Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
19-07-2016, 21:57
Łojej. Nie męcz Paltona :)...
No wreszcie ktos przyszedl do tego watku wprowadzic weselsza atmosfere.
 A w ogole to widze, ze zaczela sie ostra jazda wpisow od momentu jak palton sie wpisal 15.07.16 08:40, potem lan i ja paltonowi odpowiedzialem piszac - miedzy innymi - ze niektore slyszenie audiofili, to nic innego jak tylko zludzenia, na co Robert - miedzy innymi - ze piszac o zludzeniach obrazam jego i wielu innych kolegow. Musze przyznac, iz nie sadzilem ze okreslenia typu "zludzenie", "autosugestia" moga miec taki wydzwiek, ze nawet ktos moze czuc sie obrazony. Przeciez na codzien w roznych sytuacja czesto tych okreslen uzywamy w stosunku do innych osob i one w stosunku do nas i jeszcze nie slyszalem aby ktos z tego powodu byl urazony, a nawet sie obrazil.

« Ostatnia zmiana: 19-07-2016, 21:59 wysłana przez Lutek »

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
19-07-2016, 22:00
Zniewieściały audiofil, może obrazić się z byle powodu.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 22:42
A w ogole to widze, ze zaczela sie ostra jazda wpisow od momentu jak palton sie wpisal 15.07.16 08:40, potem lan i ja paltonowi odpowiedzialem piszac - miedzy innymi - ze niektore slyszenie audiofili, to nic innego jak tylko zludzenia, na co Robert - miedzy innymi - ze piszac o zludzeniach obrazam jego i wielu innych kolegow. Musze przyznac, iz nie sadzilem ze okreslenia typu "zludzenie", "autosugestia" moga miec taki wydzwiek, ze nawet ktos moze czuc sie obrazony. Przeciez na codzien w roznych sytuacja czesto tych okreslen uzywamy w stosunku do innych osob i one w stosunku do nas i jeszcze nie slyszalem aby ktos z tego powodu byl urazony, a nawet sie obrazil.

Opisuję od lat dźwięk różnych elementów audio. Jeśli ktoś mówi o mnie, że mam "złudzenia", to sugeruje, że wymyślam na poczekaniu to co piszę. Gdybym nie był absolutnie pewien tego co słyszę, nie pisałbym testów.

Gdyby takie osoby jak Lutek chwilę się zastanowiły zamiast nawracać o ABX, to może zauważyłyby, że jakieś kilka milionów osób na świecie mówi na VDH - muł bagienny, a na Nordosta - żyletka. Oczywiście czytałem opinie osób związanych z ABX, że taki opis zapoczątkował jakiś guru a reszta po nim powtarza. Co mogą innego wymyślić, żeby bronić swoich tez? Lepiej zrobić z audiofilii wariatów, pisać o autosugestii, niż zacząć słuchać. Często też są powtarzane slogany o tym, że audiofil słucha dolarami. Bzdura totalna. Oczywiście, firmy specjalnie tak pozycjonują produkty, żeby wywindować cenę i najlepszy produkt sprzedać drogo. Jednak mając dostęp do wielu kabli/urządzeń itd. wielokrotnie krytykowałem drogie rzeczy. Całkiem niedawno słuchałem Accu P 7100, wcześniej kilka innych urządzeń tej marki (dac-a, pre, CD) i stwierdzam, że to nie jest żaden Hi-End, to zwykłe Hi-Fi w ładnej obudowie.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 22:49

Co Tobie da obejrzenie samego glosnika skoro niemal nigdy w kolumnach go tak nie sluchasz ?
Nie rozumiem co miales na mysli, rozwin prosze.
Z chujowego przetwornika nic nie zrobisz. Widząc takowy w kolumnach, możesz ich nie podłączać, szkoda czasu.

Masz też głośniki o identycznej budowie, gdzie w jednym masz miedź, a drugim nie. Lub, w jednym masz miękką i ciężką membranę a w drugim sztywną i lekką. Sprawdź zniekształcenia i będziesz wszystko wiedział.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
19-07-2016, 22:50
No OK Palton. A co zrobić w sytuacji kiedy pół życia się człowiek sprzętu nasłuchał i doszedł do wniosku, że większość audiofili to pierdoły i wariaci?

