Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

marcowyleń

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
20-07-2015, 23:01
Chodzi o to, że nie wiem na ile mogę polegać na tym pojedynczym odsłuchu w sklepie, stąd moje dociekanie. Co innego słuchać w sklepie jakąś godzinę a co innego mieć w domu i używać na co dzień.
Zastanawiam się co mogło wpłynąć i w jakim stopniu na to porównanie.
Słuchawki HD650 wydały mi się bardziej jasne, świetliste (nie znaczy ,że piszczące, syczące), bardziej przestrzenne niż moje AKG, ale to bardziej nie było tak znaczne jak się spodziewałem.
Być może tak jest albo uległem jakiemuś złudzeniu.
 Czym mogło być spowodowane to złudzenie? Może to kwestia przyzwyczajenia, może upalne popołudnie po pracy, może nie wygrzane słuchawki, może kabel Hd650( o którym to wielu pisze, że jest do wymiany), może kryjący się w podświadomości skąpiec.... Może to być wszystko i nic. Dlatego zawsze warto z kimś skonsultować swoje doświadczenia, by zbliżyć się do jakiejś prawdy.

Słuchałem wtedy również Beyerdynamik T1. W pierwszej chwili głos śpiewaka wydał mi się jakiś strasznie odchudzony, po chwili jednak zaczął nabierać masy.

Złymi świadkami są oczy i uszy dla ludzi, którzy mają dusze barbarzyńców". Heraklit

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
21-07-2015, 07:26
Chodzi o to, że nie wiem na ile mogę polegać na tym pojedynczym odsłuchu w sklepie, stąd moje dociekanie. Co innego słuchać w sklepie jakąś godzinę a co innego mieć w domu i używać na co dzień.
Zastanawiam się co mogło wpłynąć i w jakim stopniu na to porównanie.
Słuchawki HD650 wydały mi się bardziej jasne, świetliste (nie znaczy ,że piszczące, syczące), bardziej przestrzenne niż moje AKG, ale to bardziej nie było tak znaczne jak się spodziewałem.
Być może tak jest albo uległem jakiemuś złudzeniu.
 Czym mogło być spowodowane to złudzenie? Może to kwestia przyzwyczajenia, może upalne popołudnie po pracy, może nie wygrzane słuchawki, może kabel Hd650( o którym to wielu pisze, że jest do wymiany), może kryjący się w podświadomości skąpiec.... Może to być wszystko i nic. Dlatego zawsze warto z kimś skonsultować swoje doświadczenia, by zbliżyć się do jakiejś prawdy.

Słuchałem wtedy również Beyerdynamik T1. W pierwszej chwili głos śpiewaka wydał mi się jakiś strasznie odchudzony, po chwili jednak zaczął nabierać masy.

Złymi świadkami są oczy i uszy dla ludzi, którzy mają dusze barbarzyńców". Heraklit
A może źródło jakieś chude było i przez brak basu miałeś takie odczucia? Ja myślę że nie ma co zmieniać. Bo zmiana dla samej zmiany to w zasadzie nic nie wniesie. HD to tylko HD, dobre słuchawki ale nie przeniosą Cię w jakiś inny wymiar.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
21-07-2015, 07:31
Z dziurki w kompie dość zgrabnie grają DT150, może nie jest to pełnia ale nagrania live wypadają wręcz super.
Żaden z tych serwerów nie posiada karty muzycznej, bo serwer nie służy do "serwowania" dźwięku wysokiej jakości dla użytkownika. Po drugie ten najczęściej używany nie ma osobnych szyn PCI-X na każde złącze z osobna. Ma trzy niezależne szyny i część złączy współdzieli szynę. Wetknięcie karty audio "z automatu" spowalnia daną szynę na czym ucierpiałaby karta zajmująca sąsiednie, współdzielone złącze. Po prostu położyłem obok tani cedek i tam wtykam słuchawki, chociaż wolałbym nosić ze sobą coś zdecydowanie mniejszego. Tak jak mówię: priorytetem jest izolacja akustyczna ze względu na pomruk i szum sprzętu. Jak włączę streamer to ten hałas się zwiększa :/

DT są dość szczelne. Z dziurki CD będą mieć odchudzony ale absolutnie wystarczający bas. Zawsze można zamówić i oddać jakby co. Pożyczyłbym Tobie moje ale nie rozstaję się z nimi nawet jak mam wyjazdy.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
21-07-2015, 10:54
Niech Ci praca niskoszumną będzie :)

marcowyleń

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
21-07-2015, 22:00
Chodzi o to, że nie wiem na ile mogę polegać na tym pojedynczym odsłuchu w sklepie, stąd moje dociekanie. Co innego słuchać w sklepie jakąś godzinę a co innego mieć w domu i używać na co dzień.
Zastanawiam się co mogło wpłynąć i w jakim stopniu na to porównanie.
Słuchawki HD650 wydały mi się bardziej jasne, świetliste (nie znaczy ,że piszczące, syczące), bardziej przestrzenne niż moje AKG, ale to bardziej nie było tak znaczne jak się spodziewałem.
Być może tak jest albo uległem jakiemuś złudzeniu.
 Czym mogło być spowodowane to złudzenie? Może to kwestia przyzwyczajenia, może upalne popołudnie po pracy, może nie wygrzane słuchawki, może kabel Hd650( o którym to wielu pisze, że jest do wymiany), może kryjący się w podświadomości skąpiec.... Może to być wszystko i nic. Dlatego zawsze warto z kimś skonsultować swoje doświadczenia, by zbliżyć się do jakiejś prawdy.

