Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 00:15
dobra, zrobie porownanie z rs2e dla swietego spokoju, tak jak pisalem rs1 w ogole nie sluchalem, rs2 dwa razy grajace bdb, raz beznadziejnie, trudno sie z grado widze nudzic nawet przed zakupem ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 00:17
Nie potrzebuje az tyle kultury, wole nawet nieco zawadiactwa, nie musi byc wszystko wyglaskane, nie kupuje sprzetu bo mam problemy ze spaniem ;-)

Pasmo przenoszenia RS1e to 100Hz - 8kHz, to muszą być jedyne nie-zawadiackie Grado. John musiał je zrobić, aby się odczepili wszyscy piszący, że Grado grają jak odkurzacz pochłaniający szkło :). Ale kup, przyda się ich opis na forum. Kojarzę, że nasz Mirek był nimi zachwycony na podstawie krótkiego odsłuchu.

Normalnie poleca się RS2e jak ktoś woli analityczność i akceptuje trochę większe piki na 2-10kHz, albo GH2/4 jeśli ktoś woli większą jednorodność i ciepło. Ja bym chyba wziął Hempy (choć brak opisów + import z USA). No i @-Pawel- zarzeka się, że RS1 z guzikiem i XLRem to high-end. @Alucard z kolei chyba oceniał wyżej PS500e od RS2e.

jak nie bedzie dolu, albo bedzie karton to nie wezme, az taki wariat nie jestem, pytanie z ktorego roku sa pomiary/sluchawki ktore ogladasz ?
rs1e byly w  2 odslonach z tego co wiem, wczesniejsza z czarna opaska miala bardziej wystajacy przetwornik i miala kiepskie opinie, poxniejsza oceniana łeb w  łeb przez kilka osob z rs2e na plus dla rs1, 2-ki wyszly im bardziej detaliczne co ma dla mnie znaczenie powiedzmy nie pierwszorzedne :-)

ogladam wiele pomiarow rs, czestym motywem sa zmiany padow na innerfidelity roznice rs1e sa ogramne wrecz, wygladana to ze rs1e lubia niskie pady, jak je lekko dopchne i nic dobrego sie nie wydarzy (o ile bedzie niedobrze) to sobie odpuszczam, lekkie eq mozna zrobic ampem, ale jak bedzie mi-hi to pasuje, do sluchawek suba nie doloze ;-)

Kiedyś w tym wątku były analizowane te różnice między wersjami RS1e ale chyba oficjalnie Grado nie stwierdziło, aby robiło jakieś poprawki. Przetwornik wystający na kilka mm to defekt pojedynczego egzemplarza :).

Faktycznie na innerfidelity widać, że bas można nie taki zły uzyskać z niektórymi padami, ale dół od 2kHz jest straszny.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2020, 00:48 wysłana przez gruesome »

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
14-07-2020, 05:26
Co do RS1e to jeden facet napisal jasno na headfi: "pisalem do Grado i pytalem sie czy w nowej wersji z opaska brazowa zaszly jakies zmiany w dziweku. Odpisali: byly i sa tylko jedne RS1e, i innych nie bedzie". Na ile to jest prawda to trzeba by zweryfikowax uchem a nie patrzec na opaski i dpbrze zeby faktycznie to zrobic przed zakupem skoro jest taka okazja. Temat bedzie zamkniety  a i na forum sprawa sie wyklaruje jeslo wyjdzie na jaw w koncu prawda.

Co do PS500e i RS2e to PS500e mialy najlepszy bas i graly najrowniej, troche inaczej od reszty Grado. Nie wiem co by wyszlo u mnie teraz bo zmienilem troche w torze ale PS500e chyba juz bym nie chcial drugi raz ze wzgledu na to ze od zadan specjalnych to mam Pionki, ale RS2e jakby sie nadarzyla okazja kupic po jakiejs bardzo malej cenie, to chyba bym wciagnal drugi raz. Z zupelnie innych powodow niz chcialem kupic Pioneery. To takie specyficzne sluchawki ktore maja kilka plusow nad ktorymi ciezko przejsc obojetnie. Wszystko w nich jest fajne, szczegolnie niepowatarzalna jest barwa, ktorej ciezko szukac w jakichs Sennheiserach np. jedyne czego mi w nich brakowalo   to taka kropka nad i na dole pasma, taki lekki skok na mis basie. Mozliwe ze teraz bym je odebral inaczej i byloby juz okej. Ale na pewno zrobilbym chetnie jeszcze jedno podjescie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 07:40
nie ma co marudzic, trzeba poslchac i tyle, faktycznie nie ma sensu robic odsluchu jesli subiektywne wrazenia pokryja sie z pomiarem, zabralbym czas sobie i sprzedawcy.

