Audiohobby.pl

Magnetofon

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
29-03-2020, 22:56
Przez chwilę wiedziałem co mam robić... a teraz znów mam mętlik.
Zadzwoniłem do Pana Andrzeja, umówiłem się na serwis swojego SONY. Powiedział, że go sprawdzi i powie mi szczerze, czy warto go jeszcze naprawiać...
Po wpisie artekk zaczynam mieć wątpliwości. No nie wierzę, by dobry serwisant mógł zrobić takie babole. I znów jestem w d...
Jest jedna 750ES na Allegro ale kolor ma mocno niestandardowy. W jakim stanie? Tego nigdy nie wiesz.
Pewnie, że wolałbym kupić decka od kogoś z forum sprawdzonego i w dobrym stanie, tak samo ucieszyłbym się gdyby ktoś z forum kto potrafi przejrzeć i skalibrować moje Sony to zaproponował ale na razie cisza, zatem wnoszę że nikt nie jest zainteresowany ani sprzedażą ani serwisem. Co do tego, że była by to usługa odpłatna to jasna sprawa.
Wizualnie te Pioneery bardzo mi się poodobają, ale nie ma na Allegro żadnego. Jednym słowem posucha.
Teraz nie wiem, wysyłać do tego Pana z Rabki, nie wysyłać...
Dzięki za porady. Pozdrawiam wszytskich serdecznie
 

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
29-03-2020, 23:45

Zrobisz, co uważasz. Nic nie mam do Pana z Rabki,  ale tak wyglądał TC-K690 kupiony od niego, rzekomo po serwisie za niemałe pieniądze. Wiem, że dla wielu to nieistotne drobiazgi, ale trochę swiadczy o podejściu do tematu. Brudne koło pasowe na silniku i koła kapstanów, nienasmarowane ślizgi capstanów i malowanie wnętrza magnetofonu markerem, to takie widoczne gołym okiem "kwiatki". Dodatkowo trzeba było poprawić ustawienie lewej rolki, prędkości i elektroniki magnetofonu.
Co do ewentualnej regulacji Twojego decka, chętnie bym pomógł i to nieodpłatnie, ale najbliższy wolny termin to okolice jesieni. Jeśli wytrzymasz, nie ma problemu.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2020, 23:55 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
29-03-2020, 23:50
Dzięki artekk. Tak wytrzymam. Co do odpłatności to się oczywiście dogadamy. Daj znać proszę, jak będziesz miał termin.
Mam też prośbę, czy ktoś mógłby zoabczyć 750ES z Allegro? Czy taki dziwny kolor to z jakiegoś konkretnego rynku czy to jakaś specjalna wersja? Będe wdzięczny za opinię.
Pozdrawiam serdecznie

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
30-03-2020, 00:14
Co do odpłatności to się oczywiście dogadamy

Jak napisałem - nieodpłatnie, czyli już jesteśmy dogadani. Na tym forum nie prowadzimy prywatnych biznesów, ewentualnie w dziale ogłoszenia.

Smutne jest to, że doprowadzenie mechanizmu do stanu względnej czystości po starych  paskach to nic wielkiego i zajmuje dosłownie chwilę. A ktoś montuje nowe paski na brudny mechanizm i ma to w poważaniu.  W TC-K690, którego fotki załączyłem mechanizm wyjmuje się dosłownie 3 minuty. Wszystkie połączenia elektryczne zrealizowano za pomocą wygodnych i niejednakowych złączek. Więc w czym kłopot ?

Co do wyboru magnetofonu poczekajmy jeszcze chwilę, może odezwą się jeszcze bardziej osłuchani koledzy. A ja już patrzę na tego 750ES.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2020, 01:05 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
30-03-2020, 00:52
Mam też prośbę, czy ktoś mógłby zoabczyć 750ES z Allegro?

Wszystko z nim OK, występował w kolorze "titan" jak na aukcji, przynajmniej tak jest w katalogu na rynek niemiecki.
Zwróć uwagę, że sprzedawca jest ze Słowacji.

I tak sobie myślę, że za wyłączalne HX PRO, dodatkowe wejście CD Direct i głowicę amorficzną, która jak w wiadomo w Sony do zbyt twardych nie należała, nie dopłaciłbym do TC-K850ES (mając na uwadze dostępne w tej chwili oferty). Chyba, że różnica w dźwięku jest powalająca, ale na to bym nie liczył. Mechanizm w 750ES jest identyczny, to TCM-200D. Pamiętając problemy z zniekształceniami na wyższych poziomach zapisu w nowszych deckach Sony z głowicami LaserAmporphous śmiem przypuszczać, że TC-K750ES z zwykłą permalojową  głowicą może nagrywać lepiej, niż 850ES.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2020, 01:04 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
30-03-2020, 01:00
Całkiem niezły ten 750, ładne duże wskaźniki, kalibracja. Do wyposażenia nie ma co się przyczepić a brzmienie?
Ja niestety nie miałem tego modelu więc się nie wypowiem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
30-03-2020, 01:06
Ja niestety nie miałem tego modelu więc się nie wypowiem.

