Audiohobby.pl

Stax SR-007 Omega 2

-Pawel-

  • 4724 / 5495
  • Ekspert
05-04-2015, 11:08
Trochę za szybko przeczytałem Twoją wcześniejszą wypowiedź, porównałeś koszt zakupu drivera mk2 do całych mk1, chyba dzisiaj nie dospałem :) Zgadzam się z Tobą.

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
08-04-2015, 10:08
Póki co ostatnich parę dni siedziałem i słuchałem Omeg. Towarzystwo: SRM-717 + Calyx 24/192. Zawsze może być lepiej, ale i tak dałem radę :) Omegi przeszły już swoje pierwsze przepoczwarzenie tracąc, obecny przez pierwsze dwa dni, basowy balon ochronny. Z dotychczasowych doświadczeń z elektrostatami (404 i 507) wiem, że po naprawdę dłuższym czasie zaczynają grać tak, jak będą grały do końca swoich dni, więc jeszcze nie czas na ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące sposobu w jaki odtwarzają moją płytotekę. Wstępnie mogę pokusić się o stwierdzenie, że faktycznie są odczuwalnie mniej energetyczne na górze od 507, grają mniej technicznie od wymienionych i... zastanawiam się jak określić bas :)
Zakres ten zawsze w elektrostatach jest mniej lub bardziej problematyczny. Począwszy od 404, gdzie było go troszkę mało, poprzez 507, gdzie wydawał mi się bardziej wysilony, konturowy, ale jednak przycięty z dołu.  Podpinałem różne kable (pomiędzy DACem a 717) i za każdym razem było jakoś inaczej. Od rolandsingerowego "uderzania w karton" do czegoś, co określiłbym jako "bardzo dobrze". Problem w tym, że kabelek, z którym było "bardzo dobrze" przy okazji wygasza mi górę pasma. Pomimo tych dość dramatycznych określeń Omeg słucha mi się całościowo przyjemniej niż 507, staram się zatem nie poddawać audiofilskiej nerwicy, choć samo napisanie tutaj tych paru zdań pozostaje w tej konwencji. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że gdy znajdę w wolnym czasie (z tym będzie największy problem...) jakiegoś "idealnego" kandydata na wpięcie między energizera a DACa, to będę mógł zapomnieć o kręceniu nosem. Pamiętam, że onegdaj kolega ductus polecał jakieś budżetowe niemieckie kabelki, Marian miał swojego leciwego Nordosta... to chyba może poczekać.
Dlaczego może poczekać? Ano dlatego, że całościowo słucha się BARDZO DOBRZE* :)

* ...a kompulsuwne doszukiwanie się "wad" tego sprzętu jest objawem czegoś po stronie podmiotu bardziej niż przedmiotu :P
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
08-04-2015, 10:40
Ja, oczywiście powodowany zwykłą zazdrością oraz wrodzoną "wredotą" napiszę:

Chrees !
Uważaj tylko na pałąk !!!!!

;-)

Krzysztof_M

  • 1470 / 5282
  • Ekspert
08-04-2015, 10:43
Ja, oczywiście powodowany zwykłą zazdrością oraz wrodzoną "wredotą" napiszę:

Chrees !
Uważaj tylko na pałąk !!!!!

;-)
Ten akurat prawie w całości jest z metalu :) w Omegach 2 bardzo ciężko coś złamać, i całe szczęście.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
08-04-2015, 11:19
Ja, oczywiście powodowany zwykłą zazdrością oraz wrodzoną "wredotą" napiszę:

Chrees !
Uważaj tylko na pałąk !!!!!

;-)
Ten akurat prawie w całości jest z metalu :) w Omegach 2 bardzo ciężko coś złamać, i całe szczęście.

Nie szkodzi, że pałąk jest metalowy. Chrees mały nie jest i kiedy się uprze to da radę :-)

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
10-04-2015, 11:29
Odnośnie dalszych odsłuchów Omeg II uprzejmie donoszę, że słuchawki grają :)
Grają wszystko wystarczająco dobrze, żebym nie miał specjalnej nerwówki przy odsłuchiwaniu czegokolwiek. Jeżeli miałbym wskazywać na jakieś słabsze elementy, to najmniej nadają się do takiego NAPRAWDĘ ciężkiego łojenia: tutaj lepsze były 507. Oczywiście nikt (chyba ;>) nie kupuje elektrostatów do słuchania typowej nawalanki, ponieważ do tego i tak najlepiej sprawdzą się "best headphones ever" CALe :P
Fajne te Omegi, koledzy...
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
10-04-2015, 11:30
Aha: pałąk faktycznie wygląda solidnie :)
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
10-04-2015, 21:58
Aha: pałąk faktycznie wygląda solidnie :)

Do pierwszego złamania :)

wiktor

  • 2503 / 5890
  • Moderator Działu Słuchawki
10-04-2015, 22:03
To się nawet Krzysztofowi nie uda. Na bank!

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
10-04-2015, 22:38
Dziś odwiedził mnie listonosz, a w zasadzie to ja odwiedziłem placówkę Poczty Polskiej.
Dzięki Wiktor! :)
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
10-04-2015, 23:35
To się nawet Krzysztofowi nie uda. Na bank!

Przecież to największy pogromca pałąków w Unii Europejskiej. Ja tam wierzę w doświadczenie Krzysztofa w tym względzie.

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
13-04-2015, 13:32
Kolejna porcja wrażeń na gorąco. Dwa zdanka.
Zgodnie z krążącymi opiniami Omegi 2 są słuchawkami ciemniej grającymi od 507. Nie są w pełni uniwersalne. Potrafią zaczarować, ale pomimo ciemniejszej sygnatury różnicują nagrania bardziej aniżeli na początku mi się wydawało. Podobnie jak swego czasu sugerował ductus w Poznaniu najlepiej czują się w towarzystwie sprzętu, który charakteryzuje się dużą rozdzielczością. Wówczas z nawiązką odwdzięczają się za postradane na nie pieniądze :) Nie są demonami dynamiki, która jest zaledwie wystarczająca. Względem 507 kosztowny krok do przodu... i w bok :P Jak wszystkie elektrostaty czułe na zmianę okablowania. Wygoda pierwsza klasa.
To tyle na ten moment.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5282
  • Ekspert
13-04-2015, 16:25
Chrees - jeszcze nie połamane? ;)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
13-04-2015, 21:11
Krzysztof. Czytałem na head-fi, że ten metalowy pałąk można s p o k o j n i e  doginać/rozginać wedle upodobań. Czytałem, inspirowałem się... a potem pomyślałem, że może lepiej nie kusić losu :P
W końcu jestem człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobnym szczęściem i takąż ręką...
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
13-04-2015, 21:16
Krzysztof. Czytałem na head-fi, że ten metalowy pałąk można s p o k o j n i e  doginać/rozginać wedle upodobań. Czytałem, inspirowałem się... a potem pomyślałem, że może lepiej nie kusić losu :P
W końcu jestem człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobnym szczęściem i takąż ręką...

kabelek IC ciągle ten sam czy jeszcze eksperymentowałeś?