... tych co się udzielają na forum
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
02-11-2011, 15:52
Ha ! Kolejny gadżet za pierdylion złotych a konkretnie 190 tys złotych.
Ktoś może powiedzieć. " Odtwarzacz audiofilski na 10 tysięcy złotych ? W dzisiejszych czasach ? Za 10 tysięcy to można kupić jedynie waciki " :-)  

Oj ... z chęcią bym porównał takie "cudo" z kompem za 1kzł i DACiem za 3-5 tysięcy ale ......ja nie wiem, nie znam się, nie orientuję i....zarobiony jestem :)

http://www.highfidelity.pl/@main-1037&lang=

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
02-11-2011, 16:35
Jezeli zbliza sie do iPoda to jest juz niezle, chociaz watpie :))

Molibden

  • 1906 / 6053
  • Ekspert
02-11-2011, 19:27
W tej cenie to nie są najlepiej ulokowane pieniądze... no ale życie w Szwajcarii nie jest tanie.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 6053
  • Ekspert
02-11-2011, 19:30
Nie wiem czy ktoś Ci na takie porównania by pozwolił lub byłby nimi zainteresowany... po prostu - nie, w interesie mas pracujących, w interesie całej klasy robotniczej, cytując klasyka, się na to nie zgodzi :D.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Ahmed

  • Gość
02-01-2012, 11:48
Ciekawy wywiad z Srajan-em Ebaen, naczelnym 6moons.
W mojej opinii miejscami zaskakujący bo, okazuje się, że facet ma całkiem zdrowe podejście do audio.

"Czy myślisz, że kiedy umrzesz i spojrzysz wstecz będziesz pamiętał którykolwiek ze swoich sprzętów hi-fi? Czy myślisz, że będzie cię obchodziło cokolwiek z tych problemów i obsesyjnych zachowań?"

http://www.highfidelity.pl/@main-1133&lang=

  • Gość
02-01-2012, 21:10
Sympatyczne

Jeśli z kolei uwielbiasz zajmować się sprzętem i wszystkimi rzeczami z tym związanymi, to kim ja jestem, żeby się z tym nie zgadzać? Miałem z tym do czynienia więcej niż znakomita większość z nas i doszedłem do wniosku, ze to jest Malo interesujące. Po prostu wyrosłem z syndromu dzieciaka w sklepie ze słodyczami.


Chwała Bogu, że mi też przeszło.

violett

  • 786 / 6041
  • Ekspert
02-01-2012, 21:37
Srajan Ebaen - ciekawy człowiek. W zasadzie, mój audio-guru :)

  • Gość
02-01-2012, 23:04
.

  • Gość
03-01-2012, 05:33
No Violet - chyba nie bardzo :) w każdym razie śledzę Twój blog. Jest pisany bez zadęcia (to zostawiamy Gustawowi), i fajny.
Pozdrawiam i czekam na następne recki.

dankam

  • 112 / 5641
  • Aktywny użytkownik
03-01-2012, 20:52
Znam blog violeta a jaki ma adres blog Gustawa?

violett

  • 786 / 6041
  • Ekspert
16-01-2012, 21:34
Ciekawy wywiad z dyrektorami Accuphase - panami Jim S. Saito oraz Yasumasa Ishizuka:
http://www.highfidelity.pl/@main-1140&lang=

Poza tym frapujące kolumny ukraińsko-śląskiej manufaktury Bodnar:
http://www.highfidelity.pl/@main-1142&lang=


violett

  • 786 / 6041
  • Ekspert

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
17-02-2012, 10:58
Kto to jest ten Marek Dyba? Przeczytałem drugi, i chyba ostatni jego tekst, i jestem zniesmaczony. Pan Marek myli recenzje na szanowanym portalu branżowym z wrzutkami na forum. Dla mnie posługiwanie się slangiem forumowym jest niedopuszczalne i obraża mnie jako czytelnika. "Koaksjal", "po koaksjalu". Makao, i po maka... le? Do tego te kategoryczne stwierdzenia, co to ma każda lampa, a co ma lub nie ma tranzystor. Dźwięk jest tłusty, bo jest tłusty, w sumie nie chodzi o to, że jest tłusty, tylko się go odbiera jako tłusty, więc w sumie jednak jest tłusty... :/
Reasumując - pan bez zdolności lingwistycznych i z brakami w osłuchaniu znalazł się na zacnym do tej pory portalu, zawdzięczającym swoją klasę i renomę panu Wojtkowi Pacule, i obniża jego loty przy własnym pułapie sporo poniżej wpisów kolegów na tym i innych forach o audio. Ja protestuję! :) Niech pan Marek, albo pan Wojtek ;) coś z tym zrobi!

Dobrze, że ludzie z zapałem i talentem do pisania biorą sprawy w swoje ręce zamiast szukać swojego kąta w miejscach, gdzie zdolności kierunkowe nie wydają się najistotniejsze. Taki mój ukłon np. w stronę kolegi Violetta.

violett

  • 786 / 6041
  • Ekspert
20-02-2012, 23:00
Majkel, dzięki.
Jak wiesz, po niefortunnym upadku strony "Stereo Underground" musiałem coś zrobić z moimi skromnymi testami i obserwacjami a propos sprzętu audio. Przyszedł mi do głowy własny audio-blog, który obecnie zamierzam, w miarę możliwości czasowych oraz wyrozumiałości P.T. Czytelników - rozwijać.