Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Max

  • 2204 / 5389
  • Ekspert
03-03-2019, 13:06
Alucard>
Po pierwsze nareszcie dorwałem słuchawki, które nie ustępują GS1000 jeśli idzie o przejrzystość i komunikatywność. Dzięki temu ta moja dawna, wielce niedoskonała referencja może się udać z powrotem do szuflady i już z niej nie wychodzić. Wszyscy "ogarnięci" wiemy, jak specyficznymi nausznikami są Grado. Specyficznymi do tego stopnia, że opinia, iż grają jak zepsute, nie wydaje się przesadzona. Od dawna szukałem słuchawek, które zagwarantują bezkompromisową czytelność, ale od siebie dołożą fajnie zdefiniowaną scenę, konkretne basiszcze i ciałko, wzorcową głębię (wg mnie przy całej otwartości GS-y w ogóle nie kreują sceny wgłąb) i będą grały jak w kameralnej sali koncertowej z doskonałą akustyką (lekką pogłosowością) - takie są właśnie TH900.

Na pytanie czy średnica jest wycofana sam musisz sobie odpowiedzieć (w każdym razie o podobym wycofaniu nie tylko średnicy ale w ogóle graniu z odległej perspektywy jak Grado - nie ma mowy). Trzeba posłuchać ze swoimi grajkami i własną muzą. Ja nie szatkuję pasma na zakresy, ale niczego mi z TH900 nie brakuje. A grają Fostexy wszystko jak leci, mnie najbardziej pasują jednak do muzyki kameralnej. Słucham tylko klasyki, ale testowałem z Claptonami/Stingami itp - i było bardzo dobrze.

Gram teraz głównie z Mojo (LD MK6+ oraz Majkelowa Perła zawsze w gotowości) ale testowałem ostatnio Hugo TT i ta różnica prosto z kompa była dla mnie zaskakująco mała. Z całą pewnością każdy zawodnik ze stajni Chorda dobrze sobie z Fostexami poradzi, albowem grają one tak jak trzeba z każdej dziury, którą im serwowałem. 
Nie powiem nic na temat wygrzewania. Pograły kilkadziesiąt godzin w balansie z LD a potem trafiły do stałej kooperacji z Mackiem - i tak to gra od kilku tygodni. Wrażeń odnośnie wygrzewania - brak.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
03-03-2019, 14:20
To brzmi jak bardzo dobre, uczciwe zamknięte słuchawki, z konkretnym basem jak lubię. Do mojej muzyki by przypasowały na 100%. No i to połowa ceny D8000 ale czy te SQ? Wątpię. Sprawę trzeba przemysleć ale bez pośpiechu. Muszę gdzieś posłuchać, bo się zbierałem do nich i zebrac nie mogę.

No to że Grado to specyfiki to wiadomo. Na dobrą sprawę nie słyszałem pierwszych GSów ale z tymi słuchawkami zdaje się są dwa tematy przez które trzeba przebrnąć - dobór odpowiedniego ampa i wygrzewanie. Mam sam GS1000 ale w wersji E, są dalekie od grania jak zepsute ale dużo basu to tam nie ma, oj nie. To takie puszki (właściwie drewniaki) do spokojniejszej muzyki, do rozkładania sobie nagrań.

 Z Grado przy cięższej muzyce to robotę robią PS500. One inaczej operują pogłosami i są po prostu wypełnione i bardziej obciążone. PS500e na Hedonicu majkela to petarda, tam Ci żadnej trójwymiarowości, smaczków, pogłosów, sceny w głąb by nei zabrakło. Pogłosy to zdecydowanie siła PS500e jeśli ktoś to lubi. Hedonic ogólnie też świetnie rozmontował sopran, byłem pod wrażeniem. W ogóle jestem w szoku ile sopranu dostały moje DT150 i w jaki sposób go podają teraz. Nigdy bym ich o to nie podejrzewał bo to takie muły były. W dodatku zniknął efekt studni. Zatwierdzam wzmacniacze majkela.

Nawet tu na nagraniu od tego pajaca można stwierdzić że są dość ciekawie nastrojone. Ale przy TH900 raczej nic nie wniosą, więc tylko tak żeby sobie zobaczyć o co tu chodzi mniej więcej.

Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3310
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2019, 21:42
takie są właśnie TH900.
Nie pojęte jest dla mnie porównanie th900 do Grado. Porównać nudne jak flaki z olejem Fostexy do żywiołowyych Grado to przechodzi moje pojęcie.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
04-03-2019, 11:38
Nie pojęte jest dla mnie porównanie th900 do Grado. Porównać nudne jak flaki z olejem Fostexy do żywiołowyych Grado to przechodzi moje pojęcie.


GS1000 nie grają jak typowe Grado. Podają dźwięk bardziej z dystansu (stąd brak wrażenia tej hiper szybkości i dynamiki co np w RS czy PS) i mają przewaloną, rozległą przestrzeń, ale kiepską głębię, Max dobrze to uchwycił.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-03-2019, 12:43
Ciekawią mnie te nowe Alary od Braiwavz. Ma to szansę zagrać dobrze? Wygląda nieźle.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
07-03-2019, 15:02
Mnie coś mówi, że Alara firmy Brainwavz Audio, raczej  nie będą słuchawkami wysokiego lotu.
Ale mogę się mylić.

Dopisek:
Zdaje się, że @pastwa ich słuchał, to może napisze jak grają.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2019, 15:38 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-03-2019, 15:47
Po czym wnosisz?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
07-03-2019, 16:30
To przeczucie i czegoś takiego nigdy nie sposób racjonalnie uzasadnić. :)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-03-2019, 16:45
Hmmm, podejrzane. Ale niech będzie, będę miał się na baczności ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
11-03-2019, 19:30
Audio-Technica ponownie nie wzięła pod uwagę mojej głowy. System regulacji, a raczej jego brak przypomina ten z dawnego flagowca czyli u mnie zero basu po założeniu na uszy :D

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
11-03-2019, 20:00
Są jeszcze nowe ADX5000. Te słuchawki wyglądają bardzo legitnie. Posłuchałem demo, obejrzałem reckę i mam ochotę na odsłuch. A to już coś.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
13-03-2019, 17:54
Postanowiłem że dam sobie samemu się zaskoczyć i zakupiłem bardzo budżetowe słuchawki, jako ze w porównaniu do tego na czym siedzimy na co dzień, to prawdziwa taniocha. Jednak zaskoczeniem było to co wyszło z przetworników. Żeby nei pisać parę razy jednych i tych samych rzecz przekleję post z MP3forum:

"HD330 dojechały. Wow, za 130zł deal życia.  Do łomotu idealne słuchawki. Tyle bumu, średnica się nie chowa, sopran nie wnerwia pikami, niczego nie próbują ugrać wywalaniem czegoś, wygłuszenie okej. Tylko na duży baniak trochę małe i ciasnawe. Pady no coż... to słuchawki za cenę dwóch wizyt w restauracji.

 

Sopranom jak na moje ucho nic nie dolega. Na moim torze wszystko się im zgadza. Przede wszystkim nie wnerwiają, pozostają lekkim tłem i dopełnieniem średnicy oraz podbarwionego bumem basu który wpada lekko w studnię. O dziwo ten bum nie ma wpływu na średnicę. Słuchawki to bestie w tej cenie. Górze brakuje trochę rozciągnięcia ale pomimo tego jest powietrze i różnicowanie. Nie jest to klasa PS500e, tym bardziej GS1000e, no ale, hej ;) W przedziale do 1000zł wolałbym chyba tylko SR225, ale ze względu na cenę to te HD330 po prostu miażdżą.

 

PS500e pokonują je rozdzielczością, przejrzystością, naturalnością, basem w punkt i ociepleniem (ale zejściem już nie), gładkością, złożonością wybrzmień, szczególnie sopranów (klarowność, rozciągnięcie), ogólnym ożywieniem przekazu, rozkładaniem zjawisk, holografią, w sumie wszystkim po trochu ;) No ale muzyki się słucha super na tych i na tych, obie pary są ekstra wywazone tonalnie (ps500 lepiej). PS500e w bezpośredniej konfrontacji, no coż, łoją je, ale to nic. HD330 bestie, za 144zł z wysyłką... poważna sprawa. Pełna rekomendacja do ciężkiej mordowni i nie tylko. Wszystkie pierdy studyjne do powiedzmy 600zł można sobie odpuścić. Ogólnie to najbardziej nienawidzę w słuchawkach jakiegoś plumkania na basie. HD330 - zero plumkania, always hardkor. Pełna rekomendacja. Tylko miłośnicy wielkich scen będą zawiedzeni ale nie można mieć wszystkiego."


Słuchawki Superlux HD330 - pełna rekomendacja i pełne zaskoczenie, po prostu hit. Za 144zł z wysyłką. Takich słuchawek szukałem od dawna a one tam po prostu były sobie ot tak za 130zł i czekały. Stosunek jakość/cena poziom Superlux. Odnoszę wrazenie że tymi słuchawkami Superlux sobie trochę posmieszkował z nas, posiadaczy hi endów ;) Heheszkom nie ma końca ;)  Zatwierdzam. Po prostu za 130zł to grzech tego nie mieć w domu chociażby jako zapasowe .

Ocena ogólna z uwzględnieniem stosunku jakość/cena 9,5/10. Minus pół punkta za wygodę. Zdarza się lepiej nawet w takiej cenówce.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.