Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

Molibden

  • 1906 / 5893
  • Ekspert
29-10-2009, 16:02
Lancaster, oczywiście z ceną nieco przesadziłem, ale gdyby się ktoś uprał -  to czy przy już nawet nie chińskiej - polskiej produkcji nie zrobiułby? Tonsil nie zorbiłby takich głośników w dobrej cenie? Sądzę że tak. Przy 51 km z Wrześni do Poznania nie miałbyś dużych kosztów transportu :-)
Tu jest trochę inny problem, kosztów nie rozbieżemy na czynniki pierwsze bo ich dokładnie nie znamy ale od razu można powiedzieć że mnóstwo kasy wpakowano w obudowę. Chciałbym wierzyć, że te głośniki kosztują w hurcie tyle ile napisałeś, ale tego nie wiemy.
Tak więc doszliśmy do kwestii marży - jak wiadać po wyjściu od prodcenta mamy 100% narzut, a to razcej sporo, niezależnie od łańcucha pośredników, zwlaszcza jak na drogi pordukt, gdzie marże są mniejsze zwykle.
Myślę że kupujący budżetówkę też chcieliby mieć dobry dźwięk, niekoniecznie hi-endy, a nie żeby im wystarczało to, że gra no to OK.
Może wyznacznikiem ceny - wartości jest wartość przy odsprzedaży. Nie wiem. Generalnie, cena jak na monitory ustawiona wysoko, bo nie tylko podłogówki, ale jakieś 3-drożne zestawy (lub bardziej rozbudowane) sa się za tyle kupić, chcoć oczywiście o niczym to nie przesądza.

W DIY nie jestem w stanie w takich kosztach wytworzyć, bo tu dochodzi czynnik wielkości skali, poziomu i kosztów produkcji przemysłowej, cen energii, nikt nie osiągnie tego bez odpowiedniego zaplecza: maszyn, ludzi, kontraktów, kredytów, zbytu, linii montażowych itp. Nie ta skala.  

Po prostu nie chciałbym aby cenę produktu ustalał marketingowiec mówiąc że to jest wyrób z poziomu B i tyle będzie kosztował bo on tak powiedział. W kontekście zbliżającego się Audio Show rozmowę o cenach urządzeń uważam za bardzo potrzebną :) Mam też świadomość że rynek audio to branża gdzie klient kupi coś raz na kilkanaście miesięcy więc rzadko jest okazja by wydał więcej a lepszego sprzętu schodzi mało, odwrotnie proporcjonalnie do ceny.

Pozdrawiam.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert
29-10-2009, 16:15
Jeśli mowa o tonsilu http://www.tonsil-meble.pl/glosniki/index.htm -nowe zestawy. Aron jest piękny.

violett

  • 786 / 5881
  • Ekspert
29-10-2009, 16:43
Ziemniaki, kapusę i buraki samemu też taniej wyjdzie wychodować w przydomowym ogródku, a nie kupować o wiele drożej u kapitalisty-handlarza :)

Trochę przerysowuję, ale niektóre wpisy są lekko demagogiczne.

Molibden

  • 1906 / 5893
  • Ekspert
29-10-2009, 17:11
A gdzie ja napisałem żeby zrobić samemu? Pdoaję tylko że w war. DIY masowa produkcja nie jest możliwa. A mówimy o skali 1-2 tys. par miesięcznie minimum.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

meloV8

  • 1552 / 5859
  • Ekspert
29-10-2009, 17:15
Te nowe tonsile sa straszne. Ktos tam upadl na glowe zeby takie gnioty wypuszczac. "Nowe" Maestro ladnie sie prezentuja.

Molibden

  • 1906 / 5893
  • Ekspert
18-11-2009, 00:17
> violett, 2009-11-17 22:55:47
>Niezły tekst:
>http://www.highfidelity.pl/@hydepark-190

Niezły jajcarz, normalnie! :D

"Wiem, że mogę jeszcze kupić przedwzmacniacz gramofonowy z wyjściem USB i w ten sposób zgrać muzykę na komputer, ale chyba wszyscy wiemy, że taki materiał nie będzie się już nadawał do słuchania na słuchawkach. Jest po prostu zbyt wiele zmiennych, aby taki proces opanować w warunkach domowych."

Wydumane te jego dylematy, sztuczne jakieś takie. Pier**lenie o morenie.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert

discomaniac71

  • 275 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
01-01-2010, 12:30
Tekst zostal napisany po to zeby w ogole cokolwiek napisac. Nie dosc ze dylematy - jak napisal przedmowca - sa sztuczne to jeszcze autor wykazal razacy brak umiejetnosci pisania w rodzimym jezyku ("mi sie wydaje").  Jednym slowem szkoda czasu na lekture.

Hoko

  • 216 / 5875
  • Aktywny użytkownik
01-01-2010, 12:52
wie ktoś może, kto produkuje te audiofilskie hebelki? ;)
http://www.highfidelity.pl/foto_testy/1001/absolutor/10.jpg

Road To Nowhere

  • 1033 / 5893
  • Ekspert
01-01-2010, 16:07
Pan Hyodo San z Lebena "stara" się jednak trochę bardziej ,jak rozkręciłem swojego Lebena to aż przyjemnie popatrzeć :-)

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert
01-01-2010, 19:05
Też mi się wydaję że ta recenzja pisana była "na kolanie".

  • Gość
03-01-2010, 11:51
żałość bierze jak sie patrzy na te zdjęcia...



lewacy sa wszędzie, niszczmy ich z całych sił...

  • Gość
22-01-2010, 13:56
hhmmm ... chyba nie potrafię otworzyć tekstu z archiwum HF

Też tak macie ?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

MIKADO

  • 82 / 5535
  • Użytkownik
22-01-2010, 17:16
YES,Yes,Yes
MIKADO