Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
29-05-2021, 13:05
To Grado, myślę że koniec końców z mega przezroczystym i  rozdzielczym DACiem tam raczej zbytniej grzeczności nie będzie. Mi zabrakło w każdych E oprócz PS500e basu który miałyby prawdziwą głębię i bułkę na twarz. Jak opanowali tę ziarnistość i zrobili bas jak trzeba to z byle czego nawet mógłbym słuchać elektroniki, pewnie i na takich SR325x. Chociaż poziom Pioneerów to nie będzie raczej ;) Jak wypadną konkretne instrumenty to tutaj reszta toru będzie miała sporo do powiedzenia. Tak jak mam Qutesta to w sumie jakoś nie boję się o zbytnią delikatność i masaż uszu w razie ewentualnego kupna, bo  i tak musiałem go wydelikacać Silencerem od IFI i modyfikacją wzmacniacza.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
29-05-2021, 15:08
GH2 maja starszy przetwornik, a na brak basu czy najmniejsza ziarnistosc ciezko jest narzekac, do tego graja czysciej i zupelnie bez kompresji wzgledem takich GS1000, mnie wiecej nie trzeba, a zakladam ze GS3000 ida jednak dalej. Natomiast aby byl wyczynowy bas to musi byc wpierw jakosciowa realizacja w tym zakresie, a dopiero potem klasowa elektronika i sluchawki.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
29-05-2021, 18:08
X sounded more natural and forgiving to me.

Brzmi złowieszczo… może teraz zdecydowali, że zadowolą większość klienteli bardziej komercyjnym dźwiękiem i wreszcie zarobią porządne pieniądze ;)

Nie będzie już: „Grado? Nie! W życiu! Tego nie da się słuchać…” ;)

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
30-05-2021, 00:32
Taka jeszcze uwaga, mimo ze GS3000 zostaly wydane jako 'e', to sam ich driver jest na pewno unikalny. Grado zaznacza ze dokonywali tuningu przetwornika pod konkretny model, tym samym cala sprawa robi sie jeszcze bardziej zagmatwana bo raz, ze nowe wydanie 'x' nie musi trafic do modelu GS3k to rowniez zmiany ktore zostaly opisane wzgledem modelu 325 nie musza sie przenosic na inne modele, chociazby z racji innego rozmiarowo przetwornika jak i tez jego odmiennego strojenia (cokolwiek tam zrobili, 5 warstw zywicy itp.).

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
14-07-2021, 14:43
Chwilę mnie nie było. Ale to nie znaczy, że nie słuchałem muzyki… ;) Ani tym bardziej, że się dzięki Waszej uprzejmości tego i owego dowiedziałem i zniknąłem. No nie…

Kupiłem Grahama Slee ULDE i sobie słucham. I moje RS1e wygrzewam…

Dlaczego ten? A bo ja wiem? ;) A tak poważnie - nie mając czasu na przesłuchiwanie sprzętu od czegoś trzeba było zacząć a ten klocek jako pierwszy na mojej liście zawitał. Kolejnym argumentem „za” było to, że jest stosunkowo egzotyczny w Polsce a więc zawsze istnieje szansa, że się z nim łatwiej na jakiś meeting będzie można wkręcić, haha. Na mojej liście jednak wciąż dwa ampli - do posłuchania w stosownym momencie gdy czasu więcej… i do ewentualnej podmiany. Jeden ma nazwę na H a drugi na Q. Oba tutaj doradzone, tak więc dzięki!

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
14-07-2021, 14:50
A propos samego wygrzewania. Znane są mi wątki traktujące o tym jak to zrobić z Grado - z tego i innych forum. Mam „już” wygrane 700h z okładem i nie wiem kiedy i w zasadzie jak nieco słuchawki „dobić”. Mam na myśli głośniejsze granie bo póki co grały cicho lub średnio. A zmieniły się w tym czasie dość znacznie - szczególnie od dolnej średnicy do samego dołu.

