Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
05-01-2021, 15:11
To jest świetne rozwiązanie ze smyczą i spinaczem, chyba też zacznę stosować.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
06-01-2021, 13:36
Polecam! Załączam fotkę smyczy. Spinacz wyposażyłem w gąbki, przyklejone do wewnątrz. Chwytam kabel wzdłuż - nie na poprzek, to jasne.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
06-01-2021, 16:42
I tak o to poznaliśmy sekrety wysokiej jakości odsłuchów Ductusa ....
Żadne tam kable, podstawki pod kable, stoliki czy super duper DACi i wzmacniacze ....

To smycz z Accuphase wykonuje szlif doskonałości na ostatnim odcinku sygnału zanim zamieni się w drgania powietrza ;-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
06-01-2021, 20:20
Ależ tak i nie inaczej - Krzysztofie! Pozdrawiam serdecznie!

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-02-2021, 17:03
Siedzi człowiek zamknięty w domu już od prawie roku (w biurze ostatni raz byłem w zeszłym roku w lutym ...)
Co tu robić? Ah, całe szczęście jest jeszcze hobby, a dokładniej audio hobby :)
Ale to hobby wymaga karmienia, smaki się zmieniają co jakiś czas.
Czas więc na nowe karmienie, tym razem postawiłem na ... czarnego konia w tych wyścigach.
Okrążeń trochę było i powiem, że ... nie wiem kto wygrał.
Zatem odpowiedź na pytanie postawione w tytule staje się coraz trudniejsza.
Ciekawe czasy nastały, że elektrodynamiki potrafią aż tak dużo ... i wstydu nawet przed flagowymi elektrostatami nie mają.
No dobra, to nie są zwykłe elektrodynamiki, beryl na ulicy nie leży.

Co tu napisać więcej? Mam zwarcie mentalne po takich porównaniach. Radość miesza się z niedowierzaniem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
02-02-2021, 18:00
No nie wiem mnie trochę męczyły po dłuższym słuchaniu, mają taką bardzo techniczną manierę granie, no i ta wąska scena. Są lepsze dynamiki nie wspominając o planarach;0

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-02-2021, 21:25
Ciężko zrozumieć co to jest techniczna maniera według Ciebie, ale sądzę, że 009 podobnie postrzegasz.
A mnie takie granie odpowiada, uważam, że nie ma tam właśnie żadnej maniery przez co dostaję do ucha to co przyszło po kablu.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
02-02-2021, 21:28
Z ktorego roku sa te Utopie ?

Pytam bo w tamtym roku Focal je niby poprawial (tak pisal jeden z dystrybutorow) choc nie wprowadzil tej zmiany jako mk2. Ja slyszalem chyba z 4 rozne egzemplarze i dwa graly standardowo, czyli b. dobrze, jeden wyraznie odstawal (niesamowicie subtelny dzwiek - co akurat i fajne - ale zbyt jasny i suchy) a jeden byl z nich jednoznacznie najlepszy, dla mnie (wieksza od sredniej tego modelu przestrzen i nasycenie barwowe). Nie wiem czy to samo wygrzewanie czy jednak pewne odchylki produkcyjne, czy moze jeszcze cos innego.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
02-02-2021, 21:33
Mnie sie w Utopiach najbardziej podobala ich holografia, taka sugestywnie trojwymiarowa projekcja instrumentow, w tej ichniej dosc skromnej, ale bardzo precyzyjnej przestrzeni, wiec mi to nie przeszkadzalo ze nie porazala obszarem.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-02-2021, 21:44
To starsza wersja, nie miałem do porównania innych niestety, w sklepie jedyny egzemplarz.
Dla mnie grają właśnie podobnie do 009, ale pozycjonowanie w przestrzeni mają lepsze i bardzo ostre.
W moich nie nazwałbym ich sceny małą, w stosunku do Staxów nic czego można się powstydzić, nie udają też przestrzeni jak HD800, których maniera mi nie odpowiadała.
Zasadzałem się tak naprawdę na Stelię, ale z nimi ostatnio dosyć krucho na rynku, a nie chciało mi siew wielkich wypraw robić po kraju.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
02-02-2021, 21:45
Czas więc na nowe karmienie, tym razem postawiłem na ... czarnego konia w tych wyścigach.

Podchody były do Stelli, a jak widać wyszły z tego Utopie...
Krzysztofie, mimo że to nie Stellie, bardzo Ci gratuluję zakupu. :-))

Co tu napisać więcej? Mam zwarcie mentalne po takich porównaniach. Radość miesza się z niedowierzaniem.

Że takie dobre, czy takie kiepskie w porównaniu do SR-009?
Mam nadzieję, że to pierwsze i że jesteś nie mniej zadowolony, niż ja ze Stelli. :)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-02-2021, 22:12
Dzięki Karolu, oczywiście jestem jak najbardziej zadowolony, wiadomo, ciekawość mnie zżera co do Stelii, mam nadzieję je jeszcze sprawdzić kiedyś.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
02-02-2021, 22:16
A to kupiles je ? To i ja przylaczam sie to gratulacji, te sluchawki sa bardzo kompletne muzycznie, skonczony pomysl na granie.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
02-02-2021, 22:26
Dzięki Karolu, oczywiście jestem jak najbardziej zadowolony, wiadomo, ciekawość mnie zżera co do Stelii, mam nadzieję je jeszcze sprawdzić kiedyś.

Ja dla odmiany jestem bardzo ciekaw możliwości Utopii. W sumie mnie też coś podobnego po głowie chodzi.
Na przykład, woziłbyś pod pachę Utopie, ten swój wzmacniacz do elektrostatów i wpadł do mnie.
Niby mógłbym też ja wziąć Focal Stellia, Questyle CMA 12, SR-007 i podjechać do Ciebie...
No ale Ty masz przecież sporo bliżej i dosyć dziwnie by to wyglądało. ;-)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
02-02-2021, 23:53
No tak, zdecydowanie mam mniej do wożenia :)
Dokupiłem też do Utopi etui, takie jak mają teraz w zestawie nowe wydania.
Jakoś się musimy zgadać.
Czy Ty masz 009 na pokładzie?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −