Audiohobby.pl

Fanklub Grado

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
01-04-2021, 08:26
Problem w tym, że wzmacniaczy jest ogromna ilość. Oczywiście on-line. Ale żeby gdzieś stacjonarnie posłuchać to nawet w dużych miastach jest z tym problem. Wszystkiego do domu wziąć nie sposób. A  nie ma jednak jak odsłuch dwóch, trzech interesujących nas klocków jeden po drugim i znowu od początku. Nie wiem jak trzeba być osłuchanym i jaką mieć pamięć aby ogarnąć temat słuchając jednego wzmacniacza w skepie A a drugiego godzinę później w sklepie B. Nie mówiąc już o bodźcach rozpraszająco-zniekształcających porównanie jak inne pomieszczenie, źródło dźwięku, światło, tempertura... Zauważyłem, że ja muszę ze sprzętem pomieszkać jakiś czas aby się nauczyć jego unikalnych cech osobniczych - takich po których potem wszędzie ten sprzęt rozpoznam. Nie z każdym jest to jednak możliwe bo niektóre nie mają zbyt wiele swojego charakterystycznego klimatu lub chociaż tej jednej jedynej rozpoznawalnej cechy.

A po zakupie sprzętu - bez względu na to co to jest - zostajemy z nim jednak na dłużej. Szczególnie jak kupimy nowy i nie chcemy tak od razu stracić na sprzedaży.

Dużo dobrego słyszałem o Headonic, ifi Zen Can, jak również Graham Slee - w kontekście klocka do Grado. Headonic - wiadomo, legenda (że tak się podliżę ;) ), ifi - nieziemsko wyceniony sprzęt zawstydzający droższe konstrukcje, a Graham... brytyjski klasyk wybrany przez Grado jako ten towarzyszący ich słuchawkom na wszelakich wystawach audio w UK (a więc coś jest na rzeczy). W dodatku jest teraz fajna promocja w kraju niezbyt odległym. Pisałem do nich wczoraj i są dostępne od ręki jakby ktoś chciał: http://elektroniskbureau.no/nettbutikk/41-hodetelefon-forsterker/

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
01-04-2021, 23:23
Akurat ze sluchawek Grado ,tych mniejszych i tanszych, najbardziej podobaly mi sie Grado RS1e sa fantastyczne,akurat sluchalem na Cary 300B czyli moim wzm z duzych i drozszych to najlepsze byly Grado GS3000e tez odsluchiwalem na Carym 300B do dzis spokojnie czekam na jakas okazje cenowa na ktorys z tych podanych modeli,nie spiesze sie ,bo moje K-1000 na stanie i tak wszystko bija na leb co wypuszczono ze sluchawk wczesniej i obecnie na swiecie...

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
02-04-2021, 08:28
Akurat ze sluchawek Grado ,tych mniejszych i tanszych, najbardziej podobaly mi sie Grado RS1e sa fantastyczne,akurat sluchalem na Cary 300B czyli moim wzm z duzych i drozszych to najlepsze byly Grado GS3000e tez odsluchiwalem na Carym 300B do dzis spokojnie czekam na jakas okazje cenowa na ktorys z tych podanych modeli,nie spiesze sie ,bo moje K-1000 na stanie i tak wszystko bija na leb co wypuszczono ze sluchawk wczesniej i obecnie na swiecie...

Fajny głos... dla mnie ;)

Z GS3000e będzie trudno bo one powstały w czasach gdy Grado nie rządziło już w tej klasie niepodzielnie, albo lepiej powiedzieć - nie rządziło już w ogóle: w tych pieniądzach konkurencja jest ogromna.

Sam jednak jeżeli kiedykolwiek będę znowu kupował Grado to RS1e zamienię wyłącznie właśnie na GS3000e. Inne Grado mnie nie interesują. Ale inne słuchawki w tym przedziale cenowym już jak najbardziej...

Trzeba poprosić kogoś aby ze Stanów przewiózł na uszach... w przeliczeniu po obecnym kursie to „jedyne” PLN 7000 ;)  A 4ourears.com ma teraz promocję na PS2000e za USD1995 (taniej o USD700...).

