Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
08-09-2011, 17:08
Jeszcze zaapeluję...nie piszmy o dramatycznych różnicach w powyższym kontekście....już co najmniej dwóch doświadczonych forumowiczów na audiostereo przyznało,  że owe nieszczęsne gniazdko Furutecha w ścianie nie wniosło nic.....jak słyszę o dramatycznych różnicach od razu gęsią skórkę mam, brrr... ;-)

esoteric55

  • 10 / 4811
  • Nowy użytkownik
08-09-2011, 21:27
Panu Pacule  muszę przyznać  jedno: gość wymyślił  sobie świetny sposób na "zarabianie na życie ". A  że  przy  okazji  robi mniej doświadczonym i rozsądnym audiofilom "wodę z mózgu"  to już  inna  sprawa . Na  szczęście  i na tym  forum  trafiają  się  wpisy  osób  które   bardziej  wierzą  swoim  uszom  niż  nawiedzonym  redaktorom .      

colcolcol

  • 925 / 5438
  • Ekspert
08-09-2011, 21:53
>> lancaster
Z przyjemnością czytam Twoje wyważone opinie, ale ta o platformach, ich wpływie na nerwowość dźwięku oraz o rozciąganiu skali nie jest chyba Twoim tekstem. Toż to p. Pacuła jak żywy! Kompozycja i delikatność tekstu, próba wydobycia cech muzycznych (jakoby dedykowanych) z  mebla, brakuje tylko podsumowania, że powinno kosztować nie 1500zł a 15kzł, bo wpływ jest tego wart. No i dalej z grubej rury: opinia tylko dla specjalnej grupy słyszących inaczej.
Trzymasz za j..a forum a tu zonk...

Marcin_gps

  • 185 / 5179
  • Aktywny użytkownik
09-09-2011, 09:08
fallow, zyzio

Player musi być drogi, żeby naturalnie zniechęcić dzieciaków, co nam po takim feedbacku? Cena pozycjonuje produkt. Wiele osób na darmowe nawet nie spojrzy, a tak mamy już 10tys pobrań, xxx sprzedanych licencji i wkrótce recenzje w TAS, hi-fi world. Nie wierzę, że ktoś za darmo rozwija soft, odpisuje na wszystkie maile, pilnuje forum - przy tym trzeba siedzieć non stop. Jakby to nie miało sensu, to byśmy tego po prostu nie robili.

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
09-09-2011, 09:38
Jasne, ze trzeba siedziec non-stop, poswiecac czas etc. tylko prosze nie zaslaniaj sie motywem wniesienia jedynie czegos dobrego do swiata - nawet po stronie widac, ze akcja jest typowo marketingowa - http://jplay.eu/ - oczy zalewane sa przez slogany i atuty a za program sie placi - drugi argument mowi sam za siebie.

Jezeli faktycznie ktos chce zrobic TYLKO cos dobrego dla swiata to jest mnostwo darmowych i sponsorowanych projektow. Za przyklad moga posluzyc projekty Open-Source realizowane przez samodzielnych tworcow we wspolpracy lub dzieki wielkim markom. Dla przykladu projekt implementacji algorytmow genetycznych w jadrze linuxa przez Jake\'a Mollanen\'a powstaly dzieki IBM. Taka technologia - pozniej w postaci np. Zaphoda - jest, moze byc spokojnie wykorzystywana w serwerach wielu wielkich firm za ogrome sumy - ale jest za darmo. Da sie ? Da sie. Zadnych sloganow, kasy, recenzji w zacnej audiofilskiej prasie.

JA NIC NIE MAM DO TEGO ZE KTOS ZARABIA NA AUDIOFILACH :D - bron Boze, sam o tym mysle. Ale niech mi ktos nie pisze, ze chce jedynie ulepszac swiat a zarobek to side effect projektu :)

Audiofilia to business bazujacych na naiwnosci i niewiedzy konsumenta jak malo ktory.

