Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
28-03-2020, 19:00
Nie, to absurdalna cena, jak wiele innych które nagle skoczyły bo żródełka z za granicy są odcięte na razie, nie ma co się rzucać jak pies na kość, spokojnie ...

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
28-03-2020, 19:51
Nie, to absurdalna cena, jak wiele innych które nagle skoczyły bo żródełka z za granicy są odcięte na razie, nie ma co się rzucać jak pies na kość, spokojnie ...
Dokładnie jestem tego samego zdania, na spokojnie. Ale okres który jest obecnie kiedyś przeminie i niestety teraz jest zły czas by myśleć o zakupach magnetofonu :) Ja bym poczekał. Na ebay-u UK BX-300E chodzi w okolicach 250-300 pandów lub lekko niżej... czyli koło 1000zł. Warto poczekać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

radziulasek

  • 73 / 1495
  • Użytkownik
28-03-2020, 20:47
Dziękuję za Wasze rady i odpowiedzi.
Nie pogniewajcie się, wierzę, że Nakamichi to super magnetofon, ale naprawdę BX-300E nie podoba mi się strasznie.
Wiem ma grać nie wyglądać, ale nie jestem aż takim koneserem taśm megnetofonowych, by zwracać uwagę na niuanse, a wygląd w kontekście całego stosu Sony tez ma znaczenie. Poza tym, wyprowadźcie mnie proszę z błędu ale słyszałem, że decki Nakamichi są świetne ale ... są też awaryjne mechanicznie, ponoć ze słynnym Dragonem na czele? Czy to prawda?
Mam cały czas na oku SONY TC-K850ES - jest na OLX co o nim sądzicie?
Za rozsądne pieniądze jest na Allegro:
 AIWA F880  AKAI GX75MKII, SONY TC-K750ES w dobrej cenie bo ma kolor antracyt a nie czarny,
Oczywiśćie czas jest niedobry dla nas wszytskich i z zakupami się wstrzymam ale ciekaw jest Waszej opinii. Może przypomnę, magnetofon ma być tylko uzupełnieniem mojej kolekcji sprzętu audio i nagrywać od czasu do czasu taśmę dla Taty. Słucham głównie z CD i ze streamera czasem z winyli. Dlatego szukam czegoś co ładnie mi uzupełni zestaw audio i zagra przyzwoicie, nie wybitnie. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
28-03-2020, 21:02
https://allegro.pl/oferta/magnetofon-denon-drm-800a-8938706634   dobry deck klasyka  top model
a i 700 czy 710 to też przyzwoity sprzęt https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-drm-710-3vg

Ciekawi mnie cena 800 tki całkiem przyzwoita jak porównać do innych a sprzetowi nie ma co zarzucić ogólnie.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
28-03-2020, 21:04
Poza tym, wyprowadźcie mnie proszę z błędu ale słyszałem, że decki Nakamichi są świetne ale ... są też awaryjne mechanicznie, ponoć ze słynnym Dragonem na czele? Czy to prawda?

Jest to oczywiście bzdura. Powiem tak, jeśli chodzi o Nakamichi to są tak samo awaryjne jak każdy inny magnetofon innej firmy. Lub jak ktoś się nie zna na serwisowaniu to niech się lepiej za to nie bierze. Bo zawsze są potem problemy.

Wobec tego jeśli to ma być SONY, to szukaj modeli starszych jak wspominaliśmy wcześniej 690, 700ES, 730ES, bo na 666ES lub 777ES zbyt małe fundusze.
To tyle :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
28-03-2020, 21:08
Ciekawi mnie cena 800 tki całkiem przyzwoita jak porównać do innych a sprzetowi nie ma co zarzucić ogólnie.

DENON DRM-800 to bardzo dobry magnetofon z ładnym wyrównanym brzmieniem, ale wymaga małych przeróbek by brzmiał jeszcze lepiej i wtedy będzie git za nie duża kwotę. POLECAM!
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
28-03-2020, 21:10

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
28-03-2020, 21:17
Maiłem 650-tkę jest opisana w temacie, to dobry magnetofon brzmiący po jasnej stronie :)
http://audiohobby.pl/index.php?topic=13223.msg444346
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
28-03-2020, 23:18
Nie, to absurdalna cena

Co prawda niezbyt ufam temu sprzedawcy, ale to od dłuższego czasu całkiem normalna cena za BX-300. Oczywiście można trafić taniej, bo magnetofon jest popularny i mamy sporą podaż egzemplarzy tego modelu na rynku, więc warto poczekać na bardziej okazyjną ofertę.

