Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
13-03-2019, 18:12
Bo przetwornik w drogich słuchawkach to robi jakieś 30% roboty, reszta tych wszystkich wzlotów i super-dokładności to zasługa tego w jakim środowisku pracuje, kąta ustawienia względem ucha i padów. Gratulacje znaleziska ;-)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
13-03-2019, 18:43
Dzięki :D No nie posiadam się z radości jakie słuchawki nabyłem. Siedzę sobie, słucham i śmieszkuję sam do siebie. Chociaż powiem że gdyby nie Qutest w torze... oj nie byłoby chyba tak kolorowo bo mają tendencję we wpadanie w ciemnicę lekką. Poprzedni DAC chyba by sobie z nimi nie poradził.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
13-03-2019, 18:50
Musisz jeszcze poznać moc starego Grado :P

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
13-03-2019, 18:52
Taki jest plan :)  Juz niedługo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
13-03-2019, 21:02
Ale jest jeszcze jeden plan. Koss ESP 950. Ale to kiedyś, w jakieś odległej galaktyce... ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
14-03-2019, 00:44
Postanowiłem że dam sobie samemu się zaskoczyć i zakupiłem bardzo budżetowe słuchawki, jako ze w porównaniu do tego na czym siedzimy na co dzień, to prawdziwa taniocha. Jednak zaskoczeniem było to co wyszło z przetworników.
...
Sopranom jak na moje ucho nic nie dolega. Na moim torze wszystko się im zgadza. Przede wszystkim nie wnerwiają, pozostają lekkim tłem i dopełnieniem średnicy oraz podbarwionego bumem basu który wpada lekko w studnię. O dziwo ten bum nie ma wpływu na średnicę. Słuchawki to bestie w tej cenie. Górze brakuje trochę rozciągnięcia ale pomimo tego jest powietrze i różnicowanie.
...
HD330 - zero plumkania, always hardkor. Pełna rekomendacja. Tylko miłośnicy wielkich scen będą zawiedzeni ale nie można mieć wszystkiego.

Słuchawki Superlux HD330 - pełna rekomendacja i pełne zaskoczenie, po prostu hit.
...
Ocena ogólna z uwzględnieniem stosunku jakość/cena 9,5/10. Minus pół punkta za wygodę.
...

@Alucard,
masz to szczęście, że możesz porównać swoje odczucia z tym, co pisali koledzy w tym miejscu:
 - http://audiohobby.pl/index.php?topic=7003.0

Ogólnie chyba odczucia i wnioski się pokrywają.

Myślę, że się trochę nudzisz i szukasz nowych wrażeń, jak ja swojego czasu. :)

Moje doświadczenia z Superluksami, (nie pamiętam modelu), które udawały słuchawki Audiotechniki, były podobne.
Sprowadzało się to do stwierdzenia - "jak za takie pieniądze, to super".
Finał jest taki, że od dawna nie mam tych słuchawek.
Przypuszczam, że koledzy @Gustaw i @Cypis też ich już nie mają, a jeżeli są jeszcze w ich posiadaniu, to leżą sobie gdzieś głęboko schowane w zapomnieniu.
Ale mogę się mylić. W razie co, koledzy sprostują. :)

Mnie napawanie się dźwiękiem "jak za te pieniądze" dosyć szybko przeszło.
Była fajna zabawa ze 2, może 3 tygodnie i na tym się skończyło.
Ale co użyłem to moje i jak za taka kasę, chyba nigdy nie miałem większej "audio-frajdy".
:-)
« Ostatnia zmiana: 14-03-2019, 00:57 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-03-2019, 00:57
No wiadomo że tak to działa. Dźwiękiem tylko dobrym jak za małą kasę się cieszy do tego momentu jak sie nie ma kasy na lepszy dźwięk. Mam Grado PS500e i tutaj one robią jednak z nich miazgę tak całościowo i dalej to one będą służyć jak all rounder i główne narzedzie odsłuchów, GS1000e z kolei do krytycznych odsłuchów. Jak mam chęć na łupanie to HD330 a na relaks to DT150 ale ot rzadko bywa przy słuchaniu u mnie. Trzymam te DT150 bo padów mi sie nie chce zamawiać a z tymi zniszczonymi i brudnymi nie sprzedam i tak w sumie leżą.
HD330 Gustaw pisał że ma dalej. One są fajne jak ma się gorszy dzień i wymagana jest troche bardziej relaksacyjna atmosfera, ale wciąż lubisz jak dobrze kopnie. U mnie zostaną na dłużej niż 3 tygodnie bo tak tanich słuchawek nie sprzedaję nawet. Swoje 681B oddałem chyba wczoraj, a do tej pory one robiły za zapasowe ale nie miały tego czegoś w dźwięku co HD330.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
14-03-2019, 12:02

