Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
04-10-2015, 22:23
To K340 miały jakieś wersje? A tak poza tym, ja bym szedł w mocny tranzystor, nie miałem nigdy tych słuchawek, ale raczej wydają się być bardziej wymagające.
No to jak zabieramy się za gdybania bez słuchania :)
TO na podstawie inżynieryjnych danych Espressivo spokojnie napędzi 400omowe 94db słuchawki. Możesz mi je wysłać - osłucham i zdam relacje. Ale na 90% będzie super.

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
10-10-2015, 12:04
zamówiłem nowy wzmak u Pana Henryka. Gdy dojdzie i się wygrzeje, poinformuję jak zagrał z K340.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
11-10-2015, 08:56
zamówiłem nowy wzmak u Pana Henryka. Gdy dojdzie i się wygrzeje, poinformuję jak zagrał z K340.

To czekamy na relację :)

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
28-10-2015, 17:44
Synthax, sprowokowałeś mnie na innym forum, dlatego i tu wywiązuję się z obietnicy :)

lampki mają dopiero ok. 30h przebiegu, więc Felek jeszcze nie rozwinął skrzydeł.
AKG K340 napędza w zakresie godz. 10-11.30 volume. Powiedzmy, że czysty i czytelny dźwięk mamy do godz. 12. Dynamika nie jest jakaś porażająca, nie miałbym nic przeciw, gdyby odrobinę żywsze to granie było.
Na początku było trochę szczupło i twardawo na wyższej średnicy, ale po pierwsze to cecha nowych lamp, po drugie K340 są wredne w tym zakresie, po trzecie wzmak grał na sieciówce Enerr Symbol Hybrid, która to znakomicie sprawdza się z wzmakiem ASL i kolumnami, a już z Felkiem niekoniecznie. Jest zatem czuły na kable sieciowe. W końcu dostał kabelek Wireworld Aurora, z którym ASL jest już za gęsty i równawaga się poprawiła.
Nie chcę za dużo wypowiadać się na temat dźwięku systemów słuchawkowych, bo mam średnie doświadczenie w tym temacie. To dopiero mój pierwszy porządny wzmak słuchawkowy, do tej pory miałem tylko antycznego Holdegrona z pierwszych rewizji. Nie mam też żadnych wysokoomowych nauszników na stanie, by sprawdzić jak z nimi Felek się zgra.
Podsumowując system rokuje nieźle, dajmy Felkowi jeszcze trochę pograć, dźwięk idzie w stronę dobrego zrównoważenia, kultury, przestrzenności. Co ciekawe, z K340 granie nie ma typowo lampowych przywar, jest neutralnie, bez zagęszczania i upiększania przekazu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
29-10-2015, 08:54
Synthax, sprowokowałeś mnie na innym forum, dlatego i tu wywiązuję się z obietnicy :)

lampki mają dopiero ok. 30h przebiegu, więc Felek jeszcze nie rozwinął skrzydeł.
AKG K340 napędza w zakresie godz. 10-11.30 volume. Powiedzmy, że czysty i czytelny dźwięk mamy do godz. 12. Dynamika nie jest jakaś porażająca, nie miałbym nic przeciw, gdyby odrobinę żywsze to granie było.
Na początku było trochę szczupło i twardawo na wyższej średnicy, ale po pierwsze to cecha nowych lamp, po drugie K340 są wredne w tym zakresie, po trzecie wzmak grał na sieciówce Enerr Symbol Hybrid, która to znakomicie sprawdza się z wzmakiem ASL i kolumnami, a już z Felkiem niekoniecznie. Jest zatem czuły na kable sieciowe. W końcu dostał kabelek Wireworld Aurora, z którym ASL jest już za gęsty i równawaga się poprawiła.
Nie chcę za dużo wypowiadać się na temat dźwięku systemów słuchawkowych, bo mam średnie doświadczenie w tym temacie. To dopiero mój pierwszy porządny wzmak słuchawkowy, do tej pory miałem tylko antycznego Holdegrona z pierwszych rewizji. Nie mam też żadnych wysokoomowych nauszników na stanie, by sprawdzić jak z nimi Felek się zgra.
Podsumowując system rokuje nieźle, dajmy Felkowi jeszcze trochę pograć, dźwięk idzie w stronę dobrego zrównoważenia, kultury, przestrzenności. Co ciekawe, z K340 granie nie ma typowo lampowych przywar, jest neutralnie, bez zagęszczania i upiększania przekazu.