Temat wyboru magnetofonu i porady w tym zakresie to temat rzeka. Dobrze, gdyby Kolega podał nam jakieś preferencje dźwiękowe, wtedy może uda się wytypować bardziej precyzyjnie modele, które potencjalnie mają szanse dać satysfakcję przy odsłuchach. Cena w okolicach 1000zł to już niemało i można nabyć naprawdę dobrze brzmiące urządzenie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

radziulasek

  • 73 / 1495
  • Użytkownik
29-03-2020, 00:00
Oczywiście z chęcia spróbuję, aczkolwiek te kwieciste opisy dźwięku rodem z czasopism audio nie bardzo mi wychodzą.

Mój system to SONY TA-FA 50ES i kolumny Heco Aurora 700. Jak dla mnie ten dźwięk jest super i w moich możliwościach cenowych optymalny jaki miałem. Porównywałem z Heglem H90 z Indiana Tesi 661 i wolę swój zestaw.
Słucham następującej muzyki: jazz klasyczny, blues, rock. Moje ulubione rzeczy to: Dire Straits, Knopfler, Clatopn, Rea, Sade, Krall, Jopek, Jones, Melua, Hawkins, BB King, JJ CALE, Budy Guy,  Bonamasa itd itp.
Lubię dobrą stereofinią, dźwiek ciepły, z dobrze zaznaczonymi skrajami pasma, byle były to dobre jakościowo tony, wysokie wyraźne, obecne, perliste i dźwięczne ale nie męczące. Dół spężysty ale nie  dudniący, może być trochę misiowaty i dodający ciepła nagraniom. Średnica ferująca damskie wokale, lubuię gdy są namacalne, kiedy wokalistka śpiewa dla mnie blisko mnie.
Nie wiem, czy ten opis jest dla Was wystaczający, jeśli nie prosze o pytania pomocnicze:-)
Pamiętajcie, że reszta mojego toru to SONY z serii QS, i streamer Pioneer N30AE i gramofon SONY PS4300 z AT95E. Magnetofon Sony ma tę zaletę, że fajnie wygląda z resztą zestawu i można go obsługiwać tym samym pilotem.

Tymczasem sam pomyślałem o swoim decku.
Mój SONY TC-K611S dziś został rozebrany przez mnie i jeszcze raz na spokojnie poustawiałem podkówki na słuch. Wygląda na to, że kalibruje prawidłowo taśmy żelazowe i chromowe, a jakość odtwarzania poprawiłem, przekręcając dwie opisane podkówki     jako PB czyli pewnie Playbacka i kanały R i L na maksa. Przy takim ustawieniu dźwięk wrócił chyba do tego co było sprzed ingerencji. Nagrywa także przyzwoicie. Nie mniej chciałbym coś lepszego w przyszłości.
Dziekuję wszytskim i pozdrawiam

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
29-03-2020, 08:11
na maxa ? poszukaj w necie może zdjęć płyty głównej i jak poustawiane są podkówki a jakim położeniu, to przynajmniej będzie poglądowe.
To że on ze sobą jest pokręcony to wcale nie oznacza że na innym da się tego słuchać i jest równo.
https://rabka-zdroj.lento.pl/pioneer-ct-737-czarna-perla-3,7537742.html   
https://rabka-zdroj.lento.pl/pioneer-ct-757-fajny-sprzecik-pelny,7598038.html

to chyba ten gość z Rabki co ma serwis .
Ma też inne np Soniaki po terminie wystawienia  jak widać ale można pytać .
https://rabka-zdroj.lento.pl/sony-tc-k670-ma-wszystko-co-potrzeba-super,7028389.html
https://rabka-zdroj.lento.pl/sony-tc-k815s-rewelacyjny-model-2,7735720.html

Jeśli dobrze serwisuje może naprawi tez i Twojego?
« Ostatnia zmiana: 29-03-2020, 08:34 wysłana przez Hammer »

Jan61

  • 206 / 3752
  • Aktywny użytkownik
29-03-2020, 15:01
Tak jak Koledzy Ci radzili, masz dwie możliwości:
1. Kupić/pożyczyć kasetę testową i regulować podstawowe parametry wg instrukcji serwisowej i programowych odpowiedników przyrządów pomiarowych - jest duża szansa, ale wymagać będzie czasu i cierpliwości. Przy okazji nabędziesz doświadczenia. Najlepiej jednak byłoby się dogadać z osobą doświadczoną z forum i jej to zlecić. Będą oczywiście koszty.
2. Twój deck to przyzwoity model, ale jeżeli nie zależy Ci na centralnej kieszeni i może być w układzie klasycznym to spokojnie kup np 690 czy 750ES, zagra lepiej i dokładnie tak jak to opisałeś. Ale zalecam zakup od zaufanej osoby, najlepiej od kogoś znanego z forum. Popytaj. ( Dla jasności: ja nie posiadam ). Kupowanie z portali aukcyjnych to ruletka: większość oferowanego sprzętu "po serwisie" to w zasadzie dawcy części, które przeszły już swoje i  możesz trafić gorzej jak masz. Ale są oczywiście wyjątki, osobiście kupiłem kilka niegrzebanych modeli i jestem zadowolony.
Janusz

