Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
02-06-2016, 23:52

Alez to zbawienny srodek i lekarstwo na wszystko.




hehehe  znałem takiego jednego mędrka jak ty, który nosił majtki na głowie, bo chciał mieć kręcone włosy - ale skoro w to wierzył .... :D

Pojebom sie tak krencom bez majtek. A zwoje mózgowe sie im prostują. Cos w tym jest. Łykasz tabletkę z mąki kukurydzianej i od razu zdrowiejesz samoistnie. Bez leczxenia. Kto wynalazł lekarzy??

Wpinasz drozszy kabelek o magicznej nazwie i od razu lepiej gra muzyka.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 05:17
Albo droższe lekarstwo i od razu jak ryba


Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 10:12
W sumie wg zasady najmniejszego oporu, jak po zmianie kabelka jest nirwana to po co dalej sie wgłebiać w zagadnienie?
Audiofil został uleczony. Kabelkiem za pierdylion złotych. Znaczy że DIZAŁA, bo mu pomogło.

Tabletka z mąki też mu pomoże.... w ten sam sposób.
Przynajmniej dopóki go nie dopadnie rzeczywistość.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 10:38
słyszałeś kiedyś o chorobach psychosomatycznych?

więc o ile zmiana kabelka na praktycznie identyczny może wpłynąć u osoby nieświadomej tego faktu na jej postrzeganie, o tyle, z definicji, nie wpływa na fizyczny dźwięk


w przypadku chorób psychosomatycznych samopoczucie chorego decyduje o faktycznym sposobie funkcjonowania jego organizmu

najprostszym przykładem jest stres wywołujący mierzalne zakwaszenie organizmu, które to zakwaszenie sprzyja np. rozwojowi różnych chorób

Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 10:49
Objawy somatyczne wywoływać moga procesy fizjologiczne - te faktyczne bez przyczyny chorobotwórczej albo nierozróznialne od nich dla pacjenta objawy urojone.
Takie choroby sa czeste o ile nie powszechne jeslii zaliczyć do nich wszelkiego rodzaju neurozy. Tylko ze na te chorowy także są lekarstwa działajce rzeczywiście a nie placebo i siła woli.

Taka ideologia świetej matki teresy od męczenia chorych cechuje ludzi głeboko wierzących, czyli zwyczajnie płytkich. Ostatnio słyczałem o pewnej zakonnicy która otrzymała od przełożonej prawo trzymania psa towarzyszącego w ramach terapii zdiagnozowanej u niej depresji.
I wszysto jest dobrze pod warunkiem że wraz z tym pieskiem lekarz przepisał jej sertalinę, żeby nie meczyła siebie i pieska na dodatek.

Spotkałem też inna, która twierdziła że uzdrowił ją Ojciec Pio patrzący z obrazka. Z tym że nie potrafiła wykazać na co wczesniej chorowała, bo nie była u lekarza.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 10:58
Takie choroby sa czeste o ile nie powszechne jeslii zaliczyć do nich wszelkiego rodzaju neurozy. Tylko ze na te chorowy także są lekarstwa działajce rzeczywiście a nie placebo i siła woli



mam wrażenie, że nie doczytałeś:


najprostszym przykładem jest stres wywołujący mierzalne zakwaszenie organizmu, które to zakwaszenie sprzyja np. rozwojowi różnych chorób

żeby pozbyć się stresu nie trzeba koniecznie łykać pigułek
choć pewnie przedstawiciel pfizera powie ci co innego ;-)


« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 11:00 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 11:05
mam też wrażenie, że wg ciebie bez pigułki organizm nie potrafi leczyć się sam

że jeśli np. nie kupisz odpowiedniej pigułki czy innej maści, to kość się sama nie zrośnie, a wręcz że opuchlizna nie zniknie
podobnie w przypadku grypy, a nawet zwykłego kataru



a koncepcja jest prosta tak naprawdę
każdy organizm posiada mechanizmy samo-uzdrawiania, które są osłabiane przez różne czynniki, w tym - w olbrzymim stopniu - przez psychikę

placebo - jeśli wpłynie pozytywnie na psychikę chorego - jest w stanie ułatwić, a nawet umożliwić, działanie tych naturalnych mechanizmów

tylko tyle i aż tyle - bez żadnych cudów, przy których się tak upierasz

Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
03-06-2016, 14:31
Jak zrobisz porządny przełącznik na przekaźnikach,który w trakcie odsłuchu przełączy te kable bez straty czasu i rzeczywiście będzie słyszalna różnica i to przez kilka dowolnie wybranych osób,to wtedy dopiero można mówić,że to prawda.
Ja jestem w stanie w to uwierzyć,gdyż różne nieprawdopodobne sprawy związane z audio nie są mi obce,ale tylko i wyłącznie musi być to zauważalne w trakcie zmiany bez opóźnienia.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2016, 14:33 wysłana przez almagra »

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 16:38
mam też wrażenie, że wg ciebie bez pigułki organizm nie potrafi leczyć się sam

że jeśli np. nie kupisz odpowiedniej pigułki czy innej maści, to kość się sama nie zrośnie, a wręcz że opuchlizna nie zniknie
podobnie w przypadku grypy, a nawet zwykłego kataru



a koncepcja jest prosta tak naprawdę
każdy organizm posiada mechanizmy samo-uzdrawiania, które są osłabiane przez różne czynniki, w tym - w olbrzymim stopniu - przez psychikę

placebo - jeśli wpłynie pozytywnie na psychikę chorego - jest w stanie ułatwić, a nawet umożliwić, działanie tych naturalnych mechanizmów

tylko tyle i aż tyle - bez żadnych cudów, przy których się tak upierasz

Tak tak oczywiście. Wyleczy sie samoistnie z dżumy, suchot i cholery. Po uj pigułki i lekarze. Ludzie sie przez wieki samouleczali i dobrze było... ze średnią zycia 30 lat.

ps. zakwaszenie pierdzielenie, od stresu mozna tez podobno osiwieć w pięc minut, ale na to poradzi fryzjer. Zakwaszeniem to jest kwasica metaboliczna, od której samej można się przekręcić .

