Audiohobby.pl

Fanklub Grado

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
05-04-2021, 21:16
Bardzo chetnie bym sobie sprawdzil GH4 na 45mm 50mm przetworniku, troche drozsze od Hempow, ale ponoc zdecydowanie warte tej doplaty. Wizualnie bardzo ladna ta norweskia sosna.

A tutaj opis i zdjecia:

https://majorhifi.com/grado-gh4-review/

Przejrzystosc na miare AKG K1000, wedle posiadacza tychze:

https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/grado-labs-gh4-headphones/
« Ostatnia zmiana: 05-04-2021, 21:29 wysłana przez pastwa »

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
06-04-2021, 13:16
Dostały platinum star, tak jak Twoje Aduiotechnici. Sprzedaj L5000 i bierz Grado :DD
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
06-04-2021, 14:05
Tak, i kupie sobie za to cala serie GH plus jakies hempy itd., powiesze je wszystkie na stojaku siedmioramiennym poniedzialek-niedziela i bedzie piekna rotacja ;')

sonique

  • 42 / 1147
  • Użytkownik
07-04-2021, 20:14
A co do Grahama Slee UTL, gral swietnie nie tylko z GS1000 ale rowniez napedzal wyraznie lepiej Beyery T1 oraz HD800 zarowno od Brystona jak i Sugden HA4 ktore byly pod reka, gralo plastyczniej, plynniej a jednoczesnie dynamicznie, bez szarosci, fajnie.

Jeszcze co do Grahama Slee Solo ULDE i Grado. Znalezione na Head-Fi, facet wybierał między nim a tańszym SRG II, korespondował też z konstruktorem, panem Slee, spory fragment postu poniżej. Autor zaczyna od podsumowania odczuć względem SRG II aby przejść do odpowiedzi Grahama nt. ULDE:

That amp sounds great. However, having consulted with Graham Slee the manufacturer, I'd be missing out as the Ultra Linear was specifically designed for Grado PS1000s. I'm told using it will give more detailed sound overall with better soundstaging, and richer bass. Despite the additional detail, it should also be more enjoyable to listen to as its presentation is more 'musical', more relaxed.

Nie wiedziałem o tym, że Slee konstruował ULDE pod PS1000...

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
08-04-2021, 16:23
Nie wiedziałem o tym, że Slee konstruował ULDE pod PS1000...
Ja posiadałem PS1000 przez 4 lata. W ich towarzystwie powstało wiele rzeczy, nie tylko wzmacniacze słuchawkowe. Mógłbym też napisać, że "specjalnie pod PS1000" to robiłem, co będzie oczywistą bzdurą, bo raczej mało który klient posiadał akurat te słuchawki. W sumie to nawet nie wiem, czy którykolwiek. ;)

Słuchawki dla konstruktora to narzędzie. Trzeba dobrze poznać jego możliwości i ograniczenia. Od paru lat używam innych narzędzi niż produkty Grado. Grunt żeby to były słuchawki, na podstawie których ja wiem wszystko słuchając. Modyfikuję je pod swoje potrzeby ponadto, żeby jeszcze lepiej oddawały to, czego chcę. Zresztą moim PS1000 pod koniec też się oberwało, np. dostały innego jacka i dodatkowe elementy tłumiące na styku bloczków pałąka z korpusem muszli.

Grado mają tak, że jak się je ogarnie, to w takim systemie wiele innych słuchawek zagra dobrze, bo styl Grado jest możliwie daleki od bezpiecznej strony brzmienia, więc trzeba zapewnić kulturę, równowagę, ale też dokładność i porządek bez przerysowań. Po stronie sterowania ważniejsza jest impedancja wyjściowa niż zapas mocy, który te słuchawki prędzej czy później zniszczy, jeśli będzie nadużywany. Szczególnie dotyczy to dużych Grado sprzed serii "e", gdzie pomysł na konstrukcje polegał na włożeniu do tira silnika od kosiarki.

sonique

  • 42 / 1147
  • Użytkownik
09-04-2021, 09:22
Masz dużo racji Majkel. W wolnym czasie doczytałem do końca „thread” autora cytowanego przeze mnie posta i przyznał, że nadinterpretował słowa Slee. Graham powiedział, że jego Graham Slee Solo Ultra Linear Diamond Edition był konstruowany z myślą o brzmieniu Grado, w tym między innymi PS1000 - ale nie tylko.