Słuchałem wtedy również Beyerdynamik T1. W pierwszej chwili głos śpiewaka wydał mi się jakiś strasznie odchudzony, po chwili jednak zaczął nabierać masy.

Złymi świadkami są oczy i uszy dla ludzi, którzy mają dusze barbarzyńców". Heraklit
A może źródło jakieś chude było i przez brak basu miałeś takie odczucia? Ja myślę że nie ma co zmieniać. Bo zmiana dla samej zmiany to w zasadzie nic nie wniesie. HD to tylko HD, dobre słuchawki ale nie przeniosą Cię w jakiś inny wymiar.

Źródło raczej chude nie było. AKG grały zwyczajnie. Miałem ze sobą espressivo e.
Może słuchawki niewygrzane? Czy ma to jakieś znaczenie? Niektórzy twierdzą, że ma to wpływ, inni twierdzą, że niema to żadnego wpływu.
Z kolei gdy porównać parametry tych słuchawek HD wyglądają na lepsze.

Jeśli nie HD600 to jakie?

Soundman

  • 775 / 3989
  • Ekspert
21-07-2015, 23:23
Spróbuj Beyery DT990.....

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
22-07-2015, 08:30
Spróbuj Beyery DT990.....
Z Espressivo powinno być dobrze, najlepiej 600ohm. Choć one mają delikatniejszy charakter niz HD.

marcowyleń

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
24-07-2015, 00:01
Widziałem egzemplarze strasznie zniszczone. Czy były to jakieś wyjątki, czy jest to typowe dla tej firmy?

Prrogu

  • 137 / 3724
  • Aktywny użytkownik
24-07-2015, 15:12
A o jakich egzemplarzach mówisz? Bo seria dt Beyerdynamica jest bardzo solidna, tak solidna że często ludzie sprzedają słuchawki z lat 80 i 90 - i te mogą być zniszczone z racji wieku :)

Soundman

  • 775 / 3989
  • Ekspert
24-07-2015, 16:35
Pewnie wyrobione pady albo poszycie pałąka, bo reszta w Beyerach nie do zdarcia, metalowe części pałąka solidne.
Nie tak jak u Sennheisera gdzie szybko pęka pałąk przy regulacji....miałem tak u HD598 , występuje i w HD600/650.
Stan zużycia Beyerów wskazywał że długo ktoś je słuchał, bo tak dobry dźwięk...he,he.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
24-07-2015, 17:56
Tak, tylko nausznice się zużywają. Reszta rock solid w zasadzie, na tle konkurencji w tych cenach.

marcowyleń

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
24-07-2015, 21:53
To były Dt990 2005 600om . Metalowe części rzeczywiście pozostały całe, te plastikowe się rozleciały i słuchawki składały się z trzech oddzielnych części połączonych jedynie kabelkiem.

Po jakim czasie(orientacyjnie) pęka pałąk w Hd600?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
24-07-2015, 22:37
To były Dt990 2005 600om . Metalowe części rzeczywiście pozostały całe, te plastikowe się rozleciały i słuchawki składały się z trzech oddzielnych części połączonych jedynie kabelkiem.

Po jakim czasie(orientacyjnie) pęka pałąk w Hd600?

W ogóle się nie przejmuj takimi rzeczami.

Czołgi też widziałem zgniecione na fotografiach z WWII

marcowyleń

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
12-09-2015, 23:43
Nikt o nic nie pyta, wszyscy wszystko wiedzą i cisza jak w grobowcu.
Żeby nieco ożywić atmosferę, ale nie tylko w tym celu, zapytam gdyż jeszcze decyzji nie podjąłem. Hd 600 ładnie grają, ale cisną w głowę moją dużą, dlatego chyba nie. W międzyczasie słuchałem też trochę Beyerdynamic T1, teraz gdy pojawiła się druga edycja tych słuchawek cena pewnie trochę spadnie co już daje się zauważyć ale czy słuchawki za 2999 zł to aby nie przesada do tego wzmacniacza(espressivo e).
« Ostatnia zmiana: 12-09-2015, 23:45 wysłana przez marcowyleń »

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
13-09-2015, 00:38
Nikt o nic nie pyta, wszyscy wszystko wiedzą i cisza jak w grobowcu.
Żeby nieco ożywić atmosferę, ale nie tylko w tym celu, zapytam gdyż jeszcze decyzji nie podjąłem. Hd 600 ładnie grają, ale cisną w głowę moją dużą, dlatego chyba nie. W międzyczasie słuchałem też trochę Beyerdynamic T1, teraz gdy pojawiła się druga edycja tych słuchawek cena pewnie trochę spadnie co już daje się zauważyć ale czy słuchawki za 2999 zł to aby nie przesada do tego wzmacniacza(espressivo e).
Według mnie nie. Słuchałem różnych słuchawek na Esp... i z lepszymi grał jeszcze lepiej. OStatnio z TH600 bardzo dobrze sobie radził, pojawiła się cała masa detali. Zresztą kiedy używałem go jako pre w moim torze kolumnowym nie czułem jakiś braków. To dobrze zaprojektowany wzmak i preamp. T1 powinny być super do niego. Sam chętnie bym posłuchał. Z T70 grał bardzo dobrze dlatego go kupiłem. A teraz i Audiotechniki napędza i Th600 (choć to tylko 27ohm) i wiele innych... Uniwersalny dobrze wyceniony sprzęt dla osób które lubią gęstą średnicę