Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

lancaster

  • Gość
29-03-2018, 14:33
stozek w WG. tuba sama w sobie

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
29-03-2018, 15:55
stożek nie nadaje sie do WG, tak sadze po kształcie wykresu spk. Wg wzmocni dolny zakres jego pasma.
Ale bez WG też zejdzie nisko. a mozna uzyć dwóch lub czterech - kiedyś to była powszechan praktyka - Bose nie było jakims szczególnym wyjątkiem stosujacym wiele głosników stozkowych na wysokie tony - znajdziesz tez takie zestawy np. czeskie czy rosyjskie z dawnych lat.

lancaster

  • Gość
29-03-2018, 17:19
dobry pomysl tetejro, zrob cos takiego :-)

Yotomeczek

  • Gość
29-03-2018, 19:21
dobry pomysl tetejro, zrob cos takiego :-)

Nie podpuszczaj :)
Kilka stożków nie wejdzie w wąską kolumnę (nadal twierdzę że męskie kolumny są duże - bo fizyki się nie oszuka) :p

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
29-03-2018, 19:25
Youtomeczek, komcepcja sie zmieniła, Skrzynki bedą bardzo męskie. Wręcz macho :-D Będa szerokie i bedą miały miejsce na w wacek stozków. Jak Bose 601.

Szkoda ze nie podjałem sie renowacji starych Fonik A-17 bo miałbym z nich cztery takie stożki... A tak to wyprułem i wyrzuciłem, niestety.


PS. w sumioe to taki stozek jeden może wystarczy tylko WG musi byc duuuże :-D Żeby pasowało do meskiej obudowy :-) Jeszcze fajniejsza byłaby taka drewniana tuba z wielu sekcji mapędzanych wieloma stożkami, albo jakiś fajny duzy reflektor akustyczny w kształcioe wielkiego grzejnika - takie rzeczy sa bardzo męskie i zawsze się podobają.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2018, 19:29 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
29-03-2018, 22:30
ten tonsilowski ktory kupilem w tonsilowskim sklepie w Poznaniu to chyba jakas podroba albo teraz takie niedorobione robia. Na fotach ma elelemtyz  tworzywa, ten kupiony jakas skarpete i karkas na wierzchu. Jutro jade oddac, jak nie wezma oddam potrzebujacemu za darmo. Na zachete dodam ze gra tak sobie, a kiedys go sluchalem inie byl taki ostatni.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
30-03-2018, 00:00
Ale on tak miał w oryginale też. Zadnych plastików. Normalna metalowa wytłoczka z szerokim kołnierzem. Karkas wystawał ponad membranę - tak samo jest klejona membrana z karkasem w średniotonowych Eminence.
A zamiast kapsla był jakby kawałek tkaniny przyklejony na sline i docisnięty paluchem. Tak to wyglądało.

W starch glosnikach tego typu - tych z A-17 w środku karkasu była srubka. Nie wiem co ona trzymała ale tak to jakos wtedy wyglądało (albo mnie już pamięć zawodzi).

lancaster

  • Gość
30-03-2018, 08:23
oryginalny wygladal jak na zdjeciu, u mnie jakas skarpeta robi za wypelniacz srodka cewki a na zewnatrz nie ma pierscienia ktory widzimy na zdjeciu tylko...nic nie ma, goly karkas

lancaster

  • Gość
30-03-2018, 08:25
w oryginalnym srodek cewki byl wypelniony elementem  z tworzywa. Niewazne co i jak dla mnie wazne ze nie rokuje to w ogole

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
30-03-2018, 09:32
Pierscien na zewnątrz to jest rant metalowego kosza o średnicy 9 cm. Ten sam głosnik był produkowany w mniejszym rozmiarze bez tego rantu metalowego - był do mocowania na jakis pierscień ozdobny albo po prostu na wcisk w otwór obudowy -  ale wtedy nie powinien miec w nazwie oznaczenia "9" tylko "7" np. GDW 7/15.

Środek - czyli ten wystajacy karkas cewki - był zaślepiony taką twardą nakładką jak na zdjęciu albo kawałkiem tkaniny przepuszczajacej powietrze wygladajacej dość badziewnie. Szczerze to ja widziałem tylko te saślepione tkaniną i myślałem że tak powinny miec wszystkie te głośniki.
One zawsze wyglądały tandetnie.

Mozliwe ze owa nakładka z tworzywa była wprowadzona kiedy głośnik zastosowano do zestawów Feniks jako uzupełnienie GDWK 6,5/10 - żeby nie wyglądał tandetnie?

lancaster

  • Gość
30-03-2018, 09:58
pisze o elementach przy cece a nie przy koszu. W wersji ktora mam ich brakuje. widac karkas cewki czego nie widac na fotce, gdyz poniewaz jest on zabudowany elementami o ktorych mowa. Dobra skonczmy ten motyw bo raczej poszlo do niszczarki, wraca perszing ;-)

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
30-03-2018, 11:07
Nastrugałeś cały rok i okazało się, że pipa wyszła  :-)
Który z moich projektów słyszałeś, ze wydajesz taka opinie?

niskie dobrocie mechaniczne i niewykorzystanie napedu

Ocenianie basu po niskim Qms to jest amatorka na poziomie elektrody. Tak jak ocenianie basu po GD.


PS. 2 - myślisz że dlaczego pytam cie o 6B30P ?

Skoro się pytasz, to przestań mędrkować, albo sobie kup i sam sprawdź. 

I istotnie wolałbym Beyme 5np tylko kiedy kosztowała te 127zł. a teraz już widziałem ja w okolicy 200zł. Za niewiele więcej mozna kupic 6,5" SB-A wiec Beyma nie jest juz tak opłacalna.

Nawet przy obecnej cenie jest tyle warta, ale czy ja bym ten głośnik kupił to już zupełnie inny temat, bo miękkie membrany średnio mnie interesują.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
30-03-2018, 11:08
Niewazne co i jak dla mnie wazne ze nie rokuje to w ogole

Lan, nie szkoda Ci czasu na gumnoglosniki?

lancaster

  • Gość
30-03-2018, 11:16
never :-) szybkie do sprawdeznia, koszty mniejsze niz tankowanie :-)
no problem, jak cokolwiek madrego z tego wyniknie super, jak nie to pare...moze nascie godzin w plecy.
Nie mecze sie przy tym wiec luzik.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
30-03-2018, 11:55
A tak przy okazji, masz jeszcze jakies Cube z Stx?