Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic

Firestarter

  • Gość
09-02-2020, 12:26
@ Max

Ależ ja miałem wiele słuchawek z piękną marżą. Niektóre mimo, że rzekomo pro to była karykatura dźwięku - np. Ultrasone Signature Pro, za które wysupłałem 4,2 kafla w swoim czasie, a grały jak Sony z serii XBass za 120 zł. Senny HD800 były nawet ok, gdyby nie syczenie na każdym kroku w okolicy 6kHz i plastikowa obudowa za 6 tysi. Z tańszych Shure SRH1840 czy 1540 grały jak lekko dobarwiona wersja K701 za 5x więcej, była jeszcze ATH-W5000 za 5 klocków, piękne drewno i do tego nie odtwarzała w odróżnieniu od HD800 okolic 6kHz prawie wcale.

Podsumowując nabywcy słuchawek o najwyższych cenach to ofiary eksperymentu producentów pt. "zobaczmy, za ile możemy opchnąć słuchawki". Postępu w sensie jakości dźwięku brak, jest tyko zaawansowany marketing, gdzie Focal naprawdę przeskoczył rekina (by ująć to w anglosaskiej metaforyce).

Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
09-02-2020, 13:19
Ale Ty przecież wiesz, że znakomita większość tu piszących też to wie.

Ileż to razy zdarzało mi się bluzgać np. właśnie na Ultrasone, za ich bezczelność i wołający o pomstę do nieba stosunek cena/jakość (na odsłuch takich Edition 10 czy 12 brałem tanie Beyery, które zawsze podobały mi się bardziej).
Wspomniane HD800 sprzedałem po miesiącu - do dziś są jedynką na subiektywnej liście najnudniejszych nauszników wszech czasów. Do T1 V1 podchodziłem kilka razy, twierdząc niezmiennie, iż takie DT990 podobają mi się bardziej i wymiana nie ma sensu (dziś do nich dojrzałem, a T70/T90 grają przy dawnym flagowcu za jasno, płasko i natarczywie).   

Ty prowadzisz krucjatę, a ja chcę, żeby mi się słuchawki podobały, by tak grały mi mój materiał, że szczena opada,  a wtedy... cena nie gra roli. Ostatnim odkryciem są właśnie TH900. To najlepsze zamknięte nauszniki jakie w domu gościłem (a miałem też m.in. W1000x/W5000), które świetnie mi grają wszystko ze wszystkiego.
A kasa (o ile zdajesz sobie sprawę z mechanizmów rynkowych) to rzecz nabyta... ;-)
« Ostatnia zmiana: 09-02-2020, 13:22 wysłana przez Max »

Firestarter

  • Gość
09-02-2020, 13:30
Właściwie nie mam nic do dodania do tej opinii.

Nadmienię jedynie, że np. K701 można dostać za niecałe 500 zł w Niemczech, zaś w muzyce akustycznej są one lepsze od np. słuchanych jedne po drugich T1 v2 (w sensie obiektywności, bo jeśli ktoś szuka kolorku, mogącego się podobać zaoblenia górki i pogłosowości to Beyery są ok), co w odniesieniu do ceny u Beyera 7 RAZY!!!!!!! wyższej jest po prostu żałosne.

Krótko mówiąc, Samsung przejmując AKG olał i sprzedaje słuchawki z marżą 30%, a nie 30000000%, bo uważa, że masy też polubią topowy dźwięk.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2020, 15:21 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
09-02-2020, 15:20
Proszę tylko bez preferencji seksualnych.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
09-02-2020, 20:58
Postępu w sensie jakości dźwięku brak, jest tyko zaawansowany marketing, gdzie Focal naprawdę przeskoczył rekina (by ująć to w anglosaskiej metaforyce).

Focal to wygląda akurat na firmę, która oferuje twarde inżynieryjne osiągnięcia. Nikt inny nie robi berylowych przetworników (kilka razy lepsze parametry od aluminium) i na wykresach widać bardzo mało zniekształcenia. Wymiana pogwarancyjna przetworników Utopii kosztuje 7kzł, w wypadku Audeze jest to podobno 1kzł dla wszystkich modeli (co sugeruje, że zasadniczych różnic technologicznych w budowie przetwornika brak).

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
09-02-2020, 21:21
@Max W czym TH900 były lepsze od Utopii? (zdaje się gdzieś pisałeś, że wolałeś TH900 od Utopii)

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
09-02-2020, 22:05
Postępu w sensie jakości dźwięku brak, jest tyko zaawansowany marketing, gdzie Focal naprawdę przeskoczył rekina (by ująć to w anglosaskiej metaforyce).

Focal to wygląda akurat na firmę, która oferuje twarde inżynieryjne osiągnięcia. Nikt inny nie robi berylowych przetworników (kilka razy lepsze parametry od aluminium) i na wykresach widać bardzo mało zniekształcenia. Wymiana pogwarancyjna przetworników Utopii kosztuje 7kzł, w wypadku Audeze jest to podobno 1kzł dla wszystkich modeli (co sugeruje, że zasadniczych różnic technologicznych w budowie przetwornika brak).

