Audiohobby.pl

Dlaczego technika audio-stereo umiera ?

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
04-10-2019, 22:28
praktyczne to akurat odróżniają. Smartfon z muzyką jest praktyczniejszy niż cała piwnica płyt winylowych.

Zagoda - winyle są niepraktyczne tak jak i CD bp trzeba w białych  rękawiczkach. Jednak jedno i drugie jest uznawane za nowoczesne. .  .Z kolei operowanie smartfonem w kieszeni, pukanie w podświetlony kafelek  oglądanie jego ekranu na plaży czy w  ogóle w slońcu, rozpłątywanie kabelka do uszu   tez nie.

   Ja chcę mieć wszystko komfortowo - fotel i to ergonomiczny, pilot do regulacji głośności, kawusia  i muzyka którą sobie wybrałem

No to jest nasz juz aż dwóch :-D
Troche mało jednak bo rynek opanowały smartfony ze słuchawkami i łazące po ulicy zabie wpatrzone w ekrany. Ludziom sie od tego we łbach popierdoliło - tak streszczajac naukowe konstatacje na temat rozpadu żucia społecznego powodowanego przez surogaty kontaktów miedzyludzkich via Internet w telefonie.

rockboys

  • 141 / 1669
  • Aktywny użytkownik
04-10-2019, 22:37
Cytuj
pierwszy raz

Hmm, Altusy w komisie? To nie było fajne.

Cytuj
i pierwszą miłość? :)

Hmm, to chyba dopiero Grado. Trwa do dzisiaj.

:).

Dlaczego?moje pierwsze głośniki to Altusy 75 nie z komisu ale nowe z salonu, potem kolejne Altusy 140 również nowe które sprzedałem i zakupiłem najnowsze Altusy 140 i do dziś je posiadam , również Sony SS-212
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
05-10-2019, 00:54
ludzie tesknia za tym co bylo bo to byla poezja a dzis mamy teksty jak z "domowego przedszkola

Może i prawda ale umieranie tekstów to lata 90. Przynajmniej u nas. Owszem parę wyjątków było. Ale np. taki Lady Pank z lat 80 a późniejsze rymowanki częstochowskie o Tytaniku czy potem jeszcze gorzej o czekoladach za oceanem. Przepaść w ramach tej samej kapeli. A to i tak perełki przy wyczynach Dody czy współczesnych.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2019, 01:05 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

royal

  • 369 / 1686
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2019, 01:13


No to jest nasz juz aż dwóch :-D
Troche mało jednak bo rynek opanowały smartfony ze słuchawkami i łazące po ulicy zabie wpatrzone w ekrany. Ludziom sie od tego we łbach popierdoliło - tak streszczajac naukowe konstatacje na temat rozpadu żucia społecznego powodowanego przez surogaty kontaktów miedzyludzkich via Internet w telefonie.
[/quote]

Będę  ponurą  kassandrą ale tak mi przyszło do głowy że nasze prawnuki to bedą musiały zapłacić żeby się móc odezwać wprost do innego człowieka. Już dziś moja 3 letnia wnuczka na moje pytanie przez telefon  odpowiada skinieniem głowy bo jeszcze nie zauważa że  połączenie przez telefon nie jest z wideo a zazwyczaj rozmawia przez komuniatory..

  . Powinno być pozwolone  używanie personalnych mediów na oczach i uszach tego tylko dla inwalidów. Bo zachodzi degeneracja. Dzisiejsze media internetowe mozna  traktować tak jak każdą groźną dla zdrowia używkę prowadzącą do spolecznych zagrożeń jak dżuma. Kto chodzi z nimi na okrągło w publicznych sytuacjach ten wg mnie jest chory.  Mlody facet pyta się nie przed sklepem jak przejśc na tył tego  bloku bo mu GPS nie podaje. A głupie papierosy zabronili.

royal

  • 369 / 1686
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2019, 01:31
Ten wątek jest dobrym materiałem dla magistrów psychologii piszących pracę na temat "Kiedyś to było... Dlaczego tak kochamy to czym żyliśmy w młodości?"
Nie chodzi o datę produkcji i naszą epokę tylko jak  porównać muzyke graną na zywo przez żywych rozemocjonowanych i szczerych ludzi którzy przekazywali siebie jak Janis Joplin z teraźniejszymi loopami elektronicznymi i  dypolomowanymi muzykami odtwarzającymi bez błędu coś czeo w ogóle nie przeżywają? Bo zanim doszli do sceny została im w środku tylko potrzeba zrobienia "kariery" Do tego "poprawne " artystycznie wykonania vocalu  pod kurartelą tych co  wiedzą lepiej co się sprzeda.  To wszystko tchnie drukarką 3D na profesji  rzeżbiarza .

matwiej72

  • 255 / 2996
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2019, 11:56
łazące po ulicy zabie wpatrzone w ekrany. Ludziom sie od tego we łbach popierdoliło

zwięźle i konkretnie

:))

rockboys

  • 141 / 1669
  • Aktywny użytkownik
05-10-2019, 18:00
Ten wątek jest dobrym materiałem dla magistrów psychologii piszących pracę na temat "Kiedyś to było... Dlaczego tak kochamy to czym żyliśmy w młodości?"
Nie chodzi o datę produkcji i naszą epokę tylko jak  porównać muzyke graną na zywo przez żywych rozemocjonowanych i szczerych ludzi którzy przekazywali siebie jak Janis Joplin z teraźniejszymi loopami elektronicznymi i  dypolomowanymi muzykami odtwarzającymi bez błędu coś czeo w ogóle nie przeżywają? Bo zanim doszli do sceny została im w środku tylko potrzeba zrobienia "kariery" Do tego "poprawne " artystycznie wykonania vocalu  pod kurartelą tych co  wiedzą lepiej co się sprzeda.  To wszystko tchnie drukarką 3D na profesji  rzeżbiarza .

Mówisz o obecnej erze techno oraz polo disc..o ... ale nie tyczy to muzyki którą ja słucham od 82 roku oraz zespołów , przykład jednego zespołu nazwa nie ważna zespół zaistniał w 81 roku i wytwórnia wydała ich koncertowy LP jakości  bardzo słabej ale ważne że wogóle wydany , potem w miarę przybywania lat kolejny LP oraz jeszcze jeden LP i dwa single , gdy zespół się rozpadł wokalista nagrywał  sam , wytwórnie wyrzucały dema na śmietnik , a radia nie chciały już takiej muzyki wtedy , i co ? muzyk nagrał własnym kosztem album i z tego wszystkiego już dziś go nie ma - niech spoczywa w spokoju śp . a teraz takiej muzyki właśnie brakuje , ten zespół nie chciał zarobić , wokalista tez nie po prostu chcieli  tylko grac ......i  tak jest z większością zespołów wykonawców którzy tworzą piosenki o prawdzie dzisiejszego życia i  niosą tekstami : przesłanie a nie  jakies elektroniczne podróby :) taka prawda a pisać można 24h na około .
Sprzęt Technics - Fan Rocka

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
05-10-2019, 21:51

Już dziś moja 3 letnia wnuczka na moje pytanie przez telefon  odpowiada skinieniem głowy bo jeszcze nie zauważa że  połączenie przez telefon nie jest z wideo a zazwyczaj rozmawia przez komuniatory..

  . Powinno być pozwolone  używanie personalnych mediów na oczach i uszach tego tylko dla inwalidów. Bo zachodzi degeneracja. Dzisiejsze media internetowe mozna  traktować tak jak każdą groźną dla zdrowia używkę prowadzącą do spolecznych zagrożeń jak dżuma. Kto chodzi z nimi na okrągło w publicznych sytuacjach ten wg mnie jest chory.  Mlody facet pyta się nie przed sklepem jak przejśc na tył tego  bloku bo mu GPS nie podaje.

Nawet my tutaj dyskutując poddalismy sie mechanizmowi komunikacji będacego patologią stosunków społecznych. To jest już psychologicznie stwierdzone ze ludzie mają teraz 200 "znajomych" w necie i jak im pejsbooka wyłączą to ci ludzie sa samotni i czuja się jakby im rodzina w katastrofie zgineła. A jednoczesnie w realu nie posiadaja umiejętności komunikacji społecznej, nie podejmuja interakcji z innymi ludźmi, co wywołuje zagubienie, frustracje i agresję.

Jest uzależnieniu każdego pierdnięcia od działania sieci Internet. Cały sytem bankowy sie przebudował - dzieki komputerom mozliwy był wiekszy wyzysk klientów Banków. Sytem ewidencji danych ludności jest tak szczegółowy dlatego ze są komputery i komunikacja sieciowa... Nawet system katalogowania i ewidencji ustaw stał sie nie do ogarnięcia przez człowieka - został tak rozbudowany bo umozliwiły to komputery.  Wystarczy unieruchomic komputery i znika połowa całej cywilizacji - przestaje działać organizm państwa, władzy wykonawczej i aparat przymusu prawnego.

Z drugiej strony gdyby nie było Internetu to w ogóle bysmy ze soba nie rozmawiali, bo nie mielibysmy tylu okazji sie skomunikować.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2019, 21:59 wysłana przez tetejro »

royal

  • 369 / 1686
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2019, 10:13






Z drugiej strony gdyby nie było Internetu to w ogóle bysmy ze soba nie rozmawiali, bo nie mielibysmy tylu okazji sie skomunikować.