Ktoś coś? Będę wdzięczny.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2021, 20:32
Ten 50mm przetwornik który jest w RS1e buja się bardzo mocno i nic mu nie straszne, sprawdzałem na moich GS1000e, one mają ten sam. Wrzuć  jakieś drum n bassy, elektronikę lub coś co ma dużo basu i grzej głośno. Może coś się tam jeszcze zmieni ale ciezko powiedzieć. 700 godzin to już bardzo dużo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
14-07-2021, 22:51
Słucham właśnie Kalle Kalima - Hotel California i bardzo mi się to brzmienie podoba. Też nie wiem co i jeżeli to ile można jeszcze poprawić…

Miałem ostatnio u siebie Meze 99 kolegi i też ciekawe słuchawki, szczególnie w tej cenie, lecz sygnatura Grado bardziej do mnie przemawia. Kompletnie inny świat.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-07-2021, 16:00
Nie słuchałem Meze99 ale strzelam że 99 w porównaniu do RS1e to będą basowe słuchawki z mniej akcentowaną średnicą, ale przede wszystkim są zamknięte i na pewno są wolniejsze, mniej skoczne. Nie wierzę żeby było inaczej. Wnoszę po tym że RS2e i PS500e to były naprawdę szybkie słuchawki.
Też nie wiem ile by mozna było poprawić ale myślę że 700 godzin to bardzo dużo. Moje GS1000e się zagęściły, zepoliły, złapały taka mgiełkę przyjemną i słodkie barwy ale dolne pasmo jedynie się pogrubiło. Nic ekstra nadzywczajnewgo się tam nie wydarzyło. Nie wiem co chesz osiągnąć ale jeśli to ma być większy bas to z GRado trzeba posłuchać modelu PS500e, tam już naprawdę kopie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
15-07-2021, 21:16
Meze nie jest bohaterem niniejszego wątku więc nie wchodząc głębiej nadmienię jedynie, że mają one głębszą od RS1e scenę. Tak to odebrałem i to było fajne. Reszta lepsza w Grado.

Co chcę uzyskać poprzez dalsze wygrzewanie…? Hmmm, do tej pory zmiany następowały wraz z kolejnymi godzinami grania gdy zostawianiem słuchawki na noc - więc mnie to wygrzewanie nagrzało do dalszych wygrzewań ;) Choć zdaję sobie sprawę, że 700h to nie mało… już jest świetnie wiec może tak zostać. Oczywiście dopóki nie usłyszę lepszych słuchawek… ;)

Aha, jeśli miałbym się czepiać to bas mógłby schodzić niżej a soprany nieco wyżej. Głębsza scena też by się przydała. Ale to chyba przypadłość tego modelu i nic mu nie pomoże…
« Ostatnia zmiana: 15-07-2021, 21:23 wysłana przez sonique »

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-07-2021, 22:09
Można zawsze spóbować znależć lepszy model całościowo, niekoniecznie z tej firmy. Jakiś czas temu trochę odsłuchiwałem, potem zaryzykowałem  coś niesłuchanego i trafiłem dzięki pomocy kolegi na odpowiedni model.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1141
  • Użytkownik
15-07-2021, 22:41
Pewnie, że można. Mam świadomość, że RS1e to w zasadzie wciąż entry level patrząc na to jak  słuchawki się w ostatnich latach rozwinęły. Pożyjemy, zobaczymy.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-07-2021, 18:57
Możesz zawsze kupić nowe RS1x jak już wyjdą :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1747
  • Zmelmag
16-07-2021, 19:27
sonique

sonique, przed zakupem swoich rs2e sluchalem tez rs1e...oraz jakichs Focali z przedzialu piątka plus.
Nie dziwie sie ze ktos wybral 1-ki, ja wybralem swiadomie 2-ki, majac swietna oferte na Focale :-)

Jak sluchawki dobrze Ci chodza na uchmantach nie kombinuj tylko sluchaj, zawsze mozesz miec lepiej...niby, ale tylko wtedy jak sam wiesz czego chcesz a nie wtedy jak sufler podpowie ;-) Dla mnie po ok roku wylania sie w rs-ach co ew mozna inaczej, ale olewam bo i tak za kazdym razem jak trafiie repertuar (w tym rozrywke) to 10/10.

Czego zycze wszystkim Państwu ;-)
https://banbye.pl polecam :-)