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
09-09-2011, 11:20
Zgadzam się z Fallowem  w całej rozciągłości. Nie ma co mydlić oczu....po cholerę owijać w bawełnę i rzucać sloganami, chyba jedynie po to by złowić więcej naiwniaczków....ale w końcu o to chodzi...więc się czepiam :-), jedynie zachęcam do odżegnania się od tego sloganu niesienia dobroci światu, bo brzmi nieco śmiesznie...czy tam może naiwnie :-))))

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
09-09-2011, 11:22
Nie czepiam miało być oczywiście ;-)

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
09-09-2011, 11:29
>> Marcin_gps, 2011-09-09 09:08:23
 Nie wierzę, że ktoś za darmo rozwija soft, odpisuje na wszystkie maile, pilnuje forum - przy tym trzeba siedzieć non stop.

No i więcej wiary w ludzi życzę - a i owszem rozwija soft, prowadzi aktywnie bloga i dzieli się pasją na forum, a to wszystko za free :-) Widocznie ma gdzieś pozycjonowanie produktu na rynku, a po prostu bawi i dzieli się własną pasją :-)

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
10-09-2011, 08:11
>> frackowiak
Nikt nikomu niczego nie zazdrości, ani nie uważa za GURU, za to lubi się pośmiać :-)
P.S. Widzę, że kolega wpatrzony w P. jak w obrazek :-)

  • Gość
16-09-2011, 20:07
Gratulację Marcin za stworzenie wspaniałego ,,produktu,, Fajna recka Pacuły.
Tylko, że ten opis nie był dla mnie nowiną. Jestem zdaje się jedną z pierwszych , jak nie pierwszą osobą w Polsce, która korzysta z JPlay-a. Moja szczera rekomendacja.

pozdr

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
16-09-2011, 20:11
Wzruszyłem się :-) Wazelinka z domieszką "Ę" i "Ą" ze skarpetkami w tle :-) Rewelacja ! Moja gorąca rekomendacja !!!

Gustaw

  • Gość
16-09-2011, 22:28
Zyzio,

Bez przesady. Remont mieszkania mozną zlecić specjaliście jeżeli nie potrafi się samemu. Ktoś nie chce tracić czasu na eksperymenty to kupi Jplay-a. Tak jak ze wzmacniaczem. Albo kupujesz firmowy albo robisz samemu.
Z tego względu uważam, że Marcin zrobił dobra robotę. Uważam też jednak, że z obecnym interfejsem Jplay zainteresuje jedynie najbardziej zdesperowanych. Moim zdaniem interfejs powinien ewoluować w stronę Macowej Fidelii, którą można skonfigurować tak aby wyglądała jak kolejny klocek audio. To niby drobiazg ale istotny.

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
17-09-2011, 09:08
Ja nie neguję dobrej roboty Marcina - jedynie zaznaczam, że podobne produkty mamy darmo i wazelinka pismaka porównującego Jplay-a wyłącznie do foobara jest po prostu zabawna i tyle i nic więcej ;-)
P.S. Ja nikomu nie bronię zarabiać, ale zarabianie na półprodukcie dla zaawansowanych userów, których w trakcie korzystania i tak szlag będzie trafiał jest lekko niesmaczna, tym bardziej przy propagowaniu hasełek niesienia dobroci światu i sloganików w stylu kto to niby z jplay-a nie korzysta, że jest to program dla prawdziwego audiofila, nie docenią go pseudoaudiofile itp. rąbanka reklamowa przy której wypada się jedynie znacząco uśmiechnąć :-)

zyzio

  • 960 / 5944
  • Ekspert
17-09-2011, 09:12
Zyzio, co tam teraz idzie jak świeże bułeczki ?
Durnota audiofilska ostatnimi czasy sięga zenitu i sprzedaje się na pniu.....

bmiara

  • 1 / 4921
  • Nowy użytkownik
17-09-2011, 11:02
Trudno mi zrozumieć ludzi którzy wydają 100E na tak prymitywny programik, gdzie lepsze są dostępne gratis...