Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
23-06-2014, 18:57
Witajcie,
Zapraszam do zamieszczania swoich wrażeń i pozostałych doświadczeń związanych z tym klockiem.
To co sam mogę dodać to na pewno warto dać lampy ze starszej produkcji, nowe potrafią grać lekko szkliście na wyższych poziomach głośności. Wzmacniacz nie reaguje wybitnie na kable zasilające, ale za to bardzo dobrze reaguje na dc-blocker - dźwięk zyskuje na detalach. No i jak to lampa najlepiej gra po ok 20-30 minutach od włączenia.

Bardzo polubiłem ten wzmacniacz. Jest bardzo rozsądnie wyceniony. Słuchanie muzyki sprawia dużo przyjemności. Jest solidnie wykonany i może też pełnić rolę przedwzmacniacza.

Minusem jest brak pilota - ale znając konstruktora można o tę funkcję zapewne  poprosić na specjalne zamówienia.
Jest to sprzęt lampowy, ustępuje nieco czystością brzmienia urządzeniom lampowym klasy hi-end i tranzystorom, ale za to wokale i dół pasma są wspaniale nasycone.

Strona producenta:
http://www.feliksaudio.pl

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
23-06-2014, 19:34
>> Synthax, 2014-06-23 18:57:34
Jest to sprzęt lampowy, ustępuje nieco czystością brzmienia urządzeniom lampowym klasy hi-end i tranzystorom, ale za to wokale i dół pasma są wspaniale nasycone.

Caly widz to wlasciwe sparowanie. Espressivo genialnie sie zgrywa z bardzo jasnymi i mega czystymi DT880 od Beyerdynamica, dajac dzwiek iscie hi-endowy, a zarazem nie wyprany z emocji, jak te wlasnie ultra czyste, drogie lampy i tranzystory przewazajace na rynku, ktorych bezduszna, wrecz prosektoryjna nieskazitelnosc wielce trudno jest zamienic na piekna plastyke i powab soczystych barw, dzieki ktorymi to atutom mozna chlonac muzyke godzinami dlugimi bez grymasu na twarzy.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
23-06-2014, 20:14
W Espressivo ta szklistość jest efektem zastosowania lamp 6n1p EB (ew) wersja militarna, można je zamienić na 6n1p zwykłe gra to lepiej, bardziej przestrzennie choć cieplej i brzmienie jest przez to dociążone mimo to jest więcej powietrza w muzyce, u mnie jest podłączony jako przedwzmacniacz do wzmaka dual mono, świetnie uzupełnia się z Eposami M15.2.
W miniony weekend żąglowałem lampkami na zmianę militarne i zwykle (bardziej muzykalne), tak jak wcześniej pisałem na militarnych jest bardziej szkliście, bas może bardziej kontrolowany-krótszy,  ale to zwykłe lampki pokazują czar bańki przestrzeń,  powietrze piękne wybrzmienia w górze pasma, wokale i wszystkie instrumenty w środku pasma przyjemniejsze w odbiorze i tylko bas czasami (nie we wszystkich nagraniach) jak dla mnie za bardzo rozciagnięty (rozbebłany :) ) z pewnością pomagają temu mody własne pomieszczenia, choć ustrojów troszkę w nim jest, a na pułapki basowe mnie nie stać,  a i miejsca na to mało.
Z senkami HD600 jest bdb, ciepłe nasycone brzmienie i bardzo wciągające można słuchać bez zmęczenia. HD600 niby takie detaliczne i szczegółowe,  ale ja powiedziałbym, że jak dla mnie od samego początku były bardzo przyjemne w górze pasma, te słuchawki nie męczą zarówno z Moonlightem majkela jak i espressivo.
Czasami wolałem wpiąć spowrotem militarne lampki, ale po ostatnim modzie CD playera trochę się to zmieniło ;)
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
23-06-2014, 20:35
Aha.
Miałem niedawno okazję ostatnio u mnie posłuchać słuchawek Beyera DT770 pro 250 ohm, nie wiem czy były już wygrzane, ale w niewielu aspektach mnie przekonywały te słuchawki.
Grały jakby wszystkie wybrzmienia były "rysowane" cienką kreską,  ale to w odniesieniu do senków HD600, wszystko w nich było takie cieniutkie bas punktowy i bardziej kontrolowany, ale "pudełkowaty" - kartonowy, wysokie tony cieniutkie nie miały takiego wypełnienia jak HD600 wokale i scena były bardziej oddalone od słuchacza co akurat bardziej mi pasowało.
Chociaż to mój CD player ma takie cechy, że gra wypchniętą sceną na twarz słuchacza co HD600 jescze bardziej potęgowało, ale po modzie playera zmieniło się troszkę w tym aspekcie.
Kolega który przyniósł beyery słucha muzyki bardzo cicho i to  może być pwodem tego, że te słuchawki nie były po prostu wygrzane jak trzeba.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Soundman

