Audiohobby.pl

Daphile

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
11-11-2014, 23:54
Ale mówimy o transporcie PC ...
Toslink łapie za to jitter ;-)

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 09:39
Piopio(AS)=>
Czegoś nie rozumiem, jeśli twój transport ujednolica brzmienie DACów to wyrzuć go do kosz to znaczy ,że jest do d.....y.
I szukaj czegoś porządnego ,najlepiej jakiś dobry konwerter USB.
Może wtedy twoje Magnepany rozwiną skrzydła.
Ja mam JMLaby Mini Utopie i ukazują one każdy ,najmniejszy niuans ,których jest sporo w brzmieniu DACów,
zapewne na lepszych kolumnach usłyszy się jeszcze więcej.

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
12-11-2014, 10:02
Sprawa jest prosta.
To mój transport jest wyjątkowy i wyciąga z DAC-ów maxa.

Wyjście USB jest na karcie PPA Studio USB V2 która zapewnia coś na kształt izolacji galwanicznej. Wyjście COAX jest na konwerterze USB/SPDIF z izolacją galwaniczną.
Izolacja galwaniczna jak DOBRZE WIESZ zmniejsza noise floor o 30dB, co powoduje, że pojawia się czarne tło tj. wszystko słychać wyraźniej, czyściej, jest większa separacja. Dlatego DACi brzmią dobrze.
Na dodatek udało mi się dobrać znakomite zasilanie liniowe, które powoduje, że zakłócenia generowane przez PC są dużo mniejsze niż z normalnym zasilaniem. Razem te dwa czynniki: izolacja i zasilanie powoduję, że osiągamy cyfrową nirwanę. Asynchroniczne USB pozbawione zakłóceń to najlepsza możliwa komunikacja między transportem a DAC. Oczywiście mówimy tu o rozsądnym budżecie bez zewnętrznych zegarów i innych bajerów.
Co ciekawe brzmienie z wyjścia USB jest takie samo jak z COAX. Znaczy to, że w obydwu przypadkach mamy do czynienia z czystym sygnałem pozbawionym zakłóceń.
Są różnice między DAC-ami, ale z moim transportem są one mniejsze niż ze standardowym PC czy standardowym CD jako transportem. Dlaczego jesteś na NIE bez przetestowania mojego rozwiązania ? Czy to jest konstruktywna krytyka ? BADA bazuje dokładnie na tym samym a jest chwalona pod niebiosa. Ale BADA dostaje zanieczyszczony sygnał USB a mój PC generuje sygnał USB podwójnie filtrowany - raz dzięki odpowiedniemu zasilaniu, a drugo raz dzięki izolacji karty PPA USB.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości. Mój PC to żadne audio voodooo tylko sprawdzone rozwiązania.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
12-11-2014, 10:08
Piopio, posty w stylu "mój sprzęt jest najlepszy" uprzejmie proszę umieszczać tylko i wyłącznie w AudioSalonie. Jeśli kolega Gutek będzie zainteresowany - na pewno skorzysta z oferty, jednak uprawnianie marketingu w wątkach merytorycznych tradycyjnie nie jest mile tutaj widziane.

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 10:14
"Na dodatek udało mi się dobrać znakomite zasilanie liniowe, które powoduje, że zakłócenia generowane przez PC są dużo mniejsze niż z normalnym zasilaniem"

Obojętnie czy używam M2Tech (tani 600zł) czy BADA USB ,wcześniej Stello U3, czy USB w Asussie X.O. nigdy nie miałem żadnych zakłóceń ?
Daphile stoi na dysku SSD w małym ASRocku 100HT z zasilaczem nazwijmy to laptopowym. 

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
12-11-2014, 11:34
Przepraszam za ten marketing.

Tak naprawdę to nie są moje autorskie patenty tylko oczywista oczywistość.
Ale jakoś nikt dotychczas nie zebrał tego do kupy w rozsądnej cenie.

