Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

stereomod

  • 33 / 3799
  • Użytkownik
03-04-2016, 13:37
Jak miałbym je to mógłbym podróżować w czasie i cofać się do 1960r. staxowym De Loreanem

LOL, że tak powiem: zrobiłeś mi niedzielę. 

stereomod

  • 33 / 3799
  • Użytkownik
03-04-2016, 16:07
Dzięki za słowa dopingujące . Szczerze myślałem że mnie zbanujecie więc teraz mogę jechać po bandzie.
Jeśli chodzi o pytanie Stefana o kable to interkonektem jest Cardas 300b micro a głośnikowe to 2,5mm kable z czystej miedzi nie pamiętam nazwy bo kupowane bardzo dawno temu . Myślę że  na tym etapie nie ma to znaczenia , jak dojdę do punktu w którym znajduje się Przemek to dostroję zestaw kablemi . Ten Cardas jest droższy niż recenzowane przeze mnie klocki więc sami wicie , rozumicie...   

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
03-04-2016, 19:05
Przemku, Marcinie, to duża radość czytać Wasze wpisy. Ciekaw jestem bardzo tego pre Manley' a, też tego, jak zgrywa się z Accu. To z pewnością wypadkowa lampy i tranzystora, a więc czar lampy plus siła i czystość tranzy. Może kiedyś wybiorę się do Irlandii, a wtedy zrobię Ci najazd. ;) Gdybyś do Lectora dodał jeszcze nowoczesne źródło typu serwer plus DAC... Cortazar twierdzi, że da się jeszcze znacznie więcej wyciągnąć. A jeszcze jego najnowszego źródła nie poznałem. Sam jednak, obok cedeka Accu, mam laptopa plus budżetowy PS Audio i stale dziwię się, jak to niesamowicie potrafi grać.
Marcinie, przed Tobą wiele nowych doznań i ciesz się, że nie jesteś jeszcze na przystanku końcowym. Ale to nie musi być koniec i brak narkotyku gonienia króliczka. Bo potem można w 100% zająć się muzyką pure, a to jest ocean do zgłębiania. Są niesamowite nagrania w każdym genre i przybywa ich, które można słuchać stale od początku.
Co do normalnego BIAS: Teoretycznie to żaden problem, nawet płytkę mam, a gniazdo jest do dostania. Ale w TS-S wnętrze jest już tak zapakowane, że nie ma jak tą płytkę umieścić bez skutków ujemnych. Poza tym: Dawne staxy z normal BIAS nie były na tyle odlotowe, żeby nie spróbować nabyć jakiegoś SRD, np. SRD-7 nB lub SRD-6. W Accu A-47 masz z tyłu drugi rząd terminali, tam możesz taki starszy SRD podpiąć. Wtedy jednak bardzo ostrożnie z mocą.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
03-04-2016, 19:19
Przemku, Marcinie, to duża radość czytać Wasze wpisy. Ciekaw jestem bardzo tego pre Manley' a, też tego, jak zgrywa się z Accu. To z pewnością wypadkowa lampy i tranzystora, a więc czar lampy plus siła i czystość tranzy. Może kiedyś wybiorę się do Irlandii, a wtedy zrobię Ci najazd. ;) Gdybyś do Lectora dodał jeszcze nowoczesne źródło typu serwer plus DAC... Cortazar twierdzi, że da się jeszcze znacznie więcej wyciągnąć. A jeszcze jego najnowszego źródła nie poznałem. Sam jednak, obok cedeka Accu, mam laptopa plus budżetowy PS Audio i stale dziwię się, jak to niesamowicie potrafi grać.
Marcinie, przed Tobą wiele nowych doznań i ciesz się, że nie jesteś jeszcze na przystanku końcowym. Ale to nie musi być koniec i brak narkotyku gonienia króliczka. Bo potem można w 100% zająć się muzyką pure, a to jest ocean do zgłębiania. Są niesamowite nagrania w każdym genre i przybywa ich, które można słuchać stale od początku.
Co do normalnego BIAS: Teoretycznie to żaden problem, nawet płytkę mam, a gniazdo jest do dostania. Ale w TS-S wnętrze jest już tak zapakowane, że nie ma jak tą płytkę umieścić bez skutków ujemnych. Poza tym: Dawne staxy z normal BIAS nie były na tyle odlotowe, żeby nie spróbować nabyć jakiegoś SRD, np. SRD-7 nB lub SRD-6. W Accu A-47 masz z tyłu drugi rząd terminali, tam możesz taki starszy SRD podpiąć. Wtedy jednak bardzo ostrożnie z mocą.

Drzwi i lodówka ( oczywiście żeby do niej wkładać nie wyjmować ;-) ) dla każdego audiohobbysty otwarte.
Przy zwiedzaniu Irlandii można zawitać,mieszkam w naładniejszej części kraju.