  • 775 / 4015
  • Ekspert
23-06-2014, 21:21
Sir. Jax, powinieneś posłuchać DT990E, myślę że spodobałby się ten ich przekaz.
Tam już kreska grubsza, średnica piękna a bas to już hehe ...na pewno nie pudełkowy, daje aż miło.
Wyśmienite słuchawy.....i ta duża scena.

Soundman

  • 775 / 4015
  • Ekspert
23-06-2014, 21:22
Synthax, masz chyba nadal zajętą skrzynkę?!

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
23-06-2014, 21:46
Aż taki dobry ten wzmacniacz że trzeba mu osobny wątek zakładać? Czym się różni od takiej BP czy Hedonica albo nowego Rapture?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
23-06-2014, 22:19
>> Alucard, 2014-06-23 21:46:50

Zasadniczo kosztuje 1/3 takiego Headonica, a gra znakomicie, to tak odnosnie roznic.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
23-06-2014, 22:46
>> Alucard <<
...i nie wygląda jak mydelniczka, czy próbnik tranzystorów własnej produkcji :))))
>> soundman<<
Podobno "ktoś" miał mi podesłać DT990E :)))))
Ale nic z tego nie wyszło, ja nastawiam się jeszcze na DT990 Pro.


Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
23-06-2014, 22:48
Chodziło mi o konkretne różnice  brzmieniowe, to że gra znakomicie nic mi nie mówi. Dla każdego coś tam gra znakomicie. Cenniki firm Ear Stream i Feliks Audio znam.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aulait

  • 1386 / 5551
  • Ekspert
23-06-2014, 22:53
Mój jest ze zdalnym sterowaniem, fajnie działa, płynnie, precyzyjnie i powoli dość(w kodzie RC5). Jest na niebieskim zmotoryzowanym Alpsie. Pewnym kuriozum jest włącznie z pilota zdalnego sterowania silnika od Aplsa... powinno włączać się całe urządzenie.

aulait

  • 1386 / 5551
  • Ekspert
23-06-2014, 22:57
Espressivo jest nie tyle jakiś wybitny, co bardzo klimatyczny :)))

Majkelowe wzmacniacze na pewno zasługują na oddzielne wątki.

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
23-06-2014, 23:11
Majkelowe wzmacniacze mają już osobny wątek :)
To świetne wzmacniacze tyle, że wyglądem nie grzeszą (Moonlight, BP) nie wiem jak wyglada Headonic, a w tej cenie wzmacniacz słuchawkowy powinien przypominać sprzęt audio, a nie "mydelniczkę".
Espressivo z pewnością nie jest szczytem osiągnięć hi fi, a tym bardziej hi-end, ale prócz tego że gra bardzo wciągająco, to jeszcze zdobi półeczkę :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

aulait

  • 1386 / 5551
  • Ekspert
23-06-2014, 23:14
W dodatku w zimie nie sposób nie docenić jego właściwości grzejnych ;)

Nothingface

  • 50 / 5891
  • Użytkownik
23-06-2014, 23:52

Po ostatnim zakupie,nie ukrywam,po zachęcających wpisach @Synthaxa,@pastwy i @aulait nie pozostaje mi nic innego jak zapisać się do klubu:)
Na początek będą HD598,niestety pierwsze wrażenia z tego połączenia  dopiero pod koniec lipca ze względu na pracę,póki co słuchawki chcę do czegoś wpiąć,w mojej okolicy mogę uzyskać Argon HA1-koszty praktycznie żadne,a raczej powinno być lepiej od dziurki w kompie.
Czy są na forum posiadacze espressivo w wersji z trafami na wyjściu?