Audiohobby.pl

Pioneer SE-Master1

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
05-02-2020, 21:15
It is therefore highly advisable not to rely on the first (sound) impression and to form a judgement too quickly but instead to listen to the headphones over a longer period of time.

A to jest znakomita porada do ktorej pan Savov, gdyby chcial bys traktowany powaznie, powinien sie zastosowac, gdyby mial czas i checi na takie rzetelne podejscie do testow ;')

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
05-02-2020, 21:19
Roland, jaki tam z Ciebie psycholog ;'))
U nas na osiedlu pod sklepem siedzi zawsze taki facet, który mieszka w bloku u mnie pod 6. Jest tak odrealnionym alkoholikiem iż wydaje mu się że pracował w Holandii. Razem ze swoimi kolegami siedzą tam katując gorzałkę na ławce i ten facet pyta się tych swoich kolegów meneli czy załatwić im robotę w Holandii i jaką chcą stawkę, bo on może wszystko. Żona daje mu wciąż na picie bo podejrzewam chce żeby już się wykończył, a ona wtedy będzie mogła pójść do gacha. Córka wyniosła się do chłopaka zaraz po skończeniu 18 roku życia. Tak to już jest. Niektórzy załatwiają fikcyjne roboty w Holandii, inni się podszywają na forach.
Alucard chyba wysuplal za Pionki 1/3 tej magicznej kwoty
1/3 tak, dokładnie :) 1/3 oficjalnej najniższej ceny w Polsce :) Nie opłaca się sprzedawać nawet jakby pojawiło się niedługo coś lepszego i chciałbym to kupić, chociaż wątpię. Przynajmniej na tę chwilę nie widze kandydatów na jakieś położenie ich na łopatki w czymkolwiek. Na pewnie nie elektrostaty, szczególnie do mojej muzyki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
05-02-2020, 21:22
One od poczatku graly dzwiekiem plastycznym i nieagresywnym, tu nie trzeba sie bylo do niczego przyzwyczajac
Miałem tak samo. Z pudełka wyskoczyły i było okej. Z tym że to nie była świeżynka ale "adaptowałem się" chyba jakieś paręnaście minut. Pomimo tego wstrzymałem się trochę z napisaniem czegoś o nich żeby nie dostać po uszach od kolegów tutaj ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Tytus1988

  • 148 / 1711
  • Aktywny użytkownik
05-02-2020, 21:23
It is therefore highly advisable not to rely on the first (sound) impression and to form a judgement too quickly but instead to listen to the headphones over a longer period of time.

A to jest znakomita porada do ktorej pan Savov, gdyby chcial bys traktowany powaznie, powinien sie zastosowac, gdyby mial czas i checi na takie rzetelne podejscie do testow ;')

To istotna sprawa, choć niektóre egzemplarze mogą potrzebować więcej czasu niż inne grające już dobrze "wprost z pudełka", aby przetwornik uzyskał odpowiednią sprawność.

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 00:02
One od poczatku graly dzwiekiem plastycznym i nieagresywnym, tu nie trzeba sie bylo do niczego przyzwyczajac, z czasem jednak pewne aspekty jeszcze sie poprawily.

O wygrzewaniu wspominam glownie w kontekscie ukladania sie padow. Nie powiesz mi chyba, ze nie ma to znaczenia, co wiecej, Beyerdynamic pisze jasno o braku zmian pomiarowych, aby jednak wykazac brak takowych zmian w pomiarach, nalezaloby je zrobic dwukrotnie, a zdaje sie nic takiego nie mialo miejsca, wiec Twoj wpis jest w sumie nie na temat ;")

Odnoszę wrażenie, że nie pojąłeś, o co chodzi z cytatem z Beyera. Brak zmian pomiarowych = brak jakichkolwiek realnych zmian ergo zmiany są na poziomie percepcji słuchacza, inaczej mówiąc: mózg się wygrzał pod dane słuchawki, wsio, a słuchawki mają na to wy..ne, cały czas grają beznamiętnie tak samo.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2020, 00:32 wysłana przez Firestarter »

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
06-02-2020, 00:21
To pomysl przez chwile, wezmy to na logike jesli tak latwiej. Aby mowic o zmianach pomiarowych lub ich braku potrzebujesz co najmniej DWOCH pomiarow wedle beyerdynamika, a tutaj w innerfidelity nikt czegos takiego nie robil. Proste :)

Firestarter

  • Gość
06-02-2020, 00:29
Co to znaczy, dwóch pomiarów?

