Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
02-02-2015, 00:04
Drodzy Koledzy, powiało grozą.
Jak przeczyta, to co piszecie o SR-007MK1 i SR-009, ktoś kto ich nigdy nie słuchał, to...
  może dojść do wniosku, że słuchanie na obu egzemplarzach to jakieś niezwykłe poświecenie.
Mające więcej wspólnego z masochizmem, niż ze słuchaniem muzyki.
W skrajnym przypadku może pomyśleć, że w ogóle nie da się na nich słuchać. :)
A o jakiejkolwiek radości, czy przyjemności, nie ma nawet co myśleć.
To już posiadacze CAL-i bardziej są zadowoleni ze swego sprzętu.
;-)

Karolinko nie popadaj w skrajności.
:-)
Opisy tyczą kontrastów między  mkI i 009. Obydwa modele dobre a jeden pretenduje dom miana bardzo dobrego. Ot tyle...

Bezbłędnie, zresztą jak zawsze, odczytane Janinko.
O to mi właśnie chodziło, by nie popadać w skrajności, przy opisywaniu tych "kontrastów".
;-)
« Ostatnia zmiana: 02-02-2015, 00:16 wysłana przez Karol »

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
05-02-2015, 20:55
Dzisiaj poskładałem Eurydykę na nowo i na nowych lampach. Józef-Maryjan - mogę przyznać, że do tej pory nic nie słyszałem. Na prawdę. Lampy sterujące Fivre, lampy mocy Mullard. Takich kotłów to ja w życiu nie słyszałem. Pocieranie smyczkiem o struny wiolonczeli aż ciarki na skórze powoduje.

W stosunku do GE Fivre dają lepsze zejście bardziej sprężysty bas. Mullardy poprawiają holografię. Znacznie. Poki co zbieram szczękę z ziemi. A naprawdę myślałem, że ten zestaw już mnie nie zdziwi.
Kurcze, ale na GE lepsza holografia. Holografia z innej bajki, innej kategorii :) HOLO-wait-for-it-Grafia!!


Także, dzisiaj SR-009 wyszły na prowadzenie :)
« Ostatnia zmiana: 05-02-2015, 21:03 wysłana przez Fatso »
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
06-02-2015, 08:25
Gratuluję, robi się coraz ciekawiej :)

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
06-02-2015, 09:09
Żeby nie było, nie zrobiłem jakiejś wielkiej modyfikacji. Ot wywaliłem 2 ruskie ,ale z Polski :P olejowe kondy i selektor wejść który robił z dźwięku drzazgi. Dosłownie.

Aaa i jeszcze wyregulowałem wzmacniacz, bo po zmianie lamp aż się prosiło.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
06-02-2015, 09:19
Czasami wystarczy ten jeden, ale właściwy element, pamiętasz co było z moim DAC gdy grał w pełni poprawnie tylko ze Staxem.

Na lampowcach, które miewałem w przeszłości też bywały sytuacje gdzie brzmienie z nieakceptowalnego zmieniało się w bardzo przyjemne. Z bardzo przyjemnego zrobić ideał jest już trudniej, co nie znaczy, że trzeba wszystko zmieniać, złota konfiguracja to czasami bardziej czas poświęcony na próby niż koszta. Ale gadam, jakbym się znał co najmniej :)

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
06-02-2015, 09:28
No w tym wszystkim jednak muszę docenić geniusz lamp Mullarda. Aż się zastanawiam czy nie kupić ich ze 20 na zapas :) Są genialne.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
06-02-2015, 13:07
Nabylem kiedys za ciezkie pieniadze pare NOS Mullardow M8136, tez na poczatku gralo wybornie, pozniej jakos tak normalnie, a po paru tygodniach juz tego czaru kompletnie nie slyszalem (podmieniajac na 'tanie' zamienniki), moze mi spowszednialo, a moze to byl tylko lepszy nastroj po ich wymianie, ktory nie trawl wiecznie. Generalnie, lepiej zachowac czasowa wstrzemiezliwosc w temacie, i wstrzymac sie z zakupem tych 20 par ;'))