Fakt - mamy to co nam bylo potrzebne bez czekania na listy. . Ludziom na dragach jak  lecą w kosmos to  mają  to co było im potrzebne - szybka realizacja a bez ryzyka. Tylko  bywa że oni mają problemy z drogą powrotną . I dlatego wolę internet -bo jest wyłącznik ha ha..

royal

  • 369 / 1686
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2019, 10:51


Mówisz o obecnej erze techno oraz polo disc..o ... ale nie tyczy to muzyki którą ja słucham od 82 roku oraz zespołów , przykład jednego zespołu nazwa nie ważna zespół zaistniał w 81 roku i wytwórnia wydała ich koncertowy LP jakości  bardzo słabej ale ważne że wogóle wydany , potem w miarę przybywania lat kolejny LP oraz jeszcze jeden LP i dwa single , gdy zespół się rozpadł wokalista nagrywał  sam , wytwórnie wyrzucały dema na śmietnik , a radia nie chciały już takiej muzyki wtedy , i co ? muzyk nagrał własnym kosztem album i z tego wszystkiego już dziś go nie ma - niech spoczywa w spokoju śp . a teraz takiej muzyki właśnie brakuje , ten zespół nie chciał zarobić , wokalista tez nie po prostu chcieli  tylko grac ......i  tak jest z większością zespołów wykonawców którzy tworzą piosenki o prawdzie dzisiejszego życia i  niosą tekstami : przesłanie a nie  jakies elektroniczne podróby :) taka prawda a pisać można 24h na około .

Mówisz o obecnej erze techno oraz polo disc..o ... ale nie tyczy to muzyki którą ja słucham od 82 roku oraz zespołów , przykład jednego zespołu nazwa nie ważna zespół zaistniał w 81 roku i wytwórnia wydała ich koncertowy LP jakości  bardzo słabej ale ważne że wogóle wydany , potem w miarę przybywania lat kolejny LP oraz jeszcze jeden LP i dwa single , gdy zespół się rozpadł wokalista nagrywał  sam , wytwórnie wyrzucały dema na śmietnik , a radia nie chciały już takiej muzyki wtedy , i co ? muzyk nagrał własnym kosztem album i z tego wszystkiego już dziś go nie ma - niech spoczywa w spokoju śp . a teraz takiej muzyki właśnie brakuje , ten zespół nie chciał zarobić , wokalista tez nie po prostu chcieli  tylko grac ......i  tak jest z większością zespołów wykonawców którzy tworzą piosenki o prawdzie dzisiejszego życia i  niosą tekstami : przesłanie a nie  jakies elektroniczne podróby :) taka prawda a pisać można 24h na około .

Dokładnie tak. Szkoda mi czasu na poszukiwanie czegoś w powiem kolokwialnie śmietniku ale  nie dlatego ze zupełnie nie ma. Dzisiejsza muzyka i teksty odwołują się już do innych doświadczeń w zyciu niż moje. Pewne te moje tematy w przesłaniu się częsciowo zdezaktualizowały jak protest songi czy okazały fatalnym  błędem  jak Jetro Tull.  Kwestia pokolenia ale i wyboru - z muzyki która powstała za "moich czasów" słucham  tez wybrane może 3%  (wciąż są to dziesiątki godzin). a nie wszystko . Jednocześnie  nie wyobrażam sobie też życia bez  bez paru "kawałków" muzyki która powstała trzy - cztery pokolenia przede mna więc to chyba nie tylko chodzi o czasy. tylko o ponadczsowe emocje. .

Marek-41

  • 391 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
08-10-2019, 14:28
Mnie najbardziej wkurza,że nowa technika dała realizatorom dzwięku mozliwość ogromnej poprawy jakości,a co oni robią?Cyfrowego radia nie da się słuchać,a płyty nagrywają nam tak.
http://top80.pl/page-p45.html
Marek-41

rockboys

  • 141 / 1669
  • Aktywny użytkownik
08-10-2019, 22:14
Mnie najbardziej wkurza,że nowa technika dała realizatorom dzwięku mozliwość ogromnej poprawy jakości,a co oni robią?Cyfrowego radia nie da się słuchać,a płyty nagrywają nam tak.
http://top80.pl/page-p45.html

Bardzo mądry artykuł  i prawda .
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Egon@

  • Gość
25-10-2019, 11:03
Nawet my tutaj dyskutując poddalismy sie mechanizmowi komunikacji będacego patologią stosunków społecznych. To jest już psychologicznie stwierdzone ze ludzie mają teraz 200 "znajomych" w necie i jak im pejsbooka wyłączą to ci ludzie sa samotni i czuja się jakby im rodzina w katastrofie zgineła.

Ja nie mam nawet 30 znajomych, mam Was, których czytam. Pejsbuka nigdy nie miałem.
Nie dlatego, ze nie jestem nowoczesny, mam wrażenie, że jestem normalny.

I nic nie umiera - ja żywię się nieboszczykami z lat siedemdziesiątych, a Nano magnetofonami.
Nie wchodzę pod tramwaj z smartfonem, lubię tu po prostu być.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2019, 11:07 wysłana przez Egon@ »

tomekl3

  • 627 / 5868
  • Ekspert
25-10-2019, 11:07
I dobrze
tomek

Egon@

  • Gość
25-10-2019, 11:08
czy okazały fatalnym  błędem  jak Jetro Tull.

Hę?