Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
11-04-2020, 14:32
Idę o zakład, że jeszcze kiedyś założysz oryginalne pady i stwierdzisz - jak ja mogłem wcześniej na nich słuchać? ;-)

Kto wie czy go nie wygrasz, zwlaszcza na niektorych albumach, ten ponizej to przezycie z innego wymiaru, takiej potegi i realizmu w prezentacji organow polaczonej z czystoscia i precyzja przestrzenna jeszcze nie zaznalem na sluchawkach (Shangri La Jr. czy nowy Orfeusz nawet sie nie zblizaja tutaj):


znalazłem na Tidal, teraz daję szansę Finalą jest potęga, podobnie zresztą jak na Meze, ale tu bardziej przestrzennie, Finale grają bliżej. Piękna akustyka.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 14:58
Z resztą Audio-Technica wypuściła teraz ten model ATH-AWAS, który gra chyba cieplej od L5k i to może być lepsza inwestycja.

Mnie sie to ocieplenie wcale nie podoba, chociaz chetnie bym poczytal (konkretnie) co tam poprawiono brzmieniowo (AT2000Ti sa jednak sporo slabsze od L5k, a wiele sie od AWASow nie roznia).

A co do padow, nie zdecydowalem jeszcze ktore wole calosciowo, jednak to samo mozna powiedziec o kablach stokowych, ze na nich bylo strojenie robione i nie nalezy ich zmieniac, tylko w przypadku L5k instrukcja nie mowi na ktorym bo sa 2 zalaczone, SE i XLR i kazdy brzmi inaczej ;'))

Instrukcja tez nie mowi na jakiej elektronice nalezy sluchac, a kazda brzmi inaczej ;"))



pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 15:25
Piękna akustyka.

Zapomnialem zapytac, sluchasz prosto z DAVEa, czy zostawiles sobie Niimbusa i to on napedza ortosy ?

DAVE wlasnie bardzo dobrze sie prezentuje w odawaniu akustyki wnetrz, wiec musi to grac wciagajaco.

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
11-04-2020, 15:41
Piękna akustyka.

Zapomnialem zapytac, sluchasz prosto z DAVEa, czy zostawiles sobie Niimbusa i to on napedza ortosy ?

DAVE wlasnie bardzo dobrze sie prezentuje w odawaniu akustyki wnetrz, wiec musi to grac wciagajaco.
Bezpośrednio brakuje potęgi, czwórka chodziła za mną cały czas, pierwszy wzmak który pokazuje dużo więcej niż bezpośrednio.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 15:59
Wcale sie nie dziwie ze go sobie zatrzymales, rownie transparentnych wzmacniaczy zdolnych napedzic niemalze kazde sluchawki wcale tak wiele nie ma. Jeszcze masz w nim wyjscie XLR ;')

nsk

  • 549 / 4857
  • Ekspert
11-04-2020, 17:00
AWAS to jest raczej liga AT2000Ti tylko inne strojenie, ale jak już okaleczać L5k ze swoich atutów to właśnie lepszą inwestycją może być tańszy model.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 17:17
Ja bym zmiany padow w L5k nie nazwal 'okaleczaniem', tylko wlasnie nieco innym strojeniem, a najlepsze, ze budowanym na tych samych technicznych zaletach. Tak samo 'okaleczaniem' nie jest moim zdaniem zdejmowanie pokrywy w K1000 i dolutowanie im innego kabla itp., a jakby nie bylo, to znacznie bardziej zaawansowana ingerencja i odejscie od fabrycznych ustawien.

Gdyby stockowe gabki byly wygodniejsze to nigdy by mi do glowy nie przyszlo ich zmieniac. Poza tym, mi zejdzie minute przelozenie padow na fabryczne, chwilowo jednak, rozkoszuje sie odmiennoscia i mam mase zabawy z tego ;'))

Natomiast jesli AWASy faktycznie maja byc odpowiednikiem AT2000Ti (w sumie ten sam przetwornik), to jest to znakomity zakup przy ograniczonym budzecie, dla mnie jednak to spory krok jakosciowy w dol, przynajmniej odnoszac sie do brzmienia '2000Ti', ktore chcialem kilka tygodni temu pozyczyc z ciekawosci do domu (bo tez, albo Ty albo ktos na necie pisal, ze sa lepsze), ale po sparingu w salonie odpuscilem...

