Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
25-04-2018, 13:10
Takie porównania cenowe - czy to gra za 5 tys. czy za 15 tys. to juz bardziej podchodza pod marketing.
Zgoda, ze to troche traci marketingiem, ale z drugiej strony jak ja przez wiele lat jezdzilem po Polsce na rozne odsluchy, to - jak dla mnie - nic nie zagralo na takim poziomie jaki mam u siebie i to niezaleznie czy sluchalem kolumn tanich, w sredniej cenie czy tez bardzo drogich. Jedynie jeden raz po odsluchu kolumn Avalon Eidolon  w cenie opk. 120 kzl uznalismy - wraz z kolegami (lancaster rowniez tam byl), ze bas z nich jest wybitny i na ten bas moglbym sie zamienic..., ale tylko na ten bas, bo co do pozostalych aspektow, to wole u siebie. Wiec - jak widzisz - ceny przerozne i granie przerozne, wiec jakis odnosnik do jakosci grania wyrobu trzeba by miec - jak nie mozna inaczej, to choc cenowy, choc oczywiscie cena nam do konca niewiele powie, ale przynajmniej w naszych mozgach wyzsza cena kojarzy sie z powinnoscia lepszego grania.
Ja wprawdzie zupelnie nie znam tego watku, ale widze, ze Ty chyba rowniez bierzesz udzial w tym projekcie, wiec pozwole sobie zapytac: skad jestes - jesli mozna wiedziec (moze byc na PW) i czy nie przyjalbys zaproszenia do mnie  na posluchanie, celem zorientowania sie, do jak grajacych kolumn porownywalismy i bedziemy porownywac te forumowe, bo byc moze ten typ grania Ci nie bedzie odpowiadac i - jak dla Ciebie - bedzie to zbyt niska polka do porownan kolumn forumowych.

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
25-04-2018, 13:14
Albo przełacznik dać na sygnał i za nim dwa osobne wzmacniacze o wyrównanych poziomach - kazdy sterujący osobna parę sestawów głośnikowych.
Ok. tyle, ze gdyby chciec porownania traktowac bardzo precyzyjnie, to wypadalo by miec dwa jednakowe wzmacniacze.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-04-2018, 13:24
Mój udział w tym projekcie ogranicza się tylko do zrobienia rysunków technicznych obudowy i ewentualnie jakichs propozycji wykończenia. Inicjatywa, pomysł i wykonanie jest Lancastera, on ma doświadczenie w robieniu projektów komercyjnych.

Etap życia w którym jeżdziłem i słuchałem, mam już za sobą. Jestem zwolennikiem DIY, ale w tej chwili raczej dużych monitorów na mało popularnych głośnikach - kolejną konstrukcvja u mnie będzie prawdopodobnie przerobiony MoMo czyli Monacor Monitor ale z głośnikiem Beyma T2030 zamiast Dt300.
A jeżeli zagości u mnie Tuba GDWT 12-19/150, to w połaczeniu z Tonsilem GDN 20/100/3 (jednak z ta tubą mam ciagle wątpliwości, musze jeszcze dłużej popróbować).


Albo przełacznik dać na sygnał i za nim dwa osobne wzmacniacze o wyrównanych poziomach - kazdy sterujący osobna parę sestawów głośnikowych.
Ok. tyle, ze gdyby chciec porownania traktowac bardzo precyzyjnie, to wypadalo by miec dwa jednakowe wzmacniacze.

Albo jak zaproponował Cypis - przełacznik za dwoma preampami pasywnymi wyrównujacymi poziomy przed końcówką mocy i drugi selektor za końcówka mocy na wysoki poziom sygnału przełaczajacy go na każdą parę kolumn.
« Ostatnia zmiana: 25-04-2018, 13:28 wysłana przez tetejro »

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
25-04-2018, 13:32
Etap życia w którym jeżdziłem i słuchałem, mam już za sobą. J
Ja rowniez, ale nie z braku checi, lecz ze wzgledu na zle samopoczucie - wiekowy juz jestem i niestety zdrowie nie takie.
A moze nie mieszkasz zbyt daleko ode mnie i sie skusisz ? Jesli tak do ok 150 km, to ja jeszcze pewnie bym sie skusil jesli byloby do posluchania cos ciekawego.

lancaster

  • Gość
25-04-2018, 14:24
[Lutek akurat ap padua w porównaniu zagrały zabawnie, dzisiaj bym się tak nie śmiał bo wiem że małe głośniki wypadają tak w porównaniu ach z małymi. Do tego dynamika była z innej bajki. Był to na tamten czas szok poznawczy. Dzisiaj wiem też że wiele osób szuka takiej lekkiej zmulki i kolumna może się podobać. Nie ma to wiele wspólnego z tym co słychać na żywo ale są osoby szukające takich kreacji. Żeby powiedzieć coś więcej dzisiaj musiałbym te kolumny posłuchać dłużej. Najlepiej u siebie. Wtedy parę słów więcej o wrażeniach dźwiękowych i tzw pieszczeniu ucha by się skrobnelo, . Dla jasności nie palę się za to stare guarnieri sonusa chętnie bym u siebie ugoscil

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-04-2018, 15:17
Mam wrażenie, a nawet przekonanie, ze lubicie brzmienie "otwarte". Z czytelnym zakresem średnim, takie bardziej jasne, bardziej ku wysokim tonom, bez dociażenia basowego.