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
29-03-2020, 16:44
Jeśli dobrze serwisuje

Opinie na temat jakości jego serwisu są różne. Niedawno poprawiałem magnet po nim i szału nie było. Koła brudne od resztek gumy ze starego paska, prędkość nieustawiona, tor odczytu i zapisu magnetofonu rozregulowany. Wnętrze wymazane markerem, na blachach, płytkach a nawet scalakach litera "R", jeszcze nie widziałem, żeby ktoś robił takie rzeczy.

Jakiś czas temu kolega z okolic Krakowa zadzwonił do niego z zapytaniem, czy wyregulowałby magnetofon, bo ma niedaleko i mógłby podwieźć. Pan stwierdził, że musi pożyczyć oscyloskop, bo nie posiada.

Klient kupił od niego rzekomo nowe rolki do Pioneera za ciężką kasę, prawa miała bicie (100zł), a lewa wyglądała na szlifowaną (250zł).

Tyle w temacie gościa z Rabki.


« Ostatnia zmiana: 29-03-2020, 17:59 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
29-03-2020, 18:13
no cóż..... taki urodzaj....

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
29-03-2020, 18:52
Lubię dobrą stereofinią, dźwiek ciepły, z dobrze zaznaczonymi skrajami pasma, byle były to dobre jakościowo tony, wysokie wyraźne, obecne, perliste i dźwięczne ale nie męczące. Dół spężysty ale nie  dudniący, może być trochę misiowaty i dodający ciepła nagraniom. Średnica ferująca damskie wokale, lubuię gdy są namacalne, kiedy wokalistka śpiewa dla mnie blisko mnie.

Wg mnie powyższa charakterystyka brzmienia eliminuje automatycznie większość modeli Yamahy, Kenwooda, Technicsa, AKAI.
Natomiast... no cóż... jako żywo pasują do niej magnetofony Nakamichi, szczególnie brzydal (oczywiście nie dla mnie) BX300 :)

Także Aiwa wydaje się wpisywać w podany przez Ciebie schemat brzmienia, mam tutaj na myśli modele AD-F800, AD-F880, AD-F660. Niestety  ceny 880 i 800 ostatnio poszybowały w górę, z całym szacunkiem są to dość oszczędnie wykonane modele i nie warto dawać za takie (wg mnie oczywiście) więcej jak 250-300zł.

Gdybyś zaakceptował pewne niedostatki w zakresie dynamiki, powinny spodobać się Tobie wyższe modele magnetofonów Pioneera, jak CT-959, CT-979, bo CT-939 niestety kuleje trochę pod względem basu. Te Pioneery, pomijając ich skłonność do uspokajania muzyki grają pod wieloma względami naprawdę wyrafinowanym dźwiękiem, szczególnie jeśli idzie o jakość, naturalność średnich i wysokich tonów oraz przestrzenność. W jazzie i kobiecych wokalach Pioneery poradzą sobie znakomicie.

Jeśli idzie o Onkyo, mógłbym polecić starsze modele, typu TA-2070, TA-2066 (choć możesz nie być do końca usatysfakcjonowony jakością wysokich tonów), bo popularny TA-2570 nie bardzo pasuje do Twoich wymagań.

Co do Sony, intuicja podpowiada,  że 850ES, którego nie słuchałem może zagrać w Twoim guście. Cena nie jest szczególnie atrakcyjna. Tania 690, o której wspominałem naprawdę gra fajnie, szczególnie w odniesieniu do ceny.

Z modeli innych firm spodobać mógłby się Tobie Grundig CT-905 (pewne niedostatki w zakresie przestrzenności) i Denon DR-M44, magnetofony o organicznym, pełnym dźwięku. Z Teac'a mogę zarekomendować starsze decki z serii V700, V800x, V900X.

Nadów, Braunów, Uherów etc. choć to świetne decki nawet nie proponuję z uwagi na wygląd. Harmany są bardzo dobre, ale do 1000zł będzie ciężko nabyć CD-491, CD-401 czy TD-4800.

To kilka moich typów, gdy coś mi się przypomni postaram się dopisać do listy.



« Ostatnia zmiana: 29-03-2020, 19:03 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo