Audiohobby.pl

Muzykalne głośniki

lancaster

  • Gość
03-09-2016, 21:30
Cytuj
Wpadasz Ty, kasa i lan, Gucio, ktoś jeszcze jako świadkowie i jury zakładu.

4m, ja przyjadę!
Nawet sam.

Bo ja pana, proszę pana, bardzo chcę poznać w realu ;)

to ja tez wpadne bo w sumie dobrze sie z 4emem rozmawia i niech tak zostanie, wbrew pozorom zna umiar tylko mu sie marker przesunął ;-)

I tak nie dojdzie do żadnego zakladu, ale swoja droga moglbys 4m napisac na jakich zestawach grasz. zakladam ze odpwoiednio dobranych do warunkow rezydencji :-)

PS. chodzi mi o zestawy ktore kupiles dla ich najlepszosci sposrod innych swoich

Haka

  • 2996 / 5184
  • Ekspert
03-09-2016, 21:42
to ja tez wpadne

No to jest nas dwóch.

4m, specjalnie dla ciebie spompuję sobie zestaw dyskotekowy ;)))

meloV8

  • 1552 / 5865
  • Ekspert
03-09-2016, 21:49
melo wex stad wy....aj bo nie tylko w  audio niewiele rozumiesz

mialem nie uzywac brzydkich wyrazow wiec wykropkowalem, sens bez zmian.
Niedługo będziesz na tym forum sam ze soba pisał i sam swoich kolumn sluchal. Wez się napij meliski, może Ci przejdzie.

Haka

  • 2996 / 5184
  • Ekspert
03-09-2016, 22:31
meloV8, nie udawaj ofiary i Ty miałeś w wątku kilka pojechanych tekstów :)

meloV8

  • 1552 / 5865
  • Ekspert
03-09-2016, 23:36
Ofiary? Moge poudawac ale kata, chociaz to tez jakas taka licha robota. ;]

magus

  • 20990 / 5899
  • Ekspert
04-09-2016, 08:21
melo zanim odniose se do Twojego wpisu przeprosiny ludzi ktorych poobrażałes, robienie sobie z Ciebie jaj juz mi sie znudzilo.

"nie wycisniesz z siebie choc kawalka honoru? :]"
A kto sie czuje obrazony?


Widzisz melo, to taki "paradoks" - można kogoś obrazić (użyć wobec niego obraźliwych słów), a jednak ten ktoś nie musi czuć się obrażony

Co mimo wszystko nie oznacza, że zwykła kultura i wymogi życia społecznego przestają obowiązywać i słowo "przepraszam" nie jest potrzebne.

Albo inaczej, jak się komuś coś wypsnie w towarzystwie, to warto powiedzieć "przepraszam" niezależnie od tego, czy efektom dźwiękowym towarzyszyły efekty zapachowe czy nie

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-09-2016, 09:08
melo towarzystwo chamow palących glupa nigdy mnie nie bawilo, zawsze wolale mniej a lepiej.
Przepraszalem za rozne rzeczy nie raz i żadna korona z glowy nie spada zapewniam.

Jakbym wpadl na jakies inne forum na ktorym bywasz albo jestes adminem i napisal o ludziach ktorych znasz to co napisales tutaj to oprocz tego ze pomyslalbys ze ejstem jebniety to chyba nie lamentowalbys ze takie stwory znikaja z Twojego otoczenia ?

Przemysl temat, dupa Cie od "przepraszam" nie rozboli a przynajmniej bede mial wrazenie ze nie rozmawiam z pijarowskim ekspresem do kawy albo jak ostatnio w jednym komentarzu na wp.pl przeczytałem - biorobotem kołchoźniczym.
Nie nadaje sie na terapeute, po prostu życze sobie rpzeprosin za takie teksty, do mnie mozesz sobie cisnac co chcesz, nawet zabawne to jest czasami.

lancaster

  • Gość
04-09-2016, 09:12
PS. acha i nie zakladaj ze masz wystarczajace IQ zeby to obejsc. Tego sie nie da nawet ze 180

Proponuje skonczyc ten motyw we watku o glosnikach, autor tekstu sam uzna co jest OK, info Melo masz tak wiec nie bedziesz mogl powiedziec ze jest to spoko. Polecam Tobie  towarzycho byc moze liczniejsze gdzie nie bedziesz sam :-) gdzie takie standardziki są na porzadku dziennym a moze nawet bedziesz padawanem kilku miszczuf chamówy i palenia glupa po niej.