Do rs 2 moge sobie spokojnie naczarowac proste ale skuteczne eq czyli na styl gradowskiego pre "baffle step sluchawkowe" hehehehe :-))))

zerknalem tez na pomiar TH900, wygladaja na basie na negatyw grado, + 10dB wzgledem 1KHz w szerokim pasmie, musialbym posluchac jak brzmia, na jednym wykresie z Denonami 7000 miazdza je dolem, mysle ze robilbym eq lustrzana wzgledem tej do grado :-)

tu juz kwestia gustu co kto lubi, lubie zjesc steka ale niekoniecznie golonke peklowana sloninka ;-)

https://www.head-fi.org/threads/fostex-th-900-headphone-measurement-specs-posted-at-headroom.617988/

tylko dla porzadku, bo watek o najlepszych sluchawkach na swiecie czyli moich przyszlych grado ;-)
« Ostatnia zmiana: 14-07-2020, 07:43 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
14-07-2020, 08:35
Grado RS1e zrobily na mnie najwieksze wrazenie,najwazniejsze ze moglem posluchac z moim Carym 300B bo nie interesuje mnie kto z czym innym sluchal,bo jak mozna wtedy mowic czy graja dobrze czy slabo,musi byc wzm na ktorym bedziemy w domu caly czas sluchac,to sluchawki na sterydach,obcowanie z nimi to szok,wymienialem w nich gabki na wieksze to czar prysnal,musza byc takie jak w orginale.Sluchalem na Carym chyba z siedem modeli roznych Grado i radosc najwieksza mialem z RS1e oczywiscie ostatnio sluchalem najnowsze GS3000e z Carym 300B i to juz wielka kultura grania na najwyzszym poziomie profesjonalizmu,chetnie kupie za polowe ceny.Grado RS1e poszukuje po dobrej cenie jak i GS3000e nie ma pospiechu, jak sie trafi okazja to kupie,nie mam za wiele czasu do sluchania,duzo pracy,dlatego nie ma takiego cisnienia.Grado RS1e tez beda najlepsze dla tych co maja problemy ze sluchem,przeszli choroby uszu,uszkodzenia mloteczkow i mebran podczas lotow samolotem ha ha...tak to prawda...jedyne w swoim rodzaju....

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 10:29
zerknalem tez na pomiar TH900, wygladaja na basie na negatyw grado, + 10dB wzgledem 1KHz w szerokim pasmie, musialbym posluchac jak brzmia, na jednym wykresie z Denonami 7000 miazdza je dolem, mysle ze robilbym eq lustrzana wzgledem tej do grado :-)

Nie wiem jak je ludzie mierzyli i jaką wersję (ja mam MK2 kupione nowe kilka miesięcy temu), załączam własny pomiar na tle GS1000 (Grado zielone). Tak je też słyszę, tzn. jak dla mnie V-ki nie mają w ogóle, bas jak nie jest podkręcony przez realizatora nie jest podbity. Tyle że chciałeś zawadiactwo i tubowe wycie, moje TH900 mają dużą dozę audiofilskiej miękkości, wyrafinowania i "siły spokoju". Oczywiście piszę jak ja to słyszę, mało raczej takich opinii o tych słuchawkach.

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 10:45
to sluchawki na sterydach

Grado RS1e tez beda najlepsze dla tych co maja problemy ze sluchem,przeszli choroby uszu,uszkodzenia mloteczkow i mebran podczas lotow samolotem ha ha

@mirek10 ja się pogubiłem, jak "na sterydach" to skraje pasma powinny mieć podreślone? A jak dla osób z problemami z uszami to powinny grać łagodnie?

Ciekawi mnie jaką impedancję wyjściową ma Cary 300B na wyjściu słuchawkowym bo to może być i powyżej 100 Ohm, wtedy rzeczywiście to jak zaaplikowanie sterydów. Tylko THD pewnie będzie kosmiczne :).

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 16:51
gruesome, jakiz jestes dyplomatyczny :-)))) "tubowe wycie chciales" , no tak chcialem, ale mi sie odechcialo, podobnie jak zmulerek, wlasciwie to zmulerek jakos mi sie nawet nigdy nie zachcialo :-)

zaś kulture ze zmulerką niektorzy mylą "bezbłędnie" ;-)  a tak prosto przeciez odroznic, kultura jest kreatywna, jest życie, jest iskra, jest moc, wszak i Aleksander Hrabia Fredro mięsem cisnać zwykł, czy kultury mu przez to ubyło ?:-) Za to pewnie oburzonych, dla ktorych przejawem kultury jest ubrac sie ładnie w niedziele do kosciola i przeczytac pół ksiazki rocznie przybyło. Jak widzisz wszystko jest kwestia gustu. Powszedniosc tez lubi łaskotki :-)


zmulerke na ten przyklad łatwo poznac po tym ze pogon za kroliczkiem staje sie misja zyciowa i impossible w jednym, a wszystko w zawrotnym tempie leniwca, dzis tu jutro tam czyli 15cm "gdzie indziej" :-) co kto tam lubi, znow mi sie przyfizofolowało :-)
« Ostatnia zmiana: 14-07-2020, 16:54 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 17:14
Wywiad z Johnem (głównie jednak o wkładkach gramofonowych): https://www.psaudio.com/article/john-grado-of-grado-labs-part-one/

John mówi, jakich nagrań używa do testów:

Cytuj
John Grado: I feel anyone who has to listen, compare and categorize their findings needs a reference point. Since the beginning these three have been that for me. On Duke’s Jazz Party I listen to the xylophone; on Eric’s Unplugged it’s the applause and on Ella’s album I listen to her voice. Everyone, I’m sure, has their own system [for evaluation], and these are part of mine.