Wygrzewanie to fakt pomiarowy, udowodnił to Tyll Herstens z Innerfidelity w teście ABX na przykładzie AKG Q701:

Tytus1988

  • 148 / 1711
  • Aktywny użytkownik
06-02-2020, 00:54
Pomiar, pomiarem, ale jeśli zmiana jest słyszalna, pozytywna w stosunku do tego, jak było na początku, nawet po kilkudniowej przerwie ze słuchaniem muzyki na danym egzemplarzu... nie widzę przeszkód, aby zaufać swojemu doświadczeniu.

Przyjemność czerpana z muzyki jest dla mnie najważniejsza, a jeśli po czasie następuje nasilenie pożądanych przeze mnie cech przekazu, niekoniecznie widocznych na pomiarach, to wolę zaufać empirii i zmysłom niż wierzyć w niezawodność i dokładność danego sprzętu pomiarowego, rzetelność procedury pomiarowej oraz osób ją przeprowadzającej/przeprowadzających... Z własnej strony radzę też przeczytać podpunkt dotyczący ograniczeń danego badania i powściągliwości osób przeprowadzających ten eksperyment w wydawaniu kategorycznych osądów:

https://www.rtings.com/headphones/learn/break-in

Our test was limited by the number of headphones tested, the type of headphones tested, the length of the test, and the type of tests performed to determine the results. Also, the conditions in which the test was performed were not ideally controlled in terms of temperature and noise.

Therefore, it is possible that there are headphones in the market that would require break-in but were not included in our test. It also possible that increasing the length of test by a few hundreds of hours, or testing headphones of others types (with electrostatic or hybrid drivers) would show evidence of burn-in. Additionally, we only compared the headphones in terms of frequency, phase, and harmonic distortion response. Other metrics such as inter-modulation distortion or non-coherent distortion may be able to show a pattern of change that could be considered as evidence for headphones break-in.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
06-02-2020, 01:31
Co do piku Pioneerów, to sam w sobie mnie nie martwi, jako użytkownika słuchawek Grado :). Adaptacja Czyni Cuda - mózg dużo wyrównuje po kilku minutach odsłuchu. Ale nie podoba mi się różnica aż jakichś 7dB między kanałami na tych 6kHz. Bo sugeruje to, że różnice między egzemplarzami są duże. Może ten recenzent z The Verge trafił na taki egzemplarz z dużym pikiem, a @pastwa czy @Alucard na takie z mniejszym?

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
06-02-2020, 08:32
Też tak myślałem, ale w necie jest kilka pomiarów i pokrywają się mniej więcej.

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
06-02-2020, 08:46
W Pioneerach ta góra i tak jest przykryta basem.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
06-02-2020, 09:10
Podsumuje najkrocej jak sie da, najbardziej beda sie martwic ci co nie dysponuja tymi skuchawkami, po wejsciu w ich posiadanie te dylematy znikaja:)

Tytus1988

  • 148 / 1711
  • Aktywny użytkownik
06-02-2020, 11:16
Podsumuje najkrocej jak sie da, najbardziej beda sie martwic ci co nie dysponuja tymi skuchawkami, po wejsciu w ich posiadanie te dylematy znikaja:)

To prawda. Jednak jeśli dla nich ceną zaporową jest 1000 zł i więcej, to raczej do tego nie dojdzie ;) Pozostanie natomiast możliwość ich krytyki, aby sobie jakoś zrekompensować brak możliwości ich nabycia, a ich posiadaczom (nie producentowi) sprawić przykrość ;)

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
06-02-2020, 11:49
Akurat czyjes problemy i dylematy sluchawkowe nie sa moimi problemami, wiec nie czuje sie zraniony ;D

Najbardziej to mnie martwi brak czasu i setki plyt do przesluchania, a z dobrymi sluchawkami/systemem jest jeszcze ten problem ze ciezko sie zmusic aby go wylaczyc wieczorem i pojsc spac i taki czlek chodzi, notorycznie niewyspany ;'))

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
06-02-2020, 11:53
Co to znaczy, dwóch pomiarów?

Wygrzewanie to fakt pomiarowy, udowodnił to Tyll Herstens z Innerfidelity w teście ABX na przykładzie AKG Q701:
Od kiedy to subiektywny test ABX jest pomiarem? Chyba, że przed oczami Tyllowi pojawiały się podczas słuchania jakieś wykresy i cyferki :)