Nikt od ciebie nie wymaga kajania sie, zwykle "sorry deko przegiąłem" ale szczere a nie na odpierdol.
Kwestia szacunku do ludzi z ktorymi rozmawiasz a ktorego to szacunku wymagasz.
Mi sie naprawde nie chce juz naparzac a wierz mi ze zyciowe doswiadczenia podczas rozmow w necie z roznymi zawodnikami daly mi kilka umiejetnosci w tym temacie :-)

Jak nie potrafisz to serio ....wiesz co.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 09:25 wysłana przez lancaster »

magus

  • 20990 / 5899
  • Ekspert
04-09-2016, 09:18
p.s żeby nie było - ja akurat niczego od meloV8 nie oczekuję, ani nie potrzebuję

odebrałem to jego nagłe wejście smoka jako zabawne zaskoczenie

jeśli rzucane bez żadnego powodu teksty o zgniłej atmosferze zarzucające komuś stronniczość są normalne w jego świecie, to nie ma co liczyć na refleksję

może wystarczy, żeby przyjął do wiadomości, że generalnie nie jest to akceptowalny sposób argumentowania i wyciągnął wnioski na przyszłość?

a "przepraszam" ...? wymuszone nie ma żadnej wartości ...

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-09-2016, 09:26
dokladnie jak magus wyzej napisal, to samo skrobalem w peesie do poprzedniego wpisu.

magus, chrzescijanski sie robisz ;-)

magus

  • 20990 / 5899
  • Ekspert
04-09-2016, 10:05
;-)

ja jestem nieprzejednanie "niechrześcijański" w stosunku do osób, co do których nie mam wątpliwości, że niestosowanie się do podstawowych zasad jest ich pomysłem na funkcjonowanie na tym forum - czerpią z tego dziką radochę i uważają się z tego powodu za super-cwaniaków (wiesz, o kim mówię?)

a melo? mistrzem taktu nie jest, ale też nie odniosłem wrażenia, że programowo obraża ludzi
chyba po prostu poniosło go
a że nie uważa, że w ślad za tym powinny pójść za tym jakieś kurtuazyjne gesty? pal sześć ...

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-09-2016, 12:22
magus, mialem na mysli ze jak facet nie uwaza ze jest za co przeprosic to niech nie robi tego w ogole jesli ma byc na odpierdol.
Po prostu trzeba pogadac o takich rzeczach nawet z ludxmi ktorym na codzien sie nie zdarza żeby nie zaczeło :-)

Melo prosba, zanim walniesz kolejny wpis wynikajacy nie wiem z czego zastanow sie. Nikt na Ciebie czy Twoje kolumny  tu nie dybie. Nie ma przyczajek zeby zjechac jak co poniektórzy w branzy zauwazylem faktycznie mają, sprawy pozamerytoryczne raczej na kozetke, albo jakis drętwy marketing dla małego Kazia lub jak kto woli leminga.

Jesli chodzi o odniesienie sie merytoryczne do twojego wpisu. Ty uwazasz ze prawidlowo zaprojektowana zwrotnica nie psuje fazy, ja uwazam ze psuje, dodatkowo uwazam ze kazdy multiway z wyjatkiem coaxa ma spierniczona faze (slyszysz moc wypromieniowywana i m.in problemy fazowe w osi poziomej a nie sweetspot jaki by on nie był) na dzien dobry.
I nie pomoze tu czy ktos sie nazywa vandersteen, wilson, dunlavy, thiel, melo czy lancaster.

Pomiar w osi pionowej wszystko wyjasnia.
I jeszcze jedno, nie odnosze sie tu do brzmienia jakotakiego bo to ma prawo kazdemu sie podobac jakie uzna, natomiast obiektywnie ocenic brzmienie mozna stawiajac zywy instrument obok kolumny. Lutek tak postawił skrzypce przy SRM i test wypadl uwazam OK. Poziom witalnosci podobny, faktura niewele uboższa (sprzet towarzyszacy za circa 15Kzł  o ile gralismy z lutkowej lampy cayina czy jak to tam sie pisze nigdy nie zapamieta :-)) mielem wrazenie tylko lekkiego zmatowienia ze sprzetu (a mowia ze tannoy czasami za jasny :-)). Skala podobna, swoboda podobna.

Nie oceniam lepiej/gorzej tylko aspekty.

Dla kogos np. lepszy moze byc monitor standardowy na 18cm choc nie bedzie mial takiej dynamiki swobody, czy faktury podobnej do naturalnej ale za to bedzie "wyżej ciągnął" albo cokolwiek innego "lepszego" od żywego instrumentu. Na tym polega gust, ale nie szalalbym z trybem orzekającym w  takim przypadku :-)

lancaster

  • Gość
04-09-2016, 12:37
PS. do testu naturalnosci zestawu wybieramy absolutnie najlepsze realizacje, nie bierzemy spierniczonych.
Pisze to an wszelki wypadk zeby dyskusja przez kolejne 2 strony nie ciagnela sie na temat jakosci nagrań.
Spierniczonego nagrania na dobrym sprzecie tez uwazam powinno sie przyjemnie sluchac, ale przyjemnosc jaka dana osoba ma z czegos a porownanie z natura w tym przypadku to  2 rozne sprawy,  czasami zbieżne.

tetejro

  • 2745 / 2988
  • Ekspert
04-09-2016, 13:35
Rzad elektryczny dobiera sie jeszcze przed wyborem glosnikow.

A najlepiej dobrac go do rezystora, albo policzyć ze wzoru impedancyjnego :-)

Na resztę ideologicznych tez nie będe nawet odpowiadał ale to akurat jest dosc kuriozalne zalecenie budowania od dachu.
Czyli wybór głosników pod założony rząd zwrotnicy?
Dobre by to było gdyby zwrotnice grały same z siebie bez podłaczania pod nie jakichs tam głosników, które im tylko stwarzają problemy ;-)
« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 13:43 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2988
  • Ekspert
04-09-2016, 13:42

to ja tez wpadne bo w sumie dobrze sie z 4emem rozmawia i niech tak zostanie, wbrew pozorom zna umiar tylko mu sie marker przesunął ;-)

I tak nie dojdzie do żadnego zakladu, ale swoja droga moglbys 4m napisac na jakich zestawach grasz. zakladam ze odpwoiednio dobranych do warunkow rezydencji :-)

PS. chodzi mi o zestawy ktore kupiles dla ich najlepszosci sposrod innych swoich

No ja bym chciał wiedziec na czym un gro żeby sie dowiedzieć ile zaosdzczędziłem nie przyjmujac zakładu :-)

Teza była ze gra na małych kolumnach w małym pomieszczeniu (prawdopodobnie) tak coś tam między wierszami zasugerował :-)
Ale jeżeli gra na duzych kolumnach w małym pomieszczeniu albo na małych w dużym to jego przebiegły warunek zakładu tez nie zostałby spełniony. Nawet jezeli słucha muzyki na Altusach 140 ustawionych w kuchni :-)
Czyli tak, czy siak - ZAOSZCZĘDZIŁEM :-) :-) :-)

Mam nadzieję, bo może jednak mógłbym wygrać? A to wtedy żal trochę straconej okazji ;-)


Ps. przy okazji nikogo za nic nie przepraszam i nie wymagam od też od innych. Mam w dupie schizoidalne bluzgi meloV8 - facet ma problemy pod deklem najwyrazniej.

Natomiast chamstem jest styl wypowiedzi zastosowany przez for-ema. To taki typowy ćwok kodziarski, który na pewną tezę/przypuszczenie odpowaida w stylu "jesteś kłamcą" albo "kłamiesz".
Trzeba być nie tylko pospolitym chamem zeby zarzucać komus kłamstwo bez powodu, ale jeszcze słabo wyuczonym żeby nie rozumieć znaczenia słowa i nie potrafić użyc go we właściwym kontekście wypowiedzi.

To jest kolejny idiota spotkany w dyskusji o audio, który używa takiej retoryki. Nie wiem dlaczego ten styl dotyka akurat audiofili - może audiofilizm jest efektem ubocznym poważniejszych wad umysłu ?

« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 14:26 wysłana przez tetejro »