Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

zyzio

  • 960 / 5943
  • Ekspert
13-06-2012, 13:25
No to te baśnie i legendy ziściły się w rzeczywistości i już nikt się nie dziwi i nie oburza :D

Cypis

  • 2479 / 5188
  • Ekspert
13-06-2012, 14:12
>> zyzio, 2012-06-13 12:58:10
>> Bo nie jest wart nawet tej połowy ceny wyjściowej ? :-))))

Brawo! Wygrał pan grot do lutownicy wart co najmniej 20 tys. € (Euro)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
13-06-2012, 14:59
Wzruszyłem się czytając Wasze wpisy, podajcie mi chustkę. Ech gdzie te czasy kiedy na forach na samo wspomnienie o kablowych oszustwach odzywały się głosy obrońców uciśnionych strofujące z tym swoim audiofilskim wdziękiem, słowami pobłażania w rodzaju >żal mi ciebie że nie słyszysz, różnicy>

Ja takich nazywam łgającymi zasrańcami. Ale na forach audiofilskich trzeba przez ę i ą. Bo inaczej przyjdzie ktoś i znowu mi powie że zajmuję się >niszczeniem ludzi zapewne nie bezinteresownie> :)

Obok łagarzy audiofilskich większymi oszustami są tylko sprzedawcy usług telekomunikacyjnych i lekarze.

A jeśli chodzi o tego Pana, gdyby zaczął tak zachwalać używany towar na rynku, to by kopniaka od kogoś dość szybko zarobił.

magus

  • 20990 / 6052
  • Ekspert
13-06-2012, 15:23
>> _arkus_, 2012-06-13 14:59:21

>A jeśli chodzi o tego Pana, gdyby zaczął tak zachwalać używany towar na rynku, to by kopniaka od kogoś dość szybko zarobił.



"a jeśli chodzi o ciebie", to gdybyś w realu zapuścił taką gadkę jak powyżej adresatowi swoich żalów (np. mnie), bezpośrednio, w oczy - na co cię nie stać - to byś dostał nie kopniaka, ale w papę
no, ale że jesteś bezpieczny na końcu druta, więc możesz sobie pocwaniakować i wirtualnie postraszyć obcych ludzi
taki typowy forumowy ratlerek
Odszedł 13.10.2016r.

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
13-06-2012, 18:48
Czyli jaką gadkę i jakich żalów, i kogo postraszyć??? Magus znowu zapomniał zażyć swoich leków..
Tez zachwalasz badziew przez wywyższanie się jaki to ty fachowiec jesteś wszystkosłyszący a inni to pospólstwo głuche??

Twój przypadek kwalfikuje się do leczenia w zakładzie zamkniętym. A jeśli chodzi o papę, ostatnią widziałeś jak lałeś z dachu.

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
13-06-2012, 18:55
>> pastwa, 2012-06-13 13:09:14
Jakos nie chce mi sie wierzyc ze sprzedajacy, pan Pacula, nie ma w tym swojej doli, >>

A co w tym dziwnego? Pracowaliście kiedykolwiek w sprzedazy czegokolwiek? bo jeśli tak to chyba wiecie jak się kupuje recenzje. gazecie trzeba zapłacić za napisanie czegokolwiek. nawet instytucje publiczne płaca za pisanie na swój temat, od tego są w nich działy PR które reguluja opłaty za publikowanie wiadomości. A przychylność piszączych trzeba kupic prezentami.
Robia tak wszystcy od góry do dołu w kazdej branzy, nie ma się czemu dziwić.

Tylko że uświadamianie tego ludziom jest szkodliwe dla ich PR-owskich biznesików, więc stajecie sie wrogami publicznymi zdradzając, to co miało pozostać publiczną tajemnicą :D

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
13-06-2012, 19:30
>> rafaell.s.cable, 2012-04-17 11:24:46
Musimy sobie zdać z tego sprawę że nabycie każdej wiedzy kosztuje >>

Z własną nabytą wiedzą trudno coś zrobić jeśli nie ma się mozliwości wykorzystania cudzej niewiedzy.

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 14:35
magus tak namawiał że az się zagłebiłem w lekturę hi-fidelity:

http://highfidelity.pl/start.html
"Rzadko zdarza mi się spotkać z tak głupim i dyletanckim tekstem, jak ten na portalu „Gazeta.pl” (Krzysztof Pielesiek, Nie daj się nabrać, czyli dlaczego tanie i drogie kable HDMI są takie same, publikacja: 11.05.2012, "

Dalej dowiemy się że głupich dyletantów jest więcej bo przywołano jeszcze dwie publikacje zagraniczne.

Podsumował jakże finezyjnym retorycznym pytaniem o naukowe uzasadnienie ich twierdzeń:

"dlaczego żaden z autorów nie wykonał próby zwanej „oglądem”? A ten polegałby na podłączeniu, w kontrolowanych warunkach, kilku kabli z różnymi źródłami i sformułowaniu wniosków na podstawie wyników tego eksperymentu. Czy to aż tak trudne? "

Dla niego jako nietoperza nie trudne. Niektórzy pacjenci też słyszą, ale ich sie leczy, a nie zatrudnia do pisania recenzji. A szkoda, bo jak widac to by była najlepsza terapia w dodatku dochodowa.