Nano miał i to nie jedną sztukę, ale ostatnio gdzieś przepadł, dawno go nie widziałem tutaj.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
30-03-2020, 01:19
No coś długo Go niema... mam nadzieję że u niego wszystko jest ok. Wobec tych okropnych wiadomości ze świata.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
30-03-2020, 08:03
Dzięki chłopaki. Też mam nadzieję, że u wszystkich, wszystko będzie ok i życzę tego z całego serca.

No właśnie sprzedawca ze Słowacji, jak myślicie rodzi to dodatkowe ryzyko?
Pozdrawiam
 

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
30-03-2020, 10:03
a może po prostu ktoś nagra chłopakowi kasetę z sygnałem testowym na podobnym soniaku i ustawi sobie poziom wyjścia mniej więcej równo , a ponieważ ma 3 głowice to ustawi poziom nagrywania też w miarę równo, przynajmniej na wskaźnikach, jest też szansa że i bias da rade ustawić .
Pisze mniej więcej bo pewnie odchyłki +_ 1 db mogą wystąpić  i jak ma taki cug do nagrywania jest szansa ze  przeżyje do jesieni.

Ja mam Tck 411 niegmeraną 3 gł więc ja mogę na takim nagrać na nowej kasecie coś i wysłać .
podaj adres to się zrobi

To i tak lepiej niź gmerać w ciemno bezsensu, chyba że ktoś ma decka  o takich samych poziomach zapis odczyt  jak jego z serwisówki - napiecia wyjścia itp.
Lepszego pomysłu nie widzę na szybko, więc jakby co .......
Mam inne sprzęty też w miarę dobre ale Sony ze sobą powinno współgrać  najlepiej.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2020, 10:10 wysłana przez Hammer »

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
30-03-2020, 15:18
Dziękuję Wam wszystkim. Hammer, na razie ustawiłem tak, że naprawdę jest ok. Nie chcę odwiedzać teraz osobiśćie Taty z wiadomomych względów, więc nie mogę posłuchac jak u nieog brzmią kasety nagrane u mnie, ale wygląda na to, że nie jest źle.
Poczekam spokojnie do jesieni. A tymczasem jak się pojawi coś fajnego w dobrej cenie to wtedy ... a narazie spokojnie czekam,. Kusi ten 750ES bo cena w miarę, ale ta Słowacja trochę mnie przestrasza.
Szczerze to do mojego zestawu wizualnie najlepiej pasowałby 920QS ale to prosty magnetofon wart maksymalnie 500 zł a nie 1000 zł jak za niego teraz krzyczą. Niesttey nie znam nikogo kto go ma i móglby napsiać coś o jego brzmieniu, jedni piszą że spoko inni że kicha... Proszę teraz jeszcze o wyjąsnienie to Nakamichi B300 E czy tam jest jakaś kalibracja taśmy, bo widzę że pokrętło do BIASu jest ale przycisku CAL nie widzę? I drugie pytanie czy magnetofony z kwarcową stabilizacją obrotów warte są szczególnego zainteresowania, no bo w gramofonie nawet jak nie ma to jest Pitch i stroboskop można sobie wyregulować a tutaj? Pozdrawiam serdecznie

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
30-03-2020, 15:21
Proszę teraz jeszcze o wyjąsnienie to Nakamichi B300 E czy tam jest jakaś kalibracja taśmy, bo widzę że pokrętło do BIASu jest ale przycisku CAL nie widzę?
BX-300E nie ma kalibracji, ten magnetofon jest opisany na forum dość dokładnie w swoim temacie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gabler1

  • 44 / 4490
  • Użytkownik
30-03-2020, 16:50
Jak się zdejmuje przednią atrapę drzwi kasety z Pioneera ct979?

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
30-03-2020, 17:38
Jak się zdejmuje przednią atrapę drzwi kasety z Pioneera ct979?

Nie da się jej zdjąć, bez demontażu płyty czołowej, można tylko odchylić ją w dół. Gdy otworzysz kieszeń kasety, od wewnątrz znajdziesz plastikowe zatrzaski, które trzeba zwolnić. Wtedy odchylisz atrapę kieszeni na dół, po czym możesz zamknać kieszeń jednocześnie trzymając atrapę, lub obciążając ją czymś.
Domyślam się, że chcesz wyczyscić tor przesuwu taśmy ? To trzeba będzie jeszcze zdemontować stabilizator kasety z kieszeni. Wtedy będzie jako taki dostęp do toru.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

gabler1

  • 44 / 4490
  • Użytkownik
30-03-2020, 18:48
A to nie ma za bardzo sensu i tak będę musiał chyba wymienić idler bo coś się zaczyna ślizgać, polecicie jakiś dobry i paski.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2020, 18:50 wysłana przez gabler1 »