Każdy może sobie polepszyć swój transport PC bazując na moim doświadczeniu. Wystarczy tylko mnie słuchać ... ;-) Nie trzeba kupować ode mnie gotowego rozwiązania.

musicoholik1

  • 11 / 3443
  • Nowy użytkownik
16-11-2014, 12:26
Przepraszam za ten marketing.

Tak naprawdę to nie są moje autorskie patenty tylko oczywista oczywistość.
Ale jakoś nikt dotychczas nie zebrał tego do kupy w rozsądnej cenie.

Każdy może sobie polepszyć swój transport PC bazując na moim doświadczeniu. Wystarczy tylko mnie słuchać ... ;-) Nie trzeba kupować ode mnie gotowego rozwiązania.
Czytam te wpisy i widzę dość szeroko zakrojoną akcję marketingową co jest oczywistą sprawą.
Na sąsiednim forum jesteś branża,działasz zarobkowo ? Ok. tylko dlaczego wykorzystujesz free warowe daphile ? No Nie wiem,czy to jest fear ?
Może jakieś własne pomysły wreszcie ?

Cypis

  • 2479 / 5024
  • Ekspert
16-11-2014, 14:04
Przepraszam za ten marketing.
(...)
nikt dotychczas nie zebrał tego do kupy w rozsądnej cenie.

I co? Znów będziesz przepraszał za kolejny marketingowy wpis? A może Ci po prostu zafundować urlop od tego forum jak się nie uspokoisz z reklamą, co?

Umowa zatem wygląda tak: jeśli znajdę jeszcze jeden nowy wpis, który będzie miał zabarwienie reklamowe w dziale i wątku innym niż Audiosalon dostaniesz darmowy miesięczny urlop od tego forum. Następny raz - ban dożywotni.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
16-11-2014, 15:39
To tylko ja jestem taki naiwny, myślałem ,że ma transport do d....y  ;-)

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
16-11-2014, 18:38
Ok. tylko dlaczego wykorzystujesz free warowe daphile ? No Nie wiem,czy to jest fear ?
Może jakieś własne pomysły wreszcie ?
Promuję Daphile bo uważam, go za znakomity system do odtwarzania muzyki na PC. Nie wykorzystuję go handlowo. Jeśli ktoś kupi ode mnie transport to sam decyduje, czy zainstaluje sobie Windows czy Daphile. Sprzedaję sam hardware.
Czy każdy producent komputerów musi pisać swój własny system operacyjny ? Podobno LINUX jest darmowy i każdy go sobie może zainstalować. To samo jest z Daphile. Ja go tylko polecam. Ale można sobie zainstalować OpenELEC, VortexBox czy Windows.

Nie będę już zabierał głosu. Rozumiem, że jestem kompletnie niewiarygodny, w każdym temacie, bo ośmieliłem się coś sprzedawać zamiast rozdać wszystkim moją wiedzę i doświadczenie za darmo. Zapomniałem, że żyjemy w Polsce, a Polska to taki kraj gdzie nawet klęski się zazdrości.

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
16-11-2014, 18:47
Czy napisałby ktoś do twórcy Daphile żeby zaimplementował w systemie cyfrowe zwrotnice i convolver do korekcji charakterystyki?

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
18-11-2014, 13:34
Na mojej stronie zamieściłem poradnik dotyczący instalacji i konfiguracji Daphile.

http://www.ppaudio.pl/daphile/

Proszę o konstruktywne uwagi i komentarze.

Zapraszam !

gutekbull

  • 498 / 5835
  • Zaawansowany użytkownik
18-11-2014, 14:07
Poradnik instalacji Daphile oryginalna strona ;
http://www.daphile.com/download/Instructions.pdf

Piopio(AS)

  • 89 / 3521
  • Użytkownik
18-11-2014, 14:39
Mój jest po polsku i znacząco rozbudowany. Z obrazkami.
Dostępny ZA DARMO.
Powstał na podstawie oryginalnej instrukcji co zaznaczyłem.

Nie wiem o co Ci gutekbull chodzi ?

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
18-11-2014, 15:19
czy Daphile na komputerze da się sterować Iphonem?