Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
04-10-2020, 18:32
Ależ, Gustawie, tu znamy się wszyscy na "jedynej i najprawdziwszej, a więc chińskiej prawdzie". Prezio z fotografii gratuluje mi, hehe, ponieważ chyba sądzi, że zakupiłem najnowszy bombowiec chiński - Stax SX9...;) Tu nie ma żartów - naga chińska prawda...

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
04-10-2020, 21:21
Przy tam całym wygłupianiu się to trochę szkoda, że szacowne marki dalekowschodnie trafiają w ręce trochę mniej szacowne, aczkolwiek też dalekowschodnie. Mam oczywiście na myśli kwestie własnościowe.

Sporo ikon audio to teraz np. Korea, po przejęciu koncernu Harman-Kardon, z wszystkimi markami audio, przez Samsunga.

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
05-10-2020, 10:03
Masz rację, żyjemy w dobie globalizacji bez skrupułów - duzi połykają małych, lub przynajmniej finansowo kontrolują. Jak u Staxa, gdzie polityka kierunków rozwoju zależy od chińskiego koncernu, od przydzielanych środków. To, czy i kiedy inżynierowie w Tokyo zrobią nowe SR-10 (czy jak tam będą się zwały), zależy jak wiemy od chińskich marketingowców oceniających potencjalne wyniki sprzedaży. Jak też wiemy, nadchodzi kryzys, forsa klientów przylega bardziej do ich portfeli, a co za tym idzie - niestety, nie będzie szybko z tym nowym flagowcem.   

Zmelmag

  • 1280 / 1755
  • Zmelmag
05-10-2020, 22:26
jak chodzi o flagowca to akurat pozwole sobie miec zdanie odrebne (nieco pogaduchowe ;-))
czesc ludzi na forse marudzic nie bedzie a rozrywka w dobie kryzysu realnego a co dopiero wywolanego "taktycznie" ma sie najczesciej dobrze. Poza tym Azja o ile julesej nie rozpocznie tam kolejnej wojny o democracy albo w imie milosci etc. powinna miec sie bdb. Beda tez wyspy normalnosci jak Szwecja, gdzie rzad reaguje proporcjonalnie do problemu. Tam nie bedzie wielkiego hallo.

a i u nas beda oazy, np. w dobie terroru medycznego raczej beda sobie swietnie radzic finansowo osoby powiazane bezobjawowo z ta "narracja":-)  no i czarna banksterka, ale ona ma sie gorzej dopiero po 7-mym przeszczepie serducha i zerknie na sluchawki dopiero jak beda w cenie flaszki szkockiej ;-)

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-20782-Macallan-1940-The-Golden-Age-Of-Travel-44-4-0-7l.html

https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
05-10-2020, 23:37
Proponuję wrócić do tematów stricte słuchawkowych.

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
07-10-2020, 10:17
Dopiero po spotkaniu zauważyłem - 009s jest to wygrzewający się... kameleon. W celu przegimnastykowania membran podłączyłem flagowca pod radio internetowe Cambridge Audio CXN (czyli hałas muzyczny), a wzmacniaczem, z pewnością ku utrapieniu zacnego konstruktora escaflowne, był i nadal jest jego lampowy znakomity DIY: ESCAFF. I cóż, wrażenia iście sensacyjne... Dotyczą odsłuchu klasyki, instrumentów akustycznych.

1.dzień- piątek: 9eska gra niby dobrze, ale dziwnie. Scena niepoukładana, dźwięk w średnicy conajmniej dziwny, góra za jasna. 2. dzień: To pierwsze wrażenie dziwnego dźwięku nasila się, scena grubnie, powiększa się. 3.dzień: scena układa się, ale jakby mniejsza... dźwięk jeszcze bardziej jaśnieje. 4.dzień - poniedz.: Podjechał kolega, żeby odebrać kupionego ode mnie Accuphase DP-500. Założyłem mu na jego znacznie młodsze uszy dziewiątkę-s i pytam jak. - To są flagowce Staxa?! Przecież to nie gra w tej lidze. Soprany o wiele za ostre, jakieś dziwne podźwięki (rezonansy elektrod?) w fortepianowej średnicy, scena niepoukładana. - To też moje wrażenia - dodałem.
I wreszcie 4. dzień (edit: naturalnie, 5. dzień!), wczoraj: Kompletnie inaczej, udziwnienia średnicy znikają, przychodzi naturalność, lepszy bas ale scena zmniejsza się, jednak lepiej uformowana. Słuchawki grają grzecznie, a  może nawet prawie nudno, bo i dynamika nieco siada. Ki czorta? Sprawa dalej w toku i następne pozytywne niespodzianki - czy też jest to jakiś egzemplarz-niewypał?? To się dopiero okaże. Na razie nie porównuję i nawet nie słucham innych moich Staxów. Czekam.
« Ostatnia zmiana: 07-10-2020, 10:25 wysłana przez ductus »

Karol

  • 2011 / 4323
  • Ekspert
07-10-2020, 13:54
@ductus, tylko nie pękaj!
Ja tak mam prawie ze wszystkimi nowo nabytymi słuchawkami. Po około roku, na bank powinno być dobrze, a nawet lepiej. ;)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
07-10-2020, 16:24
Dawno, dawno temu ...W odległej galaktyce...jeszcze przed epoką powszechnego "voodoo audio", grających piegów przyklejanych w pokoju, audiofilskich ruterów sieciowych oraz atomowych zegarów taktujących audio, francuska firma Focal, sprzedając swoje zestawy DIY dawała w miarę konkretną informację - "Nasze głośniki osiągają optymalne brzmienie min. po kilkudziesięciu godzinach grania".
W STAX-ach też są "głośniki" więc dajmy im pograć.

Karol. Z tym rokiem to przesadziłeś, złośliwcze ;-)))
« Ostatnia zmiana: 07-10-2020, 16:26 wysłana przez Gustaw »

Karol

  • 2011 / 4323
  • Ekspert
07-10-2020, 18:36
No dobra, przesadziłem...
Pewnie będzie to miesiąc krócej, a może nawet i dwa. ;-))

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
07-10-2020, 19:23
Panowie, jasne, trzeba pograć, poczekać. Jednak nie sądziłem, że to tak znacznie zmieniający się kameleon... Może jest to związane z klejeniem membran, ich naciągiem itp. Krzysztof M. mógłby dodać tu coś sensownego, sam przecież konstru-uje/-ował przetworniki.

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
07-10-2020, 19:49
A już miałem zmieniać na Ski, a tu rok czekania, eeee to odpuszczę. Dobry powód.

Karol

  • 2011 / 4323
  • Ekspert
07-10-2020, 20:29
:-)

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
08-10-2020, 18:00
Nie, te katastroficzne zapowiedzi (nie moje...) chyba się nie sprawdzą. Bo jest coraz lepiej, zmiany maleją, za to wszystko idzie w b.d. kierunku. Saudio, kupuj - a na wszelki wypadek od razu dwie sztuki... ;) A Gustaw będzie miał powód wrzucić nowe podziękowania z Chin...

Zmelmag

  • 1280 / 1755
  • Zmelmag
08-10-2020, 18:27
hahaha, prawda Leszku ?;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
08-10-2020, 18:28
hahaha, prawda Leszku ?;-)

Prawda, że zaraz będzie kolejny "urlop" :-)