Audiohobby.pl

Genialnie brzmiące tuby przez prostą zmianę podejścia :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
17-07-2019, 14:12
Zapewniam, że kol. Zmelmag zwykle nie kończy na samych zapowiedziach :-)

Yotomeczek

  • Gość
17-07-2019, 20:27
Zapewniam, że kol. Zmelmag zwykle nie kończy na samych zapowiedziach :-)


Nie? A ile ma stażu na forum? To czyjeś kolejne wcielenie?

Egon@

  • Gość
17-07-2019, 20:56
:)

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
17-07-2019, 23:24
miala byc 18-ka dopuscilem sie sprzeniewierzenia srodkow wlasnych i zakupilem 15-ke, 18-ka w odwodzie, w razie gdyby 15-ka okazala sie jakas taka malo rozrywkowa ;-)

nabylem tez glosnik sredniotonowy 5 calowy po testach w tubie 250Hz, liniowe pasmo 270-1600Hz
druga opcja wpakowanie sredniotownowego w plytszy WG w zaleznosci jak beda sie miewaly wzajemne efektywnosci oraz ch-ki kierunkowe..

Sluchalem tez 21-ki, NA RAZIE przegiecie pały ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
17-07-2019, 23:25
Yotomeczek, nie trolluj :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Yotomeczek

  • Gość
18-07-2019, 12:00
Yotomeczek, nie trolluj :-)


Sam nie troluj - na razie to nic nie pokazałeś - więc nie strofuj innych.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
18-07-2019, 12:02
Szanowni Panowie. Proponuję powrót do wpisów merytorycznych.

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
18-07-2019, 13:41
To może PPSL na dwóch 18 (lub 15) w zamkniętej, powinno być szybko i czysto przy odpowiednich driverach ale nie koniecznie tektonicznie. Ogólnie korci mnie żeby jakiś ppsl sobie wystrugać.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Yotomeczek

  • Gość
18-07-2019, 14:00



To może PPSL na dwóch 18 (lub 15) w zamkniętej, powinno być szybko i czysto przy odpowiednich driverach ale nie koniecznie tektonicznie. Ogólnie korci mnie żeby jakiś ppsl sobie wystrugać.

Coś takiego na basie?
http://www.waveboxes.com/Wave%20G/gi.gif
Aż mnie korci żeby w końcu pociągnąć projekcik na TRACTRIX-600 + BMS4550 + 12" FaitalPro+ 18" FaitalPro - ale na 99% zwykły BR z dużym polem powierzchni..

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
18-07-2019, 15:52
Ale to już nie tuby. Ppsl chociaż druga harmoniczna zbija. Ale fotka z oprzedniej strony też nie. Góra coś na modłę klipschowego synergy horn (I tu cyfrowy delay mimo wszystko by się przydał) a dół już nie tubowy. Jak dla mnie optycznie ok, choć nie moja bajka (ale wolał bym to a nie avangarde) i do dużych pomieszczeń.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
19-07-2019, 14:22
na razie udalo mi sie wybrac uwazam swietny woofer 15 cali, grzeje sie caly dzien grajac w tle bez budy, jazzik lata 50-60 idzie bardzo ładnnie, jedzie do mnie driver 1,4 cala, na miejscu mam1 calowki, wszystkie pwoinny pojsc w okolicy 1KHz, jesli nie uda sie osiagnac finezji sonus fabera i wilsona przy nieosiagalnej dla nich dynamice trzeba bedzie dolozyc tube średniotonową >;C

nie ma sie co oszukiwac 15 cali inaczej kreci powietrzem niz mniejsze powierzchnie. az sie musialem napić, jak w klubie na koncercie ;-)


Bacek, konstrukcja ciekawa nie wiem tylko czy nie czołga sie impulsowo, samo zmniejszenie 2th nie jest dla mnie zaletą.
https://banbye.pl polecam :-)

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
19-07-2019, 14:35
Impulsowo wychodzi jak każdy dowolny sub. Jeżeli masz projekt jakiegoś szybkiego suba to łączysz odpowiednio dwa takie i masz większą efektywność i mniejsz harmoniczne. To nie jest koncepcja sama w sobie.
Ale jednak nie mogą być połączone jak u Vectra w osobnych paczkach bo każdy driver miał by inna ilość powietrza w paczce, ze względu na sposób montażu driverów.
Także bierzesz projekt najszybszego suba jaki znasz, robisz obudowę o podwójnej objętości ze slotem i tyle.
Także weźmiesz wolny sub dostaniesz wolny weźmiesz szybki dostaniesz szybki. Czy to będzie sealed czy BR nie ma znaczenia, zasada jest ta sama.

I pisząc slot m na myśli to zagłębienie przy driverach a nie ten prostokątny BR na dole sklejonej fotki.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2019, 14:38 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
19-07-2019, 19:24
mnozenie przez dokladanie pasywnie konczy sie wraz z wydajnoscia wzmacniacza albo kubatura pomieszczenia.


wiem, życie jest podłe z przykladowo isobarica na 18 calach w łacznej kubaturze komor 200l zostaje 87-88dB i mamy liniowe pasmo do 30Hz.

to juz lepiej ta sama 18ke dac z malym trickiem w br, w najnizszym basie sklaniam sie ku aktywnosci z korekta spl i delay analogowa, jak ma byc audiofilsko to na lampie ;-)

mam taka zasade ze jesli komplikacja nie daje wyraxnej korzysci to sobie nie komplikujemy. moim zdaniem warto w takim przypadku opracowac dedykowany modul aktywny i odpuscic sobie w konstrukcji pasmo ponizej....do sprawdzenia :-) Moze sie okazac ze sub tylko dla najgłodniejszych albo tylko do pomieszczen kilkudziesieciometrowych.
Warto mieć.

https://banbye.pl polecam :-)

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
20-07-2019, 13:34
Sure bardzie chodzi o to że drivery parzyście a w zasadzie dwa. Więcej to już własną fantazja.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
22-07-2019, 23:39
tak sie rozgadalem gdzie indziej ze zapomnialem napisac a nawet sie pochwalic, lekko zmodyfikowana 15-ka w mltl (kaprys) robi robote lepiej niz przypuszczalem, machne jeszcze nieco mniejszy basrefleks i porownam jak temat wyglada impulsowo. Cos trzeba wybrac na start mysle ze na razie zrobilo sie optymistycznie i dosc prosto zarazem ;-)

pierwsze odpalenie uzylem 2 drogi z tuba 600Hz, podzial w tej chwili neico ponizej 2KHz, bas na sciezkach filowych jest kinowy, skala bez niedomowien. Az bym wzial 18 cali ;-) ...tylko tam to juz na pewno 3 drogi.
https://banbye.pl polecam :-)