Audiohobby.pl

Specjalistyczne bezpieczniki

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
27-12-2013, 00:00

Ja mam ściereczkę od złotnika i też dobrze poleruje co trzeba.






sir.jax

  • 241 / 3776
  • Aktywny użytkownik
27-12-2013, 00:29
:))))))
Ona nie służy do polerowania.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

hafis

  • 39 / 4082
  • Użytkownik
27-12-2013, 18:41
>> sir.jax, 2013-12-26 22:44:40
Pewno odtłuszcza i może usuwa tlenki metalu, co może wpływać na poprawę powierzchni styku.

Jedynie odtłuszcza, o usuwaniu jakichkolwiek tlenków czegokolwiek, nie mówiąc o metalach, można zapomnieć. To jest rozpuszczalnik organiczny, kompletnie niepolarny, nie wejdzie w reakcję redox z tlenkiem. To co może poprawić? Dobre samopoczucie czyszczącego? Ja wiem, to podstawa.
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
27-12-2013, 19:13
A co to za problem samemu sprawdzić zamiast mieszać za pomocą klawiatury ironię z domysłami? Roboty i straconego czasu pewnie wyjdzie tyle samo, ale z większym pożytkiem. Wysmaruj bezpiecznikowi styki jakimś tłuszczem albo klejem z etykietki zebranym palcami i włóż z powrotem na swoje miejsce. Jak się nie popsuło, to rzeczywiście nie ma po co myć. Przecież one są wkładane sterylnie czyste. :))

hafis

  • 39 / 4082
  • Użytkownik
27-12-2013, 19:31
Jakoś nie mam pod ręką alkoholu izopropylowego, a klawiaturę a i owszem.

Ale już na serio- jeśli zakłada się, że bezpiecznik może być brudny, to przyznaję rację- przemycie alkoholem może pomóc. Ale tylko raz. No chyba, że opuszki palców, które dokonują ablucji są nieczyste.


It doesn\\\'t matter what we\\\'re losing,
It only matters what we\\\'re going to find
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:15
Panowie, tylko informacyjnie : bezpieczniki kupowane w elektronicznym sa czyste.

Nie sa tez mosiezne, wygladaja na jakies niklowane bo srebro to to nie jest. Zrobie zaraz hardcora i zastapie bezpiecznik grubym drutem....jak bedzie wykwint to zostaje, jak bedzie pupa to tez dam znac.

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:17
Dobra, zapuscilem audiofilskiego Livingstona Taylora i gra z bezpiecznikiem...calkiem ladnie....za 3 minuty podmiana.

ahaja

  • 513 / 5867
  • Ekspert
27-12-2013, 21:22
Musiałbyś nagrać ten materiał puszczony przez drut a potem przez bezpiecznik - wtedy porównać online , szybko oba pliki.

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:24
k...a, bedziecie sie smiac ale ja tam roznice miedzy bezpiecznikiem i kawalkiem drutu "zamiast" slysze. Na slepy test bym tego nie wzial pewnie, ale szczegolnie powrot do bezpiecznika odczuwalny. Dynamike + klarownosc u mnie poprawilo wywalenie bezpiecznika.


Powyzsze nie jest zadna zacheta do tego typu prob, nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci za ew skutki usuniecia bezpiecznika z urzadzenia i zastapienia go kawalkiem drutu.

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:25
"Musiałbyś nagrać ten materiał puszczony przez drut a potem przez bezpiecznik - wtedy porównać online , szybko oba pliki."

ahaja charakter dxwieku sie nie zmienia, takie numery mozna ew. przy duzych roznicach obserwowac.

lancaster

  • Gość
27-12-2013, 21:38
hehe, zaczynam sie zastanawiac czym zastapic bezpiecznik, bo faktycznie bez niego bardziej mi sie podoba.
Ale wykwint :-)))

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
27-12-2013, 22:39
Hafis, ja myję tylko raz. Na pewno to nie szkodzi, czasem pomaga. Etanol czy denaturat też by pewnie zrobił robotę.

Lancaster, kup sobie polimerowy, może akurat się spodoba. Są w sklepach z częściami elektronicznymi. On ma wyprowadzenia do lutowania. Koszt kilka zł przewiduję na 230V i kilka A. To są takie płaskie płytki w żółtawym kolorze.

sir.jax

  • 241 / 3776
  • Aktywny użytkownik
27-12-2013, 23:55
Co za bzdura.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

sir.jax

  • 241 / 3776
  • Aktywny użytkownik
27-12-2013, 23:59
Wpis powyżej odnosi się do cytatu niżej:
"Musiałbyś nagrać ten materiał puszczony przez drut a potem przez bezpiecznik - wtedy porównać online , szybko oba pliki."
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

lancaster

  • Gość
28-12-2013, 00:06
ahaja zapewne odnosi sie do moich komentarzy na temat dxwieku z wystaw audio  realizowanych za pomoca  urzadzenia rejestrujacego.
Postawilem teze ze jesli ktos uzywa tego samego sprzetu to mozna dzieki takim nagraniom stwierdzic roznice charakteru systemow audio. Moim zdaniem mozna.

apropos tego co slychac na takich nagraniach kiedy roznica jest odpowiednio duza, skrajny przypadek dxwiek nagrany vs wyladowania :



...a jak ktos tego nie slyszy polecam fora o tematyce fotograficznej, rowerowej, kulinarnej czy jaki kto tam jeszcze ma talent :-)