Jakoś nie przemawiaja do mnie te nowoczesne źródła.Na pewno graja z klasa ale już prędzej bym jakiś gramiak do systemu właczył niż komouter czy temu podobne.

 "W Accu A-47 masz z tyłu drugi rząd terminali, tam możesz taki starszy SRD podpiąć. Wtedy jednak bardzo ostrożnie z mocą."
No jasne ,że mam.Jesteś geniuszem Stefanie :-)

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
03-04-2016, 19:40
...
 "W Accu A-47 masz z tyłu drugi rząd terminali, tam możesz taki starszy SRD podpiąć. Wtedy jednak bardzo ostrożnie z mocą."
No jasne ,że mam.Jesteś geniuszem Stefanie :-)
Nabijasz się Przemku, ale odpuszczam. Za to, bo Ty znasz już wszystko, ale tak dla kolegów - piękne zdjęcia Twojego Accu tutaj:
http://www.audioaficionado.org/accuphase/32537-47.html

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
03-04-2016, 20:18
...
 "W Accu A-47 masz z tyłu drugi rząd terminali, tam możesz taki starszy SRD podpiąć. Wtedy jednak bardzo ostrożnie z mocą."
No jasne ,że mam.Jesteś geniuszem Stefanie :-)
Nabijasz się Przemku, ale odpuszczam. Za to, bo Ty znasz już wszystko, ale tak dla kolegów - piękne zdjęcia Twojego Accu tutaj:
http://www.audioaficionado.org/accuphase/32537-47.html

Wcale się nie nabijam Stafen.Zawsze służysz dobra i madra rada i to doceniam nie tylko ja.
Po prostu jak przeczytałem Twój wpis to się roześmiałem bo nie wpadłem na najprostrze rozwiazanie czyli takie jakie sugerujesz.Podłaczenie SRD do drugiego setu gniazd głośnikowych.
Proste jest genialne

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
04-04-2016, 10:27
Dziękuję Przemku za "kwiatki", ale po prawdzie nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek krytyce. Czasem, może częściej, piszę rzeczy znane lub wręcz oczywiste. Liczę się z tym, że ci co to wiedzą, nie traktują tego jako "prawdy absolutnej", tylko po prostu jako informację dla mniej zaawansowanych (tacy tu też czytają), a więc zaawansowanych to nie dotyczy. A poza tym mogę się mylić albo możecie mieć inne zdanie - to śmiało tu z tym. Poza tym też chętnie się od Was wszystkich uczę. Nigdy bym wcześniej np. nie pomyślał, żeby ożenić Manley' a z Accuphase.

Cortazar

  • 50 / 3415
  • Użytkownik
04-04-2016, 21:40
Witam po dluzszej przerwie. Po trochu spowodowanej choroba, a po trochu moim powatpiewaniem w slusznosc nowego zakupu :-).
Jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. Bedac bardzo zadowolony z zestawienia Dcs vivaldi + ayon crossfire postanowilem zakupic upsampler vivaldi. Zamysl byl taki zeby upsampler dzialal rowniez jako streamer (wg. instrukcji mozna podlaczyc NAS przez router bezposrednio do upsamplera i calosc obslugiwac za pomoca ipada - idealnie dla takiego lenia jak ja) Niestety do tej pory nie udalo mi sie tak calosci skonfigurowac zeby upsampler "widzial" moj NAS. Moze jest wsrod nas jakis informatyk co mi nieboze pomoze ;-). Niejako zastepczo zaladowalem troche muzy na stick USB i wcisnalem go w odpowiednia dziurke z tylu upsamplera. No i gralo, nawet niezle nie powiem, tyle ze .... slabiej niz goly DAC. Ze vivaldi straszna ksiezniczka jezeli chodzi o kable wiedzialem z opisow innych uzytkownikow na  forach. Oj bedzie bolalo. Moj portfel schowal sie zaraz skowyczac w kacie ;-). No coz z kablami to troszku potrwa, dobre tez troche kosztuja, bede powoli kupowal. Juz sie prawie z tym pogodzilem ze moje zrodelko za 30 kilka kilo euro nie gra za dobrze az mi przyszlo do glowy (po pifku) ze moze to sprawa w jaki sposob "podaje" pliki vivaldiemu. Poczytam, podlaczyl - znow laptoka przez kabel USB do upsamplera i veni vidi audici! Gra i buczy. Cala energia ukryta w nagraniach, detal, przestrzen  no i co najwazniejsze przyjemnosc sluchania powrocily. Nie robilem porwnania dac z dac + upsamplerpoki co. Z pamieci mam wrazenie, ze dzwiek jest jeszcze troche bardzie plynny, (wiemze to dziwny przymiotnik dla dzwieku ale cos innego nie przychodzi mi do glowy), prawdziwszy, niesamowicie energetyczny i detaliczny. Wszystkie pliki poza DSD sa upsamplowane do DXD. Poprawa dzwieku moim zdaniem niewspolmierna do wydatku, ale przy tych calych minusowych procentach na koncie mi wydatku nie zal ;-).
Jezeli ktos szuka bezkompromisowego zestawu sluchawkegopodaje przepis: DAC vivaldi, ayon crossfire 3, LST HBZ, stax sr009 i pozamiatane!
pozdrawiam
Pawel
P.s. a z Orfim gra nawet jeszcze lepiej!

