Audiohobby.pl

Fanklub Grado

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 14:48
Cześć, jak miło, że w Polskim Internecie znajduje się tak obszerny wątek o Grado ;)

Słucham głównie stereo przez kolumny ale coraz częściej łapię się na tym, że słuchawki są w stanie zaoferować mi taki szczególny, zupełnie odzielny i samodzielny rodzaj przyjemności w obcowaniu z muzyką - ani lepszy ani gorszy - po porstu inny i też niesamowicie ciekawy, bo nie do uzyskania z kolumn. Zdecydowałem zatem, że czas na zakup wzmacniacza dedykowanego słuchawkom.

Co jeszcze poza Black Pearl winno przyciągnąć moją uwagę? Wieść po audiofilskim świecie niesie, że iFi Zen Can tudzież Graham Slee Solo (ULDE) mogłyby się nadać... Budżet w tych okolicach... Aha, na lampę nie jestem gotowy więc wyłącznie tranzystor.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
31-03-2021, 15:17
A jakie masz Grado?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 15:46
Cieszące się na tym forum wyjątkową estymą... RS1e ;)

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
31-03-2021, 16:10
A z czym to tej pory to gralo u Ciebie? Bo ja nie slyszalem ich. Jak to gra w ogole, faktycznie tak dziwnie jak mowia?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
31-03-2021, 16:39
Co jeszcze poza Black Pearl winno przyciągnąć moją uwagę?
Headonic II generacji z przełącznikiem wzmocnienia to będzie najlepsza opcja do Grado z moich popełnień. Czyli polecam następcę następcy BP. Opcje zasilania i obudów analogiczne jak były dla BP.

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 16:42
Bardzo lubię to brzmienie. Pobudzone, niespokojne, niezwykle wciągające i angażujące. Pełne zaskoczeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Nuda i spokój to nie ten adres. A do tego wyglądają moim zdaniem zjawiskowo. Słowem lubię je i z tym brzmieniem zostanę na dłuższy czas.

Gra to z wejścia słuchawkowego wzmacniacza stereo klasy A/AB średnio-wyższej półki. 

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
31-03-2021, 17:29
Gdybym teraz mial wejsc w swiat Grado, zwlaszcza serii RS (choc wole jednak GH, a konkretnie GH2), to nie bawilbym sie juz w zadne odtwarzacze czy wzmacniacze stacjonarne do nich (nie warto, no chyba, ze mamy nadmiar kasy i 30-40kola na zbyciu to cos tam mozna jeszcze wyciagnac) tylko szedl w dobrej klasy sprzet przenosny pokroju chociazby takiego Cayina N3Pro. Absolutnie nic wiecej nie potrzeba do szczescia, ja przynajmniej jestem takim polaczeniem spelniony (np. w polaczeniu z ipadem pro).

ps. Z PS czy GS to juz inna sprawa.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
31-03-2021, 18:09
A propo tylko serii E: U mnie SR80e grały dobrze z podesłanym playerkiem od kolegi, zapomniałem modelu ale cena była rzędu chyba 6 czy 8 stów jak sprawdzałem. Problem z Grado jest z tą ich dziwnością co do proporcji na paśmie i tego się nie da za bardzo wyważyć zmianą samego wzmaka. Nie wiem jak jest z tym w RS1e i to też jeszcze zależy czy ktoś zwraca uwagę np na spore mocno bijące basy jak np ja. Dlatego lubiłem najbardziej PS500e bo tu jak wzmacniacz, właśnie Hedonic 2. pomógł, to potrafiło jebnąć z otwartego małego przetwornika bardzo twardo i mocno. Z telefonu to takie pyk pyk było. Nie miałem okazji sprawdzić z żadnym sensownym playerem jak  grają RS2 czy PS500 ale przenośny grajek dawał w SR80e na pewno mneij masy i objętości, mniej kultury niż stacjonarka, chociaż wypełniał dobrze. Ogólnie po roku czasu z Pioneerami jednak nie mógłbym do nich chyba wrócić. Małe Grado dają za mało kubatury i ścieśniają cały obraz muzyczny w porównaniu do Master1 czy D8000 które grają takim obfitym dźwiękiem na hura. Oprócz PS500e nie mają też takiego fizycznego muzycznego dobicia. Może te starsze ale nei słuchałem starych Grado, tylko E.


W serii E wydaje mi się że kluczowe jest opanowanie drapiącej ziarnistości dźwięku w wyższych modelach, SR80e są powiedzmy od tego wolne. Już SR225e nie były na moje ucho.  PS500e mają też pewien problem z sopranem który nei ustępuje nawet po wygrzaniu. Jest tam jakieś podbicie w pewnym miejscu które potrafi się dać we znaki, oprócz tego są okej.

Ogólnie warto je trzymać ze względu na wyżej wymienione przez kolegę cechy, Grado na pewno są fajne jak ktoś nie ma dobrego  szybkiego zadziornego źródła. U mnie jakoś po zakupie Qutesta po pewnym czasie ich los stał się chyba przesądzony, bo przestałem widzieć sens w trzymaniu słuchawek  które  lubiłem głównie za te wymienione cechy przy opisie  RS1e, a które dał mi właśnie DAC Chorda. No i jakoś tak wszystkie powoli wyszły i na razie nie wróciły.

Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 20:04
Rozważałem coś przenośnego jednak RS-y nie są dla mnie wystarczająco mobilne a więc pomysł ten porzuciłem. Tego Cayina jednak będę miał na oku...

