Audiohobby.pl

Fanklub Grado

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
06-03-2015, 21:34
Niestety RS1e na pierwszy rzut ucha naprawdę odrzucają. Starsze były od początku ciepłe i raczej przyjemne, chociaż dół faktycznie w nich kulał, ale te najnowsze grają z pudła jak żyletki.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2015, 10:56 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
09-03-2015, 14:06
i tak to się kończy: http://forum.mp3store.pl/topic/127371-sluchawki-marki-grado-problem/

lubię Grado, mam do tej marki sentyment itd., ale zdrowymi uszami i zdrowym rozsądkiem trudno je pokochać od pierwszego razu. Może to początek końca tej manufaktury

Nie chciałem o tym pisać dopóki się nie upewniłem. Temat to fake, koleś chce spylić swoje słuchawki więc musi je jakoś zareklamować. Nie jest to uczciwe no ale cóż, ma swoich idoli w wątku, który wcześniej podlinkowałem więc sam siebie ośmiesza.

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
09-03-2015, 14:32
Silne leki, nic innego już nie pomoże.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
09-03-2015, 14:41
Pamiętaj tylko, aby brać regularnie.

Samuel

  • 117 / 3993
  • Aktywny użytkownik
09-03-2015, 15:35
i tak to się kończy: http://forum.mp3store.pl/topic/127371-sluchawki-marki-grado-problem/

lubię Grado, mam do tej marki sentyment itd., ale zdrowymi uszami i zdrowym rozsądkiem trudno je pokochać od pierwszego razu. Może to początek końca tej manufaktury

Nie chciałem o tym pisać dopóki się nie upewniłem. Temat to fake, koleś chce spylić swoje słuchawki więc musi je jakoś zareklamować. Nie jest to uczciwe no ale cóż, ma swoich idoli w wątku, który wcześniej podlinkowałem więc sam siebie ośmiesza.

a mógłbyś coś więcej napisać; na czym opierasz swoje zarzuty, bo nie do końca rozumiem. Mnie się wydaje, że gość poza tym, że pisze trochę dziwne rzeczy - np. ma hd600, a jak mu powiedziałem, żeby sobie hd800 kupił to się zapytał jakiej to w ogóle firmy są słuchawki itp.to oszustem nie wydaje się być.
p.s. chyba że sugerujesz, że to Roland sobie urządził zabawę po tym, jak go na mp3store przyblokowali :)

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
09-03-2015, 16:23
Podejrzewałem to od samego początku, kilka pytań kontrolnych mnie upewniło, a dla zasady sprawdziłem adresy IP, o to samo poprosiłem moderację mp3s. W sumie - dwa kliknięcia.

Tak więc tak to.

Wnioski każdy może sobie sam dośpiewać. Albo nasz kolega specjalnie manipuluje rynkiem, co by jeszcze świadczyło, że chociaż psychicznie jest w miarę zrównoważony, jednak nie ma żadnych skrupułów. Ewentualnie po raz kolejny, tym razem w jeszcze bardziej wymyślny sposób robi wszystko tylko po to, aby komuś dokopać. Przeczytaj post Rolanda, który wylądował w Pogaduchach z tego tematu. Jeśli ten bełkot był celem założenia topicu to ja wymiękam. Gdyby miał jaja to napisałby wprost co o kim myśli, a nie robił sobie tyle zachodu dla kilku pośrednio obraźliwych epitetów.

Zawsze staram się szanować ludzi, nawet jeśli mają przeciwne poglądy. To co sobie Rolo myśli i w jaki sposób się musi dowartościowywać lata mi koło tyłka, ale nie będzie obrażał innych, nie tutaj. Jako, że nie dociera - mamy specjalny rodzaj bana dla schizofrenika (stworzony dla cin'a) czyli zakaz pisania poza Pogaduchami, tam można sobie brykać ile wlezie. W części opiniotwórczej forum raczej już go nie widzę.

