Audiohobby.pl

Czy z rapu się wyrasta?

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
18-07-2008, 14:37
Atopos a co ty jesz?
Czy na widok np. wafelkow "Grześki" czy batonika "Pawełki" cię skręca i uznajesz tylko koktajl z ŻYWYCH dżdżownic w majonezie?

atom

  • 191 / 5853
  • Aktywny użytkownik
18-07-2008, 14:37
> Detektyw Kwass, 2008-07-18 14:07:55

> Niestety, do improwaizacji trzeba też mieć talent, nie wystarczy "odlecieć".

I kto ten talent ma weryfikować i zatwierdzać? Pierdołowaty Pan Profesur z Akademii?

atom

  • 191 / 5853
  • Aktywny użytkownik
18-07-2008, 14:39
"Większość ludzi nie rozpoznałaby dobrej muzyki nawet jakby do nich podeszła i ugryzła ich w dupę."  Frank Zappa.

To chyba najlepsze podsumowanie tego wątku.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
18-07-2008, 14:45
>> atom, 2008-07-18 14:33:34

>Wiesz co jest najgorsze. To, że wypowiadasz te SWOJE sądy z takim poczuciem nieomylności i \'jedynosłuszności\', jakby była to prawda absolutna.

Chyba już potrafię zdefiniować typ osobowiściowy miłośnika rapu - podatny na wpływy.
Na "trynd", na polityczną poprawność...
A jak niby mam wypowiadać swoje sądy?
"Jest TAK i TAK ale wiecie co, prawdopodobnie to lipa co mówię, właściwie nie ma to znaczenia, pewnie wy macie rację, nie słuchajcie mnie albo bierzcie serio tylko co drugie słowo!
Takim "disclaimerem" mam opatrywać swoje wypowiedzi? O co tobie chodzi, atom? Chyba o to że TO TWOJE sądy są jedynie słuszne, co? :)

>Naprawdę w ogóle nie przyjmujesz do wiadomości, że taka muzyka komuś może się autentycznie podobać?

Może, czemu nie. Anorektyczkom np. podoba się wyniszczone ciało.

> Podobnie jak komuś może się podobac malarstwo abstrakcyjne (wolalbym miec w domu obraz Rothko niz Rembrandta. SERIO!).

To sobie namaluj takiego jak Rothko. Nic trudnego (w przeciwieństwie do Rembrandta). Jak dorobisz do tego jeszcze jakąś gadkę, to może nawet - zarobisz!

>Ale jak ktoś dorósł co najwyżej do \'wyrafinowania\' King Crimson czy Klausa Schulze

:D

Atom, wklej nam tu zdjęcie swojej dziewczyny. Z pewnością ma jakąś wyrafinowaną, abstrakcyjną urodę.
Może garb i zajęczą wargę?
Atom, ona jest jednogarbna, czy dwugarbna (mam na myśli prozaicznie ulokowane garby - na plecach). :)

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
18-07-2008, 14:46
>> atom, 2008-07-18 14:39:53
"Większość ludzi nie rozpoznałaby dobrej muzyki nawet jakby do nich podeszła i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa.

Ja cenię sobie opinię muzyków a nie kabotynów.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
18-07-2008, 14:52
>> atopos, 2008-07-18 14:45:20

>Czy podczas orgazmu tez błyskawicznie przemyśliwujesz kolejny ruch
>(do siebie czy od siebie ???!!!) i ukladasz go sobie w glowie wczesniej ?!

Zatem mamy odpowiedź - Sztuka nie jest wytworem umysłu ludzkiego, tylko jakimś odruchem. Stąd najwybitniejszym osiągnięciem ludzkości w dziedzinie sztuki  jest "Merde d\'artiste".
A najlepiej jak tą kupę ulini czarnuch, jest to wtedy nie tylko Sztuka w dodatku zaangażowana, walcząca z dotychczasowym, białym porządkiem świata.