+

Ja z sieciówkami nie miałem bogatych doświadczeń z Feliksem. I u mnie wpływ był pomijalny. W to miejsce lepiej pobawić się lampkami :)

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
29-10-2015, 21:51
mam wrażenie, że wzmacniacze lampowe są dość czułe na kable zasilające. Oczywiście lampy mocniej modyfikują brzmienie, ale kabelek Enerr (szacun) u mnie wywołał prawdziwą burzę.
Co ciekawe, wczoraj nastąpił jakiś przełom, lampki zaczęły w końcu grać. Najpierw dałem Feliksowi kilka godzin na rozgrzewkę i gdy zacząłem słuchać ok. godz. 22.30 to skończyłem o 2.30.  Nie mogłem się oderwać. Teraz i Enerr gra z Feliksem.

Masz jakies doświadczenia z innymi niż stockowe lampkami w Espresivo ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

lok

  • 432 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
29-10-2015, 22:18
To chyba sieciówka droższa od wzmacniacza ?

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
29-10-2015, 22:39
To chyba sieciówka droższa od wzmacniacza ?

nowa 2,5 raza droższa, używka w cenie wzmacniacza :)
Kabel używany, wypożyczony, ale trudno będzie się z nim rozstać.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

panpromek

  • 45 / 3412
  • Użytkownik
30-10-2015, 10:02
Dziwne to połączenie wzmaka za tysiaka i kabla zasilającego za jeszcze więcej... No coż, różne są zboczenia ;)
Ten Twój Espressivo strasznie dużo czasu potrzebuje na rozruch. Mój po 15 minutach już grzeje łapki i gra jak trzeba :)

artekk

  • 1694 / 5850
  • Ekspert
30-10-2015, 13:28
Dziwne to połączenie wzmaka za tysiaka i kabla zasilającego za jeszcze więcej... No coż, różne są zboczenia ;)
Ten Twój Espressivo strasznie dużo czasu potrzebuje na rozruch. Mój po 15 minutach już grzeje łapki i gra jak trzeba :)

kabel jest wypożyczony, podoba mi się, ale nie kupię go ponieważ nie posiada oryginalnej konfekcji. Został wypożyczony z myślą o zestawieniu z wzmacniaczem ASL do kolumn. Był na stanie, to go podpiąłem do Felka. I było warto.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że mój Felek jest NOWY. To nie kwestia rozgrzewki przed każdym słuchaniem, a wygrzewania się nowych lamp, które właśnie zaczęły dochodzić do siebie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

paul klacska

  • 1 / 2968
  • Nowy użytkownik
10-02-2016, 22:32
Witam wszystkich.
Chciałbym się zapisać do waszego klubu. Od dwóch tygodni posiadam wzmacniacz Espressivo-E plus Beyerdynamic DT990 600ohm.
Mam już za sobą pierwsze testy lampek. Fabrycznie miałem 6N6P i 6N1P, zakupiłem ECC88 Siemensa,E88Tesla, E88-JJ ,6N23EW i 6N6P-I. Po dwóch tygodniach testów numerem 1 został Siemens, prawdopodobnie sprzedam pozostałe i kupię sobie jeszcze jeden komplet tych Siemensów. Na dniach czeka mnie jeszcze wymiana przewodu w słuchawkach i temat będę miał zamknięty.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
11-02-2016, 08:38
Witam wszystkich.
Chciałbym się zapisać do waszego klubu. Od dwóch tygodni posiadam wzmacniacz Espressivo-E plus Beyerdynamic DT990 600ohm.
Mam już za sobą pierwsze testy lampek. Fabrycznie miałem 6N6P i 6N1P, zakupiłem ECC88 Siemensa,E88Tesla, E88-JJ ,6N23EW i 6N6P-I. Po dwóch tygodniach testów numerem 1 został Siemens, prawdopodobnie sprzedam pozostałe i kupię sobie jeszcze jeden komplet tych Siemensów. Na dniach czeka mnie jeszcze wymiana przewodu w słuchawkach i temat będę miał zamknięty.
Witamy,
Choć jako założyciel klubu, przyznaję się że od miesiąca nie jestem już posiadaczem Espressivo :)

marcowyleń

  • 39 / 3293
  • Użytkownik
26-02-2016, 11:03
Jak to możliwe, czyżby spadł z szafy?

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
26-02-2016, 19:30
Jak to możliwe, czyżby spadł z szafy?
Raczej jest już na innej szafie ;)

marcowyleń

  • 39 / 3293
  • Użytkownik
26-02-2016, 23:15
Widzę, że ktoś tu jeszcze jest. A ja myślałem, że wszyscy wyjechali na saksy po Stax'y. Tak tu cicho było.