Warto obserwować.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
02-04-2021, 08:42
akurat sluchalem na Cary 300B

Ten Cary to „waga ciężka”... a co z „wagi lekkiej” (dla portfela) na tranzystorze mógłbyś polecić. Mocno zawęża mi się lista wyborów i jestem blisko podjęcia decyzji, natomiast póki klamka nie zapadła, lista jest otwarta. Napewno nie kupię w ciemno. Muszę najpierw posłuchać (najlepiej w domu). Masz coś wartego uwagi w okolicach 1-3tys?

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
02-04-2021, 10:20
ogrywales tego Cayina N3Pro z Grado np rs2e?

Sluchalem na poprzedniku, ale juz go nie produkuja, w parze z RS2i i GH2. N3 moze byc tylko bardziej dopracowany.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
02-04-2021, 10:24
A co do Grahama Slee UTL, gral swietnie nie tylko z GS1000 ale rowniez napedzal wyraznie lepiej Beyery T1 oraz HD800 zarowno od Brystona jak i Sugden HA4 ktore byly pod reka, gralo plastyczniej, plynniej a jednoczesnie dynamicznie, bez szarosci, fajnie.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
02-04-2021, 10:46
Sugden HA4
A co do Grahama Slee UTL, gral swietnie nie tylko z GS1000 ale rowniez napedzal wyraznie lepiej Beyery T1 oraz HD800 zarowno od Brystona jak i Sugden HA4 ktore byly pod reka, gralo plastyczniej, plynniej a jednoczesnie dynamicznie, bez szarosci, fajnie.

Jeżeli Graham Slee Solo ULDE pokonał klocki dwukrotnie droższe, to już wyczyn. Dzięki za istotny głos w sprawie. 

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
02-04-2021, 10:51
Ten Cary to „waga ciężka”... a co z „wagi lekkiej” (dla portfela) na tranzystorze mógłbyś polecić. Mocno zawęża mi się lista wyborów i jestem blisko podjęcia decyzji, natomiast póki klamka nie zapadła, lista jest otwarta. Napewno nie kupię w ciemno. Muszę najpierw posłuchać (najlepiej w domu). Masz coś wartego uwagi w okolicach 1-3tys?

Może ja Ci polecę, choć Trochę mi głupio, kolejny raz się powtarzać. :)
Mimo, że urządzenie nie mieści się w podanym przez Ciebie zakresie, to rozwiązanie jest opłacalne i warte swojej ceny.
Jak się dobrze potargujesz, powinieneś je dostać za kwotę około 4000 - 4500 zł.
Mam na myśli combo Questyle CMA Twelve Standard, z bardzo dobrym: DAC-em, preampem oraz wzmacniaczem słuchawkowym.
Wszystko to w jednym urządzeniu, jednego producenta i nie "gryzie" się ze sobą.
No i nie potrzebne są kable przyłączeniowe między DAC-em a wzmacniaczem. :)
Urządzenie jest w czystej klasie A, w pełni zbalansowane i posiada komplet wyjść słuchawkowych.
Są wyjścae zbalansowane: 4 pinowe XLR oraz 4.4 mm. To drugie, w przyszłości ma być standardem.
Jest też zwykłe wyjście słuchawkowe 6,3 mm. Za samo to wyjście zbalansowane 4.4 mm, w innych wzmacniaczach trzeba dopłacić ok. 2000 zł. Ja słucham na nim Grado PS1000 na zmienionych, padach rekomendowanych przez @Pawła i jest bardzo dobrze. To combo napędzi nie tylko Grado, ale znakomitą większość, tak zwanych trudnych słuchawek.

Jeżeli koniecznie chciałbyś jednak sam wzmacniacz słuchawkowy, to może to być Aune S7
Wspomniany przeze mnie Paweł ma to urządzenie i miałem okazję na nim słuchać wielu par słuchawek.
Wzmacniacz też jest w pełni zbalansowany i posiada 2 takie wyjścia słuchawkowe.
Jedno to klasyczny 4 pinowy XLR a drugie rozbite na 2 kanały, lewy i prawy, zakończone wtykami XLR 3 pinowymi.
Jest też oczywiście zwykłe wyjście słuchawkowe 6.3 mm. Powinieneś je dostać w w cenie ok. 2300-2500 zł.
Paweł napędza nim Grado RS1. W połączeniu z jego lampowym DAC-em, na tym wzmacniaczu z wyjścia zbalansowanego, RS1 grają wyśmienicie. Wydaje mi się, że jest to maksimum tego, co można z tych słuchawek wyciągnąć. Więcej raczej się nie da.
O jego zaletach i ewentualnych wadach, więcej może dopowiedzieć właściciel, który ma ten wzmacniacz na co dzień.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2021, 12:14 wysłana przez Karol »