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
06-02-2015, 13:09
Nabylem kiedys za ciezkie pieniadze pare NOS Mullardow M8136, tez na poczatku gralo wybornie, pozniej jakos tak normalnie, a po paru tygodniach juz tego czaru kompletnie nie slyszalem (podmieniajac na 'tanie' zamienniki), moze mi spowszednialo, a moze to byl tylko lepszy nastroj po ich wymianie, ktory nie trawl wiecznie. Generalnie, lepiej zachowac czasowa wstrzemiezliwosc w temacie, i wstrzymac sie z zakupem tych 20 par ;'))

Jasna sprawa. Mam tych lamp na podmianę i do porównań więc pewnie odczekam chwilę :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
07-02-2015, 20:48


Także, dzisiaj SR-009 wyszły na prowadzenie :)

A ja się proszę Pana z tym nie zgadzam i protestuję. Przywlókł Pan z tego południa jakieś anarchistyczne i spiskowe teorie. Że niby co, ustalony od prawie 25 lat porządek chce Kolega zmienić?! Toż to skandal, żadnej rewolucji nie będzie. Orfeusz, proszę Pana, jest na samiuśkiej górze i basta.  Na dodatek głosi tu Kolega jakieś słuchawkowy dżenderyzm, że niby to teraz dziewiątka ma być chłopem i królem zostać.  Never!

;)

Krzysztof_M

  • 1469 / 5278
  • Ekspert
07-02-2015, 21:41
Dzięki Wiktorowi mam możliwość po raz kolejny cieszyć się brzmieniem jego SR-009.
Tym razem chciałbym pokazać co mnie urzekło w tych słuchawkach gdy pierwszy raz je zobaczyłem.
Chodzi o jakość wykonania, o dbałość na ostatnim odcinku produkcji takich luksusowych nauszników.
Nie wiem czy mi się udało oddać to na zdjęciach, ale samo trzymanie SR-009 w ręku i patrzenie na nie sprawia przyjemność.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Road To Nowhere

  • 1033 / 5889
  • Ekspert
08-02-2015, 09:25
A jak grało i z czym ?

Krzysztof_M

  • 1469 / 5278
  • Ekspert
08-02-2015, 09:31
Porównywane było z Jecklin Float Electrostat, Stax Omega z driverami 007 Mk1, Lambda Signature, Lambda Pro oraz Lambda 404 Signature.
Poezji pisać nie lubię i nie potrafię, ale obiecuję coś skrobnąć w tym temacie, ponieważ sam jestem zaskoczony swoją oceną.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
08-02-2015, 11:29
Normalni ludzie idą w niedzielę rano do kościoła czy na spacer ale ,że ja normalny raczej nie jestem to molestuje od samego rana monosy Manleya 250, tym razem wziąłem 009 i K1000.
:-)))

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2015, 12:24
I jak wrażenia jak się sprawują K1000.

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
10-02-2015, 09:14


Także, dzisiaj SR-009 wyszły na prowadzenie :)

A ja się proszę Pana z tym nie zgadzam i protestuję. Przywlókł Pan z tego południa jakieś anarchistyczne i spiskowe teorie. Że niby co, ustalony od prawie 25 lat porządek chce Kolega zmienić?! Toż to skandal, żadnej rewolucji nie będzie. Orfeusz, proszę Pana, jest na samiuśkiej górze i basta.  Na dodatek głosi tu Kolega jakieś słuchawkowy dżenderyzm, że niby to teraz dziewiątka ma być chłopem i królem zostać.  Never!

;)

Po takim łajaniu, gęba mi się śmieje od rana. Za tydzień dogrywka. Może się okazać, a raczej okaże się na pewno, że skoro SR009 tak się wzniosły z Eurydyką, to Orfeusze zrobią to jeszcze lepiej...
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.