Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
08-10-2020, 18:48
i po co te nerwy ?:-) ja mam w siedzeniu groxby i prosby kiedy nie jestem niemily a tym bardziej w bledzie :-)

Najwyżej naprawde odrobine i niegroxnie wspominam o opcjach. A w zasadzie, badxmy szczerzy - konsekwencji przy determinacji ;-)

Wex daj spokoj. Jak bedzie "urlop" to znaczy ze sie naprawde pomylilem.
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
08-10-2020, 19:03
Spoko. Abyśby tylko pogaduch tylko tutaj nie robili bo nawet "z lodówki" mi to wyłazi.

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
08-10-2020, 19:08
nie mam  zamiaru, prosba tylko zeby czytac co pisze a nie wyobrazac sobie co to niby ma znaczyc :-)

z mojej strony koniec "motywu". Tu rzadzi Stax !:-)
https://banbye.pl polecam :-)

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
09-10-2020, 11:50
Właśnie - STAX. Na końcu dnia, przeważnie już w nocy przełączam kable z radia CXN (niezły DAC, niezły streamer, ale kompresja i jakość wielu stacji powalająca) na Accu DP-720 z moją muzyką testową. I sprawdzam 009s (bez porównań do 009). Po wczorajszym krótkim odsłuchu: Jest coraz lepiej. Scena otwiera się, szczególnie wyróżnia się rozdzielczość, instrumenty siedzą tam gdzie powinny być. Też tonalność, wyrównanie pasma zyskuje, dźwięk dostaje więcej neutralności, "prawdy" w barwie instrumentów. Zaczyna być ciekawie. Dam eskom jeszcze z parę dni grania - zobaczymy, posłyszymy.
« Ostatnia zmiana: 09-10-2020, 11:52 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
12-10-2020, 18:43
Od dziś przechodzę pod "adaptery elektrostatyczne..." i tam będzie pojedynek o palmę pierwszeństwa między obu dziewiątkami.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
12-10-2020, 20:09
@ductus, żeby było bardziej sprawiedliwie, przed pojedynkiem, daj 009S pograć przynajmniej parę dni na tych "adapterach". Tak z marszu, to te "adaptery elektrostatyczne", będą dla nich zupełną nowością a 009 bez S, znają je na pamięć. Niech się wcześniej, zapoznają z nimi chociaż trochę. Niech "przejdą torem", jak to mawia Piotr Ryka. ;)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
12-10-2020, 21:24
Od dziś przechodzę pod "adaptery elektrostatyczne..." i tam będzie pojedynek o palmę pierwszeństwa między obu dziewiątkami.

Szykuje się pojedynek w japońskim stylu :-)

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
13-10-2020, 11:23
Karol, tak czy owak robię to już od dwu dni wieczorami. Nie wiem, czy 9s muszą się przyzwyczajać do czegokolwiek, raczej ważne jest, by karmić je różnymi typami muzyki, poruszać różne obszary membrany itd.
Gustaw, nie sądzę, że będzie to tak ekstremalny pojedynek jak u Kurosawy... O 9s napisało się już sporo, to będą tylko dodatkowo moje wrażenia, w moim torze.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-10-2020, 12:04
No to mnie uspokoiłeś. :)

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
24-12-2020, 15:11

.

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
05-01-2021, 10:30
Mamy już nowy rok 2021 i moje "staruchy" 009 prawie 10 lat...
Przydarzyło mi się, mimo środków ostrożności, że na kablu poniżej muszli, po naderwaniu, wystąpiła przerwa - przy poruszaniu raz był sygnał, raz nie, czasem trzaski i takie inne nieciekawe odgłosy. Donosiłem o tym Wiktorowi, który mi swoimi uwagami pomógł i zachęcił abym przedstawił reperację publicznie. A więc zdjąłem  bez problemów pad wg jego uwag w tym wątku (str. 22). Sprawdziłem przyrządem, że nie ma połączenia na jednej z trzech żył, tej z "minusem" i wykonałem test sprawdzając, w którym punkcie jest uszkodzenie (foto ...99i). To pokazuje prawa strzałka, lewa natomiast potencjalny punkt mojego cięcia. Do całej operacji potrzebna mi była mikro-wiertarka i przede wszystkim mikro-wiertła dostarczone wraz z tą czarnł niepozorną ręczną chińską wiertareczką (foto ...33i).           

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
05-01-2021, 10:43
II. Po odlutowaniu kabla od przemyślnych posiłkowych kabelków przylutowanych bezpośrednio w punktach elektrod plus minus i membrany B (BIAS) otrzymałem taki oto obraz: Foto ..115i. Te czarne kabelki ułatwiają nie tylko prace przy lutowaniu kabla, ale też służą amortyzacji przy ruchach pociągania za kabel. Foto ..123i pokazuje plastikowy element zaciskowy kabla, w którym był on prowadzony trzema otworami. Należało kabel w elemencie nawiercić, by móc wyjąć go pociągając od strony Y-rozwidlenia.

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
05-01-2021, 11:05
III. Po nawierceniu i oczyszczeniu elementu, obciąłem kabel nieco poniżej punktu uszkodzenia i jeszcze raz sprawdziłem przewodzenie wszystkich trzech żył. Po czym naciąłem połączenia między żyłami (ok. 1-1,5 cm wystarcza) aby przeciągnąć żyły przez otwory w elemencie. Na fotce ..127i widzicie element ze strzałką (orientacja, bo po odwrotnej stronie jej naturalnie nie ma). Na zdjęciu kabel jest akurat odwrócony, czyli żyła z przerywanym oznakowaniem powinna być po przeciągnięciu po prawej stronie od strzałki (wtedy oznakowanie znika pod spodem). Fotka pokazuje jeszcze (wydłużoną, srebrzoną) licę, która luźno wyszła z powłoki kabla (po zerwaniu/uszkodzeniu).
Zdjęcie  ..132i przedstawia wprowadzony kabel do elementu i zafiksowany specjalnym klejem do plastiku (otwory i część żeberkowana przed oczyszczeniem). Przylutowanie, zamknięcie płytką przykręcaną dwoma śrubkami i założenie z powrotem pada to była już dziecinna zabawa. Opisuję to tu wszystko, bo taka awaria może się zdarzyć i wam... 009 grają znowu znakomicie. Przypuszczam, że moje są może ciut ciut ciekawsze (żeby nie powiedzieć lepsze), od tych dobrych kilku innych 009 które słuchałem przy innych okazjach. Seria, egzemplarz? A może jest to sprawa wzmocnienia?...

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
05-01-2021, 11:22
Gratulacje udanej naprawy. Dzięki za dokumentacje na forum :)

Czy w takim wypadku masz teraz nierówne długości kabelków za Y rozwidleniem?
Nie jest to powodem jakiegoś dyskomfortu?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
05-01-2021, 12:42
Krzysztofie, ta różnica mi nie przeszkadza, to tylko 3 cm. Używam jak zawsze "smyczy" do kluczy i zaadaptowanego spinacza do złapania kabla przed rozwidleniem, czym zabezpieczam wtedy luźno wiszący odcinek między rozwidleniem i muszlami. Przy nadepnięciu kabla najpierw reaguje smycz...