Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

frank

  • 527 / 5895
  • Ekspert
27-10-2009, 07:44
"No chyba kogoś tu pojebało!"
To pojebywanie jest ostatnimi czasy bardzo zarazliwe:
http://www.besthifi.pl/SENSUSAUDIO_AIR_1_p1536.html
Chyba za wkład intelektualno-techniczny poparty wieloletnim doświadczeniem i tysiącami godzin przeprowadzonych testów i odsłuchów. :-))))

  • Gość
27-10-2009, 10:35
>> violett, 2009-10-26 22:21:31
Ciekawy tekst: KOLUMNY PODSTAWKOWE HARBETH COMPACT 7SE-3

Ładne zdjęcia.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

frank

  • 527 / 5895
  • Ekspert
27-10-2009, 12:52
Hej  Burt !
Mnie nie chodziło o kalkulacje,czy też wyceny.
Tylko ,jak się podważa ceny innych firm / w tym przypadku Herbatniki ,nawiasem pisząc firma z kilkudziesięcioletnim dorobkiem,popartym wybitnymi produktami/ należy się odnieść również do firm rodzimych.

A towar,no cóż!
Jak to mawiał ulubiony na tym forum L.Balcerowicz ,wart tyle ile nabywca za niego zapłaci.
A płacą ludziska i są szczęśliwi.
Takie to już nasze Audio.
:-)

Molibden

  • 1906 / 5895
  • Ekspert
27-10-2009, 23:17
Cena za te monitory jest chora. Sensowna to jakieś 2200zł. Co ciekawe - tu skrzynka MA grać, w dipolach już nie. Co kto lubi. Taka cena za parę po pierwsze monitorów podstawkowych, po drugie - pasywnych jest mocno przesadzona. Oczywiście, że marża nie jest mała, ale też gdzieś muszą istnieć granice. Inaczej cena może być kształtowana z kosmosu, nie w powiązaniu z kosztami, a w audio tak często jest. Marżę kilkuprocentową można tylko w hurcie i przy bardzo dużych ilościach lub wolumenie obrotu stosować, na surowce, a nie na wyroby gotowe, to zupełnie inny poziom sprzedaży i marketingu, a więc na akcesoria  / podzespoły bazowe już nie - chyba że w hurcie. Dodatkowo moje zastrzeżenia budzi mocno skomplikowana zwrotnica, jak na prostą dwudrożną konstrukcję na bardzo konwencjonalnych głośnikach.
O shigaraki, gaincardzie i innych kuriozach sygnowanych "47 labs" nie będę się po raz kolejny rozpisywał bo to jest skandal, rozbój i w każdym przypadku duże oszustwo. To logo działa na mnie odstraszająco.
To że wyroby z USA są droższe to normalne - cło, ubezpieczenie, wysyłka muszą kosztować. Podatki są u nas wyższe. Tym bardziej w prywatnym imporcie nikt nie może liczyć na upusty dla dystrybutorów. Ten temat chyba wszysty znamy i był już omawiany.
Cewki w takich konstrukcjach powinny być powietrzne, choćby na wysokotonowym, lub taśmowe. No ale rozumiem, że tu nie będzie to miało  większego znaczenia kiedy tweeter jest mocno tłumiony szeregowym rezystorem. Jadnak kondensatory użyte to już polipropyleny (poliestrowe, nie wiem - napis jest poly, trzebaby ocenić po gabarytach).Wypadałoby użyć cewek podobnej gradacji.  

Chodzi mi tylko o niekorzystny stosunek ceny do wartości ogólnej produktu. Ale cóż, widać taka jest polityka cenowa i kalkulacja firmy lub dystrybutora. W kadym razie, lubię wiedzieć za co płacę - i nigdy więcej niż jest to konieczne. W jeszcze większym stopniu dotyczny to kabli - jeśli już ktoś musi je kupować - proszę bardzo, ceny nie kończą się jeszcze nawet na 30kzł. Tak więc jest w czym wybierać.

Mogę jedynie powiedzieć że produkt jest wysoko spozycjonowany, niezależnie od tego co ma w środku niezorientowany konsument to kupi.  

A może ktoś uważa że ta cena jest za niska (przy naszych zarobkach)?

_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5895
  • Ekspert
27-10-2009, 23:21
> palton, 2009-08-06 01:19:54
>> Molibden
>> "Przy każdym teście jest od razu podany: dyustrybutor, jego adres, telefony, e-mail a także cena." - mam pytanie a jak by tego nie było to co ? Ja uznał bym to za brak profesjonalizmu ,a i tak ustalenie tego to jakieś 5min.Powiedz szczerze lepiej było by gdyby nie było tych informacji ? Pozdrawiam Robert

Oczywiście nie powinno być, albo jest to rzetelny niezależny test albo tekst sponsorowany i ulotka reklamowa. Ale przynajmniej jak widzę takie dane to czytam tekst  ostrożnie, z ograniczonym zaufaniem.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

palton

  • 422 / 5400
  • Zaawansowany użytkownik
28-10-2009, 01:21
Witam
Niema co się o drobiazgi za dużo sprzeczac, jednak nie rozumiem do czego komuś recenzja, gdy niema podanego sklepu do którego mógłbym się udac , lub zadzwonic w celu wypożyczenia do testów. Przecież nikt chyba nie kupuję bez słuchania, a recenzja ma tylko wstępnie naświetlic zalety i wady urządzenia. Wydaje mi się że dobrze miec tel. i e-mail, do danej firmy, wtedy szybki przelew kaucji i można za dwa dni słuchac u siebie (lub jak postępuje Harpia Acustic, w ciągu kilku dni przyjeżdża właściciel z kolumnami i już).
Pozdrawiam Robert