Dosć zabawna bufonada tym z hi-fidelity wychodzi.

WaldeK

  • 188 / 5552
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 14:50
Trochę się wam Panowie dziwie....

Jeżeli p.Pacuła (a także cala rzesza innych redaktorów )z pisania o audio i podobnych fanaberiach uczynił sposób na życie , zarobkowanie to czego się spodziewacie? Ze napisze ze kablomania to ściema a w teście ABX wszystko i tak brzmi tak samo? A cale zamieszanie ma na celu jedynie  wyciągniecie  kasy od naiwniaków ?

Po prostu - jedni hodują kapustę , inni spawają  płoty a jeszcze inni piszą o audio.... I sprzedają magiczne kabelki.


życ z czegoś przecież trzeba i nie podcina się gałęzi na której się siedzi

WaldeK

Gustaw

  • Gość
14-06-2012, 15:02
Jeszcze raz napiszę. Wierzę, że redaktor piszę w dobrej wierze i jest przekonany co do różnic w kablach HDMI ale niestety się myli.
Kable HDMI sprawdzałem i nie na oko, bo akomodacja wzroku potrafi czynić cuda, tylko za pomocą jednego z najbardziej zaawansowanych urządzeń pomiarowych dostępnych na rynku. Myślę, że nawet pomiar spektrofotometrem dedykowanym m.in do zastosowań wojskowych, obejmujący swoim pasmem, oprócz spektrum widzialnego, nawet podczerwień i ultrafiolet, i tak wideofila nie przekonam. :-)

Pamiętam kiedy jakiś handlarz z Olsztyna kilka lat temu na AS, przed erą 3D, wychwalał sprzedawane telewizory, że mają lepszą plastyczność i głębie drugiego planu niż konkurencja.  Ludziska się podniecały nie biorąc pod uwagę tego, że telewizor nie ma żadnego pierwszego i drugiego planu. :-) Tutaj jest podobnie, wiara czyni cuda, bo nie wierzę aby redaktor dysponował kolorymetrem Konica-Minolta albo spektrofotometrem JASCO o zrobił pomiary i określił odchyłki delta e.

Trochę szkoda bo lubię stronę highfidelity.pl

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 15:02
>> WaldeK, 2012-06-14 14:50:04

Po prostu - jedni hodują kapustę , inni spawają płoty a jeszcze inni piszą o audio.... I sprzedają magiczne kabelki.


życ z czegoś przecież trzeba i nie podcina się gałęzi na której się siedzi>>



Oszszywiście.

Tylko popatrzymy w jakim bufonowatym i aroganckim stylu on to robi???

Gdyby w ten sposób zachwalał swoje produkty sprzedawca kapusty albo spawacz płotu, to by dostał opierdziel i kopniaka za stawianie się.

A tu jeden z drugim mitoman wypisuje brednie, a "wzmacniacze" internetowi jeszcze mu wątki gratulacyjne zakładają.
To jest dopiero biznes. Nic tylko się za taki brać zamiast się brudzić uprawą lub spawaniem :-)


_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 15:07
>> Piotr Ryka, 2012-06-14 14:58:02
Ślepe testy to trudna sprawa. Bo czy można na przykład w ślepym teście odróśnić arkusa od XYZPawła?>>>

hehehe - a wcześniej już inny widział we mnie qubricka.

Widze że mania prześladowcza audiofilów i kablomaniaków jest naprawdę poważnie zaawansowana.







Na kiedy planujecie obronę Czestochowy ??? :-)

Ged

  • 1717 / 6051
  • Ekspert
14-06-2012, 15:13
Gustaw
Ale jeśli ta sprawa z kablami HDMI to lipa, to co z całą resztą ? Czy można wierzyć facetowi, który w jednej z istotnych kwestii zmyśla ? Co z tymi wzmakami po kilkadziesiąt tysięcy, które genialnie napędzają to i owo ?

Robiliśmy ostatnio z kolegami odsłuchy w stylu "ślepych testów". Efekt był taki, że nie odróżnialiśmy źródeł (drogi CD vs. laptop z tanim DACiem). Po dłuższym słuchaniu, przełączaniu zarówno na kilka jak i kilkadziesiąt minut, uważam, że dramatycznie się pomyliliśmy. Kompletnie nie wierzę swojej pamięci słuchu i porównuję wyłącznie bezpośrednio.
Szkoda, że trudno wierzyć Panu Wojciechowi Pacule bo stronę ma fajną i już mnóstwo ciekawych zabawek posłuchał.

WaldeK

  • 188 / 5552
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 15:13
Oj tam oj tam

POszszywiście.

Płot dajmy na to-  jaki jest każdy widzi
Kapusta zasadniczo tez

A taki obraz po cudownym kablu HDMI to już nie każdy jak się okazuje .....


Zasada prosta - inna klientela , inne metody sprzedaży





P
WaldeK

_arkus_

  • 143 / 4503
  • Aktywny użytkownik
14-06-2012, 15:18
Ta klientela na sprzęt RTV jest głupia i głucha? Trzeba jej powiedzieć co ma słyszeć i widzieć?
Zupełnie inaczej niż klientela na kapustę i spawane płoty