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 16:44
Jak zrobisz porządny przełącznik na przekaźnikach,który w trakcie odsłuchu przełączy te kable bez straty czasu i rzeczywiście będzie słyszalna różnica i to przez kilka dowolnie wybranych osób,to wtedy dopiero można mówić,że to prawda.
Ja jestem w stanie w to uwierzyć,gdyż różne nieprawdopodobne sprawy związane z audio nie są mi obce,ale tylko i wyłącznie musi być to zauważalne w trakcie zmiany bez opóźnienia.

Fani kabli powiedza że słysza albo że nie słysza bo za szybko przełączasz, albo że kable nie zdążyły  odpowiednio wygrzać po zbyt krótkim przełączeniu itp. Coś na swoje usprawiedliwienie znajdą. A fakty sa takie że do tej porty żaden złotouchy nie przeszedł testu ABX na rozpoznanie sygnatury brzmienia kabli. Zresztą złotousi nie potrafili rozpoznać przeciwfazowego podłaczenia głośników ani odróznić zwykłego CD playera od takiego z hiper super duper clockiem.

Co tu duzo rozwazac. Fakty sa takie że niektórzy producenci wykorzystuja tę głuchotę audiofilską do marketingu. Jak np. Advance Acoustic ze swoim kiepściutkimi wzmacniaczykami których szumy na poziomie s/n 60-70db opisują jako wprowadznie miłych dla ucha "lampowych" harmonicznych.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 17:01
zakwaszenie pierdzielenie


To mówisz że medycyna kłamie?

https://www.doz.pl/czytelnia/a2873-Zakwaszenie_organizmu


Ale zgaduje, że w kwestii pigułek akurat nie?

Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 17:30
zakwaszenie pierdzielenie


To mówisz że medycyna kłamie?

https://www.doz.pl/czytelnia/a2873-Zakwaszenie_organizmu


Ale zgaduje, że w kwestii pigułek akurat nie?

Ten link to nie medycyna tylko PGF sprzedajaca właśnie pigułki na pierdzielenie zakwaszenie. A ten lionk ma stworzyć u konsumentów potrzebe walki z zakwaszeniem. Jak juz będzie potrzeba zwalczania nieistniejacego problemu, to PGF sprzeda więcej pigułek na zakwaszenie.

Mądrosći z tego linku "(jeśli mamy mięsny obiad, koniecznie zrównoważmy go surówką)". Podam ci równie wiarygodny link udowadnajacy że nie nalezy jeść miesa z surowymi warzywami jednocześnie.

Metabolitem jest np wspomniany tam kwas mlekowy który powstaje zawsze i zawsze jest utleniany. jełsi ni ebędzi eutleniany to doprowadzi do kwasicy metabolicznej i w efekcie do wstrząsu który moze być smiertelny. Ale to sie leczy na ojomach. Dieta i suplementami to najskutecznie leczyć ciężko zdrowych.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 18:36
Ten link to nie medycyna tylko PGF sprzedajaca właśnie pigułki na pierdzielenie zakwaszenie.


ale przecież medycyna, jakiej bronisz to właśnie przemysł farmaceutyczny, który chce sprzedać (te prawdziwe) pigułki
pigułki na wszystko - jak mówi mój teść: "od kurka bolenia do żyłki od pierdzenia"

to ponawiam pytanie - które twierdzenia medycyny są prawdą?

wybierasz sobie rzeczy, które pasują ci do koncepcji - i popierasz to twierdzeniem, że tak dowodzi medycyna - a to co ci nie pasuje odrzucasz - co popierasz twierdzeniem, że to tylko chęć zysku przemysłu farmaceutycznego

ale współczesna medycyna przemysłem farmaceutycznym stoi - niemalże w 100%

Odszedł 13.10.2016r.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
03-06-2016, 18:51
Niczego nie bronię. To ty sobie cos wyobraziłeś... Kiedyś nawet wpisałeś taki ciekawy link pt. błąd potwierdzenia (?)

Choroba która sie sama wylecza nie jest stricte chorobą. Ewentualnie mozna iść do lekarza po L4 zeby sobie jakoś pomóc. Jest to skuteczniejsze niż czary, zamawianie i maść na odciski.

Jeśli naprawdę zachorujesz to wiara i gusła ci nie pomogą. Możesz leżeć w goraczce przez wiele dni jeżeli lekarz  nie rozpozna w tym czasie co ci dolega. Nawet kiedydolegliwosć jest wyleczalna trzma tabletkami antybiotyku.

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
03-06-2016, 19:12
Choroba która sie sama wylecza nie jest stricte chorobą


Czy grypa jest chorobą, czy nie?

Bo wiesz jak to mówią: Leczona trwa tydzień, nie leczona 7 dni ...

Nawet jeśli faktycznie nie leczona trwa dłużej, to jednak kiedyś się kończy - bez pigułek...

Odszedł 13.10.2016r.