Rolo - wiem, że pobiegniesz pożalić się gdzie indziej jak to Cię audiofile skrzywdzili jak masz w zwyczaju, nawet trudno mi sobie wyobrazić wersję jaką wygenerujesz, GW może się powstydzić, ale wiedz, że nie czekałem na tą chwilę, chodzi tylko i wyłącznie o trzymanie się pewnych zasad współżycia społecznego. Na pewno mi się oberwie, gdzieś zostanę wzięty za audiofila w Twoim rozumieniu, gdzieś indziej narobisz mi koło tyłka, trudno, ja mam jaja żeby wziąć to na klatę. Druga sprawa - nie ma mowy o likwidacji konta, i tak wrócisz ;) Pisz sobie w Pogaduchach, bana całkowitego nie dostaniesz, po prostu nie to jest moją intencją. Tego Pogaduchowego kiedyś zdejmę bo wierzę, że potrafisz rozmawiać merytorycznie i czasami masz coś mądrego do dodania, musisz tylko nauczyć się panować nad emocjami i zrozumieć, że świat nie jest tylko czarny albo biały co ja, Magus i Lan tyle razy Ci wpajaliśmy.

Samuel

  • 117 / 3993
  • Aktywny użytkownik
09-03-2015, 17:36
eh; a ja Rolandowi-Stevensonowi dawałem na PW takie życzliwe rady :) hehe, a on sobie tak nie po koleżeńsku z nas zażartował; w sumie bardzo słusznie Pawle, że zainterweniowałeś, bo choroba psychiczna Rolanda, gdy zaczyna na poważnie zagrażać dobru ogólnemu, powinna spotkać się z reakcją.

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
01-04-2015, 09:11
A co tutaj tak cicho? Czyżby Grado już się nie psuły?

Samuel

  • 117 / 3993
  • Aktywny użytkownik
01-04-2015, 09:25
mnie się żadne nigdy nie popsuły; ani rs1i, które miały ok 1500h; ani posiadane po dzień dzisiejszy gs1000i, które już mają pewnie ponad 2000h
cóż, firma ta straciła w oczach audiohobbystów i nie ma o niej kto pisać. Nikt nie był chętny na nabycie nowych ps500e, rs1e, gs1000e, ps1000e, więc i nie ma kto pisać; zwłaszcza gdy się zobaczy jak dystrybutor pilski w ostatnim miesiącu bezczelnie podwyższył cenę - ps1000e kosztują zamiast 7200 - 8000tyś zł; teraz to grado już w ogóle nie opłaca się kupować inaczej jak w USA.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
01-04-2015, 09:27
@Gustaw - gdybyś nie zrobił sobie wolnego to sprzedaż by nie spadła tak drastycznie i psułyby się nadal. Teraz już widzisz jak działa nawet chwilowy brak rzetelnej reklamy.

Na PW mam prośbę od dystrybutora, abym skontaktował się z Tobą w sprawie wznowienia wpisów w temacie o Grado, cena nie gra roli.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
01-04-2015, 09:35
mnie się żadne nigdy nie popsuły; ani rs1i, które miały ok 1500h; ani posiadane po dzień dzisiejszy gs1000i, które już mają pewnie ponad 2000h
cóż, firma ta straciła w oczach audiohobbystów i nie ma o niej kto pisać. Nikt nie był chętny na nabycie nowych ps500e, rs1e, gs1000e, ps1000e, więc i nie ma kto pisać; zwłaszcza gdy się zobaczy jak dystrybutor pilski w ostatnim miesiącu bezczelnie podwyższył cenę - ps1000e kosztują zamiast 7200 - 8000tyś zł; teraz to grado już w ogóle nie opłaca się kupować inaczej jak w USA.