Na przeciwnym skraju takiego brzmienia (mówimy o wyrobach audiofilskich) postawiłby stare B&W - te tańsze konstrukcje ale jeszcze z kratownicą Matrix. Z lat 90, Kiedys wszystko tak brzmiało. Niektórzy przesadzali, na zasadzie im więcej basowego mruczenia tym lepiej. Takie Jamo 707 z filtrem akustycznym brzmiały typowo dla niego. Ale małe 477 też brzmiały podobnie. Elacki 122 na małych głosnikach także, Dali... seria czerwona troche wyjatek, ale modele 2 drozne grały słabo dopiero 850 pokazywał zrównowazenie pasma i oczywiście też barwa "przechylona" w strone basu.
W zasadzie chyba wszystkie zestawy z małymi głosnikami maja barwę dżwieku bardziej ku basowej, pewnie żeby to jakos symulowało wiekszą obecnosć niskich tonów, bo wiadomo ze jakościowo to bas nigdy ni ebędzie taki jak z wielkiego głosnika.

Dawno przestałem podniecać sie basowym mruczeniem. Przywoity monitor ma podać bas wtedy kiedy jest on nagrany. Moze być nawet taki do 50 Hz byle nie mruczał bez potrzeby. Dlatego od pewnego czasu staram się słuchac na większych głosnikach...

Zaczynam nawet myslec nad zrobieniem sobie ALTUSÓW :-D

lancaster

  • Gość
25-04-2018, 22:15
tetejro, jak sluchasz muzy na zywo to nie brzmi misiowato cieplusio miodnie itd. Ktos lubi, spoko, sa takie instalacje.
nie brzmi tez agresywnie czy nieprzyjemnie.
Z basem jets tak jak piszesz, zreszta nie tylko z basem, jakosc za ilosc wymiaa dziala wszedzie.
Wazna jest tez skala a ta ciezko zrobic malym glosnikiem, wlasciwie do tej pory nie slyszalem. Bas z duzej patelni ma rewerb z malego glosnika ... powiedzmy ze potrafi meic inne zalety ;-)

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
26-04-2018, 09:47
Zaczynam nawet myslec nad zrobieniem sobie ALTUSÓW :-D

:-P
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
26-04-2018, 10:35
Kiedy zrobisz już swego Altus-a,
Zawojujesz nim cała USA.
Klęknie przed nim Wilson i klęknie Medżiko,
Bedą na niego spozierać z zazdrością dziką.


I chyba nie zrobisz z siebie wielkiego idioty,
kiedy zaproponujesz Altusy za Patrioty.
Niech ta gawiedź zza oceanu, też wie, że my nie chamy,
i zamiast ich rakiet, my swój high-tech mamy (!).


Niech ten wiersz nie przeminie jak ta krótka chwila,
aby cały świat wiedział, że prawdziwy high-end i prestiż
można też wykrzesać z samego Tonsil-a.



® Copyrights by Gustaw (w chwili pomroczności jasnej)
« Ostatnia zmiana: 26-04-2018, 11:26 wysłana przez Gustaw »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
26-04-2018, 13:06
Kiedy zrobisz już swego Altus-a,
Zawojujesz nim cała USA.
Klęknie przed nim Wilson i klęknie Medżiko,
Bedą na niego spozierać z zazdrością dziką.


I chyba nie zrobisz z siebie wielkiego idioty,
kiedy zaproponujesz Altusy za Patrioty.
Niech ta gawiedź zza oceanu, też wie, że my nie chamy,
i zamiast ich rakiet, my swój high-tech mamy (!).


Niech ten wiersz nie przeminie jak ta krótka chwila,
aby cały świat wiedział, że prawdziwy high-end i prestiż
można też wykrzesać z samego Tonsil-a.



® Copyrights by Gustaw (w chwili pomroczności jasnej)

lancaster

  • Gość
26-04-2018, 16:31
tetejro, Altusa to mozesz kupic ponizej ceny paliwa jakie wydasz na dojazd do hurtowni wiorówki.

poxniej to juz tylko mega jarająca zabawa ze zwrotnica ;-)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
26-04-2018, 19:33
Kiedy zrobisz już swego Altus-a,
Zawojujesz nim cała USA.
Klęknie przed nim Wilson i klęknie Medżiko,
Bedą na niego spozierać z zazdrością dziką.

I chyba nie zrobisz z siebie wielkiego idioty,
kiedy zaproponujesz Altusy za Patrioty.
Niech ta gawiedź zza oceanu, też wie, że my nie chamy,
i zamiast ich rakiet, my swój high-tech mamy (!).

Niech ten wiersz nie przeminie jak ta krótka chwila,
aby cały świat wiedział, że prawdziwy high-end i prestiż
można też wykrzesać z samego Tonsil-a.


® Copyrights by Gustaw (w chwili pomroczności jasnej)

+++  :-)

lancaster

  • Gość
26-04-2018, 22:16
Poza tym Amerykanie maja juz swoje Altusy czyli Cerwin Vega tak wiec juz sie plawia w Hi-Techu :-)

tetejro, serio chcesz "robic Altusa" ?
moze sie skusisz na CV ? Bedzie bardziej amerykancko :-)

lancaster

  • Gość
26-04-2018, 23:22
tetejro, jak mozesz otworz watek dedykowany zestawom, robiles rysunki i opis, zajme sie tematem dopiero w 2 polowie maja niestety ale niech tam juz bedzie zeby nie szukac.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
26-04-2018, 23:23
:-D :-D :-D

Ech poeci.... szaba, daba, da, amore :-)