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 17:29
Jakby przykladow bylo za malo to proponuje sobie przemyslec roznice pomiedzy D8k i D8k Pro (inne pady) albo Meze sprzedawane z firmowymi Alcantara oraz skorami, jakby ktos chcial sobie je pozniej 'okaleczyc' ;'D

A sa jeszcze Abyss original, Phi CC, sporo tego.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
11-04-2020, 18:14
@pastwa nie ma co się spinać. :)
Założenie wełnianego beretu zamiast gustownego beretu z wojłoku, na pewno dotyczy strojenia a nie okaleczania. :)
Zmiana okrycia głowy, to przecież nie to samo, co obcięcie palca czy ucha. Okaleczenie, to tylko niefortunnie użyte określenie.
@nsk zauważyłby to kiedyś i bez Twoich wyjaśnień. Ale po nich, natychmiast się zreflektuje i przeprosi. ;-))

Tak przy okazji. Kupując nowe słuchawki, nie wiedzieć czemu wydaje mi się, że od tej chwili są moje a nie producenta.
Wiem, że to głupie ale uważam, że mogę z nimi zrobić co zechcę i nie muszę się z tego nikomu tłumaczyć.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 18:41
Ja sie musze Karol spiac aby cokolwiek napisac, inaczej tradycyjnie bede siedzial w swoim muzycznym swiecie i mi sie potem od Ciebie dostanie, ze sie nie dziele przemysleniami ;'))

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
11-04-2020, 19:40
Właśnie mnie zablokowali na forum mp3 bez podania przyczyny :) Raz miałem bloka ale powód mi napisali, tym razem chyba ot tak. Oj będą mieli ciężko ze mną jak wrócę, tego juz nie popuszczę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-04-2020, 20:12
Kwarantanna Ci nie zaszkodzi ;")

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
11-04-2020, 20:33
Właśnie mnie zablokowali na forum mp3 bez podania przyczyny :)

Nick Ci wygasł. Czas zmienić na Nozomu Matsumoto.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
11-04-2020, 20:43
Jest taka możliwość. Ale  na jednego z moderatorów tamtego forum nic nie działa.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
11-04-2020, 20:45
...inaczej tradycyjnie bede siedzial w swoim muzycznym swiecie i mi sie potem od Ciebie dostanie, ze sie nie dziele przemysleniami ;'))

Z przyjemnością stwierdzam, że twoja postawa społeczna uległa wyraźnej poprawie. :)
Po tym co piszesz, a ja czytam między wierszami, to po zmianie padów właściwie jest jak było.
Może tu trochę grubiej, tam trochę gęściej, gdzie indziej bardziej konturowo, no i przestrzeń jakby mniej przestrzenna.
Ogólnie mówiąc po zamianie, granie takie bardziej wysublimowane, jest mniej wysublimowane a bardzie dosłowne i wyraziste.
Moim zdaniem, to są tego typu zmiany, że tylko od dnia i nastroju będzie zależeć, na których padach będziesz wolał słuchać. :)

Gdybyś miał więcej par słuchawek, to byś sobie zmieniał słuchawki. Przecież spokojnie mógłbyś mieć całą kolekcję, tylko się nie chce. Według minie to czyste lenistwo. Nawet teraz na Święta, mogłeś zamówić sobie z 5 par najbardziej znanych flagowców.
A tak, to trzeba zmieniać pady, co jest i niewdzięczne i czasochłonne. Sam jesteś sobie winien!
@pastwa zupełnie nie rozumiem, po co Ci to "dziadowanie" z tymi padami... ;-))