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
05-04-2016, 20:20
Cortazar, zdjęcie jest odlotowe - LST w takim towarzystwie, aż mi dech zapiera. To premiera światowa, taki zestaw, chowam się pod stół. Gratulacje!
Piszesz o kłopotach z połączeniem. Może nie próbowałeś bezpośrednio - NAS do Upsamplera (network kablem) i dalej na DAC. Masz przecież piloty do tych zabawek, więc po co przez router? Ja w połączeniu z routerem upatrzam jakąś problemę ;). Poza tym upsampler jako streamer? Główną jego funkcją jest przecież zamiana otrzymywanych od transportu/NASa plików na coś lepszego. Chociaż jak pcm zamienić w dsd - to nie wiem i nie sądzę, że to ten klocek potrafi. Na poziomie software znamy przykłady upsampler, ale taki dcs to z pewnością zamienia jeszcze żelastwo w złoto. OK, zazdrość mnie wzięła, lol. Tak mi chodzi po głowie, że w tym wszystkim można przedobrzyć. Więc preferowałbym bardziej proste połączenia (co nie znaczy jakościowo gorsze). Czy w tym innym układzie laptop odgrywa rolę streamera poprzez software? U mnie pogrywa foobar2000, Ty chyba masz JRiver czy co innego?

stereomod

  • 33 / 3799
  • Użytkownik
05-04-2016, 22:26
Ten wątek powinien zmienić tytuł na najtańsze oraz bezkompromisowe wzmacniacze do adapterów elektrostatycznych.  Właśnie miałem zamieścić recenzje ale przeczytałem wpis Cortazara i muszę chwilę ochłonąć i wytrzeć ośliniony ekran . Stefan to może być dumny bo jego dzieło daje radość każdemu, biednemu i bogatemu nie tak jak nasi politycy . Stefan na prezydenta , Europa potrzebuje takich adapterów.

Cortazar

  • 50 / 3415
  • Użytkownik
06-04-2016, 20:03
Witaj Stefan!
router jest wg. instrukcji niezbedny do takiego polaczenia. Poza tym chce calosc ibslugiwac ipad-em wiec bez wifi (czyli routera) sie nie obedzie. Zastanawiam sie powaznie nad zakupem ariesa auralica. Bardzo dobry streamer, swietny app i ciagle ulepszenia, a i cena do zaakceptowania.
Moja droga elektrostatowa dobiegla do celu! Chociaz...
Potrzebuje zamknietych sluchawek (elektrostat.) Moze mi sie uda zobyc staxy 4070, albo poczekam i zobacze co wypusci na rynek mrspeakers. Po sukcesie sluchawek ether i ether C (zaknietych) pokazali na CanJam nowe sluchawki ether electrostatic. Narazie otwarte, prototyp, ale licze na to ze gdyby sluchawki to odniosly sukces to i wypuszcza zamkniete.
Czyli nowy gracz na rynku eletrostatow. Zaczyna sie robic ciekawie!!

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
06-04-2016, 20:07
Marcin, ty mi nie zmieniaj tematu wątku... ;) A hołd przyjmuję jedynie... pruski, hehe. Dzięki za miłe słowa. Ale czekamy na Twoją następną reckę - to przecież piękne odkrywanie nieznanego potencjału elektrostatów, a ten jest o wiele większy jak to, co dostajemy z garstką specjalnych dedykowanych do nich wzmacniaczy. Kiedyś zbiorę razem wszystkie info o wzmocnieniach i opiniach do nich, będzie bogata dokumentacja.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
06-04-2016, 20:16
Witaj Cortazar! Może Twój router musi być inaczej skonfigurowany. Nie wiem, jak wpadnę to zobaczymy, jeśli jeszcze będziesz z tym walczył. Streamer, ten akurat -wg ludzi b. dobry; wtedy upsampler przejmie jedynie funkcję do której jest generalnie zaplanowany. Może poszukać ludzi, którzy w tym temacie są dalej i drogę przerobili? Daj tu znać, jak coś zmienisz na lepsze. Z takimi 4070 mając 009 i Orfiego w swoim układzie.... hmm, chyba długo nie wytrzymasz. Trochę mało obecnie na wtórnym.

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
06-04-2016, 20:26
Cortazar - Adoptuj mnie, albo chociaż zatrudnij na asystenta :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
06-04-2016, 21:23
Cortazar - Adoptuj mnie, albo chociaż zatrudnij na asystenta :)

:-)
Fatso ,koś musi odkurzać ten sprzęt :-)