Czyli słucha: cymbałów, oklasków i żeńskiego wokalu. No to teraz wiadomo, dlaczego czasami wypuszcza słuchawki bez basu jak GS1000e czy RS1e :). @Alucard musisz Johnowi podesłać link do jakiejś swojej playlisty.

Mamy też odniesienie do głośników tubowych (!):

Cytuj
Audiophile writer and critic Steve Guttenberg is a fan of Grado headphones. He says that all the various speaker formats, such as planar magnetic, dynamic, and electrostatic have headphone equivalents. However, he feels that Grados are the only headphones on the market that one can consider analogous to horn speakers, which he thinks are the reason Grado headphones exhibit the same “live,” open and “immediacy” qualities in music reproduction. The reputation of Grado headphones and their characterization as being excellent for listening to live music and recreating the sense of space for ensemble performances has been echoed by many reviewers. These are also shared traits with horn speakers.

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 17:31
uffffff, grado ze wzgledu na witalnosc, nie na bas, zrobienie pre pod nie w ktorym jest jak w fostexach th900 + 10dB na basie (pomiar z headroom) nie jest zadnym problemem.
Pytanie jak w takich "warunkach przyrody" zagraja przy fostexach bez eq ? Akurat nie dla mnie, ale pytanie jest ;-)

a co do zestawow tubowych to zrobienie 100dB w zakresie sredniowysokotonowym jest problemem takim se, za to na basie twarde warunki i duza chata potrzebna. Mozna dac aktywny dol wtedy wystarczy dobrac wielkosc glosnika do pomieszczenia i smiga.

audiofile sluchajac zestawow glosnikowych H-E nie oczekuja przeciez neutralnego pasma, 9/10 preferuje jakies +5dB zaklinajac sie ze tak jest dobrze :-)

ale zeby zaraz 10 ? Nie przejmuj sie gruesome, nikt by nie uslyszał ;-)

poza tym slaby jestem jezykowo ale tyle ze John slucha Elli czy Erica zrozumialem :-) acz w testach jakas techniawka pojdzie na bank, miecho zrobi sie preampem, zrobie +15DB a co tam se bede zalowal, Fostex cienko zapiszczy :-)
https://banbye.pl polecam :-)

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 17:46
uffffff, grado ze wzgledu na witalnosc, nie na bas, zrobienie pre pod nie w ktorym jest jak w fostexach th900 + 10dB na basie (pomiar z headroom) nie jest zadnym problemem.

Zobacz sobie jak THD wzrośnie przy podbiciu o 10dB:



Cytuj
audiofile sluchajac zestawow glosnikowych H-E nie oczekuja przeciez neutralnego pasma, 9/10 preferuje jakies +5dB zaklinajac sie ze tak jest dobrze :-)

To tak jak w słuchawkach, to jest pasmo preferowane:

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 17:52
thd wzrosnie do poziomu 50mm przetwornika dla danego wychylenia, po prostu bedzie napierdzielac to wzrosnie.


sprawdx thd dla danego spl na basie w sluchawkach ktore maja nawet podbicie. Roznice dla danej wielkosci przetwornika nie beda jakies przepastne.
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 17:53
"To tak jak w słuchawkach, to jest pasmo preferowane:"

wstydza sie z młodej piersi wyrwać "kocham Pana, Panie Zenku, umcyumcy" :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
14-07-2020, 17:55
mam nadzieje ze masz swiadomosc co to oznacza wytworzyc 100dB cisnienie w sluchawce ?

wtedy widzisz wpatrzony w dal wzrok audiofila i dym z jego nosa.
https://banbye.pl polecam :-)

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
14-07-2020, 18:11
sprawdx thd dla danego spl na basie w sluchawkach ktore maja nawet podbicie. Roznice dla danej wielkosci przetwornika nie beda jakies przepastne.

Fostex:



1% THD Fostex, 50% THD Grado :D.

mam nadzieje ze masz swiadomosc co to oznacza wytworzyc 100dB cisnienie w sluchawce ?

Mniej więcej mam bo mam sprzęt pomiarowy. Jak głosno jest 100dB to nie wiem i nie chce mi się sprawdzać, ale 85-90dB w słuchawce to jest średnio-głośno jak dla mnie i mogę tak słuchać godzinami. Jak dasz na EQ +10db to przy takim średnio-głośnym słuchaniu będziesz miał THD pokazane dla 100dB, czyli 30-90% :).