Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
12-08-2019, 10:14
A może wiecie coś o następcy 600i czyli Questyle CMA Twelve.
Może w nim już ten DAC jest lepszy?
Wersja Questyle CMA Twelve Master od wersji  Standard różni się tym, że ma ceramiczną płytkę PCB.
Czy według Waszej wiedzy i rozeznania, może to mieć jakiś zauważalny wpływ na dźwięk, czy tylko na cenę?
« Ostatnia zmiana: 12-08-2019, 10:28 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
12-08-2019, 10:54
...
Niestety bez XLR ale z 4,4 jest jeszcze iDSD PRO, bardzo fajny DAC z mnóstwem możliwości, wzmaki tranzystorowy i lampowy, do tego streaming, możliwe zewnętrzne zegary, karty SD, dyski....
...

@saudio pisząc "iDSD PRO", masz na myśli iFi Audio Pro iDSD?
Chodzi o to urządzenie na zdjęciach pod postem?
Jeśli to o nie chodzi, to rzeczywiście jest bardzo ciekawe i z mnustwem możliwości.
Nie widzę tylko zbalansowanego gniazda 4,4 mm.
Wiesz może jak to gra? Twoim zdaniem różnica w graniu, warta jest różnicy w cenie?
Chyba głupie pytanie. Jakby nie była warta, to byś nie proponował?! ;-)
« Ostatnia zmiana: 12-08-2019, 11:01 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
12-08-2019, 12:03
@Karol tak to ten miałem go u siebie przez kilka dni, w jego przypadku trudno napisać jak grał, bo ma strasznie dużo ustawień, taka ogólnie można powiedzieć, że bardzo podobnie do Chordów, mi się bardzo podobał, ale wtedy nie kupiłem bo jeszcze do końca nie działało wszystko. Spora przestrzeń, łagodność, analogowość zwłaszcza na ustawieniu DSD1024.
Mi nic nie brakowało w dźwięku.
Trochę słaba jest aplikacja do streamingu Muzo, nie sprawdzałem czy po upnp da się sterować.
W lipcu wypuścili długo oczekiwaną wersję 4,4mm, która była chyba tylko na zamowienie, teraz jest normalnie do kupienia, do tego zwiększyli moc z 4 do 4,2W i chyba dokonali jakichś usprawnień w układzie. Jak chcesz posłuchać, wypożyczyć to Audiomagic powinien mieć, daj znać do powiem z kim się kontaktować.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2019, 12:06 wysłana przez saudio »

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
12-08-2019, 22:36
@Road To Nowhere napiszesz coś o tym Questyle CMA 600i? :)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
13-08-2019, 09:31
Twoje Focale są stosunkowo łatwe do napędzenie, więc combo powinno dać radę je udźwignąć.


@Road To Nowhere napiszesz coś o tym Questyle CMA 600i? :)

Ja mogę powiedzieć, że jest bardzo ładny :-)

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
13-08-2019, 09:36
@Karol sporo opisów jest na forum mp3, mp3store jest chyba dystrybutorem, pamiętam jak ich kilka lat temu zainteresowałem Questyle wtedy to wchodzili w odtwarzacze z DAP QP1r, stawiali pierwsze kroki z niedziałającym kółkiem ala apple, ale dźwiękowo mi ten DAP bardzo podpasował.
Ja słuchałem nowej sztuki 600i i może dlatego tak słabo wypadł, bo jak potem przelotnie słuchałem w mp3 to było już lepiej, no i u mnie to była nierówna walka.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-08-2019, 09:51
Zebrałem w jedno miejsce.

Przeginają z ceną tego firmowego wzmacniacza  (HDV 820) do tych słuchawek ,podejrzewam ,że taki Questyle CMA600i o połowę tańszy ,pozamiata firmowca .

8-setki nie są trudne do napędzenia ale z rzadko czym zagrają bardzo dobrze ,z firmowym wzmakiem
grają dobrze można powiedzieć,że bezpiecznie  (też miałem ten zestaw na testach z tego Forum).
Jeżeli nie rozmawiamy o wzmakach w kwotach pięciocyfrowych to z takim np. Questyle CMA600i
grają zaskakująco dobrze ,lepiej niż z firmowym.
...