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
18-07-2008, 15:29
Wara od Franka

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

wojtek i

  • 140 / 5842
  • Aktywny użytkownik
18-07-2008, 18:12
szwagiero

Przerażająca to jest dopiero Twoja wypowiedż!Właściciel szerokich horyzontów nie może zrozumieć,że rap mi się NIE PODOBA I MAM DO TEGO PRAWO.wYRAŻAM SWOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIA.Generalnie jestem otwarty na wszelką muzykę,słucham od 40 lat muzyki od dawnej,klasycznej,jazzowej,etnicznej,poetyckiej i wszelkiej innej.To,że jestem otwarty nie oznacza akceptacji dla wszystkiego.Nie lubię popu,rocka,rapu,hip-hopu,Tercetu Egzotycznego( przepraszam w ty m miejscu ewentualnych urażonych fanów),Michała Wisniewskiego ( przepraszam....)itd.I to,że nie lubię i nie cenię rapu to jest moje niezbywalne prawo i nie masz prawa z tego powodu wypowiadać się o moich horyzontach.Ja również mógłbym użyć w stosunku do Ciebie analogicznych "argumentów",że jesteś ograniczony do rapu i być może rocka.
wojtek i

wojtek i

  • 140 / 5842
  • Aktywny użytkownik
18-07-2008, 18:29
Jeżeli coś podeszło i ugryzło Cię w dupę to wcale nie musiała być dobra muzyka!To mógł być zły kundel!
wojtek i

atom

  • 191 / 5853
  • Aktywny użytkownik
19-07-2008, 12:32
> wojtek i, 2008-07-18 18:12:28

> Właściciel szerokich horyzontów nie może zrozumieć,że rap mi się NIE PODOBA I MAM DO TEGO PRAWO

Ależ to jest akurat chyba dość zrozumiałe. Nie ma o czym gadać.


> wYRAŻAM SWOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIA.

Tyle, że forma, w jakiej je wyrażasz, każe przypuszczać, że to raczej zestaw uprzedzeń i stereotypów. A skąd się one biorą? Głównie z IGNORANCJI. I przeciw temu ja (nie wiem jak inni) przede wszystkim prostestuję.


> To,że jestem otwarty nie oznacza akceptacji dla wszystkiego.Nie lubię popu,rocka,rapu,hip-hopu,Tercetu Egzotycznego( przepraszam w ty m miejscu ewentualnych urażonych fanów),Michała Wisniewskiego ( przepraszam....)itd

Czy ja dobrze zrozumiałem, że zrównujesz całość muzyki pop, rock, hip-hop do poziomu Terecetu Egzotycznego czy  Michała W. ?

A możesz mi objaśnić łaskawie w czym to niby rock czy hip-hop jest gorszy od muzyki etnicznej?

atom

  • 191 / 5853
  • Aktywny użytkownik
19-07-2008, 13:01
>> Detektyw Kwass, 2008-07-18 14:45:12

> Chyba już potrafię zdefiniować typ osobowiściowy miłośnika rapu - podatny na wpływy.
Na "trynd", na polityczną poprawność...

A gówno tam rozumiesz! Nie wiem czy mogę nazwać siebie miłośnikem rapu, jestem po prostu miłośnikiem DOBREJ muzyki. A że komuś nie mieści się w ograniczonym łbie, że dobra (podobnie jak i zła) muzyka może być w ramach każdego gatunku (choć nie twierdzę, że równie dobra!), no to musi taki ktoś powymyślać sobie jakieś teorie, co by tą niepojętość świata (jego małym rozumkiem) oswoić.  


> To sobie namaluj takiego jak Rothko. Nic trudnego (w przeciwieństwie do Rembrandta).