Ja miałem tylko jedną awarię GS1000i. Uważam, że nie warto jest kupować wysokich modeli używanych z niepewnego źródła, które mogły być podłączane do różnych dziwnych wynalazków. PS1000 posiadane od nowości były niezawodne. Smutny jest fakt, że nasz dystrybutor bierze ceny z sufitu co w żaden sposób nie zachęca do zakupu, strata w przypadku sprzedaży jest przez to ogromna :( Grado po wprowadzaniu poszczególnych serii ("i", "is", "e") nigdy nie podnosiło cen nawet o dolara, u nas zawsze skakały, w przypadku wyższych modeli były to bardzo duże różnice. GS1000 kosztowały kiedyś 3600zł. Fakt, że dolar nie zawsze kosztuje tyle samo, jednak raz podniesione ceny na Grado w PL nigdy już nie spadają :(

Samuel

  • 117 / 3993
  • Aktywny użytkownik
01-04-2015, 10:11
to prawda. Wiesz, jak się handluje np. słuchawkami i ma się podpisana umowę długoterminową to cechą jej długoterminowości jest to, że jak dolar pójdzie do góry to na drugi dzień producent nie powie, że od dziś drożej i odwrotnie, jak się złoty umocni to nagle dystrybutor nie będzie ich taniej sprzedawać. O co chodzi? O kase; sprzedawca powie, że Panie to wszystko przez te rynki finansowe itd.; jak może to cenę da do góry i już jej nigdy nie opuści. Ich strata, bo ja ps1000e na pewno nie kupię w kraju, tylko przywiozę ze Stanów, bo mi ileś tam nawet chyba tysięcy:) wychodzi taniej.
ja swoje rs1i i gs1000i kupiłem nowe; stary driver trzeba było z początku traktować delikatnie, aż się membrana rozhula, byli oczywiście "entuzjaści" szybkiego wygrzewania i robili z nich na metalu monitory bliskiego pola zaraz po wyjęciu z pudła to się psuły.
Ja mam porównanie tych słuchawek do T1, lcd3, hd800, ed.5 i ed.12, akg-812 i wolę grado, a już z pewnością mogę powiedzieć, że grado (gs1000, ps1000) im nie ustępują.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
01-04-2015, 11:02
Powoli sytuacja staje się analogiczna jak z podnoszeniem akcyzy na papierosy. Ciekawe kiedy dystrybutor obudzi się i wyliczy straty na sprzedaży wysokich modeli. Chyba, że zyski ze sprzedaży tych najniższych po zawyżonych cenach pokrywają brak zainteresowania wyższymi, a przy okazji wpływa mniej reklamacji co jest wygodną sytuacją dla dystrybutora.

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
01-04-2015, 11:41
Powoli sytuacja staje się analogiczna jak z podnoszeniem akcyzy na papierosy. Ciekawe kiedy dystrybutor obudzi się i wyliczy straty na sprzedaży wysokich modeli. Chyba, że zyski ze sprzedaży tych najniższych po zawyżonych cenach pokrywają brak zainteresowania wyższymi, a przy okazji wpływa mniej reklamacji co jest wygodną sytuacją dla dystrybutora.

Ja jednak stanę trochę po stronie dystrybutora. Dolar rok temu był po 3zł z małym kawałkiem, teraz celuje w 4.
Koszty transportu też w dolarach + cło i 23% VAT. Czyli na starcie minimum 25% jesteśmy w plecy i to bez żadnych zagrań dystrybutora.

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
01-04-2015, 11:55
Dystrybutor Grado to niezły cwaniaczek,pamiętam jak chciałem kupić od niego PS1000 to nie chciał mi dać na nie gwarancji.Powiedział ,że jak się zepsują to sam będę musiał sobie wysyłać je do Ameryki.
Grado UsA na to ,że w czasie gwarancji należy wysyłać towar tylko za pośrednictwem oficjalnego dystrybutora czyli jak by się popsuły musiałbym sobie je naprawić sam i wstawić driver od starych słuchawek Unitry.