Wzmacniacz powinien być dość uniwersalny. Aktualnie mam Grado (i zdecydowałem, że zawsze będę jakieś miał bo są dla mnie „cool”) ale z czasem sprawię sobie jakieś zamknięte o innej sygnaturze - dla odmiany. Może używane Nightowl, może inne nowe. Nie wiem. Rzecz w tym, że zamierzam mieć jeden wzmacniacz, który załatwi sprawę całościowo.

A PS500e chętnie bym posłuchał. W ogóle dla mnie Grado mogłoby się ograniczyć do trzech modeli: SR80e, RS1e/RS2e/PS500e (jedne z nich), oraz GS3000e. Reszta niekoniecznie niezbędna.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2021, 20:08 wysłana przez sonique »

kamzak88

  • 10 / 2596
  • Nowy użytkownik
31-03-2021, 23:11
Cayina N3Pro
ogrywales tego Cayina N3Pro z Grado np rs2e?

ja planuje zakup 2jek plus dobre zródełko, aktualnie miałem zestaw Fiio x1 + grado 325e i bylo niezle ;) ale chce troche podrasowac sobie zródełko no i juz napaliłem sie chyba wlasnie na te rs2e, stad pytanie jakies dobre zródłeko? przenosne oczywiscie. Pochlebne opinie czytalem o fiio m11
« Ostatnia zmiana: 31-03-2021, 23:13 wysłana przez kamzak88 »

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 23:38
I nieśmiało ponawiam pytanie o ifi Zen Can. Wzmacniacz zbiera bardzo pochleble opinie i wielu uważa, że z powodzeniem staje w szranki z konstrukcjami dużo droższymi. Sam ifi Zen Can to wydatek jedynie PLN 699, dajmy na to dodajemy porządne zasialanie w postaci ifi Audio iPowerX za PLN 499 i już za niewiele powyżej tysiaka cieszymy się (ponoć) całkiem fajnie skrojonym brzmieniem. Co więcej, wzmacniacz ów wysteruje nie tylko Grado ale też dużo bardziej wymagające "cans-y" co brzmi dość kusząco jeżeli rozważamy dalszy rozwój w tym kierunku...

Ktoś coś wie? Ktoś słuchał? Ponoć wzmacniacz całkiem popularny z racji dobrego stosunku ceny do jakości...

sonique

  • 42 / 1152
  • Użytkownik
31-03-2021, 23:52
Dlatego lubiłem najbardziej PS500e bo tu jak wzmacniacz, właśnie Hedonic 2. pomógł, to potrafiło jebnąć z otwartego małego przetwornika bardzo twardo i mocno. Ogólnie po roku czasu z Pioneerami jednak nie mógłbym do nich chyba wrócić. Małe Grado dają za mało kubatury i ścieśniają cały obraz muzyczny w porównaniu do Master1 czy D8000 które grają takim obfitym dźwiękiem na hura. Oprócz PS500e nie mają też takiego fizycznego muzycznego dobicia. Może te starsze ale nei słuchałem starych Grado, tylko E.

Dzięki za "hint". Gdybym teraz miał wybierać Grado w tym przedziale to z całą pewnością przesłuchałbym PS500e bo wszystko co o nich czytam pasuje do opisu poszukiwanego przeze mnie dźwieku.

A co do SE-Master1 czy D8000, no cóż - po to jest wyższa półka aby bardziej czarowała. Wszystko ma jednak swoją cenę. Na obecnym etapie wolałbym RS1e i jakieś drugie podobnej klasy o innej sygnaturze - dla zaspokojenia ciekawości - aby to słuchanie czasem nieco urozmaicić - niż jedne wyższej klasy w cenie dwóch. Za jakiś czas pewnie się to zmieni... ach ileż to audio-frajdy jeszcze przede mną ;)

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
01-04-2021, 04:53
Jesli chodzi o ZENCan to byly jakies opowiesci na forum mp3, a wzielo sie to chyba z tad ze zwrocilem uwage raz koledze z Irlandii,  ktory posiadal SR80e, ze wyszedl nowy mini sprzecik od ifi. I kto wie, byc moze jest to warte sprawdzenia. Bo moze sie okazac ze nic wiecej nie trzeba a wlasnie moze dzwignie inne sluchawki a jego budzet byl maly, do 800zl jesli pamietam. No wiec zamowil bo przeciez zawsze mozna oddac i byl bardzo zaskoczony bo okazalo sie ze ponoc bylo to trafienie w dyche z tym maluchem. Sam nie slyszalem tego ifi ale jak sie udalo trafic to super.  Mozesz do niego napisac jak sie on sprawowal z Grado i czy dalej go ma, on na forum mp3 jest pod nickiem McCarto. Tutaj chyba nie ma konta. Wydaje mi sie ze jak to zagralo z SR80 to chyba z RS1 nie powinno byc tez problemow, same wymagania pradowe tu nie beda wieksze, sygnatura sluvhawek strzelam ze bardzo podobna.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
01-04-2021, 07:19
Tu jeszcze coś takiego, co nie powinno zawieść w tej cenie raczej. Mam takie oficjalne info od dwóch osób, które z tego pędziły HE1000 i LCD3. Osobiście nie słyszałem ale Pan od Audeze potwierdzął mi telefonicznie działanie systemu XBass. Nie chciał mi wtedy tego sprzedawać,  rozmowa dotyczyła czegoś innego, więc raczje tutaj ściemy nie ma. Może opłaca się sprawdzić jak to gra. Do Grado być może ten XBass mógłby coś wnieść pozytywnego. I można by sprawdzić sobie jak to napędza inne słuchawki i ile to jest warte.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert