Audiohobby.pl

Daphile

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
03-11-2014, 21:58
Jeśli nie na miejscu no to oczywiście przepraszam ;).
Ale mogłeś zaszaleć nabyć coś może używanego ale sprawdzonego :D... typu takie coś (nie mam żadnego powiązania z zawartością prezentowaną pod podanym linkiem)
http://allegro.pl/e-mu-tracker-pre-i4741760543.html

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
03-11-2014, 22:15
Ale mogłeś zaszaleć nabyć coś może używanego ale sprawdzonego :D
(...)
http://allegro.pl/e-mu-tracker-pre-i4741760543.html

No co Ty?! Przecież wszystkie DACe grają tak samo a ten nie dość, że nie wlazł by mi do obudowy PC, nie ma RCA, to jeszcze nie dekoduje formatów 384kHz.   ;)

OK. Ale żarty na bok. Teraz będzie na poważnie.

Kupując dodatkowego DACa liczyłem, że nie tyle poprawię brzmienie co pozbędę się słyszalnych z integry szumów (mam tuby, niestety). Ten DAC nie rozwiązał mojego problemu. Szum integry to coś w okolicach szumu białego. Szum z tego DACa to "skwierczenie" jakby się coś smażyło na podobnym poziomie głośności co szum integry. BTW. Ciekawostka. Na słuchawkach obu tych szumów nie słuchać. Popróbuję jeszcze z zewnętrznym zasilaniem 5V (coś znajdę albo sklecę), bo ma ten DAC taką możliwość  i na krótszym nieaudiofilskim kabelku USB. Jak nic się nie zmieni to wyląduje na Allegro. Nie będę go opto-izolował. Bez przesady.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2014, 22:18 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
03-11-2014, 22:21
Trzymam kciuki więc by szumy ustąpiły :). A jak byś już wchodził na allegro to wal z grubej rury w EMU0404 :D może przynajmniej zrobić za daca bez podłączania do kompa.

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
03-11-2014, 22:22
EMU0404 :D może przynajmniej zrobić za daca bez podłączania do kompa.

Mówisz, że szumi sam z siebie?  ;D
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
03-11-2014, 22:47
No ba! :D
I ma wejścia mikrofonowe, możesz sam zaśpiewać i słuchając jednym uchem samego siebie a drugim tego co na integrę trafia możesz ocenić wierność przekazu, będzie od razu wiadomo czy sekcja analogowa jest high-fidelity czy nie.

A tak jako anegdotę powiem, że kiedyś z jednym kolegą z forum robiliśmy odsłuchy Staxów i ortho... za DAC w torze robił CEC DX51 i jako ciekawostka i alternatywny obieg właśnie EMU0404... i po jakimś czasie tak nas zakręciło, że EMU0404 zabrzmiało równie dobrze jak CEC... Teraz podejrzewam, że przez ten czas cyfrowy transport się nam wygrzał i oba dace zagrały identycznie.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2014, 22:58 wysłana przez Sim1 »

gutekbull

  • 498 / 5833
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2014, 11:17
" Przecież wszystkie DACe grają tak samo "

Skąd się wzięła ta bzdurna teoria ;-)
Mam w domku 5 DACów i wszystkie grają inaczej.

Ostatnio wgrałem na Daphile pliki  DFF i DSF.
Daphile je rozpoznaje i czyta natywnie bez najmniejszego problemu.
DSD-over-PCM - mam odhaczone ,puste okienko.
Daphile widzi je jako 1 bits / 5644800 Hz.
Problem jest z tagami i wchodzę poprzez Folder muzyki.

Piopio(AS)

  • 89 / 3519
  • Użytkownik
11-11-2014, 12:45
" Przecież wszystkie DACe grają tak samo "

Skąd się wzięła ta bzdurna teoria ;-)
Mam w domku 5 DACów i wszystkie grają inaczej.

Z mojego transportu DACi grają podobnie. W jakiś 80% ;-) Jak się okazało na AS 2014, DACi różnią się kreowaniem głębi, prezentacją wokalu (bliżej, dalej). Nie są to duże różnice ale jednak może je usłyszeć. Co nie zmienia faktu, że podstawowy przekaz jest wysokiej klasy. Skoro masz 5 DAC-ów to nie pozostaje nic innego jak wypożyczyć ode mnie transport i sprawdzić czy moja teoria jest coś warta czy to zwidy szalonego audiofila ...

gutekbull

  • 498 / 5833
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2014, 13:38
Pożyczyć transport ? Po co ? Mialem DCSA, Accuphase jako transport, to zastąpiłem Daphile i konwerterem USB BADA i M2Tech bo tak było lepiej.
I na tej podstawie twierdzę,że każdy z moich DACów gra odmiennie.
, gdyby było inaczej DACi poszyłby śladem transportów.

Piopio(AS)

  • 89 / 3519
  • Użytkownik
11-11-2014, 14:27
A czy przed porównaniem DAC-ów dbasz o to żeby grały z taką samą głośnością ? To najbardziej istotna sprawa przy porównaniach.
Ja bym nie miał odwagi wypowiadać się autorytatywnie bez posłuchania. Opinie nie poparte empirycznym doświadczeniem nic nie są warte.

gutekbull

  • 498 / 5833
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2014, 14:42
Piopio(AS)=>
Czy ty masz mnie za idiotę :-)
DACi różnią się dynamiką, basem, sceną, rozdzielczością, barwą .........
Niemalże wszystkim.

Piopio(AS)

  • 89 / 3519
  • Użytkownik
11-11-2014, 19:27
Też tak myślałem ... więc się nie dziwię, że masz mnie za idiotę ;-)

magus

  • 20990 / 5886
  • Ekspert
11-11-2014, 20:06
Z mojego transportu DACi grają podobnie. W jakiś 80% ;-) Jak się okazało na AS 2014, DACi różnią się kreowaniem głębi, prezentacją wokalu (bliżej, dalej). Nie są to duże różnice ale jednak może je usłyszeć.

i tak padają mity
biorąc pod uwagę, jak się zapierałeś przez kilkanaście dni, a więc i fakt, że teraz musisz ratować twarz, to spokojnie można przyjąć tezę, że dac-e różnią się co najmniej w 50%

i teraz można się zastanawiać, co znaczy taka różnica? ile to jest np. 5%
przyjmując, że 0% oznacza brak jakichkolwiek różnic, a 100%, że nie da się rozpoznać muzyki, to nawet podobieństwo 80% jest względnie niewielkie

a jak się jeszcze weźmie pod uwagę, że te wnioski zostały wysnute w warunkach wystawowych, to ...
2899 PLN powiadasz? nie robiłbym zbyt wielu egzemplarzy na magazyn ...
Odszedł 13.10.2016r.

Piopio(AS)

  • 89 / 3519
  • Użytkownik
11-11-2014, 20:37
W moim systemie nie ma różnic między DAC-ami. Taka specyfika Magnepanów. Dopiero na drogich skrzynkowych kolumnach było słychać różnicę.
A różnica skupiała się na budowaniu sceny i przestrzeni. Inne aspekty brzmienia były podobne. A to już moim zdaniem sukces. Z moim transportem nawet tańszy DAC brzmi wciągająco.

Niestety ludzie (zwiedzający) mają dość niski poziom wiedzy na temat audio. Sadzę, że z czasem zainteresują ich pliki ale odtwarzane za pomocą taniego stremera Pioneera czy Yamahy.

Mój transport jest niszowy - tylko dla pasjonatów zainteresowanych dobrym dźwiękiem. Sądzę, że kilku uda mi się przekonać do mojego PC.

Niektórzy mają większe ambicje z podobnym produktem:

http://www.computeraudiodesign.com/

Jedyne 5300 funtów za brzmienie podobne do mojego. Ale bez wyjścia COAX ;-)

Piopio(AS)

  • 89 / 3519
  • Użytkownik
11-11-2014, 23:25
Im słabszy transport tym DACi różnią się bardziej między sobą. Po prostu wychodzi jakość wykonania. Takie mam doświadczenia.

Mój transport ma wyjścia izolowane galwanicznie + znakomite zasilanie. To powoduje, że DAC dostaje czysty sygnał i może grać na 100% swoich możliwości. Jak się okazuje nawet w tańszych DACach są niewykorzystane rezerwy, które przy dobrym sygnale z transportu można uruchomić i uzyskać satysfakcjonujący dźwięk.

Izolacja galwaniczna to przyszłość ...
Dlaczego BADA tak dobrze gra ? Kto wie ? ;-)

Sim1

  • 1829 / 5847
  • Ekspert
11-11-2014, 23:50
Tja a toslink to pewnie zwiera masy... i na dodatek jeszcze łapie zakłócenia...