Molibden

  • 1906 / 5895
  • Ekspert
28-10-2009, 03:07
Tak, kolego. Spis dystrybutorów - na osobnej stronie. To taka mała róznica.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5895
  • Ekspert
28-10-2009, 03:10
Jeszcze ad Harbethów - jeśli cena jest tak wysoka, może znaczy to, że takie są koszty produkcji? Jeśli tak - to bardzo źle, bo są one za duże i w tym przypadku ekonomika produkcji leży i kwiczy, gdyż złamano jej podstawowe zasady.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

  • Gość
28-10-2009, 09:00
>> Molibden, 2009-10-28 03:10:17
Jeszcze ad Harbethów - jeśli cena jest tak wysoka, może znaczy to, że takie są koszty produkcji? Jeśli tak - to bardzo źle, bo są one za duże i w tym przypadku ekonomika produkcji leży i kwiczy, gdyż złamano jej podstawowe zasady.

Ceny Harbeth\'ów nie są wysokie. Nie jest dobrą metodą, w audio, szacowanie stosunku cena/jakość na podstawie oceniania kosztów materiałów użytych do wykonania towaru.
Dlaczego ? no cóż tutaj odpowiedź będzie trochę "dookoła". Ceny w audio są z kosmosu i dany produkt należy porównywać mając na uwadze "tło" cenowe całej branży.
Przykład: kable 2x2,5m za 50 kzł. czy para pięknie wykonanych 7es3 za 8,3 kzł. ?  

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

foxbat

  • 1057 / 5895
  • Ekspert
28-10-2009, 10:33
>Nie jest dobrą metodą, w audio, szacowanie stosunku cena/jakość

dokladnie! np. takie sensusaudio, pare glosnikow, kilka desek i prawie 20kzl...


---------------------------------------------
licza sie tylko podroby AudioSuchary!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

frank

  • 527 / 5895
  • Ekspert
28-10-2009, 15:22
Sensusaudio korzysta z kosmicznie drogiej stolarni,co przekłada się na bardzo wysoką cenę w detalu,niestety.
Producent zdecydował się na brak jakichkolwiek kompromisów przy wprowadzeniu tego modelu na rynek.
Szkoda,ponieważ zawęża to w skuteczny sposób ewentualnych nabywców.
Pod względem handlowym to jednocześnie ogromne ryzyko,jak też wielka odwaga.
Tym bardziej,że to firma debiutująca,praktycznie zupełnie nie znana bliżej nikomu.
No,ale jak każdemu debiutantowi należy życzyć powodzenia.

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
28-10-2009, 22:54
Trochę śmieszy mnie wartościowanie stosunku jakości do ceny w przypadku audio-stereo. Tu zdaje się duży wpływ mają nasze emocje, a nie właściwa i chłodna ocena rzeczywistości. Zresztą co to znaczy pojęcie "drogie" vs. "tanie" w ogólnym, dość jednak drogim hobby :)

Molibden

  • 1906 / 5895
  • Ekspert
29-10-2009, 00:19
>lancaster
>Cena jak cena....jestem ciekaw porónań zarówno z droższymi jak i tańśzymi zestawami.....cena sam z siebie to po prostu cyfra na metce któą ktoś płaci jeśli uzna że jest OK i i tyle.

Cena ma odzwierciedlać realną wartość produktu: koszty wytworzenia, materiały, surowce, pracę, amortyzację maszyn, koszty wysyłki, uruchomienia itp. Inaczej wchodzimy w absurdalną metodę ustalania dowolnych cen - bez żadnego uzasadnienia, na zasadzie:
 - Dlaczego taka cena?
 - Bo tak!!!!
:]


>violett

>Trochę śmieszy mnie wartościowanie stosunku jakości do ceny w przypadku audio-stereo. Tu zdaje się duży wpływ mają nasze emocje, a nie właściwa i chłodna ocena rzeczywistości. Zresztą co to znaczy pojęcie "drogie" vs. "tanie" w ogólnym, dość jednak drogim hobby :)

Mnie nie śmieszy, bo co w tym śmiesznego? Chodzi o nasze (moje, Twoje, kolegów) pieniądze. Hobby może być tanie albo drogie, zależy ile kto może wydać pieniędzy na nie. Emocje nalezy zostawić przed zakupem w domu, przed drzwiami i kupować z chłodną głową, szanując swoje pieniądze (nikt inny tego za nas nie zrobi bo nie ma w tym interesu).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

frank

  • 527 / 5895
  • Ekspert
29-10-2009, 14:23
"Wychozi nowe Porsche - za drogie, zdzierstwo. Skad ta cena ? Zglupieli ?:)))"

Co to za odniesienie ?
Sugerujesz ,że produkujesz towar na półce jakościowej Porsche ?
No,gratuluję poczucia humoru!

Próba kalkulacji produkcji Herbatników jest bezcelowa,opierasz się na wyliczeniach DIY,a to duży błąd.

Prościej jest cytować L.Balcerowicza - towar wart tyle, ile nabywca jest za niego skłonny zapłacić !

To tyle.

Pzdr

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
29-10-2009, 14:35
>> frank, 2009-10-29 14:23:29

"Prościej jest cytować L.Balcerowicza - towar wart tyle, ile nabywca jest za niego skłonny zapłacić !"

gdyby tego Balcerowicza nie było, to trzeba by go chyba wymyślić :)
Odszedł 13.10.2016r.