Audiohobby.pl

Fanklub Grado

walkman6

  • 333 / 5929
  • Zaawansowany użytkownik
04-08-2011, 20:52
I znowu nagonka na grado :( przez takie podejście i opinie o mały włos nie wziąłbym nawet grado pod uwagę przy wyborze słuchawek. A tak jestem szczęśliwym posiadaczem wyrobu tej marki. Oczywiście nie przeszkadza mi to być szczęśliwym posiadaczem CALi i Philipsów 5401 :)

lancaster

  • Gość
04-08-2011, 20:58
walkman6, tylko z ciekawości. Na czym ta "nagonka" polega ?
Pewnie czegoś nie widzę.

walkman6

  • 333 / 5929
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2011, 07:38
Lancaster, nie chcę rozwijać tego tematu. Szkoda miejsca w tym wątku. W każdym bądź razie każda "nagonka" na Grado zaczyna się tak samo niewinnie.

lancaster

  • Gość
05-08-2011, 07:51
OK, walkman, żeby sie nie zaczęła to usuwam swoje wpisy z tego wątku.

Konio

  • 71 / 4857
  • Użytkownik
05-08-2011, 08:11
Jakie usuwanie. Forum jest od wymiany poglądów więc dajcie spokój z cenzurą (nawet samocenzurą :D)
Każdy swoje uszy ma to niech słucha oprócz opinii także słuchawek.

lancaster

  • Gość
05-08-2011, 08:29
PS.uważam że to zwykłe przewrażliwienie. zwrócenie uwagi na oczywistą cechę (która na dodatek może się komuś podobać i właśnie ze względu na nią może dane słuchawki wybrać - o czym pisałem) nie jest moim zdaniem żadną nagonką.  Tym bardziej że to zwrócenie wraz z wyjaśnieniem dlaczego i w porównaniu z czym nastąpiło nie samo z siebie, tylko w odniesieniu do podanej wcześniej opinii przeciwnej.

To tak jakbym miał uznać za nagonkę np. stwierdzenie, ze w wysokoskutecznych zestawach głośnikowych bas najczęściej nie schodzi tak nisko jak w niżej skutecznych (bo nie schodzi przy tej samej wielkości głośników)
To jest normalna sprawa  wynikająca z praw fizyki a nie żadna nagonka...i jeśli jest inaczej (np. w systemach aktywnych) to są to wyjątki (okupione innymi rzeczami). Tez normalna sprawa.

Sorry za offtopa (natury ogólnej)

lancaster

  • Gość
05-08-2011, 08:40
Konio, mi sie ostatnio w takich sytuacjach po prostu nie chce gadać. Nagadałem się już i wolę usunąć informacje obrażające czyjeś uczucia religijne, nawet jeśli nie to było intencja a same informacje żadnych uczuć religijnych nie obrażają :-)  

czytuje ostatnio różne fora....uffff....na audiofilskich jest prawdziwy hardcore :-) ...z czego nie zdawałem sobie sprawy wcześniej bo nosa poza audio zanadto nie wytykałem.

walkman6

  • 333 / 5929
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2011, 13:15
Panowie.

Nie wyolbrzymiajmy sprawy. Nie ma tematu. Nic już w tej kwestii nie powiem. Na nic się nie obraziłem :)

Pozdrawiam serdecznie i miłego słuchania chociążby z Grado, .........  ale i nie tylko......... :)
Łukasz

Dj

  • 1088 / 4823
  • Ekspert
22-08-2011, 10:07
To ja może wypowiem się o grado
posiadam model 325.
wykonanie powiedziałbym że jest bardzo ciekawe nawet mi się podoba trochę wojskowe.
co do dźwięku to sprawa jest skomplikowana ponieważ w niektórych nagraniach pojawia się jakiś dziwny pogłos który jest w słuchawkach za 5zł. nie jest to we wszystkich nagraniach ale w niektórych ten dziwny pogłos uniemożliwia wręcz słuchanie.
nie grają moim zdaniem pełnym luzem, dźwięk jest trochę przez coś trzymany.
grają bardzo blisko i przez to może panuje taka opinia, że grają super szczegółowo owszem jest tak ale jak coś nie gra daleko to dźwięki te odległe są dobrze słyszalne.
mają plusy bass jest na świetnym poziomie natomiast grają bardzo bardzo sucho.

na koniec
dla mnie te słuchawki bardzo dziwnie grają, polecam Je osobą które raczej chcą wychwytywać błędy w nagraniach niż cieszyć się muzyką.  