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
19-07-2016, 22:50
Opisuję od lat dźwięk różnych elementów audio. Jeśli ktoś mówi o mnie, że mam "złudzenia", to sugeruje, że wymyślam na poczekaniu to co piszę.


Jeśli nie odróżniasz złudzeń od wymysłów, to powinieneś dać sobie spokój z pisaniem.

Odszedł 13.10.2016r.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 22:55
Palton myśli, że jak się wrzuci do zupy same dobre składniki to cała zupa wyjdzie dobra. Dobry kucharz też nie jest potrzebny.
Na podobnej zasadzie z dobrej pizzy należy odrzucić sery pleśniowe (bo zepsute) a z dobrej kolacji trzeba wywalić wino bo to przecież sfermentowane owoce.

Palton myśli, że z chujowych składników nie warto gotować. Palton myśli też, że jeśli ktoś ugotował zupę z chujowych składników, to nie będzie jej próbował. Palton mówił też o tym, że zupa ugotowana w taki sam sposób będzie lepsza, jeśli będzie miała mniej zniekształceń, czy jakoś tak.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 22:56


Jeśli nie odróżniasz złudzeń od wymysłów, to powinieneś dać sobie spokój z pisaniem.
Magus, bez erystyki plissssssss

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 22:57
No OK Palton. A co zrobić w sytuacji kiedy pół życia się człowiek sprzętu nasłuchał i doszedł do wniosku, że większość audiofili to pierdoły i wariaci?
To będzie miał rację ;)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
19-07-2016, 22:58
Palton myśli, że jak się wrzuci do zupy same dobre składniki to cała zupa wyjdzie dobra. Dobry kucharz też nie jest potrzebny.
Na podobnej zasadzie z dobrej pizzy należy odrzucić sery pleśniowe (bo zepsute) a z dobrej kolacji trzeba wywalić wino bo to przecież sfermentowane owoce.

Palton myśli, że z chujowych składników nie warto gotować. Palton myśli też, że jeśli ktoś ugotował zupę z chujowych składników, to nie będzie jej próbował. Palton mówił też o tym, że zupa ugotowana w taki sam sposób będzie lepsza, jeśli będzie miała mniej zniekształceń, czy jakoś tak.

Konkluzja. Palton nie jada dobrych zup.

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
19-07-2016, 23:08


Jeśli nie odróżniasz złudzeń od wymysłów, to powinieneś dać sobie spokój z pisaniem.
Magus, bez erystyki plissssssss

Erystyka? :-)

Łudzić się to dać się oszukać. Wymyślać to oszukiwać.

Dla ciebie różnica pomiędzy okraść a zostać okradzionym to też erystyka?

Z takim podejściem będziesz całe życie tłumaczył się, że "nie to miałeś na myślii", jak wcześniej lanasterowi

Odszedł 13.10.2016r.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 23:10

Konkluzja. Palton nie jada dobrych zup.
Nie.
Konkluzja- palton nie jada zup.
PS. Flaki to nie zupa, tylko rzadki gulasz?
PS 2. Wyciąg z trupa kury zwany potocznie rosołem, to nie zupa?

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
19-07-2016, 23:18

Konkluzja. Palton nie jada dobrych zup.
Nie.
Konkluzja- palton nie jada zup.

Jeżeli Palton w ogóle nie jada zup to nie jada też dobrych czyli moja konkluzja jest na "tak".

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 23:22

Erystyka? :-)

Łudzić się to dać się oszukać. Wymyślać to oszukiwać.

Dla ciebie różnica pomiędzy okraść a zostać okradzionym to też erystyka?

Z takim podejściem będziesz całe życie tłumaczył się, że "nie to miałeś na myślii", jak wcześniej lanasterowi

Lutek napisał:
Cytuj
Ci co twierdza, ze slysza roznice w brzmieniu systemu po zmianie kabli na inne, to nic innego jak tylko ich zludzenia. Jesli faktycznie byliby pewni slyszenia, to bez obawy by te umiejetnosc udowodnili. Mowic, ze sie slyszy, a udowodnic - co jest bardzo proste - aby byc wiarygodnym, to dwie rozne sprawy i mysle, ze Ty Robercie doskonale zdajesz sobie z tego sprawe.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2016, 23:27
Jeżeli Palton w ogóle nie jada zup to nie jada też dobrych czyli moja konkluzja jest na "tak".

Niestety jadam, ale przeważnie z dużą niechęcią... choć są wyjątki wymienione w PS.