Trop z Questylem bardzo dobry ,napędzi większość słuchawek .
U mnie Sennki HD800 ,Audeze LCD2c i nawet odłożone dawno do szuflady Bayery 990pro i AKG K701
też z przyjemnością można ich posłuchać .
Nawet ten najtańszy model Questyle CMA400i już dobrze gra ,ja mam 600i ,słuchałem
u kolegi serii "800" (jako dwa monobloki) ,tak więc w zależności od zasobności portfela
możesz sobie coś wybrać .
Jak pójdziesz w elektrostaty to ten Questyle zostanie Ci jako drugi zestaw.

...
...ale z czegoś trzeba słuchać też plików... i w tym celu wykorzystuję Questyle CMA600i.
To combo ( pre,wzmacniacz słuchawkowy,dac) było kupione z myślą o moich niewykorzystanych Sennkach
HD800 z ,którymi gra nad wyraz dobrze ale najlepszy w tym urządzeniu jest dac ,dlatego wykorzystuję
go pod Eurydyce i elektrostaty z bardzo dobrym skutkiem.
...

Również mi nie podeszły D7200, słuchałem je na Questyle cma600i.
...
Za to jestem zdziwiony że bas nie zrobił wrażenia w D7200, jest na prawdę dobry ,wręcz oszczędny na cma600i, bardzo twardy i wyraźny, imponująco nisko schodzący. Ale jak widać D7200 wymagają dobrego napędzenia, Marantz miał zapewne mało pary do nich...
...

Zastanawiam się mocno nad Questyle CMA Twelve. Na papierze wygląda nieźle.
Opisy są różne i różniste. Jedni piszą o hektarach przestrzeni a inni, że jest zbyt wąska.
Co sądzicie o tym DAC-u? Warto go brać? A może lepiej dopłacić do czegoś innego?

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
13-08-2019, 10:22
Wszelkie Questyle odpuść sobie. Jak chcesz integrę to bierz tego iFi, na zachodzie chwalą jeszcze Crane Song Solaris, ale to mało znane u nas i bardziej na rynek pro albo jak nie spieszy ci się to pewnie za rok Korg wypuści coś, z DSD powinno dawać radę. Może jeszcze Chord Hugo TT2. A jak chcesz taniej to zapomnij o integrze i lepiej składać oddzielne klocki.

Wymagane jest zbalansowane wyjście słuchawkowe? Dużo mocy potrzebujesz? Napisz jeszcze jakie słuchawki chcesz podłączać.

Generalnie każdy wybór będzie miał jakieś minusy, bo sprzęt bez wad to może i jest, ale zer nie doliczysz się ;). Chord pliki DSD chyba konwertuje do PCM z tego co pamiętam, a jeśli nie to jakoś szału z nimi nie robi. Korg jak coś wypuści to pewnie tylko z wejściem USB i po coaxie niczego nie podłączysz. Do tego patrząc na ten ich nowy kombajn Nu 1 to wzmak ma tam 0.5W po balansie więc jak coś zrobią nowego to pewnie będzie tak samo. iFi ma niby wszystko, kwestia czy potrzebujesz tyle funkcji, bo ja osobiście nie. Już wolałbym coś taniej poskładać z osobnych klocków.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-08-2019, 12:31
Wszelkie Questyle odpuść sobie. Jak chcesz integrę to bierz tego iFi,..
...