Już robi Final Audio (beryl) w modelu A8000
« Ostatnia zmiana: 09-02-2020, 22:08 wysłana przez Synthax »

Firestarter

  • Gość
09-02-2020, 22:18
Beryl w budowie tweeterów, był wykorzystywany od dawna przez Scan Speaka w kopułce Illuminator:

https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-scan-speak-illuminator-d3004664000-wysokotonowy-berylowy-p-88.html

, a także przez Paradigma dla średniotonowca i wielu innych. To nie jest żadna nowość!!!!!

A zapewniam, że ilość berylu w driverze do zespołów głośnikowych jest znacznie większa niż w maciupkich głośniczkach ze słuchawek i nie kosztują te przetworniki 16 patyków, ani nawet 7!!!

Firestarter

  • Gość
09-02-2020, 22:19
Łykacie każdą marketingową bzdurę jak zniewieściali humaniści. Smutne.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
09-02-2020, 22:27
Beryl w budowie tweeterów, był wykorzystywany od dawna przez Scan Speaka w kopułce Illuminator:

https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-scan-speak-illuminator-d3004664000-wysokotonowy-berylowy-p-88.html

, a także przez Paradigma dla średniotonowca i wielu innych. To nie jest żadna nowość!!!!!

A zapewniam, że ilość berylu w driverze do zespołów głośnikowych jest znacznie większa niż w maciupkich głośniczkach ze słuchawek i nie kosztują te przetworniki 16 patyków, ani nawet 7!!!

Tylko wiesz, jako sobie te średniotonowce Paradigma do uszu przywiążesz, to będziesz trochę dziwnie wyglądał. Ale fakt, z taką ilością berylu szacun wśród audiofili będziesz miał.

Ten z Utopii jest pierwszym szerokopasmowym (czy też grającym bas) przetwornikiem berylowym?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
09-02-2020, 22:43
A zapewniam, że ilość berylu w driverze do zespołów głośnikowych jest znacznie większa niż w maciupkich głośniczkach ze słuchawek i nie kosztują te przetworniki 16 patyków, ani nawet 7!!!

To jest tylko wysokotonowy!

Jak na osobe co chce uchodzic za umysl scisly masz wyjatkowy dar do pomijania istotnych szczegolow. Wychodzi bowiem ze dla  obslugi pelnego pasma musialbys kupic 3 takie przetworniki (wysokie, srednica i dol), 2kPLN sztuka (zakladajac magicznie ze duzy basowiec z berylu kosztuje tyle samo co maly wysokotonowiec), wiec za calosc wyjdzie Ci co najmniej 6kPLN (vs 7k od Utopii), a do tego jeszcze trzeba zaprojektowac dobra obudowe aby to zagralo dobrze.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
09-02-2020, 22:59
A zapewniam, że ilość berylu w driverze do zespołów głośnikowych jest znacznie większa niż w maciupkich głośniczkach ze słuchawek

Te tweetery za 2kzł mają 26mm membranę berylową. Utopie mają 40mm membranę. To jeszcze trzeba policzyć z wzoru na powierzchnię koła jaka to jest różnica (wyjdzie na pewno powyżej 2), i wyjdzie prawie cena drivera Utopii.

A jeszcze inna sprawa, to że sam beryl nie jest taki strasznie drogi:

Cytuj
As a fully machined aerospace component of pure beryllium: €300 – 1,500/kg

Więc za cenę driverów Utopii można kupić kilo berylu. Zatem widać, że wysoka cena takich driverów to wysokie koszty linii produkcyjnej, a nie samego surowca.

Firestarter

  • Gość
10-02-2020, 01:42
Kurczę, ja już dawno bym zmienił branżę, gdyby nie fakt, że tak naiwnych ludzi, potrafiących sobie wytłumaczyć każdą absolutnie kretyńską cenę danego audio-wynalazku, jest bardzo niewielu.

Już nawet nie komentuję wypowiedzi powyżej...ręce opadają. Argumentacja w stylu romantyka, polonisty, artysty albo geja.

Tu macie wszystkie przetworniki z berylu:

https://www.paradigm.com/en/floorstanding/persona-7f

Przeliczywszy na średnicę membrany lub moc w relacji do tych głośniczków z Utopii to te Paradigmy musiałby kosztować pow. bańki za kolumnę.

« Ostatnia zmiana: 10-02-2020, 01:45 wysłana przez Firestarter »

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
10-02-2020, 08:13
Focal sprzedaje je za tyle, bo nie wyrobiliby z produkcją. Nie da się masowo tłuc przetworników berylowych. Jakby mieli to sprzedawać za 2000 to nie opłacałoby się tego produkować i w ogóle taki produkt nie powstałby.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
10-02-2020, 08:51
Kurczę, ja już dawno bym zmienił branżę, gdyby nie fakt, że tak naiwnych ludzi, potrafiących sobie wytłumaczyć każdą absolutnie kretyńską cenę danego audio-wynalazku, jest bardzo niewielu.

Już nawet nie komentuję wypowiedzi powyżej...ręce opadają. Argumentacja w stylu romantyka, polonisty, artysty albo geja.


Jeszcze kilka takich wpisów i nie będziesz miał możliwości komentowania czegokolwiek na tym forum. Na razie ban na 3 dni.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2020, 08:53 wysłana przez Gustaw »