Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
03-02-2021, 00:37
No tak, zdecydowanie mam mniej do wożenia :)
Dokupiłem też do Utopi etui, takie jak mają teraz w zestawie nowe wydania.
Jakoś się musimy zgadać.
Czy Ty masz 009 na pokładzie?

Krzysztofie nie mam 009, ale chciałbym posłuchać czy i o ile mogą zagrać lepiej dołem, te moje 007MK1.
Możliwości firmowych wzmacniaczy, które posiadam: SRM-323 i SRM-727A, jakoś mnie nie przekonują.
Ciekawi mnie, co potrafi ta twoja konstrukcja pod słuchawki elektrostatyczne, o której wspominałeś na forum. :)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
03-02-2021, 08:52
Mój wzmacniacz powstawał z przede wszystkim pod 009. Te słuchawki są w dosyć efektywne, na tle innych Staxów grają chyba najgłośniej przy tym samym poziomie sygnału.
Moje Omegi z przetwornikami 007 Mk1 już tak zaszaleć z głośnością nie pozwalają, ale i tak ja do takich poziomów nie dochodzę. Ciekawy jestem Twojej oceny, z pewnością więc będzie co wozić do Ciebie :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
03-02-2021, 19:54
Też gratuluję Utopii, choć to nie moje granie, nawet na lampie.
Polecam przy okazji kiedyś posłuchać planarów, np. LCD-4, D8000, Empyreanów lub Susvar.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
03-02-2021, 23:08
@saudio, co Ty tak "jedziesz" po tych Utopiach? ;)

Słyszałeś jak się góral rozwodził? Pewnie słyszałeś, to Ci opowiem...
Zatem góral oznajmił, że się chce rozwieść i jako powód podał niedopasowanie seksualne.
Na to najstarszy we wsi gazda powiedział, żeby przestał się wygłupiać i podał prawdziwy powód.
Jakoś wszystkim we wsi twoja żona pasuje, tylko raptem tobie nie pasuje.
;'))

Mnie się wydaje, że Utopie są po prostu dla Ciebie za tanie i tyle. ;-)
« Ostatnia zmiana: 03-02-2021, 23:46 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
04-02-2021, 08:37
@Karol napisałem dlaczego mi nie pasują, nie wiem czemu się czepiasz, większość potwierdza, że one tak grają, mi się to nie podoba innym się nie podobają inne słuchawki jest różnorodność, a Ty byś chciał mieć góralską komunę, po co wtedy forum dyskusyjne?
No i jeszcze dodam, że jeżeli chodzi o ich prezentację dźwięków to jest z najwyższej półki, tylko jak dla mnie gdzieś zapomniano o muzyce.
« Ostatnia zmiana: 04-02-2021, 08:39 wysłana przez saudio »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
04-02-2021, 10:19
Stefanie, miało być tylko dowcipnie... :)
Nie było żadnego drugiego dna. Nie chciałem Cię urazić, ani w niczym ograniczać.
Zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę nie liczą się moje intencje, tylko jak Ty to odebrałeś.
Mam do Ciebie ogromną sympatię i bardzo sobie cenię Twoje uwagi i spostrzeżenia.
Głupio wyszło i bardzo Cię za to przepraszam. :-)))

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
04-02-2021, 17:14
Spoko, u mnie też nie ma drugiego dna, nie uparłem się na nie tylko piszę co mi w nich nie gra i tyle.
Strasznie je chciałem mieć jak je pierwszy raz wziąłem do ręki, bo to dzieło sztuki jeżeli chodzi o projekt i wykonanie, ale niestety po posłuchaniu ochota odeszła i to nawet na lampie 45tce.

lok

  • 432 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2023, 20:00
Sporo lat już minęło od premiery 009. Jak wypadają one obecnie na tle konkurencyjnych produktów. Konkurencja wypuściła trochę nowych modeli. Czy dzisiaj 009 to nadal dobre słuchawki na tle konkurencji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
08-02-2023, 20:06
W moim odczuciu to nadal bardzo dobre słuchawki.
Ale nie do wszystkiego i nie zawsze.
Zmiennych jest więcej niż tylko gatunek muzyki, również nastrój ma wpływ czy akurat po nie sięgnę.
Również pod względem komfortu użytkowania nie mam zastrzeżeń.
Nic mi się w nich nie zepsuło, chociaż słyszałem i czytałem o usterkach plastikowych części przy regulacji opaski nagłownej.

Gdybym miał jednak zabrać na bezludną wyspę jedną tylko parę słuchawek to nie wiem czy byłyby to SR-009 ...
Jeśli bym ich nie zabrał to na bank bym za nimi tęsknił.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Gwos

  • 361 / 5667
  • Zaawansowany użytkownik
09-02-2023, 14:23
Gdybym miał jednak zabrać na bezludną wyspę jedną tylko parę słuchawek to nie wiem czy byłyby to SR-009 ... Jeśli bym ich nie zabrał to na bank bym za nimi tęsknił.
Bardzo trafnie napisane! Krzysztofie, w takim razie jakie słuchawki byłyby u Ciebie na pierwszym miejscu?

Zgadzam się w pełni, że czynników wyboru jest kilka, ale rodzaj słuchanej muzyki jest bardzo ważny. 009 do klasyki pasuje jak ulał, ale do rytmicznej elektroniki z ważną rolą basu, już nie do końca, tu lepiej się prezentuje np. Susvara. Nie słucham takiej muzyki na co dzień, ale ostatnio zdarzyło mi się posłuchać kilku ulubionych płyt jednego z forumowych kolegów - Susvara zagrała jego repertuar najbardziej przekonująco.

Trzeba mieć ten fakt na uwadze czytając rozmaite opinie i recenzje: na jakiej muzyce słuchawki/sprzęt są testowane i jakie są preferencje słuchacza (bo piękno jest w jego uchu, że tak powiem).
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

lok

  • 432 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
09-02-2023, 15:21
Ale fajnie mnie zainspirowaliście do nowego wątku. Jakie słuchawki zabiorę na bezludną wyspę. Zaraz taki założę.

Chodzi mi o to czy po tylu latach 009 są na rynku jeszcze atrakcyjne, czy przez tyle lat od premiery pojawiły się nowe lepsze słuchawki konkurencji na rynku.
A może jeszcze dodam, że do spokojnego jazzu, klasyki, małe składy.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
07-06-2023, 21:01
Wie ktoś może czy są jeszcze gdzieś dostępne do kupienia pady i opaska pałąka do 009?

padam

  • 27 / 5614
  • Użytkownik
12-06-2023, 10:41
Części są nadal dostępne, ale niektórzy sprzedawcy wymagają od użytkownika przesłania słuchawek w celu wymiany nauszników zamiast sprzedawania osobno, jak w przypadku innych modeli.

Dealerzy w USA, tacy jak HeadAmp lub Woo Audio, sprzedają części osobno.
https://www.headamp.com/products/stax-ep-009-replacement-earpads-for-sr-009-series-earspeakers
https://staxaudio.com/earpad/stax-sr-009-earpad
https://staxaudio.com/headpad/stax-sr-009-headpad
« Ostatnia zmiana: 12-06-2023, 10:45 wysłana przez padam »