Audiohobby.pl

Specjalistyczne bezpieczniki

lancaster

  • Gość
28-12-2013, 09:51
Michal, kombinuje przekaxnik z serwem na cewce, bezpiecznik to zawsze bedzie bezpiecznik, jak do tego piszesz ze polimerowy muli to raczej mi sie nie spodoba.

...cale zycie staralem sie upraszczac w audio jak tylko mozna a tu sie okazuje ze bede kombinowal z najprostsza rzecza w urzadzniu jaka jest bezpiecznik :-)

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
28-12-2013, 10:02
On nie muli tylko jakby dorabiał harmoniczne na średnicy i nieco przygasza górę, ale bez zamazywania szczegółów. Robi się barwniej i mniej otwarcie (niż bez bezpiecznika). U mnie to tak wychodzi jak zabezpieczam urządzenie wewnątrz, tzn. na odcinku, gdzie już jest prąd stały. Na zmiennym nie próbowałem, bo i nie miałem na czym. Listwę np. to ja mam zwykły przedłużacz zrobiony z komponentów zakupionych w Castoramie (YdY, obudowa z tworzywa na 6 gniazd, wtyczka kątowa z niklowanymi stykami).

lancaster

  • Gość
29-12-2013, 08:55
wkleje i tu :

"
Musze za  to czesciowo odszczekac swoja teze o rozpoznawaniu charakteru brzmienia zarejsstrowanego za pomoca urzadzenia nagrywajacego (kenrick sound, av showrooms itd). Ten sam zestaw przy roznych probkach muzycznych wypada inaczej, choc 2 rozne zestawy glosnikowe (porownywalismy klasyczne 3 drogi vs 2 drogi gdzie od 1500Hz pracuje tuba) na tej samej probce muzycznej roznia sie charkterem brzmienia dokladnie w sposob jaki slyszymy te roznice na zywo."

lancaster

  • Gość
29-12-2013, 20:16
eksperyment u znajomego. Zastapienie bezpiecznika drutem (nie polecam, niebezpieczenstwo uszkodzenia urzadzenia itp.).
Zmiany poszly w kierunku jak u mnie - dynamiczniej i przejrzysciej ale tez lekko sie wyostrzylo, co znajomy ocenil jako minus bo zalezy mu na max wypelnieniu bez zmuły.
Wokale w jego systemie chyba nawet mi sie bardziej podobaly
Mam na mysli zmiane radykalna a wiec zastapienie bezpiecznika drutem miedzianym fi ok 1mm.

Tak czy inaczej ciekawe doswiadczenie, nie bralem na powaznie mozliwosci jakiegokolwiek wplywu elementu jakim jest bezpiecznik na brzmienie.
U siebie po czsie tez wrocilem do bezpiecznika, spokojniej sie slucha ;-)

sir.jax

  • 241 / 3807
  • Aktywny użytkownik
29-12-2013, 21:52
Więc,  może warto wymienić bezpiecznik na lepszy np. AHP seria gold?
 można taki dostać w cenie średniej pizzy. To niewiele, a przynosi frajdę i poprawę-napewno nic nie razi i nie kłuje w uszy.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
30-12-2013, 09:40
Lancaster, nie rob sredniowiecza. Dzwiek dzisiaj mozna abalizowac na mase sposobow. Samo wygenerowanie sobie spektrogramu na transformacji Fouriera ma juz troche lat.

Oczywiscie zadnym mikrofonem tego nie nalazy nagrywac a wejsciem do jakiegos sensownego konwertera A/D lub karty dzwiekowej.

Jezeli ktos sie podejmie, ja podejme sie zrobic rzetelna i sensowna analize.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
30-12-2013, 09:49
ahaja charakter dxwieku sie nie zmienia, takie numery mozna ew. przy duzych roznicach obserwowac

==

To sa dopiero historie. Dzisisj wykorzystuje sie technologie pozwalajaca kodowac dane za pomoca przeroznych form modulacji w slyszalnym pasmie tak aby byly nieslyszalne dla czlowieka, operujac poza progiem percepcji czlowieka.

Przyklad: Google Intrasonics

Wniosek: mozemy obserwowac zmiany bedace nawet poza progiem percepcji ;)


almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
30-12-2013, 14:22
Przeprowadziłem doświadczenie z mostkowaniem zwykłego bezpiecznika od strony sieci we wzmacniaczu SE  ze słuchawkami.No i ku mojemu wielkiemu zdumieniu taki wpływ jest!!!

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
30-12-2013, 14:23
Nastepuje wzrost dynamiki i uporządkowania.

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
30-12-2013, 14:25
Z tym zastrzeżeniem,że efekt wychodzi na słuchawkach i jest znacznie mniejszy niż np.efekt kierunkowości cewki.

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
30-12-2013, 14:29
Pewnie magiczny bezpiecznik też lepiej zabrzmi jak go zmostkujemy...Może mniej pieprzy od zwykłego i poprawa będzie mniejsza.

lancaster

  • Gość
30-12-2013, 18:35
"Lancaster, nie rob sredniowiecza."

fallow, przepraszam...jak te czasy sie zmieniaja ;-)

ahaja

  • 513 / 5898
  • Ekspert
30-12-2013, 19:41
To jak już to trza opatentować kawał \'druta bezpiecznikowego\' do wlutowania w miejsce gniazda bezpiecznika. I pewnie będzie jeszcze lepiej niż przy wetknięciu go tylko w takowe gniazdo ... ;-)

lancaster

  • Gość
30-12-2013, 19:42
Po co drut jak mozna szynotor ? Wszystko sie zjara a "bezpiecznik" nie bedzie nawet letni :-)

ahaja

  • 513 / 5898
  • Ekspert
30-12-2013, 20:25
Ale chyba sztuka polega na tym by tor się nie spalił tylko ów drutobezpiecznik ... ;-)