-Pawel-

  • 4739 / 5653
  • Ekspert
05-09-2011, 17:43
Po raz kolejny wpisuję się do klubu, tym razem z ostatnimi Grado, które zostały mi do posłuchania czyli RS1 :) Słucham ich właśnie na Sansa Fuze i to jest model słuchawek tej firmy, który zrobił na mnie największe wrażenie w stanie zupełnie surowym w dodatku napędzany "empetrójką". Nawet nie chce mi się odpalać wzmacniacza, tak fajnie grają na tej Fuzie :) Zero sybilantów, zero ostrości i nawet bas i przestrzeń są. Nie spodziewałem się, że RS1 potrafią tak poprawnie zagrać od nowości, liczyłem raczej na jakieś zgrzyty przed upływem miesiąca grzania hehe

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

pastwa

  • 3819 / 6048
  • Ekspert
05-09-2011, 20:58
>> -Pawel-, 2011-09-05 17:43:54
Nawet nie chce mi się odpalać wzmacniacza, tak fajnie grają na tej Fuzie :) Zero sybilantów, zero ostrości i nawet bas i przestrzeń są. Nie spodziewałem się, że RS1 potrafią tak poprawnie zagrać od nowości, liczyłem raczej na jakieś zgrzyty przed upływem miesiąca grzania hehe

Moje GS-1000 tez tak kiedys graly jak byly zupelnie nowe, przesadnie kremowo, bezpiecznie dla uszu, bez wzgledu na muzyke (mogles najwiekszy jazgot zarzucic i nic), gory wrecz mi brakowalo w pierwszych miesiacach, dopiero z czasem sie rozegraly i staly bardziej drapiezne, wyjasnialy, tak samo pewnie bedzie i tutaj.

fallow

  • 6457 / 6018
  • Ekspert
05-09-2011, 21:16
Jako staly bywalec tego zacnego klubu znamienitych Dzentelmenow :) pragne podzielic sie z Wami pewna refleksja. Otoz juz moj Dziadek Vito zawsze zwykl mawiac glaszczac kota, ze Grado sa jak makaron dla spaghetti. Nie wazne czy chcesz zjesc bolognese czy al tono - one dowiedza sie co knujesz za nim Ty to bedziesz wiedzial i zrobia tak, aby bylo dobrze.

Tlumaczac na audiofilski, czasem spotykam w sieci dobre rady ze zlagodnieja z wygrzewaniem a czasem, ze sie wyostrza, wyjasnieja - slowem - jak potrzeba :)

Zalaczam zdjecie Dziadka, zeby nie bylo ze to jakies jaja.

fallow

  • 6457 / 6018
  • Ekspert
05-09-2011, 21:20
@Pawel, patrzac na Twoje pudelko po pizzy i widniejace na pudelku "RS1" domyslam sie, ze zamowiles [R]uticane w wersji pierwszej ? :)

http://pizza.it/pazzi_pizza/ricette/pizza-rusticana

zibra

  • 812 / 5144
  • Ekspert
05-09-2011, 21:43
RS1 tez na mnie zrobily wrazenie, jak zadne inne sluchawki. moze poza dt880, ale wieksze. chce ich znow posluchac, zeby sie upewnic co do milosci, ale kolega, ktory je ma jest zapracowany:P o zesz Ty
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

fallow

  • 6457 / 6018
  • Ekspert
05-09-2011, 21:47
RS1 przezywaja na polskich forach ostatnimi czasy druga mlodosc. Czyzby sie znudzily wymyslanki w stylu GS i PS1000 i uzytkownicy wracaja do klasycznego zamordyzmu sluchu spod szyldu Dziadka Grado ? :D Reference Series 1 - swoistego uosobienia (nie)wlasciwej filozofii brzmienia piwnicowej manufaktury z Brooklynu ? :)