Jak ktoś jest pozbawiony elementarnej wrażliwości na sztukę, która pozwalałaby mu odróżnić rzeczy dobre od złych (a bardzo chciałby ją mieć, no bo wypada;) , to sobie znajduje PROTEZY. Musi się np. podpierać opiniami mądrzejszych od siebie, no a co bardziej może świadczyć o mądrości, jak nie tytuł Profesora Akademii!
Wybiera sobie zatem łatwe do weryfikacji kryteria oceny Prawdziwej Wartości Dzieła (za tymi mundrymi profesurami), takie jak np. stopień komplikacji czy trudność wykonania. Tyle, że do takiej \'wrażliwości\' to pewnie dałoby się obecnie zaprogramować komputer...    

atom

  • 191 / 5853
  • Aktywny użytkownik
19-07-2008, 13:09
> Detektyw Kwass, 2008-07-18 14:45:12

>>Naprawdę w ogóle nie przyjmujesz do wiadomości, że taka muzyka komuś może się autentycznie podobać?

> Może, czemu nie. Anorektyczkom np. podoba się wyniszczone ciało.


> Atom, wklej nam tu zdjęcie swojej dziewczyny. Z pewnością ma jakąś wyrafinowaną, abstrakcyjną urodę.
Może garb i zajęczą wargę?
Atom, ona jest jednogarbna, czy dwugarbna (mam na myśli prozaicznie ulokowane garby - na plecach). :)


Aj, ja się tu produkuję, tymczasem widzę, że nadaremnie.
Wydawało mi się, że rozmawiamy tu o SZTUCE, a Ty - jak się okazuje - cały czas miałeś na myśli jakieś \'sztuki\'. ;))

To jak Kwassku, Doda jest najpinkniejsza, prawda? Po prostu IDEAŁ !!!

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
19-07-2008, 15:12
>> atom, 2008-07-19 13:01:11

> gówno (...)  ograniczonym łbie (...)

Widzisz co rap robi z ciebie? To TRUCIZNA!

> dobra (podobnie jak i zła) muzyka może być w ramach każdego gatunku

Dawać mi tu przykład DOBREGO utworu disco-polo! Ale to już, a vista, żeby nie było żadnych kombinacji!
Masz 3 sekundy na odpowiedź, jak w "1 z 10"!

>> To sobie namaluj takiego jak Rothko. Nic trudnego (w przeciwieństwie do Rembrandta).

>Jak ktoś jest pozbawiony elementarnej wrażliwości na sztukę, która pozwalałaby mu odróżnić rzeczy dobre od złych (a bardzo chciałby ją mieć, no bo >wypada;) , to sobie znajduje PROTEZY. Musi się np. podpierać opiniami mądrzejszych od siebie, no a co bardziej może świadczyć o mądrości, jak nie tytuł >Profesora Akademii!

A ty niby dlaczego zachwycasz się Rothko, jak nie dlatego, że ci jacyś guru wmówili że jest taki piękny?
Myślisz że uwierzę, że sam z siebie znalazłeś w nim upodobanie?

Taki SZAJS???

Zrozum wreszcie, te wszystkie Rothki, Pendereckie itd. to są wybitnie bezczelni hochsztaplerzy, prawdopodobnie też hipnotyzerzy, którzy uwielbiają robić sobie jaja z podatnych na wpływy ludzi i nabijać sobie ich kosztem - kabzy!

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5853
  • Ekspert
19-07-2008, 15:15
>> atopos, 2008-07-19 14:33:46
> Detektyw Kwass

>Wciąż nie odpowiedziałeś jak oceniasz poniższy obraz ?!

A przepraszam, przeoczyłem twój wpis.
Przedstawiam ci dzieło córeczki moich przyjaciół, 3-letniej Matyldki.
Myślę że wraz z tym, które ty przedstawiłeś, stanowią wspaniały dyptyk!
Z tym że Matyldka jest lepsza w te klocki. :)

zjaryz

  • 289 / 5860
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2008, 15:17
>Dawać mi tu przykład DOBREGO utworu disco-polo! Ale to już, a vista, żeby nie było żadnych kombinacji!
>Masz 3 sekundy na odpowiedź, jak w "1 z 10"!


Boys - \'Miała matka syna\'!
Zdążyłem?
zjaryz