Audiohobby.pl

OPEN BAFFLE

a_men

  • 746 / 5941
  • Ekspert
19-03-2008, 21:27
Warto jeszcze dodać, że cd, wzmacniacz i interkonekt też są nowe i pracowały zaledwie po kilka godzin.

clo2

  • 1702 / 5947
  • Ekspert
19-03-2008, 21:37
>a_men
>No, miejmy nadzieję, że się to wszystko ładnie rozegra.

Widzę, że Peter Daniel ma fajnie wkomponowane głośniki. Praktycznie cała część meblościanki robi za odgrodę i nie ma problemy z "potykaczami" w pokoju;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

a_men

  • 746 / 5941
  • Ekspert
19-03-2008, 21:41
Coś mi się wydaje, że jak mnie będzie stać na porządne szerokopasmowce, to też się urządzę w podobny sposób:)

fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 13:19
>> Peter Daniel

Peter mógłbyś podać mi jakiś kontakt do tego kanadyjskiego dystrybutora?

a słyszałeś o takich Fertinach

Peter Daniel

  • 118 / 5934
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 15:36
Kontact znajdziesz w tym ogloszeniu: http://cls.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?spkrfull&1209521012

Slyszalem juz o nowym Fertinie (model 7), byc moze bede mial dostep do jednej pary demo. Podobno kto je sprobuje nie chce wracac do zwyklej wersji.


fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 15:57
>> Peter Daniel, 2008-03-20 15:36:25
Kontact znajdziesz w tym ogloszeniu: http://cls.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?spkrfull&1209521012 Slyszalem juz o nowym Fertinie (model 7), byc moze bede mial dostep do jednej pary demo. Podobno kto je sprobuje nie chce wracac do zwyklej wersji.

Peter największy problem w tym że jest kanadyjski dystrybutor a o europejskim nie słychać. Dziwne to dla mnie.
Adres z tej strony http://www.fertin-acoustic.com/ (mailowy) nie działa. Do dystrybutora z audiogona już napisałem.

A co do 20ex model 7 sam się przymierzam do zakupu :) tylko muszę znaleźć dystrybutora w europie.

pozdrawiam

Peter Daniel

  • 118 / 5934
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 16:17
Problem z Fertinem byl taki ze malo kto mogl sie z nimi dogadac po francusku. Od 2 lat zajal sie reprezentacja firmy na rynku amerykanskim gosc z Montrealu i obecnie dostep do tych glosnikow jest duzo latwiejszy.  Na swoje czekalem 2 tygodnie, sam transport zajal 3 dni.

Kiedy pozniej wyszla nowa wersja (fiberglass spyder, cryogenic treated voice coil and cone coating) otrzymlem nowy cone kit z instrukcja na dysku jak zrobic reconing. Bez problemu tez udalo mi sie ta "operacje" wykonac.

W Niemczech dystrybucja zajmuje sie chyba Black Forest Audio.

fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 16:31
>> Peter Daniel, 2008-03-20 16:17:47
Problem z Fertinem byl taki ze malo kto mogl sie z nimi dogadac po francusku.

Peter ale Michael Fertin już nie produkuje tych 20 Ex z tego co wiem. On i jego córka produkują teraz pod nazwą emspeaker. A 20 ex to robi ktoś kto przejął Fertin_acoustic. Tylko dziwne to i tajemnicze bo o ile emspeakr ma swoją stronę aktywną to Fertin-acoustic nie. No cóż pokręcone to trochę ale może ten kanadyjski dystrybutor coś mi odpisze i będę wiedział jak się skontaktować bezpośrednio.  

dzięki za info

podrawiam

Peter Daniel

  • 118 / 5934
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 17:23
Strona Fertina jest dalej aktywna: http://www.jlbcreation.com/fertin/default.asp

Nie wiem jak jest teraz, ale 2 lata temu glosniki otrzymalem od Michela Fertina, upgrade kit tez.  Mailing address jest dalej ten sam.

fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 17:48
no niestety Peter dwa lata temu jeszcze tak teraz już nie. A strona jedynie wisi w necie na adres email który tam jest pisałem i niestety informacja zwrotna była taka że adres już nie istnieje.  

Peter Daniel

  • 118 / 5934
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 19:59
Wlasnie otrzymalem odpowiedz jak sprawy wygladaja:

"Michel Fertin and Jean-Marie Semblat were partners in Fertin Acoustic.
A few years ago , Michel retired. Jean -Marie continue with Fertin Acoustic
producing the Fertin line of drivers: 20ex etc..

Then last year Michel (well his daughter Catherine) started Emspeaker
and their first speaker is the LB12 and LB12ex. Another one is in progress,
a 7 inches.

They are best friends; helping each other out....but at the same time  kind of
competing.. . a friendly competition......"

fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 20:12
o wielkie dzięki :) Peter.

lowend

  • 24 / 5945
  • Użytkownik
21-03-2008, 14:39
>nakladki fazowe
Panowie, mam głupie pytanie. O co chodiz z tymi nakladkamii przeciwfazowymi? Wydawalo by sie ze fullrang\'e wlasnie graja zgodnie fazowo bo dzwiek leci z jednego drive\'a berz zwrotnic ktore potencjalnie wnosza te przsuniecia fazowe.  Macie na mysli moze rozpraszacze, ktore maja troche zbic ("rozpylic") nadmiarowe/pikowe wysokie tony? Czy wysokie tony rochodzą sie szybciej?
Przy okazji taki rozpraszacz moze powodowac wlasnie wtorne odbicia i wlasnie nakladanie sie czestotliwosci powodujac ich mniejsza czytelnosc.  Slad, ze moze byc to problem znalazlem w linku podanym przez Grafa, gdzie Fostex postaral sie o wygluszenie elmentow \'naklejonych\' dla czesci wysokotonowej na membrany.

Wszelkie wygluszenie fal odbitych w bezposredniej, bliskiej odleglosci od membrany daje kolosalną poprawę - tak wynika z moich slucho-obserwacji.

-moze jakis link \'na chlopski rozum\' sie wam nasuwa?
low-end

fistulator

  • 348 / 5942
  • Zaawansowany użytkownik
25-03-2008, 17:39
>> Peter Daniel, 2008-03-20 16:17:47
Na swoje czekalem 2 tygodnie, sam transport zajal 3 dni. Kiedy pozniej wyszla nowa wersja (fiberglass spyder, cryogenic treated voice coil and cone coating) otrzymlem nowy cone kit z instrukcja na dysku jak zrobic reconing.

Peter mógłbyś opisać zmiany jkie zaszły po zastosowaniu tego cone kit?

Czy również fiberglass spyder był do niego dołączony i też go zmieniałeś?

lowend

  • 24 / 5945
  • Użytkownik
26-03-2008, 13:31
>jzagaja, 2008-03-21 17:54:01
Ahoj, Nakladki fazowe sa bardzo wazne bowiem to co dzieje sie nad membrana to galimatias.
>fistulator

W linku podanym przez Fistulatora jest podane skrotowo na czym ten galimatias polega. I rzeczywiscie rzecz głownie w odbiciach fal od obu naprzemiennych stron stozka membrany. I to promieniscie. Zatem te fale interferują,  nakładajaą się na siebie, tworza fale stojace redukujace pewne części czestotliwosci.  No tak... zatem to jak ma wygladac taka nakladka "fazujaca" nie jest oczywiscie sprawą oczywistą, skoro ona sama powoduje wlasnie pewne odbicia.  Ta sprawa tym bardziej przekonuje mnie, że nie upadlem na głowe/ucho oklejając przod kolumn wokól glosników, co i wam polecam w o\'baflach.  Scena odsłuchowa na zdjeciu Petera Daniela (kapke wczesniej wklejona drewniana ściana) roi się od gładkich odbijających powierzchni. Zaloże się że po wytłumieniu zwłaszcza bezposredniego otoczenia głosników, dźwięk mniej byłby "kolczasty", szczególnie w wysokiej srednicy i na górze.

do następnego "odbicia"
low-end