Coś w tym jest bo w sieci można znaleźć chociażby coś takiego:

Armour Home Electronics have enlisted the support of the Graham Slee Solo Ultra-Linear Diamond Edition headphone amplifier again! An array of Solo Ultra-Linears will be driving Grado headphones at the 2014 Bristol Sound and Vision show.

https://www.hifisystemcomponents.com/forum/armour-choose-solo-for-grado-at-bristol-again_topic2177.html
« Ostatnia zmiana: 09-04-2021, 09:24 wysłana przez sonique »

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
09-04-2021, 13:51
Jedno jest pewne - im szybciej zastąpisz czytanie osobistą weryfikacją sprzętu, tym prędzej złożysz system słuchawkowy, który Tobie będzie odpowiadał. Nie wiesz nawet czego taki forumowicz słuchał, z czym porównywał, i jakie brzmienie mu się podoba? Ja z mojej kilkunastoletniej praktyki czytania opinii o przeróżnych rzeczach w internecie, nie tylko o audio, mogę powiedzieć, że mniej więcej co dziesiąta opinia nosiła znamiona sensu dla mnie, a reszta byłaby niczym więcej niż dmuchaniem bańki mojego przyszłego rozczarowania. Oczywiście odrobiłem parę razy tę lekcję, że posłuchałem takiego czy innego rozentuzjazmowanego forumowicza, ale na szczęście dało się szybko odrobić wtopę sprzedając sprzęt dalej.

Ja porzuciłem lekturę Head-Fi dobre kilka lat temu, gdyż rządzi tym miejscem jedno proste prawo - im mniejsze doświadczenie, tym większe parcie na klawiaturę. Trochę to przypomina porady seksualne po pierwszym razie. Taki entuzjazm i nadproduktywność internetowa, bo coś się usłyszało fajnego po raz pierwszy. Pokłosie efektu wow. Ten typ użytkownika jest tam najbardziej produktywny. Ci, którzy piszą dojrzałe opinie, gdzieś następnie znikają. Wymiana pokoleniowa jest zresztą temu miejscu potrzebna, bo niedoświadczony klient jest mniej wybredny.
Zresztą od chyba już kilkunastu lat to nie jest typowe forum miłośników tylko przedsiębiorstwo zajmujące się kampaniami reklamowymi, kręceniem materiałów audiowizualnych i ogólnie układaniem rynku słuchawek według intensywności finansowania przedsięwzięcia pod nazwą Head-Fi. Jako ciekawostkę powiem Ci, że ten taki mały banerek, co jest ich cała szachownica pod stroną główną i chyba nikt ich nie czyta, kosztował parę lat temu 200$ miesięcznie, kampanie i "Industry Insider" parokrotnie więcej. Wiadomo, że dla "dużego" to żadne obciążenie, natomiast tłumaczy też dobrze dlaczego jakieś małe firmy zaczęły nagle wołać 2-3x tyle za te same produkty od czasu premiery na Head-Fi. Taki koszt przy małej skali produkcji rozkłada się między sztuki inaczej. ;) To już wybór klienta, czy woli mieć większy udział w produkcie kosztu materiałowego, czy marketingu, opłat importowych, reklamowych i marży detalisty. Pominę tu względy logistyczne, dla których nie jeden Brytyjczyk wybierze brytyjskie, Amerykanin amerykańskie, a Polak polskie.

sonique

  • 42 / 1147
  • Użytkownik
22-04-2021, 12:58
mają jakieś 50h przesłuchu...
O Panieeee, toż to surowizna dopiero :)

No może mają już nawet „aż” 100h, szczęśliwi czasu nie liczą :) A ile mieć powinny aby brzmienie się ustabilizowało? Wiem, że John nie poleca wygrzewania dla wygrzewania a jedynie naturalne, podczas użytkowania - ale mi się nie bardzo chce czekać i chyba będę je zostawiał na noc bo w ten sposób to wygrzeją się dopiero jak już mi się znudzą ;)

Shakhal

  • 617 / 5584
  • Ekspert
19-05-2021, 09:23
Grado Hemps

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
19-05-2021, 15:04
A to nie szukales czasem zamknietych sluchawek?

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
20-05-2021, 08:16
No dobra ale jak to gra?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5584
  • Ekspert
20-05-2021, 09:58
A to nie szukales czasem zamknietych sluchawek?

To tylko wystawiam dla klubowiczów, ze coś takiego istnieje :)

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
20-05-2021, 14:32
Ach, taki teaser ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
20-05-2021, 23:47
To ta cała linia kooperacji żeby nie powiedzieć kolaboracji z rozpoznawalnymi markami na świecie klasy A :)

Co chwila tam coś takiego wychodzi, zawsze można trochę wyssać na przychodzie z grupy która akurat pod tym rzeczonym brandem jest.

No cóz, mnie ta strategia na butikowa markę nie do końca leży.

Natomiast przemawiała do mnie stara oferta Grado. Miało to spójność, konsekwencje i sens. Dzisiaj roznice w linii Statement są co tu dużo mówić takie jak kierunek w którym cały ten rynek słuchawkowy zmierza.

Warholizm stosowany.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
20-05-2021, 23:49
Ten tego...

Jeżeli ktoś słyszał Grado GS3000 i ma pojęcie o GS2000, GS1000e oraz i/bez-i.

To niech się proszę z łaski swojej, wypowie :)