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
02-04-2021, 12:14
Problem w tym, że wzmacniaczy jest ogromna ilość. Oczywiście on-line. Ale żeby gdzieś stacjonarnie posłuchać to nawet w dużych miastach jest z tym problem. Wszystkiego do domu wziąć nie sposób. A  nie ma jednak jak odsłuch dwóch, trzech interesujących nas klocków jeden po drugim i znowu od początku. Nie wiem jak trzeba być osłuchanym i jaką mieć pamięć aby ogarnąć temat słuchając jednego wzmacniacza w skepie A a drugiego godzinę później w sklepie B. Nie mówiąc już o bodźcach rozpraszająco-zniekształcających porównanie jak inne pomieszczenie, źródło dźwięku, światło, tempertura... Zauważyłem, że ja muszę ze sprzętem pomieszkać jakiś czas aby się nauczyć jego unikalnych cech osobniczych - takich po których potem wszędzie ten sprzęt rozpoznam. Nie z każdym jest to jednak możliwe bo niektóre nie mają zbyt wiele swojego charakterystycznego klimatu lub chociaż tej jednej jedynej rozpoznawalnej cechy.
Dołóż do tego, co widać jak na dłoni w tym wątku, że każdy będzie polecał tylko wąski, znany sobie wycinek oferty. Cieżką to objąć i wydzielić dostatecznie dużą część wspólną tych zbiorów bez sprawdzenia samemu. Najlepiej by było wziąć co się dało pod pachę, np. z wypożyczenia online, i pójść z tym do sklepu, gdzie jest możliwie dużo innych rzeczy. :) Tak, wiem, utopia. Niemniej parę rzeczy naraz da się w ten sposób ogarnąć.

Poza tym po takich porównaniach jak wyżej szybko Cię przestaną zaskakiwać sytuacje, że coś za paro- czy ogólnie wielokrotność ceny zagra co najwyżej nie lepiej. Audio to nie motoryzacja i korelacja ceny z poziomem technologii oraz wrażeń z użytkowania jest sporo luźniejsza IMHO. Nie dotyczy oczywiście rynku stricte pro, a konsumenckiego.

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
02-04-2021, 13:04

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
02-04-2021, 13:19
Za stówkę, chętnie bym go sprawdził. @jjurek, za te pieniądze wezmę go od Ciebie w ciemno.
Tylko musiałbyś poskładać to do kupy i wsadzić do jakiejś obudowy. Jakby co, piszę się na niego. :)

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
02-04-2021, 14:54
Słyszałem wiele pochlebnych opinii o Aune S7, podczas gdy o Questyle nie słyszałem nic. Aune ma faktycznie dobrą cenę. Dzięki za podpowiedzi...

Słuchawki miały być taką dokładką do mojego systemu stereo i nie sądziłem, że aż tak się w tym obszarze audio rozsmakuję. Te małe skubańce Grado tak fajnie zestroiły się z moją osobowością i klimatami, które są mi drogie, że nie mogę się od nich oderwać... Aż boję się co będzie jak je wetknę w coś porządnego... no i są jeszcze nie do końca wygrzane bo mają jakieś 50h przesłuchu...
« Ostatnia zmiana: 02-04-2021, 14:56 wysłana przez sonique »

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
02-04-2021, 15:44
mają jakieś 50h przesłuchu...
O Panieeee, toż to surowizna dopiero :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

kamzak88

  • 10 / 2586
  • Nowy użytkownik
02-04-2021, 18:17
ogrywales tego Cayina N3Pro z Grado np rs2e?

Sluchalem na poprzedniku, ale juz go nie produkuja, w parze z RS2i i GH2. N3 moze byc tylko bardziej dopracowany.
jakie różnice miedzy gh2 a rs2?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk