Audiohobby.pl

Genialnie brzmiące tuby przez prostą zmianę podejścia :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
17-08-2019, 08:41
dlugo nie pisalem, ale coś tam w tzw miedzyczasie pracowało, upraszczajac koncepcje zostalem przy basrefleksie (midbas pracujacy w okolicahc 1KHz), po porownaniach z mltl lepiej sie skleja z tuba, jest po prostu szybko i bardziej roznorodnie, moze poza niajnizszym basem ktorego z mltl jest wiecej, nie duzo ale jest. Basrefleks wychodzi tez mniejszy, obudowa kieszonkowa nie jest ale dla tego typu rozwiazania jest :-)
Zestaw schodzi w pomieszczeniuw  okolice 30Hz, nie kalibrowalem efektywnosci ale mysle  ze 91-92dB co dla 8o kolumny jest bdb wynikiem, pierwsze foty beda z odsluchow testowych.

Układ 2 drożny oba glosniki czyli 15 cali woofer i driver kompresyjny modyfikowane. tego nie udalo sie uniknac, stockowe glosniki profesjonalne sa chetne do wspolpracy na troche innych warunkach ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 11:38
dlugo nie pisalem, ale coś tam w tzw miedzyczasie pracowało, upraszczajac koncepcje zostalem przy basrefleksie (midbas pracujacy w okolicahc 1KHz), po porownaniach z mltl lepiej sie skleja z tuba, jest po prostu szybko i bardziej roznorodnie, moze poza niajnizszym basem ktorego z mltl jest wiecej, nie duzo ale jest. Basrefleks wychodzi tez mniejszy, obudowa kieszonkowa nie jest ale dla tego typu rozwiazania jest :-)
Zestaw schodzi w pomieszczeniuw  okolice 30Hz, nie kalibrowalem efektywnosci ale mysle  ze 91-92dB co dla 8o kolumny jest bdb wynikiem, pierwsze foty beda z odsluchow testowych.

Układ 2 drożny oba glosniki czyli 15 cali woofer i driver kompresyjny modyfikowane. tego nie udalo sie uniknac, stockowe glosniki profesjonalne sa chetne do wspolpracy na troche innych warunkach ;-)
Szczerze życzę powodzenia.  Prawda jest taka ze wszystkie teoretyczne przewidywania i analizy mają pomocniczą rolę a diabeł zawsze tkwi w szczegółach jak fragmenty przestrzeni wewnątrz tworzące własne akustyczne byty, tłumienie odbić i temu podobne. Ja zrobiłem w życiu trzy konstrukcje linii transmisyjnych - takich podłogowych  i oczywiście żadna na ucho nie przypominała żadnej a teorie mówią o wspólnych wadach.  Tak że co do teorii jest jeszcze wiele innych rzeczy które skutecznie  zagłuszą je  działaniu. Pewnie jestem jedynym na swiecie konstruktorem który dla stłumienia linii transmisyjnej stosował materiał  higroskopijny nasączany wodą. Wadą tego rozwiązania było że trzeba było co najmniej raz dziennie uzupełniać wodę w kolumnach. No ale nie takie trudności chcą i lubią audiofile. Ostatecznie odstawiłem linie do korytarza bo uznałem je za za duże a nie wskazujące za dużych przewag. Tym nie mniej to co mi się udało ma tę dziwną cechę że nie chcą się dać strącić z najwyższego podium. . 

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
19-08-2019, 12:06
" Pewnie jestem jedynym na swiecie konstruktorem który dla stłumienia linii transmisyjnej stosował materiał  higroskopijny nasączany wodą. Wadą tego rozwiązania było że trzeba było co najmniej raz dziennie uzupełniać wodę w kolumnach. No ale nie takie trudności chcą i lubią audiofile"

wrecz uwielbiaja !!! :-D tylko dla porzadku zapytam : którędy parowała woda ?

jest szansa ze glosnik, zwlaszcza rownie higroskopijny (np. celulozowy) dostawal wieksze tlumienie i pelniejszy bas (oby nie flore :-)) dzieki takiemu zastosowaniu :-)


Na ten moment obudowa jest pozostawione bez tlumienia, w przypadku zastosowanego glosnika(sztywnosc/grubosc membrany i zawieszenia) wytlumienie bedzie mialo wplyw oczywiscie, ale mneijszy niz w przypadku "przexroczystej akustycznie" membrany i bardzo podatnego zawieszenia.
Pobawie sie nim na final. Bez wytlumienia gra na tyle ładnie ze nie czuje presji ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 12:44
"Można wszystko byle z ostrożna":)  Moim zdaniem pozostawienie w środku wewnetrznych powierzchni skrzyni bez skutecznej otuliny ale to takiej z gąbki co najmniej 2 cm powoduje różne wewnętrzne pogłosy. Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko ja sądzę że to co się dzieje wewnątrz skrzyni bynajmniej nie jest izolowane przez ściany zewnętrzne nawet z dębu 5 cm czy marmuru bo zawsze pozostaje cienka membrana głosnika przez którą nie da się ukryć wszystko co w środku świetnie słychać chociaż jest zmiksowane z dźwiękami produkowanymi przez samą membranę. Nie słyszę żeby się tym  zajmowali ludzie zasłużeni. Chociażby nasze ZG40 z bierną membraną miay gołe sciiany w środku i jakiś zapomniany wciśnięty płat gąbki

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 12:48
" Pewnie jestem jedynym na swiecie konstruktorem który dla stłumienia linii transmisyjnej stosował materiał  higroskopijny nasączany wodą. Wadą tego rozwiązania było że trzeba było co najmniej raz dziennie uzupełniać wodę w kolumnach. No ale nie takie trudności chcą i lubią audiofile"

wrecz uwielbiaja !!! :-D tylko dla porzadku zapytam : którędy parowała woda ?

jest szansa ze glosnik, zwlaszcza rownie higroskopijny (np. celulozowy) dostawal wieksze tlumienie i pelniejszy bas (oby nie flore :-)) dzieki takiemu zastosowaniu :-)
Parowała niestety przez port wyjściowy - ta amortyzująco-tłumiaca bariera była w dolnej sekcji blisko wyjścia. A do głosnika miała daleko. Jak wyparowała to było  mniej czytelnie.


Na ten moment obudowa jest pozostawione bez tlumienia, w przypadku zastosowanego glosnika(sztywnosc/grubosc membrany i zawieszenia) wytlumienie bedzie mialo wplyw oczywiscie, ale mneijszy niz w przypadku "przexroczystej akustycznie" membrany i bardzo podatnego zawieszenia.
Pobawie sie nim na final. Bez wytlumienia gra na tyle ładnie ze nie czuje presji ;-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 12:57
Nie wiem czy to tyllko ja mam taki kłopot a może coś źle robię że po napisaniu tekstu wciskam "wyślij" i wtedy zamiast wysłania  pojawia  się żądanię zeby się zalogować (ponownie) Wyjście z tego powoduje różne anomalie w poście.

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
19-08-2019, 14:10
royal, to co sie dzieje w skrzyni moze i jest cos tam izolowane przez sciany ale przełazi przez membrane bez problemu, jakos nikt nie ma uwag jak sie powie ze obudowa z kartonu 1mm slabo izoluje a ze glosnik robi za czesc obudowy...:-)

W kazdym razie wpakowalem pianke do srodka i wlasnie mialem o tym pisac, jest cos tam lepiej jednak jest ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
19-08-2019, 14:57
w sprawach technicznych napisz do admina _Pawel_ ,  znamy sie jeszcze z poprzedniego wcielenia :-)
https://banbye.pl polecam :-)

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
19-08-2019, 15:20
Nie wiem czy to tyllko ja mam taki kłopot a może coś źle robię że po napisaniu tekstu wciskam "wyślij" i wtedy zamiast wysłania  pojawia  się żądanię zeby się zalogować (ponownie) Wyjście z tego powoduje różne anomalie w poście.


Podczas logowania masz zaznaczone okienko "Zapamiętaj mnie "?

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 20:22
Jak raz zaznaczyłem żeby zapamietał to okazało się że nie zapamiętał. i dalej mam na piechotę. 

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 20:34
Wydaje mi się że jak odpowiadam bez cytowania to wysyła ok a jak  na konkretny post z cytowaniem to po "wyślij" otwiera się logowanie. A po tym dodatkowym logowaniu otwiera się puste okno odpowiedzi już bez cytatu. Czasem miałem potem dwie odpowiedzi a raz tak jak tu - moja odpowiedź znalazła się w polu cytatu. Sukcesem kończy się ponowne powtórzenie wszystkiego.  Czy może  ingerowanie w cytat np przesuniecie wiersza
Cytuj
jest zabronione? Zauważyłem że po żądaniu logowania gdy cofnę stronę wstecz to wracam na swój tekst i wszystko wygląda tak samo ale wciśnięcie "wyślij" tym razem już po prostu nie działa zero reakcji choć podświetlenie działa . Więc trzeba wykonac jednak to logowanie. 

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 20:37
Coś zaczynam rozumiec - użycie  słowa oznaczającego cytat powoduje niebieskie tło nawet mojego tekstu.

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 20:53
royal, to co sie dzieje w skrzyni moze i jest cos tam izolowane przez sciany ale przełazi przez membrane bez problemu, jakos nikt nie ma uwag jak sie powie ze obudowa z kartonu 1mm slabo izoluje a ze glosnik robi za czesc obudowy...:-)

W kazdym razie wpakowalem pianke do srodka i wlasnie mialem o tym pisac, jest cos tam lepiej jednak jest ;-)
Chciałbym cos więcej doradzić ale mam świadomość że tu "grają" takie niuanse zwrotnic i głosników i ich faz że żadna wróżka na odległość nie wymyśli. Pociecha jest taka że zazwyczaj przeceniamy wagę błędów  bo głośniki chcą grać dobrze tylko my je demoralizujemy:). . Budowanie superkolumny przypomina budowanie budynku który nie może mieć kształtu. Już sam fakt projektowania z wizją "kształtu dźwieku" jest pierwszym  błędem :). Nie da się wyobazić sobie czegoś co  ma nie mieć wyglądu

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
19-08-2019, 22:57
zalozenie jest proste : niech wygra lepszy.

ale, od czegos trzeba zacząć
poźniej porownac
i tu juz pojawia sie pierwszy zarys wizji, bo fonia pojawila sie wczesniej :-)

wlasnie wrocilem z pierwszego goscinnego odsluchu, mniam :-)
https://banbye.pl polecam :-)

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
20-08-2019, 08:21
Wydaje mi się że jak odpowiadam bez cytowania to wysyła ok a jak  na konkretny post z cytowaniem to po "wyślij" otwiera się logowanie. A po tym dodatkowym logowaniu otwiera się puste okno odpowiedzi już bez cytatu. Czasem miałem potem dwie odpowiedzi a raz tak jak tu - moja odpowiedź znalazła się w polu cytatu. Sukcesem kończy się ponowne powtórzenie wszystkiego.  Czy może  ingerowanie w cytat np przesuniecie wiersza

Wydaje mi się, że na Twojej przeglądarce tak się dzieje, ten silnik nie jest w 100% dopracowany, a ponadto wymaga już aktualizacji (jednak jest problem bo mamy sporo pozmienianych skryptów względem oryginału). Spróbuj na innej przeglądarce internetowej, a jeśli używasz telefonu to poprzez aplikację Tapatalk, ostatnio poprawiałem jej działanie i chyba już jest OK.