Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

lancaster

  • Gość
17-07-2016, 15:54
pociesz go ze jest w wiekszosci :-) zaslonic metki i ceny to jak dzieci we mgle na autostradzie.

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
17-07-2016, 15:59
Ależ on z tego powodu wcale nie ubolewa.
No i ile jeszcze kultowego sprzętu przed nim do przewalenia.
Dla mnie w tym wszystkim niepojęty jest brak wniosków końcowych.
Brak jakiegokolwiek punktu zaczepienia,jakiegoś kierunku poszukiwań.
Ogólnie wszystko brzmi wg niego jakoś tak fajniutowato...
A konkretów zero!
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 16:07 wysłana przez almagra »

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:30
ale zgredzisz tetejro, to sa mikrozmiany ale sa. Jak zbierzesz takie "drobiazgi"w calosc
No to w którą strone musi być drut przeciagany i ile razy w jakim kierunku zeby sie mikrozmiany zebrały w wieksza całośc? :-)

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:34
Jak ja po raz pierwszy stwierdziłem nausznie kierunkowość cewki zwrotnicowej to zbaraniałem ponieważ zachwiały się podstawy mojej wiedzy elektronicznej.Po prostu za bardzo upraszczamy pewne rzeczy.
To akurat nie jest woo-doo,to jest jakieś zjawisko fizyczne,małe,ale na tyle duże,że zmysł słuchu je percepuje.
Ot i wszystko.
I stwierdziełs że to jest kierunkowosć drutów na pewno :-)

Znałem takie profesora z politechniki od badania układów hydraulicznych. co stworzył cała teorię jak mu jedno badanie zaczęło dziwnie wychodzić. Pewnie już na nobla z fizyki liczył, ale okazało sie że tylko uszczelka w instalacji badawczej puściła :-)

Wiec jak to jest z tą cewką i kierunkowościa drutu od jego ciagniecia??? Jakąś ładną teorię poprosze bo sie troche nudno robi.

lancaster

  • Gość
17-07-2016, 16:34
a dlaczego mialby ubolewac, almagr ? Ma talent do zarabiania pieniedzy nie ma do audio a chce sie pobawic.
Czescia zabawy jest zabawa w experta, widocznie byl uciskany w przedszkolu :-)

to sie dzieje w kazdej dziedzinie, doslownie w kazdej. Żeby zrobic cos na top lvl nie wystarcza pieniądze.
Nie przeszkadzają ale nie o nie chodzi.
Mam nadzieje ze wiesz co mam na mysli.
A Twoj znjomy udaje ze nie wie i cala różnica :-)

lancaster

  • Gość
17-07-2016, 16:39
tetejro, przeciez to do cholery tez mozesz sprawdzic :-)))
almagra pisal ze nie wie dlaczego ak sie dzieje.

wex poobracaj cewke posluchaj i napisz nawet ze dupa, nie ma roznicy tylko sprawdx. Szybciej to zrobisz niz posta z kolejną szyderą wklepiesz :-)

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
17-07-2016, 16:40
Tetejro.Wykluczyłem wpływ pola magnetycznego Ziemi,wpływ indukcji z innymi cewkami i kablami,wpływ tego czy koniec jest przy karkasie,czy na obwodzie i nic oprócz kierunku drutu uzyskanego w fabryce raczej być nie może.
Mało tego! Zjawisko wystąpiło również w cewce bezindukcyjnej i działa poprawiająco na brzmienie.Zmostkowanie takiej ceweczki pogarsza brzmienie,a włączenie w przeciwną stronę jeszcze bardziej pogarsza.Ot zagwozdka.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 16:43 wysłana przez almagra »

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:43
Najbardziej inspirujęce to jest to "wykluczyłem wpływ". Ale jeszcze duzo wpływów zostało.
Co na przykłoad z układami gwiazd??? Przeciez oddziaływują niewątpliwie. Że o plamach na Słońcu nie wspomnę w jedenastoletnich cyklach.
Udałeś sie także do fabryki drutów żeby sprawdzic w którym kierunku ciagną?

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
17-07-2016, 16:44
Rozkręć kolumnę,zlutuj sprzężone przełączniki w krzyżyk,podłącz,poprzełączaj i daj znać.

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:45
tetejro, przeciez to do cholery tez mozesz sprawdzic :-)))
almagra pisal ze nie wie dlaczego ak sie dzieje.

wex poobracaj cewke posluchaj i napisz nawet ze dupa, nie ma roznicy tylko sprawdx. Szybciej to zrobisz niz posta z kolejną szyderą wklepiesz :-)
A myslisz ze nie obracałem???

W ..uj sie naobracałem cewek i głosników. Raz była słyszalna zmiana ale się okazało że fazę na obudowę puściłem więc sie to nie liczy :-) Ze dwa razy sam byłem na fazie to też była zmiana ale też na gorsze :-)

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:47
Rozkręć kolumnę,zlutuj sprzężone przełączniki w krzyżyk,podłącz,poprzełączaj i daj znać.

ty tak na powaznie oczywiście? To tym wykluczyłeś zjawiska ezoteryczne i wpływ pola magnetycznego Ziemi???

I wyszło ze to kierunkowosc drutu musi być :-)

Jak rosyjski uczony którzy trenowanej pchle wyrwał nogi i ogłuchła, bo przestała skakać na komendę.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 16:54 wysłana przez tetejro »

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
17-07-2016, 16:48
Tetejro,co Ty chcesz mi (nam) przekazać?
Że to co ja robię Twoim zdaniem nie ma sensu,czy jak?
A co mnie to obchodzi?
P.S.Wpływ pola magnetycznego Ziemi zbadasz obracając cewkę względem kierunku NS.
Wpływ pola magnetycznego zbliżaniem neodymu na nie mniej jak kilka centymetrów,tak aby nie zmieniła się indukcyjność cewki bezrdzeniowej.
Zwijając drut w cewkę bifilarną,czyli w tę i nazad,uzyskujemy de facto bezindukcyjny rezystor.On ma też silnie zaznaczony wpływ kierunku na brzmienie.Ergo,to kierunek drutu wpływa na tę właściwość.Nic innego.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 16:56 wysłana przez almagra »

tetejro

  • 2745 / 2977
  • Ekspert
17-07-2016, 16:53
Tylko to ze fantazjujesz bez sensu.
W temacie, który jest o tym jak ewidentnie wykazano wielokrotnie że tacy guślarze audiofilscy bredzą bez sensu.
A to jest już po prostu zabawne.

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
17-07-2016, 16:58
Najbardziej inspirujęce to jest to "wykluczyłem wpływ". Ale jeszcze duzo wpływów zostało


tetejro jak zwykle w bojowym nastroju

samozwańczy forumowy pogromca mitów
gdyby nie on, to zapanowalby tu istny ciemnogród

p.s. gdybyś nie szukał na siłę powodu do nawalanki, to byś zauważył, że to tylko teza, tetejro
i że kluczowy jest fakt, że występują różnice, których być nie powinno

tylko jakie to ma dla ciebie znaczenie? ważne że możesz się ponabijać - nie musi być z sensem

Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
17-07-2016, 17:01
Oczywiście,że większość tego typu teoryj ,to ewidentne banialuki i do niedawna sam bym się z tego uśmiał.
Ale akurat w tym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistym zjawiskiem popartym doświadczeniami,co prawda odsłuchowymi,ale powtarzalnymi.
Zresztą,co mnie obchodzi,co tam sobie kto myśli.
Ja na tym nie zarabiam,o zachwyty też mi nie chodzi.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 17:05 wysłana przez almagra »