Rozmawiałem wczoraj z kolegą. Powiedział coś podobnego tzn. "daj spokój, odpuść sobie te wszystkie iFi".
Gdy dociskałem - a niby dlaczego? Odparł - to jeszcze firma krzak, dopiero co weszli z takimi produktami na rynek.
Jak się pojawiła Aston & Kerl ze swymi zabawkami też się wszyscy rzucili.
Kompletnie nie wiem o co chodzi z firmą Aston & Kerl i jej produktami, ale się nie przyznałem.
Powiedziałem tylko z mądra miną "a chaaa!!?" i na tym zostało.
Żeby drugi raz nie robić tego samego.
@nsk, dlaczego wszystkie Questyle należny odpuścić?
« Ostatnia zmiana: 13-08-2019, 14:25 wysłana przez Karol »

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
13-08-2019, 13:38
Ifi jako DAC/AMP watpie aby wniosl ponadprzecietne wypelnienie i soczyste barwy (nawet w trybie lampowym), bedzie za to przede wszystkim detalicznie i neutralnie, do D8000 czy Meze spasuje, ale mocno bym sie zastanowil nad podpinaniem np. Focali Clear.

Gdyby zbalansowane wyjscie nie bylo konieczne to udanym urzadzeniem jest Benchmark DAC3 HGC, zwlaszcza sekcja konwertujaca, gra to solidnym/muskularnym brzmieniem, zadnego szkieletowania, no i wyjscie jest calkiem udane.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-08-2019, 14:22
Dzięki za propozycję. Też ciekawe urządzenie. Muszę o nim poczytać.
@pastwa co sprawiło, że wolałeś Chorda od tego Benchmark DAC3 HGC?

Żeby nie mnożyć postów.
Benchmark DAC3 HGC, chyba nie ma konwersji z DSP na PCM i odwrotnie, a na tym mi zależy. :(
« Ostatnia zmiana: 13-08-2019, 14:47 wysłana przez Karol »

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
13-08-2019, 14:47
Kolejnosc ukazania sie produktow oraz mozliwosc trade in poprzedniego DACa glownie zadecydowaly. Kiedy przechodzilem z 2Qute na Hugo 2, tego benchmarka mk3 chyba jeszcze nie bylo dostepnego, a przynajmniej moj kontakt z nim nastapil sporo pozniej. Osobiscie wybralbym Benchmarka ponad Hugo 2 gdybym teraz wybieral.

Z tym, ze ponownie, TERAZ mialem mozliwosc ponownie zrobienia trade in swojego Hugo 2 aby przejsc na Hugo TT2. Tego ostatniego wole od Benchmarka (w koncu kosztuje polowe Chorda), nie jakos strasznie, ale calosciowo wole ('posiadane sluchaki' + 'charakter DACa mi lezy'), choc to moje wolenie jest tez osadzone w perspektywie laczenia TT2 z MSCALEREM, jako bardzo przyszlosciowe rozwiazanie.

Mowiac krotko, gdybym mial nie wiecej niz 10kPLN do wydania szedlbym w tego Benchmarka najpewniej.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-08-2019, 14:53
@pastwa jak pisałeś odpowiedź ja edytowałem posta.
Może masz w zanadrzu coś podobnego do Benchmark DAC3 HGC, tylko z konwersją z PCM na DSD i w drugą stronę oraz z wyjściem zbalansowanym na słuchawki?

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
13-08-2019, 14:55
Questyle to nic ciekawego tam w środku nie siedzi, chłopaki z SBAF co sporo sprzętu przerzucają to pisali, że to nic ciekawego. Ja ogólnie jestem uprzedzony do chińskich sprzętów.

@Karol, mnie tam generalnie obojętne czy firma jest krzak, liczy się co siedzi w środku i czy to gra. Pierwsze produkty ifi były mocno przeciętne, ale poprawili się. Mi się ten idsd pro podoba oprócz ceny :). Zresztą oni to jest odłam od AMR Audio, a to raczej nie jest firma krzak.

Zawsze jest opcja, że zostawiasz Audiolaba i dokupujesz zewnętrzny wzmak :). Raczej wątpię, aby w takim Questyle był lepszy dac niż w Audiolabie.

Benchmark jakoś kojarzy mi się z suchym graniem, coś ciężko mi wyobrazić, aby to było to czego szukasz.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
13-08-2019, 15:07
A po co ci tak ogólnie konwersja z DSD do PCM?