Słuchawki Superlux HD330 - pełna rekomendacja i pełne zaskoczenie, po prostu hit. Za 144zł z wysyłką. Takich słuchawek szukałem od dawna a one tam po prostu były sobie ot tak za 130zł i czekały. Stosunek jakość/cena poziom Superlux. Odnoszę wrazenie że tymi słuchawkami Superlux sobie trochę posmieszkował z nas, posiadaczy hi endów ;) Heheszkom nie ma końca ;)  Zatwierdzam. Po prostu za 130zł to grzech tego nie mieć w domu chociażby jako zapasowe .

Ocena ogólna z uwzględnieniem stosunku jakość/cena 9,5/10. Minus pół punkta za wygodę. Zdarza się lepiej nawet w takiej cenówce.



Niestety w audiofilskim szale modyfikowania wszystkiego czego się słucha lekko uszkodziłem Superluxy i słucham na teraz Senkach HD600. Nie zmienia to faktu, że ciągle uważam Superluxy HD330 za bardzo, bardzo udane i to niekoniecznie tylko w odniesieniu do ich niskiej ceny. Słuchałem ich długo ale zawsze chce się po pewnym czasie lepiej.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2019, 12:10 wysłana przez Gustaw »

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-03-2019, 20:47
"Niestety w audiofilskim szale modyfikowania wszystkiego czego się słucha lekko uszkodziłem Superluxy" - nieładnie Panie kolego. Takie fajne słuchawki...
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3281
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2019, 21:34
Chyba zamiast wyższych Grado kupię sobie na zapas drugą parę AKG K271/2. Od dłuższego czasu nie mogę się od nich oderwać.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
15-03-2019, 09:38
Kup sobie PS500 albo RS2 zamiast pary słuchawek które już masz. Po co kupowac na zapas drugie AKG? Asekuracyjne podejście.  Trzeba testować  bo zawsze jest szansa że coś nowego zostanie wniesione. Albo zamów sobie HD330, te słuchawki są praktycznie kompletne a kosztują 130zł. Najwiekszy szok poznawczy odkąd jestem w tym hobby. Mają podobny pik jak Grado około 2, 3 khz co zapobiega nudzie podczas słuchania bo wzmacnia się energia przekazu i wokal jest podciągnięty. Po przejściu z PS500 zero wstydu. Wystarczająca rekomendacja.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3281
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2019, 19:39
Ja już chyba nie chcę nic testować. To co mam jest wystarczająco dobre. A AKG K271/2 to coś czego nie chciałbym stracić w wyniku jakiejś awarii.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
15-03-2019, 20:18
No jest dobre. Ale muszę Cię zmartwić. Da się o wiele lepiej. Wiem bo słyszałem. Niestety. Czasem myślę że wolałbym nie słyszeć i mieć po prostu spokojną głowę ale sie nie da. Co się usłyszał oto sie nie odsłyszy. Jak też usłyszysz to bedzie z Tobą krucho. Może faktycznie daj sobie spokój i wmawiaj że najlpiej jest jak jest. Czasem to najlepsze wyjście. Słuchawki Grado SR225 ech, miło wspominam. Bohater na którego nie zasługujemy, ale bohater którego potrzebujemy ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
15-03-2019, 20:24
Chciałbym te SR225 w sumie mieć znów u siebie. Taki wyważony, wysublimowany dźwięk. Błąd zrobiłem. Stunning beauty. No ale PS500 to też nie bukłak na wodę. Niestety te wszystkie fajne słuchawki do 3 - 4 tysięcy są tak brutalnie rozsmarowywane po ziemi przez te flagowce że się płakać chce. Życie, nic Pan nie zrobisz.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3281
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2019, 20:29
Słuchałem kilku flagowców i w moich uszach niestety nic niczego nie rozsmarowało. A jakbym miał wybrać teraz z tych wszystkich rzeczy co słuchałem i mnusiał zostać z jednymi słuchawkami to chyba byłyby to własnie AKG K271/2. Z nausznikami skórzanymi. Idealne zrównoważenie, dobra dynamika i szybkość.